Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2011., 19:47   #3921
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Jako dobar restoran! U vrhu kvarnerske ponude.
sto se tice same gastronomije i hrane, usudio bih se reci i hrvatske ponude, no gazda gaji taj standardno tradicionalan stil pa se cesto uvrštava u "obične" narodne gostionice no to zaista, po meni i drugima, nije!

Zadnje uređivanje Yvancheen : 07.11.2011. at 20:09. Reason: ah.. tipfeleri..
Yvancheen is offline  
Old 10.11.2011., 08:51   #3922
Bistro Mostovi u radničkoj:

Hrana je bila u redu kao i hercegovačko vino ali...za početak hrana je došla troje ljudi dok je četvrta morala čekati još 5min a i mi s njom radi bontona. Kasnio je i kajmak i salate. Hrana korektna, ponjene vješalice, jetrica u maramici, zapečeni grah iznenađujuće dobar, pa i biftek na salatu jako sočan i dobro pripremljen i gdje nastaje problem?
Usrana posluga.
Njih 5! Na svega pola punog restorana. Pojeli smo i htjeli bi još vina ali nitko ne reagira a pola ih ko napušeni zuje. Nakon 15min mjenjamo plan u kavu i baklave (još uvijek sa tanjurima na stolu) a kada je napokon došao konobar otresao se na nas da nemamo razumijevanja i sarkastično da mora sve uzeti da nam ne stoji na stolu i naravno nije nam ponudio desert. Bilo bi svega ali sam bio sa ženskim dijelom obitelji i ulazit u makljažu sa bosanskim konobarom bi bilo traumatično iskustvo za moje. Ugl. NIKAD VIŠE.

Nadam se da je Opera dobra.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Old 11.11.2011., 09:39   #3923
Jučer smo žurili i stigli smo samo nešto na brzinu. Otišli smo u Bobana. Biftek i pečeni krumpir sa ružmarinom (krumpir sa ružmarinom je glupost jer je krumpir pečen u fritezi i posut sa malo ružmarina) i talliatele sa teletinom + 3 dcl plavca = 200kn. Pašta je bila korektna, biftek jako dobar i pečen baš kako sam htio. Posluga ugodna, nenametljiva i efikasna te je zaslužila manču. Sve u svemu ugodna atmosfera, ne preskupo ali i ništa spektakularno. Za nešto na brzinu u gradu sasvim solidno.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Old 11.11.2011., 11:21   #3924
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Jučer smo žurili i stigli smo samo nešto na brzinu. Otišli smo u Bobana. Biftek i pečeni krumpir sa ružmarinom (krumpir sa ružmarinom je glupost jer je krumpir pečen u fritezi i posut sa malo ružmarina) i talliatele sa teletinom + 3 dcl plavca = 200kn. Pašta je bila korektna, biftek jako dobar i pečen baš kako sam htio. Posluga ugodna, nenametljiva i efikasna te je zaslužila manču. Sve u svemu ugodna atmosfera, ne preskupo ali i ništa spektakularno. Za nešto na brzinu u gradu sasvim solidno.
To je uvijek bio moj doživljaj Bobana. Nećeš fulat, ali nećeš ni pisati svojima doma o doživljaju. Solidan lokal kakav Zagrebu treba.
Emericzy is offline  
Old 11.11.2011., 11:35   #3925
Bili i mi u La Boci - iako po forumu nisam pisala, čitala sam vas pa ste me navukli da odemo tamo.

Vrlo lijep restoran, izniman konobar, krasne rakijice. Meni se jela tuna, u umaku od šparoga i badema, tražila kao prilog palentu s aromatičnim travama - prekrasno nešto, svaki bi dan mogla to jesti! Vrlo pristojna količina jela, nije jedan od onih restorana koji kuhaju prekrasno, ali su porcije takve da bi nekoga htio istući
Dragi jeo nekakve tortilje (cijeli dan nisam ništa jela i toliko sam bila opsjednuta svojim tanjurom da sam jedva uspjela primijetiti što on jede ) - porcija je bila isto obilna, ne pretjerana, on kaže da je bilo izvrsno, svježe, dobro ispečeno i začinjeno.

2 aperitiva, 2 glavna jela, 1 dl vina - 223 kn.


(posebna pohvala restoranu, pri čemu ne mogu ni naglasiti kolika pohvala - konobar samoinicijativno, bez da smo ga pitali, na stol donosi bokal vode iz pipe s ledom, čim smo to popili donosi sljedeći
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 11.11.2011., 12:50   #3926
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
To je uvijek bio moj doživljaj Bobana. Nećeš fulat, ali nećeš ni pisati svojima doma o doživljaju. Solidan lokal kakav Zagrebu treba.
I po mojem iskustvu, posluga koja je iznimno brza, efikasna, pristojna, a opet savršeno nenametljiva.
To me ujedno i žalosti/živcira jer se rijetko drugdje po gradu viđa.

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 20.11.2011., 15:17   #3927
Leonardo, lokal odmah do Nokturna. Zapravo, ponudom i izgledom je identičan Nokturnu osim što je prostor manji (i Nokturno je bio dupkom pun, Leonardo je poluprazan bio i ostao ona 2 sata što smo mi tamo bile). Jele su se palačinke s čokoladom i rižot od piletine. Palačinke čist ok, prija rekla da je i njoj rižot bio ok. U principu, na hranu nemam zamjerke ali su dojam malo pokvarili namrgođeni konobari, prastari limun u Sensationu (da, i to gledam ) i rižot bez ikakve dekoracije, samo tako nabacane 2 šeflje u tanjur (malo mi je to teško objasniti ali baš je estetski ružno izgledalo, kao nekakav napoj koji se samo tako istrese u tanjur ). Van toga, koliko smo platili, toliko smo i dobili, za studentski standard ok.
__________________
20
tina88 is offline  
Old 20.11.2011., 22:55   #3928
Kemik je kriva

bili s frendovima u La Boci na Jarunu

imam samo jednu riječ - oh!

jele su se 4 juhe od slanutka. iako je rađena na vrhnju (što ja doma ne radim) bila je jako ukusna i izdašna. uz juhu su poslužene sjemenke lana, bučine smjenke i komadići prženog kruha

zatim
Ravioli punjeni skutom u umaku od špinata i pinjola
Zapečena zelena tjestenina s mozzarelom u roza umaku s lososom, kavijarom i brandyjem
Zelena tjestenina u umaku od rajčice, vrhnja, lososa i brandyja
Medaljoni lungića omotani tikvicom i pancetom, pečeni na grilu, servirani s povrćem Crostino
+ pačani krumpir

i 4 torte na kraju

pila se piva, sok i crno vino na čaše - (meni je prva čaša vina došla s talogom i mutnim vinom pa sam vratila i dobila mučo isprika za to )

dobili smo i vode s ledom

porcije obilne konobar vrlo ljubazan i nenametljiv - za svaku pohvalu

cijena - ne znam, častili su nas frendovi - hvala im

mi idemo opet ima toliko finih stvari na meniju da bi bila grehota ne probati ih sve
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 21.11.2011., 16:16   #3929
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Kemik je kriva

bili s frendovima u La Boci na Jarunu
a da budemo poštenu, kemik je na posjet tom restoranu nafukala ekipa s ovog topika
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 21.11.2011., 20:17   #3930
Ferhatović u ZG, nisam znao da mi je to u kvartu, no dobro i tako ne jedem odveć ćevape.

Sa par svojih geekova sa naprednog kutka otišli tamo, naručili po velike ćevape , obične i one sa kajmakom ljute + ekstra porciju suđukica.

U ćevapima nema krmetine, lagani su i popriličnio sliče onim koje sam jeo u Sarajevu, ne kužim se u materiju, ali nije bilo težine u želudcu poslije.
Ali pravo otkriće su mi suđukice male kobasice od junetine, meke fine mmmmm.
Inač prostor pristojan, definitivno nije ćevabžinica, super ljubazni konobar...suđukice op op op evo mene opet
grogo bolger is offline  
Old 22.11.2011., 10:11   #3931
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Ferhatović u ZG, nisam znao da mi je to u kvartu, no dobro i tako ne jedem odveć ćevape.

Sa par svojih geekova sa naprednog kutka otišli tamo, naručili po velike ćevape , obične i one sa kajmakom ljute + ekstra porciju suđukica.

U ćevapima nema krmetine, lagani su i popriličnio sliče onim koje sam jeo u Sarajevu, ne kužim se u materiju, ali nije bilo težine u želudcu poslije.
Ali pravo otkriće su mi suđukice male kobasice od junetine, meke fine mmmmm.
Inač prostor pristojan, definitivno nije ćevabžinica, super ljubazni konobar...suđukice op op op evo mene opet
Jel to tam kod Martine?
Dlapek is offline  
Old 22.11.2011., 20:01   #3932
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Jel to tam kod Martine?
heh prijo draga ne znam na koju čmartinu misliš?

to je ovo :http://www.ferhatovic.hr/index.html

ima na jebenom fejsu kako doći do nas. mrzim fejs
grogo bolger is offline  
Old 23.11.2011., 07:59   #3933
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
heh prijo draga ne znam na koju čmartinu misliš?

to je ovo :http://www.ferhatovic.hr/index.html

ima na jebenom fejsu kako doći do nas. mrzim fejs
To je!
Oma pokraj ti je konoba Martina,probaj tamo fileke.
Dlapek is offline  
Old 23.11.2011., 13:31   #3934
baš će ti pituljac jesti fileke
btw. bio sam par puta tamo (četvrtkom), poslije 3 sata nema više fileka, pojelo se
Krkimir is offline  
Old 23.11.2011., 14:29   #3935
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
baš će ti pituljac jesti fileke
btw. bio sam par puta tamo (četvrtkom), poslije 3 sata nema više fileka, pojelo se
Pojedu se i prije 12, a ne u 3. :jedan od krivaca:
Pellaprat is offline  
Old 25.11.2011., 17:22   #3936
bila sam danas u felliniju u radnickoj. nikad vise.

medica je bezveze, to je broj jedan.
druga stvar, koja je zapravo dobra, je bila juha (mrkva, sestra paradajz) koja je bila ukusna, ali nis posebno. *li-la*
treca i najvaznija stvar je pasta. uzas. u-zas! prekuhani spageti, prekuhane campanelle. donosi frajer zdjelice na stol i veli mi sestra odmah da su tu unutra sampinjoni iz konzerve. velim ja, ma nemoguce! ali jesu. jela je tjesteninu s piletinom i gljivama. nasla je nesto nepregrizivo u toj piletini (mislim, kako je to moguce, komadici prsa su u pitanju?! ). sampinjoni su doista oni iz konzerve, umak nekakv bezokusni paradajz. ja sam uzela spagete aglio e olio s kozicama. ok, jela sam to milijun puta posvukud, ali ovo je bilo bljak. kupalo se u nekakvom ulju, peperoncino je bio nekakav otuzni, smedi, grozota jedna. spageti prekuhani. parmezan koji je konobar donio na stol u zdjelicici je bio nariban prije tri dana. sve u svemu, pojela sam pet zalogaja i ostavila, platila i otisla ne osvrcuci se. takav fellini u kvartu mi ni ne treba.

jesam li rekla da je tjestenina bila prekuhana?

/za plus je ambijent, doduse. lijepo izgleda. ali nisu im trebale one papirnate salvete. /
Zoey is offline  
Old 25.11.2011., 17:33   #3937
Quote:
Zoey kaže: Pogledaj post
bila sam danas u felliniju u radnickoj. nikad vise.
tako je meni s onim felinijem na savskoj. onako, ma nije to los restoran, ali! prosto ne volim kad ja bolje kuham od njih...

OT: pizzu iz onih pizza catovova...d restorana ni R kod mene u zadnje vrime...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 25.11.2011., 19:44   #3938
Renzo, Cvjetni centar

Bio sam danas i opći dojam baš nije blistav. Doduše, prostor je jako ugodan, ali:
1. Konobar je obučen u neku idiotsku togu (konobarica ne) i ne topi se baš od ljubaznosti (možda zato jer smo došli s kuponima, zakaj onda uopće daju ponudu na takvom sajtu?)
2. Pizza lijepo izgleda, ali tijesto je izrazito slatko, kao i paradajz (radi se o razrijeđenom koncentratu u koji su iz nekog razloga stavili puno šećera, a na jelovniku ga pretenciozno nazivaju ''salsa'')

Sve u svemu 2/3
aschenbecher is offline  
Old 25.11.2011., 20:56   #3939
@zoey a jesi zahtjevna.
tamo sam jeo pizzu, nisam želio kod Čena preko puta, čisto da vidim kako sad prostor izgleda, koliko god sam na početku optuživao Vapiano da je bio snobovski, ali su tamo brate znali skuvat tjesto, a i pizza je bila skroz dobra

ot.

Ferhatović, ali ovaj put samo velike suđukice i jogurt, vodio gladna frenda reko gle dobri čevapa u komšiluku
grogo bolger is offline  
Old 25.11.2011., 21:20   #3940
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
@zoey a jesi zahtjevna.
tamo sam jeo pizzu, nisam želio kod Čena preko puta, čisto da vidim kako sad prostor izgleda, koliko god sam na početku optuživao Vapiano da je bio snobovski, ali su tamo brate znali skuvat tjesto, a i pizza je bila skroz dobra
pa i nisam bas. ali da su mi kriteriji fine hrane visi no u svekolikog puka, to jesu. mislim... meni ne odgovara juha iz vrecice i lasagne od onog barilla tijesta s kupljenim besamelom i te fore.

nemres mi servirat prekuhane spagete, onak slijepljene jer se nitko nije potrudio ni to izmijesati, prastari peperoncino i vrlo slabo maslinovo ulje pod aglio e olio. nemres. usto, onaj parmezan, premda jest bio nariban od komadine, nije nista bolji od onog iz vrecice, a koji sam dobila na stol u prosikitu i kalimeru u kojem je bila pljesnjiva zlicica.

pizzu nisam kusala, ali sumnjam da je cemu.

/vapiano je bio dobar. ja sam ga voljela. pastica u dobrim kombinacijama, vrlo pristojne kvalitete. i odlicna vina. i izvrsna kava. /
Zoey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.