Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 23:12   #7081
Quote:
Rusija, kao i srbija, sanja o svojoj nekadašnjoj slavi. Sami proizvode strahove. Umjesto da se sjednu i smireno međusobno dogovore što će i kako. Ne razumijem zašto uvijek odbijaju pruženu ruku. Zašto im je EU trn u oku? Zašto i oni ne žele biti dio tog civiliziranog zapada? problem je u tom podaničkom mentalitetu, nisu nikad imali demokraciju do pred 20 godina, jednostavno se ne snalaze, ne bi željeli živjeti u sjeni nekadašnje slave, a ne žele se prilagoditi modernom svijetu.
Rusija nije neka mala (Balkanska) dražvica, radi se o teritorijalno najvećoj državi svijeta. Problem je da je ovakav način vladanja kakav postoji u Rusiji je nespojiv sa principima EU i 'zapadnog' svijeta, a cijela Rusija je ustrojena na način zahtjeva upravo takav način vladanja i promjene u tom smislu lako bi mogle biti kobne po Rusiju. Raspad Rusije bi bitno promijenio odnose u svijetu. To je vrlo realna opasnost eventualne daljnje demokratizacije Rusije.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 20.02.2014., 23:12   #7082
Quote:
Big chill kaže: Pogledaj post
Parlament je izglasao obustavljanje protuterorističke akcije,vojska i specijalci u baze,policija ukida kontrolne punktove na cestama.Gotovo je-za sada.
Gotovo? Sada tek počinje, sad slijedi državni udar. Parlamentu i cijeloj ekipi je boljeda bježe koliko hi noge nose.

Jer masa će sada krenuti na njih, kad nemaju zaštite.

Ne shvaćam tog Janukoviča, majke mi. Uopće mi nije jasna njegova logika.

Jel ikome jasna??
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:12   #7083
Quote:
DWS kaže: Pogledaj post
Zato mu i EU nije htjela dati ni milijardu dolara pomoći, računajući da nema izbora jer se polovica države protivi integraciji s Rusijom.
Ovi na zapadu kurve bili i kurve ostali. Najbolje smo to osjetili na vlastitoj koži u 90ima...
Točno to sam i ja mislila.

Po mojem obje opcije (EU/Rusija) su jednako loše, s tim da je EU u ovome pokazala svoje pravo lice (prvo je - koliko se ja sjećam - otvoreno davala podršku protestantima, posve ignorirajući demokratski izabranog Janukovića, a sad gleda u miru kako će sve to završit, polažući nade u svog igrača Klička, a dok se oni tako u svom tihom domu igraju ljudi će ginit, i to ne ekstremisti među protestantima sa oružjem). U neku ruku bi mi samo zbog EU bilo drago da Janukovič pobijedi, pa da vide da ne mogu baš uvijek imat sve pod kontrolom. Ali da Januković igra za Ukrajinu (ne sebe/Rusiju/zapad) on je, kad je vidio da jedan veći dio naroda protestira toliko dugo, trebao raspisat referendum o EU/Rusija i riješio bi problem. Izvanredni izbori ne bi bili potrebni. A tek bi onda Ukrajinci vidili šta je EU.


Quote:
Yalita kaže: Pogledaj post
odakle vi znate?
tu priču prodaju neki političari.
Ja sam bila u Kijevu - većina ljudi priča ruski, druželjubivi, a nacionalizam je na zapadnoj Ukrajini.
Ne znam što smatraš pod nacionalizmom - je li to zato što su na zapadu ukrajinski, a ne proruski orijentirani ili zbog ovih prosvjeda?

Poruku sam bila brzo pisala, jer mi se žurilo pa nisam dovršila. Dosta sam se u poslu susretala sa Ukrajincima i primjetila sam točno tu razliku. Ili su izrazito negativni prema Rusima ili totalna suprotnost. Tako da u stvari ne znam kako je većina orijentirana. To mi je bilo čudno kod Ukrajinaca, budući da svi ostali narodi bivšeg SSSR-a uglavnom reagiraju negativno na svoj položaj u bivšem SSSR-u.

Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
Mislim da više ništa ne može smiriti pobunjenike. Oni su sad željni krvi i to je sve. Više nitko ne kontrolira taj proces.
Pa onaj ko ih je započeo/podupirao trebao bi to znati i kontrolirati. Oporba i EU. Mogu shvatit sve ali upotrebu vatrenog oružja i linč, te dovođenje nečije obitelji i prijetnje da potpiše ostavku baš i ne. To mi govori da će se ponašat isto ka šta tvrde da se ponaša Januković. Samo će Rusiju zamijenit EU. Kako se u narodu kaže: isto sr., drugo pakovanje.
__________________
Come up on different streets they both were streets of shame/Both dirty both mean yes and the dream was just the same/And I dreamed your dream for you and now your dream is real/How can you look at me as if I was just another one of your deals?

Zadnje uređivanje novaizzy : 20.02.2014. at 23:20.
novaizzy is offline  
Old 20.02.2014., 23:15   #7084
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Sad si ga pretjerao. Naravno da svaka drzava (osim Hrvatske) gleda svoje interese, ali reci da je Kina Rusiji neprijatelj wtf?

Povijesno gledano su Rusi bili neprijatelj Kine a ne obratno. Rusi su ti koji su uzeli kineski teritorij. I Kina je presla preko toga, sredila sa Rusijom granice, i sad su prilicno bliski i imaju iste vanjske interese.

Kina je jedini pravi saveznik Rusije, a znas zasto? Zato jer se Putin uvijek moze osloniti na Kinu. Nema velike sanse da u Kini demokratski pobijedi anti-ruska vlada pa da Rusi moraju zato strahovati.
Kinezi su opcenito netko na koga se mozes osloniti.

Mislim, mozes ti sad po svome i pricati svasta, ali ako cemo gledati cinjenice - Rusi i Kinezi vrse zajednicke vojne vjezbe, nisu imali ovako dobre odnose vec dugo vrijeme, i nijedna strana ne bi profitirala da ide protiv druge. Kina i Rusija imaju zajednicke neprijatelje i jedni drugima stite ledja.



To vazi za sve a ne samo za velike sile. Populacije ima previse i tocka.
Kinezi i Sovjeti su već imali jedan rat.
Kinezima fali resursa i životnog prostora i dam glavu da bi u slučaju velikog potonuća Rusije, zauzeli Sibir.
Kinezi nisu prijatelji nikome, pa niti Rusima.
Štite leđa dok je ovakva situacija. I ja ti kažem da su Kina i Amerika pravi saveznici, a ne Rusija.

Što misliš zašto je američki kapital uzdigao Kinu? Sigurno ne jer ih voli, nego da Rusija ima supersilu od 1.3 milijarde ljudi na granicama koji se ne može vjerovati.
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 23:16   #7085
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Svi su angažirani u Sočiju još par dana. Prosvjednici u Ukrajini koriste priliku. 'Nalogodavaca' ima previše, jer se radi o narodu koji je nezadovoljan svojom vlašću, a takvim metodama bi samo diskreditirali sebe. Takve metode (javnih egzekucija) prolaze samo u autokratskim režimima dok su još relativno čvrsti, ovdje je režim već jako uzdrman.
Govorim o ljudima daleko van Ukrajine.
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 23:17   #7086
Za sve one koji smatraju da nije normalno da policija vatrenim oružjem puca na svoje građane, neka naprave pokus.
Neka uzmu rućnu bombu i neka je roknu na policijsku postaju ili ophodnju.
I neka se ogluši na naredbu da se baci oružje.
Umjesto toga neka rokne na policiju još jednu bombu. Pa da vidimo da li će policija pucati ili ne na svog građana.


U kojoj to tržavi policija ne bi odgovorila oružjem na moltovljeve koktele i pucanje na policiju automatskim oružjem?
sunshinestar is offline  
Old 20.02.2014., 23:17   #7087
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post

Idiotski je kod sudbine naroda raspravljati o clancima zakona dok sve ide kvragu.

Nije narod tu zbog pravila, nego su pravila tu zbog naroda.

To je sustinska razlika izmedu demokracija/sloboda i socijalizama/totalitarizama
Ja jednostavno nikada prosvjednike nigdje ne zovem narodom. Narodna se volja vidi na izborima i nigdje više.

Prosvjednici predstavljaju samo sebe, i nikoga više. To nikada nije narod, ili vrlo rijetko.

Ovakve prosvjede si lani imao u Bugarskoj, raspisani su izbori, i potom je VLADAJUĆA opcija pobjedila. Ne brkajte prosvjednika s narodom nigdje. Prosvjedovat može većina, ali i MANJINA.

Da se sad održe izbori, Janukovič bi dobio minimalno 45%.

Pravila su upravo radi naroda, samo ne treba brkati prosvjednike i narod.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:21   #7088
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Za sve one koji smatraju da nije normalno da policija vatrenim oružjem puca na svoje građane, neka naprave pokus.
Neka uzmu rućnu bombu i neka je roknu na policijsku postaju ili ophodnju.
I neka se ogluši na naredbu da se baci oružje.
Umjesto toga neka rokne na policiju još jednu bombu. Pa da vidimo da li će policija pucati ili ne na svog građana.


U kojoj to tržavi policija ne bi odgovorila oružjem na moltovljeve koktele i pucanje na policiju automatskim oružjem?
moraš priznati da u cijeloj priči Janukovič ipak mora dati ostavku. Naime, vlast koja je nesposobna uvesti red u zemlji, ne može biti vlast.

On mora dati ostavku upravo zato što u zadnja tri mjeseca nije uspio izorganizirati adekvatnu protuterorističku akciju koja bi ovo rješila.
Kao takav, sad mora dati ostavku upravo zato da zaštitit ustavni poredak, jer će inače zemlju preuzeti potpuno ulica.

U slučaju ostavke i ranih izbora bar bi se sačuvao legalitet. Ovako, doći će do državnog udara i DIKTATURE druge strane.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:22   #7089
Quote:
DWS kaže: Pogledaj post
Malo si se pogubio... očeo si sa legimitetom, nepoštenjem, a završio na netransparentnom.
Po tvojim mjerilima svaki tjedan bi gorio glavni grad druge zapadne države zbog nepoštenja i netransparentnog vladanja.
Ako je narod nezadovoljan svojom vlašću - ima pravo tražiti da odstupe od vlasti. Ako vlast nije od onih kojima su guzice srasle sa stolicom - oni odlaze i bez prosvjeda kada vide da nemaju podršku. Druga je stvar što građani u većini zemalja imaju vremena pričekati redovne izbore (čitaj nije im tako loše ili je politička kultura na dovljnoj razini pa vlast sama shvaća kada treba odstupiti) i nisu prisiljeni ići na ovako krajnje mjere. Ja ne znam svu pozadinu događaja u Ukrajini, sigurno ima tu dosta toga 'ispod žita' ali ako biram kome treba vjerovati političarima ili narodu koji se buni (koji su isto postali silom prilike političari) - nekako sam više sklon vjerovati narodu. Ako su ljudi skloni ići tako daleko u prosvjedima - sigurno im nije dobro.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 20.02.2014., 23:23   #7090
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ponavljam, gubitak vlasti za Janukoviča znači suđenje za ubijene civile
A negubitak vlasti još nekoliko mjeseci znači suđenje oporbenim čelnicima za ubijene policajce.
DWS is offline  
Old 20.02.2014., 23:26   #7091
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
moraš priznati da u cijeloj priči Janukovič ipak mora dati ostavku. Naime, vlast koja je nesposobna uvesti red u zemlji, ne može biti vlast.

On mora dati ostavku upravo zato što u zadnja tri mjeseca nije uspio izorganizirati adekvatnu protuterorističku akciju koja bi ovo rješila.
Kao takav, sad mora dati ostavku upravo zato da zaštitit ustavni poredak, jer će inače zemlju preuzeti potpuno ulica.

U slučaju ostavke i ranih izbora bar bi se sačuvao legalitet. Ovako, doći će do državnog udara i DIKTATURE druge strane.
Janukovič je napravio sve da se Ukrajina raspadne,sad nek bježi dok ga nisu objesili za jaja.Svoje je odradio.
__________________
Zazivanje segregacije za necijepljenje je govor mržnje.
Necijepljeni i ljudi bez maski nisu zaraženi, to su samo pretpostavke i bojazan novonormalnih mizofoba.
VIVA PIVA is offline  
Old 20.02.2014., 23:26   #7092
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što je logičnije

a)nezadovoljstvo ukrajinskih nacionalista proruskom vlašću
b)neka urota za stvaranje "Velikog Izraela"
Ovo pod a).
Ostaje misterija zašto misliš da se ukrajinski nacionalisti imaju pravo ponašati kao fašističke životinje?
Samo zato jer su protiv tebi najmržih Rusa?

Nemoj mi odgovarati, imaš prejednostavan tok misli da ne bi bio otvorena knjiga...
DWS is offline  
Old 20.02.2014., 23:28   #7093
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Ako je narod nezadovoljan svojom vlašću - ima pravo tražiti da odstupe od vlasti. Ako vlast nije od onih kojima su guzice srasle sa stolicom - oni odlaze i bez prosvjeda kada vide da nemaju podršku. Druga je stvar što građani u većini zemalja imaju vremena pričekati redovne izbore (čitaj nije im tako loše ili je politička kultura na dovljnoj razini pa vlast sama shvaća kada treba odstupiti) i nisu prisiljeni ići na ovako krajnje mjere. Ja ne znam svu pozadinu događaja u Ukrajini, sigurno ima tu dosta toga 'ispod žita' ali ako biram kome treba vjerovati političarima ili narodu koji se buni (koji su isto postali silom prilike političari) - nekako sam više sklon vjerovati narodu. Ako su ljudi skloni ići tako daleko u prosvjedima - sigurno im nije dobro.
A što ako izbori pokažu (kao nedavno u Bugarskoj) da posvjednici nisu narod?

Tama je vlada pla zbog protesta i onda dobila prijevremene izbore!!
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:29   #7094
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
Ja jednostavno nikada prosvjednike nigdje ne zovem narodom. Narodna se volja vidi na izborima i nigdje više.

Prosvjednici predstavljaju samo sebe, i nikoga više. To nikada nije narod, ili vrlo rijetko.

Ovakve prosvjede si lani imao u Bugarskoj, raspisani su izbori, i potom je VLADAJUĆA opcija pobjedila. Ne brkajte prosvjednika s narodom nigdje. Prosvjedovat može većina, ali i MANJINA.

Da se sad održe izbori, Janukovič bi dobio minimalno 45%.

Pravila su upravo radi naroda, samo ne treba brkati prosvjednike i narod.
OK, što je spriječavalo Janukoviča da raspiše izvanredne izbore prije mjesec-dva i da pobijedi na njima, kao što je svojevremeno pobijedila u Bugarskoj novo-stara vlast? Dobio bi dodatni legitimitet. Da izgubi - neka druga vlast bi se baktala se problemima države, a Januković bi kritizirao iz oporbe (inače dosta ugodna pozicija).
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 20.02.2014., 23:31   #7095
Ne samo da "politički zatvorenici" u Ukrtajini ne žive u nikakvoj infromacijskoj ili medijskoj izolaciji, nego im je dopušten pristup internetu kao i pošiljanje političkih parola, pa čak i one u kojimase poziva na oružanu pobubunu protiv demokratski izabrane vlast, državni udar i krvoproliće.
Neće njoj u ako bude rata ni dlaka s glave prifaiti, ne birnite...
sunshinestar is offline  
Old 20.02.2014., 23:31   #7096
Quote:
VIVA PIVA kaže: Pogledaj post
Janukovič je napravio sve da se Ukrajina raspadne,sad nek bježi dok ga nisu objesili za jaja.Svoje je odradio.
Zapravo da, sve njegovo nečinjenje je dovelo do toga.

No, dio poslanika njegove partije ga je napustio, njih 34. Parlament bi sada mogao izglasati svoje raspuštanje i prijevremene izbore.

U ovom trenutku to je najbolje da se desi.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:33   #7097
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
OK, što je spriječavalo Janukoviča da raspiše izvanredne izbore prije mjesec-dva i da pobijedi na njima, kao što je svojevremeno pobijedila u Bugarskoj novo-stara vlast? Dobio bi dodatni legitimitet. Da izgubi - neka druga vlast bi se baktala se problemima države, a Januković bi kritizirao iz oporbe (inače dosta ugodna pozicija).
Ništa ga nije spriječavalo, nije imao potrebe za tim, on ima mandat.

Ali, mišljenja sam da mora dati ostavku zbog nesposobnosti da upravlja, nije znao uveti red.

Izgleda da idemo k tome, jer su ga 34 zastupnika napustila večeras u parlamentu.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:35   #7098
Quote:
novaizzy kaže: Pogledaj post
Po mojem obje opcije (EU/Rusija) su jednako loše
Zasto je trgovinski sporazum sa Rusijom los po tvom misljenju?

Quote:
Ali da Januković igra za Ukrajinu (ne sebe/Rusiju/zapad) on bi, kad bi vidio da jedan veći dio naroda protestira toliko dugo, trebao je raspisat referendum o EU i riješio bi problem.
Mozes li objasniti kako to Janukovicev sporazum sa Rusijom ne bi bio u najboljem interesu cijele Ukrajine? Zasto bi to on radio za sebe ako se time moze samo zamjeriti polovici naroda? Velika provizija?

I, ako mozes pojasniti zasto bi to referendum bio dobar? Ako je pola naroda za lijevo a pola za desno, da li bi bilo ispravno uc u EU ako 51% glasa za, a 49% protiv? Sto da se onda pobuni ovih 49% kao sto se sad buni njih 46%?


Quote:
Revenger20 kaže:
Kinezi i Sovjeti su već imali jedan rat.
Kakve to veze ima? Koja to drzava nije ratovala sa svojim susjedima? Amerikanci su imali dva rata sa Britancima.

Zasto ne kazes zbog cega su imali rat? Zato jer je Rusija bila ta koja je iskoristila slab polozaj Kine. Zato. Ne zato jer je Kina bila neprijatelj Rusiji nego obratno.

A i taj rat Kine i Rusije je bio jako ogranicen i psiholoskog tipa, tipicni rat kakav su vodili Kinezi zadnjih 50 godina.

Quote:
Kinezima fali resursa i životnog prostora i dam glavu da bi u slučaju velikog potonuća Rusije, zauzeli Sibir.
Ma daj, te tvoje procjene kineskog mentaliteta su tocno iste kao i propaganda CNNa i ostalih americkih medija. I nemaju nikakve veze sa povijescu i sadasnjoscu.

Rusija uostalom ima nuklearno naoruzanje, a ako toliko potone da vise ne bude ni rusa ni nuklearki onda je Sibir free-for-all.

Jel mozemo sad normalno pricati u realnim okvirima?

Quote:
Štite leđa dok je ovakva situacija. I ja ti kažem da su Kina i Amerika pravi saveznici, a ne Rusija.
Je, mislim da je ovdje najbolje zavrsiti raspravu.

Quote:
Što misliš zašto je američki kapital uzdigao Kinu? Sigurno ne jer ih voli, nego da Rusija ima supersilu od 1.3 milijarde ljudi na granicama koji se ne može vjerovati.
Nije americki kapital uzdigao Kinu, nego je americki kapital ulozen radi profita americkih kompanija. To se zove biznis. Nenamjerni nusprodukt je uzdizanje Kine. Da nije americki kapital neciji drugi kapital bi to napravio.
A stranger is offline  
Old 20.02.2014., 23:36   #7099
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Ako je narod nezadovoljan svojom vlašću - ima pravo tražiti da odstupe od vlasti.
Da, imaju to pravo. I to im pravo nitko nije osporio.
Ali ni narod nema pravo uništavati tuđu imovinu i ubijati državne službenike. Nigdje. Ni u najdemokratskijoj državi svijeta.
DWS is offline  
Old 20.02.2014., 23:39   #7100
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Cionisti su ruski i ukrajinski oligarsi- odreda Židovi. Protiv njih se bore ljudi poput Oleha Tjahnjiboka. Podupri njegovu Svobodu.
Kojiro Izawa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.