Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2008., 23:19   #21
Može biti refleksivna bol od bilo kojeg drugog organa;i onda mi mislimo da nas srce pika

Može biti od stresa,pušenja itd.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 23:23   #22
e ovo se isto meni zna dogoditi ponekad, boli me na 30 s i onak kad udisem ko da su rebra, ali nisu jer bi me boljela uvijek a ne samo 30s
__________________
Kako oblikovati potpise
Starča is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 23:27   #23
to meni nekad (Bogu hvala, rijetko) bude.. onako malo boli kad duboko dišem
 
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 08:12   #24
mene boli skoro svaki dan, ne brini.. događa mi se to već hm...cijeli život i još sam živ.. a uostalom, koliko ja znam to nije srce..srce boli tupo

marko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 08:15   #25
i meni se to jako često dešava, ali istina je srce te nemože boliti, to bole mišići oko srca
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 09:44   #26
Quote:
aj-vi-ou kaže: Pogledaj post
ponekad mi se dogodi da me zaboli nesto oko srca,a svi mi govore da srce nemoze bolit???
srce kad zaboli to je - srčani udar.
ali često žgaravica ima upravo takve simptome.
probaj malo pratiti što jedeš i kada te boli , možda nađeš uzorak.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:49   #27
mene vec tako nesto mjesec dana boli...
s ljeve strane pretezno oko grudi kao da me nesto probode po 30 sek i onda prestane i tako puno puta u jednom dannu al kod mene nema veze s disanjem vise sam luda
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 21:00   #28
ne znam sta bi ti to moglo biti... jednostavno kad ti se to dogodi, lezi, digni noge... popij malo vode i smiri se... jer moze biti od napora... ne bi bilo lose otici na sistematski da se iskljuci mogucnost a.p, ili stenokardije...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 21:45   #29
Frendicu mi je to pogađalo par dana, otišla je na vađenje krvi i uspostavilo se da ima previše sniženo željezo. Možda da to isključite. Može biti i stres, anksioznost..svašta.
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 10:16   #30
moja dokt, je meni rekla da je to od deformirane kralježnice i lošeg držanja.Bol se nekad preseli otraga kod lopatica i zna to boljeti i jaće i duže . EKG uvijek dobar,sad imam brdo uputnica...
dolchevita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 12:31   #31
I meni se to desilo samo treba ici spavati i sve ce biti u redu
__________________
Ko nema u glavi ima u nogama
wanakamun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 09:12   #32
Meni se znalo dogoditi da mi srce kao preskače. Par puta mi se stegne nepravilnim brzim razmacima, tipa kao kad ti kapak titra sam od sebe. I otišao ja na ekg već lagano sluđen i legnem na stol, snimi me sestra i ništa. Kad ono tek silazim sa stola i evo opet preskače. Doktorica me pregledala s tim nalazima i zaključila da mi je srce skroz u redu i ispratila čudljivim pogledom iz ordinacije.
Kasnije sam to pričao svojoj majci koja je rekla da mi je to sigurno od stresa. Mislil da ima pravo jer zna mi se vratiti baš u takvim situacijama i danas. Al eto živ sam, zdrav, i grčim oko srca.
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 10:05   #33
Quote:
//LiQuiD SiLEncE// kaže: Pogledaj post
Meni se znalo dogoditi da mi srce kao preskače. Par puta mi se stegne nepravilnim brzim razmacima, tipa kao kad ti kapak titra sam od sebe. I otišao ja na ekg već lagano sluđen i legnem na stol, snimi me sestra i ništa. Kad ono tek silazim sa stola i evo opet preskače. Doktorica me pregledala s tim nalazima i zaključila da mi je srce skroz u redu i ispratila čudljivim pogledom iz ordinacije.
Kasnije sam to pričao svojoj majci koja je rekla da mi je to sigurno od stresa. Mislil da ima pravo jer zna mi se vratiti baš u takvim situacijama i danas. Al eto živ sam, zdrav, i grčim oko srca.
običnim ekg-om je teško snimiti preskakanje srca, ako te to i dalje bude mučilo trebaš napraviti holter - 24 satno snimanje srčanog ritma. i to traži od svoje doktorice.
inače to se može javiti od stresa, kave, cigareta...
dianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 15:08   #34
mene uvijek boli kad sjedim dugo za kompom,evo i sad,cirkulacija,misici,nepravilno držanje,jelo
ve ja to znam al džabe
dobra stvar je sto sam pusiti prestala i trudim se pojesti jabuku na dan
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 10:11   #35
Kardiološki pregled

Pozdrav!
Imam 18 godina i imam povišeni tlak za koji već godinu dana pijem irumed.
U 9.mj prošle godine pedijatar mi je propisao i Ormidol25mg zbog čestih tahikardija. Tlak je sada već dugo normalan.
Prije dva tjedna sam bio kod kardiologa na pregledu i dijagnoza je sljedeća: Hypertensio art., Cor comp.
Zanima me što znači ovo Cor komp,negdje sam našao da je to kompenzirano srce,dal je to zdravo srce ili neka bolest.?
ja555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 10:34   #36
Angina pectoris

Imam 30 godina, i počeo sam biti Ormidol 50mg (beta blokator) prije par dana.

Piše da bi se trebale piti jedna ili dvije tablete dnevno ali problem je kod mene sljedeći: izgleda da tableta ne djeluje dovoljno dugo, tj. nekih 6 sati mi bude baš dobro ali onda mi postane lošije nego prije.

E sad:
- da li ja smijem te tablete piti češće, recimo 4 puta dnevno?
- da li ih mogu koristiti tako da popijem samo kada mi je loše
- da li to što tablete prebrzo gube djelovanje znaći da možda imam neki drugi poremećaj srca a ne Anginu pectoris?
- da li bi rješenje mogle biti neke druge tablete?
- da li je moguće da imam prejaku Anginu Pectoris i da zato tablete ne djeluju dovoljno dugo - znači da mi ostaje samo operacija?
- šta je sa nitroglicerinom? jel to opušta srce? koje su nuspojave?


Molim odgovore ljudi koji imaju iskustva sa tim.
Kako se nosite sa tom bolešču?
Da li je moguće vratiti život u normalu? Baviti se aktivno sportom opet?
Šta je sa "rebound" efektom nakon prestanka uzimanja beta-blokatora? Koliko je to zapravo jako?

Ako neko ima dobrih savjeta/iskustava može i na PM, bio bih jako zahvalan.

Zadnje uređivanje WishFish : 29.07.2009. at 11:01.
WishFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 11:23   #37
Quote:
WishFish kaže: Pogledaj post
Imam 30 godina, i počeo sam biti Ormidol 50mg (beta blokator) prije par dana.

Piše da bi se trebale piti jedna ili dvije tablete dnevno ali problem je kod mene sljedeći: izgleda da tableta ne djeluje dovoljno dugo, tj. nekih 6 sati mi bude baš dobro ali onda mi postane lošije nego prije.

E sad:
- da li ja smijem te tablete piti češće, recimo 4 puta dnevno?
- da li ih mogu koristiti tako da popijem samo kada mi je loše
- da li to što tablete prebrzo gube djelovanje znaći da možda imam neki drugi poremećaj srca a ne Anginu pectoris?
- da li bi rješenje mogle biti neke druge tablete?
- da li je moguće da imam prejaku Anginu Pectoris i da zato tablete ne djeluju dovoljno dugo - znači da mi ostaje samo operacija?
- šta je sa nitroglicerinom? jel to opušta srce? koje su nuspojave?


Molim odgovore ljudi koji imaju iskustva sa tim.
Kako se nosite sa tom bolešču?
Da li je moguće vratiti život u normalu? Baviti se aktivno sportom opet?
Šta je sa "rebound" efektom nakon prestanka uzimanja beta-blokatora? Koliko je to zapravo jako?

Ako neko ima dobrih savjeta/iskustava može i na PM, bio bih jako zahvalan.

Koliko ja znam, Ormidol ne djeluje direktno na anginu pektoris već se njegov učinak očituje u tome da smanjuje potrošnju kisika u srčanom mišiću. Ja pijem Ormidol25mg zbog tahikardija.
Negdje sam pročitao da bi doze od 50 i 100mg trebale biti učinkovite 24h.
Pravilo je da se beta blokatori uzimaju jednom na dan.
Prilikom napada angine se sužavaju koronarne arterije čime se i smanjuje dotok krvi u srce,tj. dotok kisika.Nitroglicerin djeluje tako da opušta koronarne arterije i koristi se samo prilikom napada.
ja555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 13:45   #38
srce

imam sljedeći problem; dok sjedim, mirujem, broj otkucaja srca mi zna biti i do 103 ali primjerice dok zovim bicikl 115. jednom sam vježbala i morala sam u 10 minuta 2 puta stati jer me je zaboljelo oko srca.

moja pitanje- je li se trebam brinuti? tražila sam na internetu neke podatke i vidjela da ljudi moraju piti tablete za smanjenje otkucaja srca, postoji li način kako izbjeći te tablete, primjerice nekim travama, čajevima?

napomena- ne pijem, ne pušim, kvalitetna mi je prehrana i bavim se sportom. jedino eto, što sam po prirodi takva da se znam dosta živcirati
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:10   #39
Quote:
Balkanka kaže: Pogledaj post
imam sljedeći problem; dok sjedim, mirujem, broj otkucaja srca mi zna biti i do 103 ali primjerice dok zovim bicikl 115. jednom sam vježbala i morala sam u 10 minuta 2 puta stati jer me je zaboljelo oko srca.

moja pitanje- je li se trebam brinuti? tražila sam na internetu neke podatke i vidjela da ljudi moraju piti tablete za smanjenje otkucaja srca, postoji li način kako izbjeći te tablete, primjerice nekim travama, čajevima?

napomena- ne pijem, ne pušim, kvalitetna mi je prehrana i bavim se sportom. jedino eto, što sam po prirodi takva da se znam dosta živcirati

Možda je anksioznost?
ja555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:38   #40
Quote:
ja555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam 18 godina i imam povišeni tlak za koji već godinu dana pijem irumed.
U 9.mj prošle godine pedijatar mi je propisao i Ormidol25mg zbog čestih tahikardija. Tlak je sada već dugo normalan.
Prije dva tjedna sam bio kod kardiologa na pregledu i dijagnoza je sljedeća: Hypertensio art., Cor comp.
Zanima me što znači ovo Cor komp,negdje sam našao da je to kompenzirano srce,dal je to zdravo srce ili neka bolest.?
kompenzirano srce znači da ne popušta i to je dobro.nek me
ispravi netko ako nije točno.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.