Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 10:00   #81
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
jel ima tko doma polirani gres?
meni se čini da ću ja imati polirani gres-porculan. Kaj te muči, možda i mene počne to isto mučiti?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 10:30   #82
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
meni se čini da ću ja imati polirani gres-porculan. Kaj te muči, možda i mene počne to isto mučiti?
pa ono, glavno pitanje je dal su pogodne za domaćinstvo budući da se čine skliske?

navodno 1. klasa nije skliska koliko 2. i 3. pa ne znam jel istina?
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 10:47   #83
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
pa ono, glavno pitanje je dal su pogodne za domaćinstvo budući da se čine skliske?

navodno 1. klasa nije skliska koliko 2. i 3. pa ne znam jel istina?
sigurno su skliske, ali ništa nije savršeno. Bolje da su skliske i izgledaju "mrak" nego da na podu gledam obične pločice. Ja imam podno grijanje i moram staviti neke pločice po cijeloj kući. Obične pločice recimo da nisu dovoljno cool, barem za mene.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:39   #84
Da li su to one savršene glatke, velike ploče na koje mislim?
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:24   #85
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Da li su to one savršene glatke, velike ploče na koje mislim?
da, ali uglavnom su 40x40

one skroz velike i debele su granit fiandre i koštaju 1000 kn/m2
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 03:02   #86
1000 kn/m2?!?!
Za ime božje

Želim takvo nešto u kući
Viđao sam to po finim lokalima i odmah poželio iste
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 18:35   #87
Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post
Novi podforum

Pa da ga odmah i krstim... zanimaju me prijedlozi forumaša, kakve pločice bi odabrali za ovu kuhinju?
Elementi će biti u bojama kao na slici, dok zid ne mora nužno biti žute/oker boje... zanima me boja i veličina zidnih i podnih pločica koje bi vi stavili (ove na slici su bezveze odabrane, samo radi lakše vizualizacije)...

Btw. da li je tko stavljao pločice dijagonalno, pod kutem od 45°? Što se time vizualno dobije?

Kreativci, navalite...
sad je totalna fora koristiti pločice 60x30 jednobojne, ja bih rekla tamo sive...sve sam u kući tamno sivo napravila...
__________________
Tko je vidio sadašnjost, vidio je sve...

Filozof 10.04.2009.
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 18:46   #88
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
jel ima tko doma polirani gres?
ja imam kroz cijeli stan (hodnik, blagovaonica, dnevni i kuhinja) gres porculanske plocice i super su mi...mozda su presvijetle sivo/bez, ali se lako ciste i odrzavaju i bas izgledaju mrak (pogotovo za nas minimalisticki stan)...uvijek su sjajne i cini mi se da se prasina na njih manje hvata...jedina mana je, cula sam, da mogu upiti prolivenu tekucinu, tako da mogu ostati fleke...ja dosad nisam imala takvih problem
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 18:49   #89
ma nisu skliske!
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:33   #90
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
ja imam kroz cijeli stan (hodnik, blagovaonica, dnevni i kuhinja) gres porculanske plocice i super su mi...mozda su presvijetle sivo/bez, ali se lako ciste i odrzavaju i bas izgledaju mrak (pogotovo za nas minimalisticki stan)...uvijek su sjajne i cini mi se da se prasina na njih manje hvata...jedina mana je, cula sam, da mogu upiti prolivenu tekucinu, tako da mogu ostati fleke...ja dosad nisam imala takvih problem
tnx, mislim da ću ja uzeti bijele...

nadam se da se neće vidjeti svaki otisak cipela...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:37   #91
Budući da mi niko nije odgovorio na moj post tamo gdje sam ga već napisala, evo pišem ga ponovno ovdje i iskreno se nadam da ćete mi ovdje malo više pomoći. Imam problema sa podnim pločicama - naime u kupaoni su mi stavljene smeđe mat pločice. Ne mogu ih nikako očistiti kako treba, probala sam svačime, pa i sa voskom za pločice, ali čim padne kapljica vode na njih (nakon tuširanja i sl.) na njima ostaju fleke i izgleda kao da mi se sto radnika šetalo po njima (a mene to jakoooo ljuti ). Ima li netko ideju ili ikakav savjet - kako se riješiti toga i čime održavati mat pločice??????
__________________
666999
nana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:59   #92
Quote:
drabotic kaže: Pogledaj post
tnx, mislim da ću ja uzeti bijele...

nadam se da se neće vidjeti svaki otisak cipela...
Nemoj uzeti skroz cisto bijele, svako zrnce ce ti se vidjeti na njima...Moje su ti svijetlo sivo/bez i dosta se vidi na njima...a otisak cipela jedino ako bas sa mokrim cipelama udjes u stan, stavi mali tepihic kod ulaznih vratiju...
Pogledaj plocice, ako se sto bude vidjelo:

http://img443.imageshack.us/img443/1...istol22cg1.jpg
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 09:36   #93
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Nemoj uzeti skroz cisto bijele, svako zrnce ce ti se vidjeti na njima...Moje su ti svijetlo sivo/bez i dosta se vidi na njima...a otisak cipela jedino ako bas sa mokrim cipelama udjes u stan, stavi mali tepihic kod ulaznih vratiju...
Pogledaj plocice, ako se sto bude vidjelo:

http://img443.imageshack.us/img443/1...istol22cg1.jpg
kupio sam jučer neke sivo/bijela kombinacija 40x40, sa malim umecima 10x10...

valjda se nisam zaj...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:22   #94
Ma bit ce ti super...kako ces ih posloziti, vertikalno ili obicno? pretpostavljam vertikalno...ja sam ih stavila bez fuga, jednu do druge, izmedju srebrnkasti fugamol...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:42   #95
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Ma bit ce ti super...kako ces ih posloziti, vertikalno ili obicno? pretpostavljam vertikalno...ja sam ih stavila bez fuga, jednu do druge, izmedju srebrnkasti fugamol...
daj mi to reci, kad se stavljaju pločice bez fuga, nešto se ipak treba staviti da se zabrtvi spoj, da ne curi voda? Kažeš fugamol?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:59   #96
Codegun

Ovako...kod mene su plocice sa rubovima koji nisu do kraja ravni (jer nisu prvoklasne plocice), pa je stavljena izmedju samo smjesa fugamola. Izgleda kao da su tanke fuge. Dok moja svekrva ima na podu kamene ploce, mislim 60x60, koje su postavljene jedna do druge (kao i moje) ali kod nje nema nista izmedju - potpuno je ravna povrsina, bez rupe izmedju...-to je zbog toga sto je kod nje u pitanju najbolja klasa plocica i mogu se slagati jedna do druge bez ikakvih rubova...
Trgovci keramikom su velike varalice pa te uvjeravaju da kupujes prvu klasu plocica, a to cesto nije tako...Ako ima rub, znaci nije prva klasa i moras staviti fugu ili fugamol...Nisam strucnjak, ali se nadam da sam pomogla...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:01   #97
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Ma bit ce ti super...kako ces ih posloziti, vertikalno ili obicno? pretpostavljam vertikalno...ja sam ih stavila bez fuga, jednu do druge, izmedju srebrnkasti fugamol...
stavljat ću vertikalno, mislim da tako ljepše izgledaju...

jedva čekam da ih postavim pa da vidim kak će to izgledati...
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:06   #98
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Codegun

Ovako...kod mene su plocice sa rubovima koji nisu do kraja ravni (jer nisu prvoklasne plocice), pa je stavljena izmedju samo smjesa fugamola. Izgleda kao da su tanke fuge. Dok moja svekrva ima na podu kamene ploce, mislim 60x60, koje su postavljene jedna do druge (kao i moje) ali kod nje nema nista izmedju - potpuno je ravna povrsina, bez rupe izmedju...-to je zbog toga sto je kod nje u pitanju najbolja klasa plocica i mogu se slagati jedna do druge bez ikakvih rubova...
Trgovci keramikom su velike varalice pa te uvjeravaju da kupujes prvu klasu plocica, a to cesto nije tako...Ako ima rub, znaci nije prva klasa i moras staviti fugu ili fugamol...Nisam strucnjak, ali se nadam da sam pomogla...
ja sam kupio za probu (za jednu prostoriju) polirani porculan, 60 x 60cm, rubovi su ravni i mogu se slagati bez fuga ali im je gornji rub brušen koso, samo 1mm. Tako da kad stavim jednu do druge, ostaje trokutić sa stranicama od 1mm. I što da sad stavim u taj mali prostor da postignem brtvljenje površine? Zna li tko? To je premalo za klasičnu fugu.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:29   #99
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ja sam kupio za probu (za jednu prostoriju) polirani porculan, 60 x 60cm, rubovi su ravni i mogu se slagati bez fuga ali im je gornji rub brušen koso, samo 1mm. Tako da kad stavim jednu do druge, ostaje trokutić sa stranicama od 1mm. I što da sad stavim u taj mali prostor da postignem brtvljenje površine? Zna li tko? To je premalo za klasičnu fugu.
E pa o tom sam ti ja pricala! Ti si to preciznije objasnio...To je bio slucaj sa mojim plocicama i zato sam morala staviti taj fugamol...to ti je smjesa koja se pomijesa sa vodom i samo stavi izmedju da nema tog lufta. Napominjem, ja nemam fugu.
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:45   #100
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Codegun

Ovako...kod mene su plocice sa rubovima koji nisu do kraja ravni (jer nisu prvoklasne plocice), pa je stavljena izmedju samo smjesa fugamola. Izgleda kao da su tanke fuge.
Trgovci keramikom su velike varalice pa te uvjeravaju da kupujes prvu klasu plocica, a to cesto nije tako...Ako ima rub, znaci nije prva klasa i moras staviti fugu ili fugamol...Nisam strucnjak, ali se nadam da sam pomogla...
upravo tako! i ja sam kupio polirani gres 40x40(100kn/m2) i posto plocica nije 1.klasa (koja kosta 200+kn) razlika je u 1mm po plocici i zato mi je majstor predlozio da se stavlja tanka fuga od 2mm inace se nece moci dobro posloziti...
zato ti predlazem da postavis plocice sa 2mm fugama inace bi moglo biti problema kod postavljanja
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.