Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2014., 23:09   #5521
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
ja, na primjer, apsolutno mogu shvatiti zašto se ljudi upuste u takvo nešto. mislim da je ovaj post više bio osvrt na tvoju "brak je super pa se ljudi zaljube" tezu (ako sam te dobro shvatila), a s time se ljudi ne slažu, uglavnom. brak može biti dobar i okej i kvalitetan, a da opet tvoje potrebe ne ostanu u potpunosti zadovoljene pa se stvori prostora za nekog drugog. možeš ti misliti da ti je brak super pa ti se dogodi netko tko ti pokaže da je to što si ti mislio da je super - samo osrednje. a ako se ipak upustiš u nešto takvo, onda ti je brak bio sve samo ne super jer nedostaje poštovanja i iskrenosti jer se bojiš reakcije partnera pa izbjegavaš reći istinu. svašta ljudi trpaju pod super brak.
Ma dobro sad ono "brak se super pa se ljudi zaljube". Da, brak može biti dobar,ali je isto tako moguće da se zaljubiš samo tako. I da te to pukne kao netko mokrom krpom po glavi, a da toga istoga momenta i ne moraš biti svjestan. Mislim šta je to idealan brak? U svakom braku ima svađica, prepucavanja i ostalog. Mogu doma imati sve od nježnosti, sexa komunikacije itd ... a opet mogu upoznati nekoga koji će me privući na neki poseban način. I da mogu se zaljubiti ...
Gle, ljubav ne pita. Ne pita te ni da li si spreman, nit ga briga jel ti poštuješ drugu osobu i koliko je poštuješ. Sad naravno da treba priznati partneru da šaraš sa drugom ženom. Reakcije partnera se mogu bojati ne samo zbog istine i nepoštovanja već i zbog toga što nisam recimo siguran da bi on/ona to mogla proživjeti. Možda sam ja bio njezin jedini svijet, ali meni se nešto dogodilo i nisam to planirao.

P.S Ne bi volio da se ovo pretvori u neku svađu, ovo je samo razgovor ...
Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 23:31   #5522
Quote:
Jones kaže: Pogledaj post
Ma dobro sad ono "brak se super pa se ljudi zaljube". Da, brak može biti dobar,ali je isto tako moguće da se zaljubiš samo tako....
kužim ja ovaj dio. samo mislim (doduše, govorim samo u svoje ime) da mi se ne može dogoditi da se zaljubim u nekog drugog ukoliko imam partnera koji maksimalno i u potpunosti zadovoljava sve moje potrebe. dogodit će se sigurno da mi se netko svidi, ali ako se zaljubim? to znači da mi moj trenutni partner jednostavno nije dovoljan. ne mora nitko biti kriv, ne mora biti da mi ičega fali. jednostavno sam s krivom osobom, kužiš? na to sam mislila.

i nisam te napala, ako si to tako shvatio.
samo raspravljamo, meni je barem uvijek zanimljivo čitati tuđa iskustva & mišljenja, sve pet.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 23:56   #5523
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
i nisam te napala, ako si to tako shvatio.
samo raspravljamo, meni je barem uvijek zanimljivo čitati tuđa iskustva & mišljenja, sve pet.
Ma nisam to shvatio kao napad, napisao sam to ... eto tako ...
Ima jedna zgodna scena u filmu meni posebno draga, možda nema veze sa svime ovime ali opet ... tko zna ...
http://www.youtube.com/watch?v=qdDcfZFKn94

Sutra nastavljamo ...
Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 10:35   #5524
Quote:
Jones kaže: Pogledaj post
Brak može biti super. Nađu se dvoje ljudi, (ona udata-on oženjem).
Nađu se u nekim temama, odu par puta na kavu, nasmiju jedan drugog ... itd.
Ni ne sluteći zaljube se, šta onda? Zar se to ljudima u braku ne može dogoditi?
Odgovorno tvrdim da može.
Ne idu svi svjesno u preljub, niti zbog loših brakova, nedovoljno sexa li čega već.
Ovdje imam dojam da se o ljubavnicama govori kao o slobodnim ženama tipa (neudata) ili obrnuto.
Pa mislim da je mali broj ljudi koji kažu eh sad ću postati preljubnik, odluče i to se desi....nema toga, mislim da se jednostavno ''desi''.
Ma koliko zvučalo paradoksalno ali ponekad i mislimo da nam je sve u braku ok, sve za pet, zapravo i ne razmišljamo posebno o nedostacima, sve dok se ne desi to ''nešto'' sa strane.
Ovo pričam iskustveno, nikad nije stvar samo ''sexa'' ili ''samo nečeg drugog što ti fali u bazi'', možda čak i ne fali.... desi se da te neko drugi osvoji, godi ta kafa, taj razgovor i što šta drugo...e u toj relaciji počneš praviti poređenja sa ''bazom'' i zapravo vidiš koliko si bio u zabludi i mislio sve je ok..... nije baš ok, ili ti je jednostavno sa ovim drugim bolje...
Ovo je moj slučaj, ne kažem da je pravilo! Ali ipak se držim toga da tek kad se nešto desi shvatimo gdje smo sa našim brakom/vezom i svim onim što imamo ili mislimo da imamo!
LEKYY is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 10:45   #5525
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Čemu onda ovaj post gore? Kakvo pametovanje? Samo sam ti skrenuo pažnju na realnost o kojoj sad i sama pišeš
Ja sam ti uviijek u realitetu!!! U svim mojim postovima to se može vidjeti, ja zapravo želim povratnu informaciju od onih koji su preljubu preživjeli koji je žive, kako se nositi sa tim, granice mislim na emotivne barijere koji si postavimo na početku, a one se kasnije miču...ili ne miču.
Ja pišem uglavnom proživljeno i smatram da uprkos toj ''realnosti'' koje sam svjesna, ovi odnosi sami po sebi dok traju nekako funkcionišu van realiteta.... što je opet parodija....ali u biti ja nikad nisam crtala ružičastim bojama ove odnose, tak da sam itekako svjesna!!!
Previše je komplikovano!
LEKYY is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 11:31   #5526
Quote:
LEKYY kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je mali broj ljudi koji kažu eh sad ću postati preljubnik, odluče i to se desi....nema toga, mislim da se jednostavno ''desi''.
Ma koliko zvučalo paradoksalno ali ponekad i mislimo da nam je sve u braku ok, sve za pet, zapravo i ne razmišljamo posebno o nedostacima, sve dok se ne desi to ''nešto'' sa strane.
Ovo pričam iskustveno, nikad nije stvar samo ''sexa'' ili ''samo nečeg drugog što ti fali u bazi'', možda čak i ne fali.... desi se da te neko drugi osvoji, godi ta kafa, taj razgovor i što šta drugo...e u toj relaciji počneš praviti poređenja sa ''bazom'' i zapravo vidiš koliko si bio u zabludi i mislio sve je ok..... nije baš ok, ili ti je jednostavno sa ovim drugim bolje...
Ovo je moj slučaj, ne kažem da je pravilo! Ali ipak se držim toga da tek kad se nešto desi shvatimo gdje smo sa našim brakom/vezom i svim onim što imamo ili mislimo da imamo!
Upravo tako. Ne znam za brojke onih ljudi koji su namjerno prevarili ženu ili obrnuto, ali vjerovatno ih ima. Međutim postoje situacije kada sve to dođe neplanirano i u večini slučajeva dvoje ljudi, a koji imaju iza sebe ženu i djecu (znači u braku su) nisu odmah ni svjesni šta im se dogodilo. To je teško za shvatiti ljudima koji nisu to doživjeli, i to je shvaćam. Svi bi mi voljeli da kada stupimo u brak budemo "pravi muži, emotivno zreli i stabilni". Međutim realnost je u velikoj večini slučajeva drugačija. Ima nas muških koji smo po 20 godina u braku, a ne znamo pošteno ni utičnicu promijeniti, ima žena koji ne znaju isto tako pošten kolač napraviti. Ima nas koji nismo u stanju obaviti bilo kakve zadatke bez pomoći partnera. To je realnost. Prevara je gnjusan čin, nitko normalan ne može reći da nije. Govorim i iz svog iskustva. Plakao sam kao malo dijete jer nisam znao šta se događa sa mnom. Kako je moguće da mi se to moglo dogoditi? Da mi je netko rekao prije x godina, evo sa tom osobom ćeš biti u vezi rekao bi mu da je budala i da za mene postoji samo jedna.

@LEKYY
Dugo sam na ovom forumu, i mogu ti reći iz viđenoga da ceš do povratnih informacija jako teško doći. Problem leži u tome što ljudi nisu spremni na to da ih se zbog toga pribija na križ, jer u večini slučajeva ili još nisu preboljeli ili su još u vezi pa im sve to kada slušaju radi dodatnu zbrku u glavi, a opet htjeli bi čuti drugo mišljenje. Bilo je puno tema gdje su ljudi otvarali teme sa problemom, ali odmah čim su vidjeli komentare nikada se više nisu pojavili kao sami autori te teme. Meni je potpuno jasno da ne možeš ljudima ići uvijek na mlin i govoriti im stvari koji bi oni sami htjeli čuti. Da postoje ljudi koji se ne moraju slagati sa njihovim mišljenjima, a opet im na neki način mogu pomoci svojim viđenjima iz drugačijeg kuta. Ali mnogi jednostavno nisu spremni na to ...

Zadnje uređivanje Jones : 30.09.2014. at 11:49.
Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 12:15   #5527
Quote:
LEKYY kaže: Pogledaj post
Ja sam ti uviijek u realitetu!!! U svim mojim postovima to se može vidjeti, ja zapravo želim povratnu informaciju od onih koji su preljubu preživjeli koji je žive, kako se nositi sa tim, granice mislim na emotivne barijere koji si postavimo na početku, a one se kasnije miču...ili ne miču.
mislim da je to jako individualno.
baš sam neki dan razgovarala s jednim bivšim preljubnikom koji se namjerno upustio u traženje ljubavnice jer mu je brak zaista bio katastrofa, a razvod nije dolazio u obzir. & tako je on mijenjao ljubavnice godinama dok mu nije došla jedna fatalna u koju se smrtno i zaljubio. tako da, moguće je održavati takav odnos, a da zaista ne poželiš nešto više - ovisi s kim si.

zajeb je kad dođe situacija da su tvoje emocije izmakle kontroli, a tvoj preljubnik se i dalje ponaša kao da mu je sve to samo i isključivo seks - onda ti je prekid najbolja opcija jer u takvom odnosu izgoriš uzalud se nadajući. bio je jednom Chat za preljubnike i ljubavnice na ŽuD-u, možda tamo nađeš odgovore na svoja pitanja, bilo je raznih situacija.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.

Zadnje uređivanje poison.Ivy : 30.09.2014. at 12:28.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 12:35   #5528
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
zajeb je kad dođe situacija da su tvoje emocije izmakle kontroli, a tvoj preljubnik se i dalje ponaša kao da mu je sve to samo i isključivo seks. bio je jednom Chat za preljubnike i ljubavnice na ŽuD-u, možda tamo nađeš odgovore na svoja pitanja, bilo je raznih situacija.
Pa blago onima koji mogu to napraviti iz jednog razloga, a to je seks i koji mogu isključiti emocije.
Znači razlog je obična ševa i to je to.
Ako mi je samo do sexa, platicu kurvu, obavit cu to i kud koji mili moji.
Ne znam, možda sam staromodan ali da bi spavao sa nekom osobom treba mi i neki emotivni naboj prema njoj. Ne mogu to samo tako ...
Ne znam možda on kod nekih dođe i kasnije
Ima preljubnika koji su dosta godina zajedno, a vodili su ljubav jako malo.
Emocije su tu isto tako jako važne ...
Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 12:52   #5529
Quote:
Jones kaže: Pogledaj post
Pa blago onima koji mogu to napraviti iz jednog razloga, a to je seks i koji mogu isključiti emocije.
Znači razlog je obična ševa i to je to.
ja, na primjer, mogu. bez ikakvih problema.
ne trebaju mi emocije za dobar seks. & a može i velika masa drugih. daleko od toga da im samo seks nedostaje u braku pa samo to i idu tražiti - obično je tu brak propao na više nivoa kad intimnosti više nema. ali ne zaljubljuju se svi u svoje ljubavnike.

& kužiš, zajeb je kad naiđeš na nekog tko bez problema može održavati takav FF odnos, a ti ne možeš. pa se zaljubiš, povežeš s tom osobom & nikako ti nije jasno kako su se te emocije izostale razviti kod tvog ljubavnog partnera. pa čekaš & nadaš se, a pomaka nema. zato velim, takav odnos je bolje prekinuti što prije, što prije to završiš - to manje boli. a mislim da se upravo to dogodilo Lekyy u njenom preljubničkom odnosu. ona se zaljubila, a partner ili ne želi pokazati svoje emocije ili ih jednostavno nije ni razvio.

iz moje okoline, puno su češći takvi FF odnosi nego svemirske, velike ljubavi.
u svakom slučaju, moguće je imati kemiju s osobom koju si i ne želiš za nešto dugotrajno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 13:25   #5530
Quote:
Jones kaže: Pogledaj post
... Da, brak može biti dobar,ali je isto tako moguće da se zaljubiš samo tako. I da te to pukne kao netko mokrom krpom po glavi, a da toga istoga momenta i ne moraš biti svjestan.
oprosti al' malo mi je infantilno govoriti u zrelim godinama o zaljubljenosti 'samo tako'
do trenutka kad sasvim izgubiš glavu je vodila nekakva igra koja se prepozna na početku, kao iskra privlačnosti
pitanje je samo da li tu iskru rasplamsavati u plamen ili ne


Quote:
Gle, ljubav ne pita. Ne pita te ni da li si spreman, nit ga briga jel ti poštuješ drugu osobu i koliko je poštuješ. ...
zaljubljenost nije ljubav, a poštovanje bi trebala biti manifestacija ljubavi
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 13:59   #5531
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
oprosti al' malo mi je infantilno govoriti u zrelim godinama o zaljubljenosti 'samo tako'
do trenutka kad sasvim izgubiš glavu je vodila nekakva igra koja se prepozna na početku, kao iskra privlačnosti
pitanje je samo da li tu iskru rasplamsavati u plamen ili ne



zaljubljenost nije ljubav, a poštovanje bi trebala biti manifestacija ljubavi
Potpis

Ivy, ne bih rekla da emocije izostanu, posebno ne u nekim dugotrajnim odnosima.
Prije da se ona druga strana koja je vezana radi pritiska kojeg ima ranije vrati u realnost.

Meni je FF verzija odnosa koji uopce ne vezujem uz preljubnisto, ljubavnisto a bome ni neku veliku kemiju, nego onako dogovorno... Ej idemo to obaviti
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:37   #5532
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ivy, ne bih rekla da emocije izostanu, posebno ne u nekim dugotrajnim odnosima.
Prije da se ona druga strana koja je vezana radi pritiska kojeg ima ranije vrati u realnost.
kužim. ima smisla.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:59   #5533
@baja
Zaljubljenost, ljubav?
Zašto se čovjek u zrelim godinama ne bi mogao zaljubiti?
Misliš da će te to pitati da li imaš 40 ili 20 godina?
Jel bolest bira? Staro, mlado ...
Pa dobro gle možeš se ti zaljubiti u neku osobu, a kasnije je iskreno zavoljeti.
I da zaljubljenost nije ljubav, ali se može vrlo brzo pretvoriti u to.
Iskra privlačnosti? Slažem se, vjerovatno prethodi kada netko skroz izgubi glavu u zrelijim godinama. Mada tanka je sve to meni linija ...
Opet sa druge strane može meni neka osoba biti privlačna na mali milion načina ali nedovoljno da bi sa njom legao u krevet. Trebam osjetiti neki emotvni naboj prema njoj nismo svi isti ...
Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 15:32   #5534
Quote:
Jones kaže: Pogledaj post
Zaljubljenost, ljubav?
Zašto se čovjek u zrelim godinama ne bi mogao zaljubiti?
Misliš da će te to pitati da li imaš 40 ili 20 godina?
srećom, moguće se zaljubiti u bilo kojim godinama, to nije upitno
ono na što sam se osvrnula u tvom postu je da se to događa 'samo tako' s čim se ne slažem
čim osjetiš iskru privlačnosti i nastaviš se družiti s tom osobom, dakle rasplamsavati iskru, upustio si se u nešto što će sa svakom idućim susretom biti sve teže kontrolirati
do 'gubljenja glave' dovede igra zavođenja

Quote:
...
I da zaljubljenost nije ljubav, ali se može vrlo brzo pretvoriti u to.
da se zaljubljenost tako lako i brzo transformira u ljubav, ne bi bilo ovih tema po ŽuDu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 15:57   #5535
Mislim da kad su u pitanju emocije nije bitan njihov naziv i na šta to izađe...zaljubljenost, ljubav ili pak samo jaka strast, sve to se ne može baš pojasniti nekom univerzalnom definicijom.
Ja sam toliko puta pokušala svoj odnos pronaći u nekim od ovih ovdje postova, sličnu situaciju, tražiti neko mišljenje i sl.
A zapravo sve je moguće, krajnosti također neko može samo upražnjavati sex kao fizičko pražnjenje, godi ti, kompatibilan si sa tom osobom i dalje od toga ne ide, meni je to najbliže odnosu ff, neko u startu osjeća jaku strast baš prema toj osobi i koja ide uzlaznom putanjom.... i ups.... osjeća nešto dublje.... k tome to i duže traje.... dakle tu su već ''dublje emocije'', čak nije ni bitan njihov naziv, nešto najbliže zaljubljenosti!
A ljubav....e to je za mene jako teška riječ, pojam kojeg se ne usudim koristit tako lako, mislim da je to zaista jedna posebna dubina, nešto što može ili bi bareme trebalo da podrazumijeva sve ove faze, ali i ne mora.... ali mislim da ako ta LJUBAV ne uključuje sve ove gore faze.....onda nešto fali u toj ljubavi.... i onda te fragmente nalazimo u drugim osobama....pa jel to strast onda idemo drugoj osobi po ''malo sexa'', jel to neki razgovor na intelektualnoj razini...opet idemo negdje po to što nam treba...
Poenta je da ljubav u pravom smislu riječi treba značiti sveobuhvatnost jednog odnosa i da baš ta širina ne pruža mogućnost da nam nešto ''fali'' i da nam neko drugi bude zanimljiv.....
E sad vrlo često brkamo pojmove strasti i požude, sa zaljubljenošću a tek ljubav..... sve su to emocije ali različitog intenziteta, ponekad sličnih manifestacija, a zapravo suštinski velike razlike!
LEKYY is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 20:25   #5536
Quote:
LEKYY kaže: Pogledaj post
ali ponekad i mislimo da nam je sve u braku ok, sve za pet, zapravo i ne razmišljamo posebno o nedostacima, sve dok se ne desi to ''nešto'' sa strane.

desi se da te neko drugi osvoji, godi ta kafa, taj razgovor i što šta drugo...e u toj relaciji počneš praviti poređenja sa ''bazom'' i zapravo vidiš koliko si bio u zabludi i mislio sve je ok..... nije baš ok,
Meni se čini da si ti na početku pisala da imaš dobar brak i dobar seks i u braku. Dolazimo ipak do toga da očito nije tako. I to ti sad predstavlja problem jer u početku ti je ovaj novi seks bio začin, a sad ti širi vidike i postaje glavno jelo. I zato sad tražiš više.

I naravno da razmišljamo o nedostacima. I to posebno . Jer dok nismo razmišljali, znači da je bilo sve u redu. Kad je prestalo biti u redu, počeli smo razmišljati i tražiti. Pa nađemo.

Zadnje uređivanje siddharta : 30.09.2014. at 20:54.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 08:40   #5537
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
kužim ja ovaj dio. samo mislim (doduše, govorim samo u svoje ime) da mi se ne može dogoditi da se zaljubim u nekog drugog ukoliko imam partnera koji maksimalno i u potpunosti zadovoljava sve moje potrebe. dogodit će se sigurno da mi se netko svidi, ali ako se zaljubim? to znači da mi moj trenutni partner jednostavno nije dovoljan. ne mora nitko biti kriv, ne mora biti da mi ičega fali. jednostavno sam s krivom osobom, kužiš? na to sam mislila.

i nisam te napala, ako si to tako shvatio.
samo raspravljamo, meni je barem uvijek zanimljivo čitati tuđa iskustva & mišljenja, sve pet.
Ti si žena, a on muškarac. To je bitna razlika, priroda. Mislim tako?

Quote:
LEKYY kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je mali broj ljudi koji kažu eh sad ću postati preljubnik, odluče i to se desi....nema toga, mislim da se jednostavno ''desi''.
Ma koliko zvučalo paradoksalno ali ponekad i mislimo da nam je sve u braku ok, sve za pet, zapravo i ne razmišljamo posebno o nedostacima, sve dok se ne desi to ''nešto'' sa strane.
Ovo pričam iskustveno, nikad nije stvar samo ''sexa'' ili ''samo nečeg drugog što ti fali u bazi'', možda čak i ne fali.... desi se da te neko drugi osvoji, godi ta kafa, taj razgovor i što šta drugo...e u toj relaciji počneš praviti poređenja sa ''bazom'' i zapravo vidiš koliko si bio u zabludi i mislio sve je ok..... nije baš ok, ili ti je jednostavno sa ovim drugim bolje...
Ovo je moj slučaj, ne kažem da je pravilo! Ali ipak se držim toga da tek kad se nešto desi shvatimo gdje smo sa našim brakom/vezom i svim onim što imamo ili mislimo da imamo!
Potpis.

Quote:
LEKYY kaže: Pogledaj post
Ja sam ti uviijek u realitetu!!! U svim mojim postovima to se može vidjeti, ja zapravo želim povratnu informaciju od onih koji su preljubu preživjeli koji je žive, kako se nositi sa tim, granice mislim na emotivne barijere koji si postavimo na početku, a one se kasnije miču...ili ne miču.
Ja pišem uglavnom proživljeno i smatram da uprkos toj ''realnosti'' koje sam svjesna, ovi odnosi sami po sebi dok traju nekako funkcionišu van realiteta.... što je opet parodija....ali u biti ja nikad nisam crtala ružičastim bojama ove odnose, tak da sam itekako svjesna!!!
Previše je komplikovano!


Quote:
Jones kaže: Pogledaj post
Pa blago onima koji mogu to napraviti iz jednog razloga, a to je seks i koji mogu isključiti emocije.
Znači razlog je obična ševa i to je to.
Ako mi je samo do sexa, platicu kurvu, obavit cu to i kud koji mili moji.
Ne znam, možda sam staromodan ali da bi spavao sa nekom osobom treba mi i neki emotivni naboj prema njoj. Ne mogu to samo tako ...
Ne znam možda on kod nekih dođe i kasnije
Ima preljubnika koji su dosta godina zajedno, a vodili su ljubav jako malo.
Emocije su tu isto tako jako važne
...
Pa ja mislim da su emocije UVIJEK najvažnije.

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
oprosti al' malo mi je infantilno govoriti u zrelim godinama o zaljubljenosti 'samo tako'
do trenutka kad sasvim izgubiš glavu je vodila nekakva igra koja se prepozna na početku, kao iskra privlačnosti
pitanje je samo da li tu iskru rasplamsavati u plamen ili ne


zaljubljenost nije ljubav, a poštovanje bi trebala biti manifestacija ljubavi
A kad se smijemo zaljubiti, do 25 - te?
zorajesvanula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:09   #5538
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Meni se čini da si ti na početku pisala da imaš dobar brak i dobar seks i u braku. Dolazimo ipak do toga da očito nije tako. I to ti sad predstavlja problem jer u početku ti je ovaj novi seks bio začin, a sad ti širi vidike i postaje glavno jelo. I zato sad tražiš više.

I naravno da razmišljamo o nedostacima. I to posebno . Jer dok nismo razmišljali, znači da je bilo sve u redu. Kad je prestalo biti u redu, počeli smo razmišljati i tražiti. Pa nađemo.
Ja sam od početka zapravo govorila kako sam ''mislila'' da je sve za pet...ključna razlika je da sam mislila dakle zabluda, i da tek kad sam pronašla to nešto drugo skontaš zapravo gdje si u tom svom ''idealnom'' braku!!!
Ali to ti je samo parametar, zapravo mislim da je to stvar fokusa, život ti u različitim fazama stavlja neke različite prioritete, jel to karijera pa onda se time baviš manje odnosima u braku, pa su djeca u fokusu pa onda sve ostalo makneš u stranu....e onda u cijeloj toj zbrci zvana život zapravo prestaneš raditi na braku, na međusobnim odnosima, i nije baš da sam ''tražila'' ali dogodilo se da smo se našli i međusobno kliknuli....
Zapravo se nikad nisam bavila time šta mi ''fali'' jer sam mislila da imam sve, ali onda skontam da imam neku ''rupu'' prazan emotivni prostor koji se počeo popunjavati evo ovom drugom stranom kroz sex, prvobitno ali sad to prevazilazi i granice samog sexa ide to dalje....
Ne slažem se da dok ne razmišljamo o nečemu onda je sve uredu, ja mislim da to nije uredu već duže vrijeme, barem kod mene, samo moj fokus su bile druge stvari u tom momentu važnije, malo sam ganjala posao, dokazivanje na tim poljima, pa mala djeca...nisam imala vremena nego tu prazninu sam ovim stvarima popunjavala, i da nije naišao taj neko ...sumnjam da bih se samo probudila i rekla e odoh sebi naći jebača jer mi brak ne valja!!!
LEKYY is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 15:32   #5539
Mišljenja sam da je prevara samo dokaz velikih problema u vezi među partnerima, nebitno da li su si partneri umislili da imaju savršen brak ili su svjesni da to što žive nije ništa drugo nego navika, dosada, tamnica..
Kada strasti nestane čovjek prirodno traži potrazi za uzbuđenjem u životu, traži izlaz, jednostavno želi živjeti punim plućima..ljudi žude za ugodom i to nas tjera kroz cijeli život..
Kada sam u odličnom razdoblju sa partnericom prevara mi ne pada na pamet, čemu, jer sasvim dovoljno zadovoljstva izvlačim iz veze.. no u lošim i klimavim periodima sklon sam tražiti izlaz, netko ga potraži u zabavi, netko u hobijima, netko u poslu koji ja ispunjava, netko u bijegu od stvarnosti, a netko jednostavno upoza osobu uz koju se osjeća lijepo i poželjno i život opet ima neku radost..
Mislim da je odabir ljubavnika možda i najagora varijanta, ako ništa daje najmanji omjer uloženog/dobivenog, relativno je lako naći osobu za povremeno druženje i sex ali razvod zbog prevare partnerima inače najteže pada...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 20:50   #5540
Quote:
LEKYY kaže: Pogledaj post
Ja sam od početka zapravo govorila kako sam ''mislila'' da je sve za pet...ključna razlika je da sam mislila dakle zabluda, i da tek kad sam pronašla to nešto drugo skontaš zapravo gdje si u tom svom ''idealnom'' braku!!!
Ali to ti je samo parametar, zapravo mislim da je to stvar fokusa, život ti u različitim fazama stavlja neke različite prioritete, jel to karijera pa onda se time baviš manje odnosima u braku, pa su djeca u fokusu pa onda sve ostalo makneš u stranu....e onda u cijeloj toj zbrci zvana život zapravo prestaneš raditi na braku, na međusobnim odnosima, i nije baš da sam ''tražila'' ali dogodilo se da smo se našli i međusobno kliknuli....
Zapravo se nikad nisam bavila time šta mi ''fali'' jer sam mislila da imam sve, ali onda skontam da imam neku ''rupu'' prazan emotivni prostor koji se počeo popunjavati evo ovom drugom stranom kroz sex, prvobitno ali sad to prevazilazi i granice samog sexa ide to dalje....
Ne slažem se da dok ne razmišljamo o nečemu onda je sve uredu, ja mislim da to nije uredu već duže vrijeme, barem kod mene, samo moj fokus su bile druge stvari u tom momentu važnije, malo sam ganjala posao, dokazivanje na tim poljima, pa mala djeca...nisam imala vremena nego tu prazninu sam ovim stvarima popunjavala, i da nije naišao taj neko ...sumnjam da bih se samo probudila i rekla e odoh sebi naći jebača jer mi brak ne valja!!!
Ja sam za razliku od tebe bila svjesna nedostataka u svom braku.
No, nisam zbog toga ciljano tražila nekog drugog, ali jednostavno kada imaš puno praznog prostora, naprosto je mogućnost da se to dogodi puno veća, nego kada si u svojoj vezi, braku zadovoljan.
I kada si zadovoljan postoje opasnosti da ti se netko dopadne, ali sasvim sigurno i u većini slučajeva to ostaje na razini spoznaje da ti se netko sviđao, ali svjestan da doma imaš nešto kvalitetno i dobro ne riskiraš.
U slučajevima svjesnog ili nesvjesnog lošeg odnosa mogućnost da ti se dogodi veza sa strane je daleko veća.
Sad je samo pitanje tog moralnog kodeksa što je u redu, a što nije...i tu se ljudi počinju lomiti.
Neki varaju i prave se da ih to ne dira, neki osjećaju debelu krivnju, neki možda naprave odmah rez sa starom vezom, jer su svjesni njezine promašenosti, dakle daljnji razvoj scenarija je jako individualan i ovisan o osobi kojoj se tako nešto događa.

Kada se i dogodi takve "tajna veza", tek onda nastaju sranja. Nakon početnog zanosa i plutanja, čovjek se s vremenom umori od igranja na dvije strane i pita se zapravo koja je korist od bilo kojeg odnosa...jer odnosi bi trebali imati neku svrhu.
Ako je svrha dobro se poseksati, onda takav odnos ajmo reći ispunjava svoju svrhu.
No, rijetko je odnos baziran na tom principu seksanja...obično se stvari zakompliciraju i na kraju zapravo imaš duplo sranje.

Ali ljudi uče na svojim greškama...i valjda poneki nešto na kraju od sveg tog znanja usvoje i naprave ono što je dobro za njih.
U svakom slučaju mnogi godinama imaju dvostruke odnose i eto na taj način se krpaju.
Jer to je prije svega samo krpanje. I što prije se to tako shvati, tim bolje.

Npr. ja mogu upravljati svojim seksualnim potrebama i potpuno ih kontrolirati. Ali emotivni dio mi je slaba točka. Sklona sam tome da se zaljubim i da nekoga idealiziram, ali to je moja greška koju pokušavam ispraviti. Shvatiti da je ipak najljepši jedan odnos, jedan partner i da sve druge varijante nisu dobre, jer te na kraju izgrizu.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.