Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2004., 22:22   #1001
bilo je pet godina boravka u B, i vrlo malo poznavanje NL-FR jezika

Vecina opozicionih stranaka trazi poostrenje uslova za drzavljanstvo



There seems to have been a slight problem with the Forum.hr database.
Please try again by pressing the refresh button in your browser.

,
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 22:33   #1002
Pa necemo sad cjepidlacit glede drzavljanstva? I to za buducu kraljicu.......
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 08:46   #1003
Quote:
terra ferma kaže:
Lilly hvala na linku... Koristan je.



Kako si ti dosla tamo?
Duga prica ali nista slicno ovome kako ti hoces.

Nego, nisi javila koji si pravac zavrsila.

Nizozemski fakat pocni uciti odmah. Ako i ne uspijes doci, nije visak.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 08:56   #1004
Hm, sjetih se necega pa cu malo uzurpirati topic, terra ferma, nesh se ljutit?


Za starosjedioce u A'damu opcina trosi 2.000 eura na bilo koji kurs jezika bez ikakvih obaveza. Ljudi koji su dosli prije '98 mislim, mogu se upisati kod Tempo Team-a u Paulus Potterstraat (kod Museumpleina), projekt se zove Rugzak. Onda se radi nekakav testic gdje ti odrede gdje si otprilike sa znanjem nizozemskog i koji nivo oni misle da mozes postici nakon kursa. Onda SAM biras skolu i kurs, dakle mozes izabrati i individualni rad ili u skroz malim grupama. Kad si gotov, opet se radi test ali ako niiiiiiista ne naucis, svejedno je. Nema kazni, nema placanja ako ne polozis. 2.000 eura ne dobijes pa sam placas, nego Tempo Team dobije pa placa. E, da! Ljudima sa djecom placa se oko 4 eura po satu cuvanje djece, ako je potrebno.

Pisem za slucaj da ima starosjedilaca koji samo citaju.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 08:58   #1005
Nizozemska vise ne zeli placati silne tecajeve jezika strancima, tako da se od iduce godine sprema velika restrikcija. Navodno ce svi sami morati snositi troskove (nekoliklo tisuca eura) a ako poloze ispit onda im Gemeente vraca jednu trecinu. U svakom slucaju, oni koji su sad na tecaju profitiraju zadnje momente nizozemske velikodusnosti.
Sony-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 09:24   #1006
Wait a minute, pa zar u tom izboru nisu bili i muskarci i zene? Afera oko Ane Frank i drzavljanstva me navodi na misao da bi mogli zahtijevati da se Maximi udijeli specijalno nizozemsko drzavljanstvo (ili ga vec ima? Garant ima!) tako da moze ucestvovati.

Nego, kad kazete da su izabrali Pima, pa ne mogu vjerovati!

Koga bi vi birali?

Ja sam se dakle zivcirala kad sam gledala koji sve ljudi nisu prosli u izbor za njih 10. Aletta Jacobs na primjer. Ili Spinoza.

Onda kad sam presla preko toga najblize favoritu mi je bio Erasmus a poslije njega Antoni van Leeuwenhoek, slikari, a svidio mi se i Willem Drees. Zapravo, on mi se jako svidio ali mozda malo kasno. Sad bih ga vjerovatno stavila ispred slikara i Antonija.

Cruijf je totalni visak u tom nizu.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 09:28   #1007
Nego, da iskopiram i ovde par rijeci koje mzoda nekom budu korisne:


Za starosjedioce u A'damu opcina trosi 2.000 eura na bilo koji kurs jezika bez ikakvih obaveza. Ljudi koji su dosli prije '98 mislim, mogu se upisati kod Tempo Team-a u Paulus Potterstraat (kod Museumpleina), projekt se zove Rugzak. Onda se radi nekakav testic gdje ti odrede gdje si otprilike sa znanjem nizozemskog i koji nivo oni misle da mozes postici nakon kursa. Onda SAM biras skolu i kurs, dakle mozes izabrati i individualni rad ili u skroz malim grupama. Kad si gotov, opet se radi test ali ako niiiiiiista ne naucis, svejedno je. Nema kazni, nema placanja ako ne polozis. 2.000 eura ne dobijes pa sam placas, nego Tempo Team dobije pa placa. E, da! Ljudima sa djecom placa se oko 4 eura po satu cuvanje djece, ako je potrebno.

Pisem za slucaj da ima starosjedilaca koji samo citaju. A mozete i vi provjeriti u svojim gradovima. Ili ne samo provjeriti nego pogurati.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 09:30   #1008
Moze biti. Razlog vise da se ugrabi ova prilika.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 10:43   #1009
Ja kuzim tu njihovu logiku. Uostalom, zasto bi davali besplatne tecajeve jezika? Pa to kosta gomilu novaca. Tko ti u Hrvatskoj daje tecaj jezika? Boli ih briga, na tebi je da naucis. Istina, profesori po skolama se bune jer ce puno njih ostati bez radnih mjesta. Bit ce jos tu svega...
Sony-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 11:16   #1010
Ej, drushtvo, kako ste mi?

Nisam cesto na Netu, pa nemam vremena citati duge topice, dodjem i pitam shto me interesira i to je to. I sad mi teku impulsi, jos nismo sredili ADSL....

Citam shto ste pisali u zadnje vrijeme.
Ja se skoro zavadih sa dragim: on je ovdje doshao prije 15 godina i nije proshao sva ona deshavanja, pa ni uvod u rat.
Otprilike je ista atmosfera bila, ljudi u strahu, a extremi prave sranja i josh vishe izazivaju nepovjerenje i strah na javnim mjestima. Sjedim u vlaku i gledam ljude. Ja sam plava i velika ko i oni. Al kad se javim na tel. i pocnem brljati na svom jeziku - svi se trgnu i pomno prate svaki moj potez. Cim netko malo tamnoputiji ( i "ne daj boze" arapsko-brbljajuci) ustaje - svi se ukoce i oci im se zacakle isto kao da im netko sacmaricu u celo uperi.

A sve zato jer nisu u stanju sagledati stvari realno. Mediji pumpaju, Ameri su nam preuzeli glavne kanale koje prati neki prosjecan Nizozemac, Turci i Marokanci vec odavno presijecaju kablove u svojim zgradama i tanjirushe im krase balkone, ostali furaju svoj fazon i tako to vec godinama.....Multikulturalno moj k......
Da nisu ubili Pima propao bi skupa s strankom i sad bi bio sprdnja, ali mozda je ovako i bolje. Barem znam shto mi prvi susjed misli.

Sloboda govora. Ja sam ZA. Jer mi je draze znat shto drugi misli o meni, pa se znam postaviti, nego da mi glumi, pa ja u kucu zmiju primam mislivshi da je jagnje.

No, velika je razlika izmedju vrijedjanja koje se SUBSIDIRA i vrijedjanja koje se TOLERIRA zakonom.
Ovdje je subsidiranje vjerskih ustanova zabranjeno. Kako to da su neki sa subsidijama dobijenim na osnovu Manjinske grupacije gradili dzamije i dovodili ljude koji su pricali protiv Nl? Kako to da je covjek koji je vrijedjao Islam poput neshkolovanog skinsa dobijao subsidije zbog "razvoja Nl. kulture"?

I sad se greshke pocinju otplacivati.....Zalosno je da obicni, radni ljudi uglavnom zagrizu i postanu zrtve predrasuda.....Daje im to osjecaj da su i oni bitni.

Eto, tako ja razmishljam o tome.

Najveci Nizozemac bi po meni trebao biti covjek koji posjeduje drzavljanstvo i ima najvishe kilograma i centi visine u drzavi Nl.

Al, takvih nije bilo, pa nisam niti glasala.



Maxima ne zavrjedjuje bit velika licnost niti u Argentini, a kamoli ovdje. Umjesto shto mashe s rucicom ovdje i glumi dobrotvora manjinama bilo bi joj pametnije da koji Euro ulozi da se pronadju kosti svojih nestalih zemljaka. I da se poradi na slobodi govora u njenoj drzavi.

Ljudi, pozdrav svima.

Lilly, jel to vrijedi samo za A'dam?
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 12:03   #1011
A ja se sjecam vremena kad su dovlacili ljude da predaju strancima Nizozemski, a ni sami ga nisu znali kako treba....Ono: kucne domacice ubiju tri sata tjedno.

Masa njih radi i dan danas.

Inace, ima dosta ljudi koji su glumili godinama kako im jezik ne ide, samo da bi dobijali socijalu i ne morali raditi, a sa strane na crno. To je dobra opcija, ali malo preskupa za drzavu....Rjeshavaju to zadnjih godina. Shteta shto ispashtaju ljudi kojima zbilja jezik ne ide od ruke.

Terra ferma, najjednostavniji nacin u ovom trenutku je doci skupa zivjeti ili vjencati se s deckom. I za to vrijeme uciti jezik.

Kada dobijesh papire nece biti problem pronaci posao.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 13:52   #1012
Koliko znam da, ali ne budi ti lijeno raspitati se.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 17:35   #1013
Quote:
Lilly kaže:
Wait a minute, pa zar u tom izboru nisu bili i muskarci i zene? Afera oko Ane Frank i drzavljanstva me navodi na misao da bi mogli zahtijevati da se Maximi udijeli specijalno nizozemsko drzavljanstvo (ili ga vec ima? Garant ima!) tako da moze ucestvovati.

Nego, kad kazete da su izabrali Pima, pa ne mogu vjerovati!


Koga bi vi birali?

Ja sam se dakle zivcirala kad sam gledala koji sve ljudi nisu prosli u izbor za njih 10. Aletta Jacobs na primjer. Ili Spinoza.

Onda kad sam presla preko toga najblize favoritu mi je bio Erasmus a poslije njega Antoni van Leeuwenhoek, slikari, a svidio mi se i Willem Drees. Zapravo, on mi se jako svidio ali mozda malo kasno. Sad bih ga vjerovatno stavila ispred slikara i Antonija.

Cruijf je totalni visak u tom nizu.
A zar ti opce sumnjas da ona nema drzavljanstvo, ona spada u kategoriju vrlo vaznih osoba za drzavu pa ga je dobila pod mus
cini mi se da to pise i na stranicama ind-a

Iskreno...promaklo mi je to glasanje...sve sam cula sa strane....
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 18:20   #1014
Quote:
Maxima kaže:
A zar ti opce sumnjas da ona nema drzavljanstvo, ona spada u kategoriju vrlo vaznih osoba za drzavu pa ga je dobila pod mus
cini mi se da to pise i na stranicama ind-a

Iskreno...promaklo mi je to glasanje...sve sam cula sa strane....
Zapravo, uopce o tome nisam ni razmisljala. Kontam, kad Alex i ona idu u diplomatske posjete, ona sigurno ne nosi argentinski pasos.

Svejedno mi je...
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 18:39   #1015
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 19:52   #1016
Re: kakve su sanse da u Nizozemskoj dobijem posao.

Quote:
JaBitTe kaže:
als je verstaat deze taal en als je NL of andere €U pass hebt..............dan zeker 100%
zato zna moj dragi....i navodno se ne trebam udati za njega...

__________________
"Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile
and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
quietwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 20:27   #1017
.i navodno se ne trebam udati za njega...

vi'š da te voli ........ nece da se zeni.......
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 20:38   #1018
Quote:
Lilly kaže:
Kontam, kad Alex i ona idu u diplomatske posjete, ona sigurno ne nosi argentinski pasos. .
pa je, sa NL passom, netrebaju vize
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 21:01   #1019
Jooj vidis ti.....nisam ni ja udana a kako smo vec dosta dugo zajedno i kako je prokuzio s kim ima posla
ko zna.... hoce li me ikad odvest prid oltar????
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2004., 09:52   #1020
nego jeste li vi gledali vijesti? ja ne mogu vjerovati usima, nek mi neko kaze o cemu je Balkenende razgovarao sa Bernardom?



i ono sa Maximom, ekonomijom i kravama????
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.