Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2011., 13:21   #1
Popis stanovništva - FAQ

Nije mi jasna znanost popisivanja. Eno se na temi o popisivačima svađaju je li grkokatolik katolik ili je "ostalo". Pa što ako netko nije rođen u naselju popisa jer nije bilo rodilišta. Pa treba li se musliman izjasniti kao Bošnjak. Pa što ako je netko u inozemstvu.

Osobito me fascinirao post jedne kontrolorke:
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
a da ne govorim o prosjeku kognitivnih sposobnosti!!! jebate, neke najosnovnije stvari ne kuže! a dobar sam metodičar, plus kolegica kontrolorka koja je bila sa mnom je nastavnica i majstor u objašnjavanju tako da se ono što je objašnjavano i razumije. i ono, ništa, nula bodova, od nekih likova nismo izvukli čak ni odbljesak razumijevanja u oku...
jedan biser je izjavio kad smo izašli na puš-pauzu da neće on pitat ljude jesu li u istospolnoj zajednici, da je to bolesno, da se to njemu gadi, i ako uđe u kuću od dva pedera da ne može on garantirat kako će reagirat, kao i da će on sve koji nisu (citiram): "srbende i balije" stavit da su katolici, nema to da se ne vjeruje u boga, nemožeš bit hrvat ako nisi katolik. a sasvim fino izgleda čovjek, i finim glasom sve te gadosti govori, i nije se u međuvremenu pojavilo vozilo hitne da ga vrati na firule u podrum (tamo gdje su čelične rešetke na prozorima...).
Nije mi jasno kog boga nam ne pošalju svima te upitnike na kućnu adresu ili jednostavno to ispunimo preko interneta. Kao u VB.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 13:26   #2
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kog boga nam ne pošalju svima te upitnike na kućnu adresu ili jednostavno to ispunimo preko interneta. Kao u VB.
na idućem popisu, ovo je zadnji ručni
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 13:54   #3
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Nije mi jasna znanost popisivanja. Eno se na temi o popisivačima svađaju je li grkokatolik katolik ili je "ostalo". Pa što ako netko nije rođen u naselju popisa jer nije bilo rodilišta. Pa treba li se musliman izjasniti kao Bošnjak. Pa što ako je netko u inozemstvu.
Ovo je savršeno, idem vidjeti što se još događa.

Eto im na kad mene nisu htjeli uzeti, a pametna sam, obrazovana, imam tehnički rukopis i iskustvo s anketiranjem.

Ah da, kad se već hvalim, i lijepa sam. :udavača:

Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
...da neće on pitat ljude jesu li u istospolnoj zajednici, da je to bolesno, da se to njemu gadi, i ako uđe u kuću od dva pedera da ne može on garantirat kako će reagirat, kao i da će on sve koji nisu (citiram): "srbende i balije" stavit da su katolici, nema to da se ne vjeruje u boga, nemožeš bit hrvat ako nisi katolik...
Horor.

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
na idućem popisu, ovo je zadnji ručni
To će tek biti blaža katastrofa, vidiš da su i popisivači koji su prošli obuku žešće neobrazovani, a zamisli kako će tek biti kad svatko sam bude brljao po tim papirima.

Zadnje uređivanje klonka : 30.03.2011. at 14:00.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:30   #4
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Iskreno, ja se bojim da rezultati zaista neće biti baš istiniti, upravo iz razloga što sam već čula da neki popisivači ne žele postavljati neka pitanja, nego će ih sami proizvoljno odgovoriti.


Mislim da ću se sama popisati.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:38   #5
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post

Iskreno, ja se bojim da rezultati zaista neće biti baš istiniti, upravo iz razloga što sam već čula da neki popisivači ne žele postavljati neka pitanja, nego će ih sami proizvoljno odgovoriti.

Ja ću si to sama ispunit (ima obrazac na netu), pa popisivaču dat da prepiše. I morat ću ga nadzirat očito. Sudeći po onoj temi na PiK, mnogo izabranih za popisivača je jaaako nepismeno.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:41   #6
Imam već unaprijed traume neko vrijeme od tog popisivanja. Koliko se sjećam od prošlog popisa, a bila sam klinka, teta je držala papire na stolu ispred i mogao si točno vidjet pitanja i odgovoriti na njih Kontrolirajte ih na taj način barem.
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:46   #7
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
To će tek biti blaža katastrofa, vidiš da su i popisivači koji su prošli obuku žešće neobrazovani, a zamisli kako će tek biti kad svatko sam bude brljao po tim papirima.
ne vjerujem da će kvaliteta podataka bitno odstupati od ovih
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 15:13   #8
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Nije mi jasna znanost popisivanja. Eno se na temi o popisivačima svađaju je li grkokatolik katolik ili je "ostalo". Pa što ako netko nije rođen u naselju popisa jer nije bilo rodilišta. Pa treba li se musliman izjasniti kao Bošnjak. Pa što ako je netko u inozemstvu.

Osobito me fascinirao post jedne kontrolorke:


Nije mi jasno kog boga nam ne pošalju svima te upitnike na kućnu adresu ili jednostavno to ispunimo preko interneta. Kao u VB.
Treba određeni broj nezaposlenih skinuti s burze i time ušminkati brojku o stvarnom stanju u državi.
Sad kreću i sezonski poslovi, tako da u narednih 6 mjeseci ima mjesta za ušminkavanje koliko hoćeš. A i izgledat će dobro kad nas EU bude procjenjivala.

Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post

Iskreno, ja se bojim da rezultati zaista neće biti baš istiniti, upravo iz razloga što sam već čula da neki popisivači ne žele postavljati neka pitanja, nego će ih sami proizvoljno odgovoriti.
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post


Mislim da ću se sama popisati.
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post

Ja ću si to sama ispunit (ima obrazac na netu), pa popisivaču dat da prepiše. I morat ću ga nadzirat očito. Sudeći po onoj temi na PiK, mnogo izabranih za popisivača je jaaako nepismeno.
Što se vas tri tiče, popisivač MORA popisivati na temelju izjave. Što ti kažeš, on tako mora upisati u obrasce. Ako bude sumnje da popisivač nije upisao ono što ste vi rekli, možete zatražiti uvid u popisnicu i dotičnom popisivaču napraviti sranje.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 15:26   #9
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Što se vas tri tiče, popisivač MORA popisivati na temelju izjave. Što ti kažeš, on tako mora upisati u obrasce. Ako bude sumnje da popisivač nije upisao ono što ste vi rekli, možete zatražiti uvid u popisnicu i dotičnom popisivaču napraviti sranje.
a kome da se obratim ako me(opet)ne popišu? zadnji put nisu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 15:30   #10
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
a kome da se obratim ako me(opet)ne popišu? zadnji put nisu
Obratiš se u popisni centar kojem pripadaš. Najkasnije do 28.04. Ako ti popisivač ostavi Obavijest da je bio, možeš ga nazvati i dogovoriti se kad bi tebi odgovaralo da dođe, ukoliko vrijeme koje je navedeno u Obavijesti ti ne odgovara.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 15:35   #11
ne sumnjam da će popis biti debakl čim je bratovih par prijatelja među popisivačima.
od tih neki nisu ni prošli test, već "popisuju preko veze".
__________________
Ojala pudiera ir volando a tu ventana...
Serenità is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 15:50   #12
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post


Što se vas tri tiče, popisivač MORA popisivati na temelju izjave. Što ti kažeš, on tako mora upisati u obrasce. Ako bude sumnje da popisivač nije upisao ono što ste vi rekli, možete zatražiti uvid u popisnicu i dotičnom popisivaču napraviti sranje.
Znam jednog s prošlih izbora, Srbina, koji je onima koji se nisu izjasnili prema narodnosti - kasnije dopisivao da su Srbi, i vjeru također. Toliko o vjerodostojnosti podataka.

EDIT: (kopi-pejst iz donjeg posta) : onima kojima je to zaključio prema imenu i prezimenu i imenima roditelja, nije svakome dopisivao
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija

Zadnje uređivanje Beta ženka : 30.03.2011. at 16:09.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:00   #13
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Znam jednog s prošlih izbora, Srbina, koji je onima koji se nisu izjasnili prema narodnosti - kasnije dopisivao da su Srbi, i vjeru također. Toliko o vjerodostojnosti podataka.
Ako sumnjaš da netko prisao drugačije, otiđeš i zatražiš popisnicu. Također ako je netko drugi od ukućana davao tvoje podatke, možeš tražiti popisnicu.

Ne smije se dopisivati. Meni ako netko se izjasni kao Marsovac, ja moram upisati Marsovac. Bez obzira što to neće biti priznati, također ne smijem navoditi, izvoditi vlastite zaključke, sugerirati, niti bilo što slično. Moje je da popisujem ono što mi se kaže. Popisuje se isključivo na temelju izjave, ti podaci se ne provjeravaju. Istraživanje je isključivo u statističke svrhe, nikakva Porezna ti neće sjesti na vrat.

Osim toga, popisivač ne smije pričati okolo o osobama koje popisuje niti stanju koje je zatekao prilikom popisivanja. Veže ga za to službena tajna i kazna do 20.000kn ukoliko prekrši to.

Ti ako znaš da je netko naknadno upisivao podatke, prijaviš ga.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:04   #14
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ako sumnjaš da netko prisao drugačije, otiđeš i zatražiš popisnicu. Također ako je netko drugi od ukućana davao tvoje podatke, možeš tražiti popisnicu.
...
Ti ako znaš da je netko naknadno upisivao podatke, prijaviš ga.
Bila mlađa i preplašenija, i nije mi se dalo zaj. s tim, k tome imala sam ispite pa sam bila totalno u tome...

Samo sam dala primjer za upozorenje - pazite što pišu, GLEDAJTE i ODMAH ispravljajte, zahtijevajte na licu mjesta pa neka podere papir ako treba. Sad znam čega ima, tako da nema šanse da mi itko piše ikakve nebuloze. Samo da napomenem - ovaj nije bilo kome dopisivao da su Srbi, već onima kojima je to zaključio prema imenu i prezimenu i imenima roditelja. Kao - pa šta, ionako je Srbin, jel, iako se nije želio izjasniti. Mah...
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:07   #15



Quote:
dainty kaže: Pogledaj post

Ja ću si to sama ispunit (ima obrazac na netu), pa popisivaču dat da prepiše. I morat ću ga nadzirat očito. Sudeći po onoj temi na PiK, mnogo izabranih za popisivača je jaaako nepismeno.
Može link? :lijena:
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:08   #16
Preporučujem da ne ispunjavate same, samo ćete popisivačima zadati dupli posao. Radije sjedite kraj popisivača dok piše i pratite što piše.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:09   #17
Link.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:16   #18
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Preporučujem da ne ispunjavate same, samo ćete popisivačima zadati dupli posao. Radije sjedite kraj popisivača dok piše i pratite što piše.
Odlično.

Ne vidim kako je to dupli posao, mogu mu čitati s toga što sam sama ispunila ako mu je tako lakše.
Mislim da će mu to samo olakšati, jer ja ne bih to sve znala ispuniti ako se unaprijed ne pripremim, pogotovo za starce kojih možda neće biti doma.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:18   #19
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Hvala.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:28   #20
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Preporučujem da ne ispunjavate same, samo ćete popisivačima zadati dupli posao. Radije sjedite kraj popisivača dok piše i pratite što piše.

Smijem li odbiti da me popisu? Bez zafrkancije.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.