Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2009., 13:33   #1
Upravna i birotehnička škola Zagreb

Ne znam zašto ima tolko tema o faksevima, a na teme o srednjim školama se nitko ne javlja.

Ali uglavnom, evo ako se netko nađe da ide u tu školu ili je išo može tu podjelit iskustva.

Znam da ima dva smjera: tajnik i upravni referent. Ja ne mogu baš skužit koja je razlika između tih zanimanja. Šta vi mislite koji je bolje upisat?

Poz, nadam se da bu bilo nekoga odavde.
__________________
I'm cool with some Bloods, I'm cool with some Crips, I'm cool but if there's a problem, nigga I got extra clips, I don't know karate, but I split the bricks...
BubbleTrouble is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 14:54   #2
Ja ne idem al sam se u 8. razredu dvoumila između upravne i gimnazije.
Nema ti baš neke velike razlike između tih dvaju zanimanja jer se ionako radi na tome da se oni spoje u jedan (prije je bilo 3 smjera u upravnoj)
U svakom slučaju ti je bolje da ideš za tajnika/cu jer zanimanje "upravni refernt" neće ni postojati za par godina. Al, iskreno, ne preporucam ti baš tu školu jer tamo većinom upisuju slabiji školarci i prebacuju se najveći propaliteti iz Končara i sl. jer slovi da je lagana zbog toga kaj nemaš kemiju i fiziku.
Imaš dosta stručnih predmeta tipa poslovni hrvatski, morat ćeš učit zakon RH..
Ako si dobar učenik/ica u osnovnoj bolje idi u gimnaziju jer ti je uibš slaba podloga za fakultet, a pošto ćeš vjerojatno polagati državnu maturu(ako program zaživi još 4-5 godina) samo 2 sata matematike tjedno ti iustinu nije dovoljno.
Sretno
simbica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:15   #3
Quote:
simbica kaže:
Ja ne idem al sam se u 8. razredu dvoumila između upravne i gimnazije.
Nema ti baš neke velike razlike između tih dvaju zanimanja jer se ionako radi na tome da se oni spoje u jedan (prije je bilo 3 smjera u upravnoj)
U svakom slučaju ti je bolje da ideš za tajnika/cu jer zanimanje "upravni refernt" neće ni postojati za par godina. Al, iskreno, ne preporucam ti baš tu školu jer tamo većinom upisuju slabiji školarci i prebacuju se najveći propaliteti iz Končara i sl. jer slovi da je lagana zbog toga kaj nemaš kemiju i fiziku.
Imaš dosta stručnih predmeta tipa poslovni hrvatski, morat ćeš učit zakon RH..
Ako si dobar učenik/ica u osnovnoj bolje idi u gimnaziju jer ti je uibš slaba podloga za fakultet, a pošto ćeš vjerojatno polagati državnu maturu(ako program zaživi još 4-5 godina) samo 2 sata matematike tjedno ti iustinu nije dovoljno.
Sretno
Tnx na informacijama.

Boldano-ta sam

Gledala sam malo te stručne predmete, ovo pravno mene čak zanima. Glavno da nema kemije, a bilogija je kolko znam samo u 1. razredu...il se varam?!

Uglavnom, o gimnaziji naravno ni ne razmišljam, btw. završila ja osnovnu prije par godina.

Zaboravila sam još pitat za izborne predmete. Koji su i kolko ih se mora uzet ak možda znaš?

Pozz i javljajte se još ljudi
__________________
I'm cool with some Bloods, I'm cool with some Crips, I'm cool but if there's a problem, nigga I got extra clips, I don't know karate, but I split the bricks...
BubbleTrouble is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:33   #4
zavrsih tu skolu i ne smatram se propalitetom niti sam imala lose ocijene..tako da ti je "malo" kriva percepcija upravne i birotehnicke skole

osobe iz mog razreda koje su zeljeli upisati neki fax su upisali pravo i svi su uspjeli u tom naumu i zelji , a cisto sumnjam da je to moguce bez neke realne podloge znanja...ako namjeravas poslije srednje upisati pravo to je pravi izbor..i to tvrdim iz prve ruke jer sam i ja na kraju upisala pravo...

dobijes znanje iz svih pravnih predmeta i osnovnih pojmova prava...trenutno sam upisala prvu godinu i jedini predmet koji moram bas uciti je povijest prava i drzave..sa ostalim sam upoznata u mjeri jedno 80%...to sam postigla znanjem iz srednje...

ak te zanima matematika , fizika ili tog profila..naravno da nije za to.. ....
hrvatski je super , pogotovo ako ti predaje profesorica Modric...sat je vrlo kreativan i naucis jako puno toga ...opcenito sto se tice knjizevnosti, gramatike ...vrlo se puno pozornosti posvecuje lektirama i ima ih jako puno ...tako da je citanje njih obavezno..ak volis citati super, ak ne onda nece bas biti bajno ...
pravni predmeti..predaju pravnici...naucis i sve logicki povezes..dobro i za daljnji zivot i za daljnje usmjerenje...
imas latinski (I i II razred), njemacki, filozofiju dobivas u IV razredu, javne financije isto , mozes ici na grupu ljudskih prava...to su izborni predmeti..ima ih jos sam se ne mogu sjetiti...
ni jedan izborni nije obvezan..sve ovisi o vlastitim zeljama i ciljevima za daljnji zivot... jedino izmedju ceg biras je etika i vjeronauk..ali to nije izborno..to je obvezno...
uglavnom sve sto ti je nuzno za daljnje obrazovanje i usavrsavanje...

ne preporucujem da upises smijer tajnika , vec upravnog referenta..obujam znanja nije isti...
upravni referent ima vece šanse i više nauce tijekom IV godine...takodjer ne preporucujem daljnje upisivanje upravnog prava, vec prava...jer upravno pravo je propali slucaj...sorry ako nekoga vrijedjam , ali to je istina...

pravni predmeti su relativno teski i nije ih lagano nauciti..a sto se tice podloge iz gimnazije za upise na fax..otom potom..bila sam na pripremama sa ljudima iz gimnazije ..jezicna..i ljudi nisu znali po redu padeze..zato iskljucivo mislim da gimnazija nije mjerilo znanja... inace sve takve provale o propalitetima i genijalcima su stereotipi , to sve ovisi o osobi..a da se moze nauciti vise nego u gimnaziji moze i obratno

uzivaj ....i sretno..sto god odlucis ak te nesto zanima pitaj...
__________________
jednom kad se oci zatvore i kad zadnju suzu pustim za tebe....i ne mogu da stanem od tebe da odustanem i jos sto puta da padnem sto put cu da ustanem.... i cvrsto drzim kada svi te puste znat ces da sam ja...ona sto te voli dovijeka..
_k_i_k_a__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 01:00   #5
Ma ok, naravno, čast izuzecima.
Malo sam previše generalizirala, naravno da nije svatko tko završi uibš propalitet.

Ali što se tice moje percepcije upravne, ne mislim da sam u krivu jer imam tamo par frendica koje su sad 4. razred i preznojavaju se pri samoj pomisli na studiranje. Same kažu da pravo, koje su mislile studirat kad su upisivale uibš, nema šanse da upadnu i kažu da se iz ovih osnovnih predmeta npr. mat, eng i sl. dobije slabo znanje. No, one idu za tajnika tako da za refernta neću nikaj tvrdit, ali se sjećam da kad sam ja upisivala srednju i uspoređivala ta 2 smjera nije bilo neke velike razlike.

Sad bih se ipak odlučila za tajnika jer, kao što sam gore navela, ako odeš za refernta, školuješ se za zanimanje koje u budućnosti neće postojati!

Što se tiće pripreme za pravni faks..latinski je (bar je tad bio) izborni, a ne obavezni..istina je da ces dobiti podlogu za ove neke strucne predmete, ali kad ti dobiješ skriptu od cca 900 stranica na pravu, nece ti to bit od velike koristi.

kika, ovo kaj pricas da ne možeš upisat pravo bez neke realne podloge, uzmi u obzir da sad na snagu stupa državna matura, znaci nema klasicnog prijemnog i ta "podloga" joj neće ništa znaciti nego ce najbitniji biti hrv, mat i eng, a budimo realni, za to u u uibš neće dobiti adekvatnu podlogu.

Ne precjenjujem gimnazije, ima ih i gorih od uibš-a , ali ako BubbleTrouble misli na fakultet, posebice pravo, realno gledajući, teško će se upisati.

Ali, BubbleTrouble, ako ne misliš na faks, zanemari dobar dio ovog posta i odi za tajnicu. Neces se puno muciti, ima jedino neka zajebana profa iz informatike

E da..ponavljam se, ukoliko ne misliš na faks i misliš se zapošljavati sa SSS, radije upiši negu drugu srednju od koje ćeš imati kruha..npr. za kuhara..u svakom slucaju perspektivnije od upravne

Da..ako te još nekaj zanima sam pitaj
Pozdrav
simbica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 18:40   #6
..uibš, ti je super podloga za pravni i socijalni studij na pravu..ali nejdi na upravno pravo...ili porezni..to je sve niš..
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 01:58   #7
Quote:
simbica kaže: Pogledaj post
Ja ne idem al sam se u 8. razredu dvoumila između upravne i gimnazije.
Nema ti baš neke velike razlike između tih dvaju zanimanja jer se ionako radi na tome da se oni spoje u jedan (prije je bilo 3 smjera u upravnoj)
U svakom slučaju ti je bolje da ideš za tajnika/cu jer zanimanje "upravni refernt" neće ni postojati za par godina. Al, iskreno, ne preporucam ti baš tu školu jer tamo većinom upisuju slabiji školarci i prebacuju se najveći propaliteti iz Končara i sl. jer slovi da je lagana zbog toga kaj nemaš kemiju i fiziku.
Imaš dosta stručnih predmeta tipa poslovni hrvatski, morat ćeš učit zakon RH..
Ako si dobar učenik/ica u osnovnoj bolje idi u gimnaziju jer ti je uibš slaba podloga za fakultet, a pošto ćeš vjerojatno polagati državnu maturu(ako program zaživi još 4-5 godina) samo 2 sata matematike tjedno ti iustinu nije dovoljno.
Sretno
Već dugo nisam pročitao ovoliku hrpu gluposti
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:53   #8
ja planiram ove godine krenut u tu skolu..vidim da imate razlicita misljenja..

zna li itko dal pri upisu u uibš dobiješ one bodove zato jer ti je tata hrv. branitelj?

jer u nekim školama dobiješ,a na stranici upravne i birotehničke škole ništa o tome ne piše..

hvala unaprijed!
hippie lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:48   #9
Quote:
hippie lady kaže: Pogledaj post
ja planiram ove godine krenut u tu skolu..vidim da imate razlicita misljenja..

zna li itko dal pri upisu u uibš dobiješ one bodove zato jer ti je tata hrv. branitelj?

jer u nekim školama dobiješ,a na stranici upravne i birotehničke škole ništa o tome ne piše..

hvala unaprijed!
ja mislim da dobivaš i u ovjoj školli,
ali ako ti fali bodova, onda je najbolje da provjeriš dali se još uvijek može otići na testiranje u hzz. Osnovne škole tamo šalju osmaše koje neznaju u koju će srednju, ali i sam se možeš prijaviti bolje je da sam odeš tamo i raspitaš se.

testiranje ti je da pišeš neke testove jedno tri sata s pauzama. nije teško

nakon par dana odeš tamo opet da mallo pročavrljaš sa psihologicom - pita te u koju bi ti školu, zašto, i dali znaš šta možeš raditi poslije te škole- dakle u kojim ustanovama i koji je tvoj posao u svemu tome.
ali onda te pita koju bi ti još školu osim te. jer mora staviti na papir dvije škole, koje bi ti mogao raditi. obavezno navesti neka tjelesna ošteećenja, samo ako ih imaš.

nakraju taj papir ti daje 10 posto bodova od zadnjeg rangiranog na listi upisa.
znači 2 boda,-ne uzimaj ovo za službeno.

i to je to
__________________
www.hatebieberhr.com
marina-mob is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 15:26   #10
Pozdrav svima!

Završila sam 8 razred OŠ,i 4 razred OGŠ.
Upisala bih se u UIBŠ,smjer - upravni referent.
Imam 49 bodova + 2 boda iz glazbene,znači ukupno 51.
Kolike su mi šanse da ne upadnem? :S
mOdnaMaCkicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 20:28   #11
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Već dugo nisam pročitao ovoliku hrpu gluposti
Slažem se u potpunosti sa gore navedenim!

Upravo sam završila 4. razred u upravnoj, smjer upravni referent!

Ovako, prvo moram reći da netko tko nije išao u upravnu nema pravo uopće bacat drvlje i kamenje po školi kao takvoj, jer niti zna kakva je nastava, niti zna profesore, a čini mi se još manje zna kakvi su predmeti...

Postoje dva smjera, poslovni tajnik i upravni referent. Ovisno o onome što vas zanima, upišite što vas je volja...
Moram napomenuti da danas bez fakulteta nema gotovo ništa, jer se za posao čistačice prijavi više ljudi sa fakultetom nego sa srednjom školom.

Ako netko želi upisati zanimanje poslovne tajnice, bit će manje muke sa pravom, a malo više muke sa praktičnim predmetima... a ako želi upisati smjer upravnog referenta, imat će malo više muke sa pravom (čitaj: teorijom).

U svakom slučaju, moram se složiti da je matematika bolna točka u upravnoj, i da, istina je da je satnica za matematiku premala, ali kako god da bilo, to je zanimanje u kojem matematika niti ne treba (hvala bogu na tome).

Ali zato, hrvatski i engleski su odlični! Imaju izvrsne temelje za faks, jer nema prof u upravnoj kod kojeg se i engleski i hrvatski može provuć s dvojkom, jer i za dvojku stvaaaaarno treba znat (i čitat lektire).

Sad sam se malo raspisala, ali ako tko želi dodatne informacije, neka pošalje pitanja u pm!

Pozdrav svima!
__________________
... misterij: kako na glupo pitanje pronaci pametan odgovor?
put.u.nepoznato is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 20:29   #12
Umalo zaboravih, za infromacije, postoji stranica

http://www.ss-upravnaibirotehnicka-zg.skole.hr/
__________________
... misterij: kako na glupo pitanje pronaci pametan odgovor?
put.u.nepoznato is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:34   #13
Quote:
put.u.nepoznato kaže: Pogledaj post

U svakom slučaju, moram se složiti da je matematika bolna točka u upravnoj, i da, istina je da je satnica za matematiku premala, ali kako god da bilo, to je zanimanje u kojem matematika niti ne treba (hvala bogu na tome).

Ali zato, hrvatski i engleski su odlični! Imaju izvrsne temelje za faks, jer nema prof u upravnoj kod kojeg se i engleski i hrvatski može provuć s dvojkom, jer i za dvojku stvaaaaarno treba znat (i čitat lektire).

)
ja sam sada prvi razz Upravne i birotehničke u ZG. završila smijer poslovna tajnica.
istina je da imamo premalo sati matiše i to samo još do trećeg razreda.
ali zato postoji neka vrsta dodatne nastave za 4. razrede iz matematike ,
ako išta znaš iz osnovne onda ti matematika u srednjoj nije za 1.
meni je osobno bila matiša teža u osnovnoj, nego u srednjoj, i sada u srednjoj imam 5 iz matiše, a to je dokaz da se može,..

Hrvatski se najviše svodi na književnost i učenje napamet,
Meni je biologija jedan od težih predmeta, moraš sve naučiti napamet-ali ne iz knjige, već iz bilježnice imaš samo dva razz biologiju

geografija se svodi najviše na osnovnu školu, ali ima toga dosta za naučit
imaš ju dvije godine

povijest :klap:

tjelesni. moraš ići pješke do dvorane tjelesnog u 5 gimnaziji.

__________________________________________________ _______________
dečkih nema puno, najmanje u poslovnim tajnicama.
__________________
www.hatebieberhr.com
marina-mob is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 18:39   #14
Quote:
marina-mob kaže: Pogledaj post
ja sam sada prvi razz Upravne i birotehničke u ZG. završila smijer poslovna tajnica.
istina je da imamo premalo sati matiše i to samo još do trećeg razreda.
ali zato postoji neka vrsta dodatne nastave za 4. razrede iz matematike ,
ako išta znaš iz osnovne onda ti matematika u srednjoj nije za 1.
meni je osobno bila matiša teža u osnovnoj, nego u srednjoj, i sada u srednjoj imam 5 iz matiše, a to je dokaz da se može,..

Hrvatski se najviše svodi na književnost i učenje napamet,
Meni je biologija jedan od težih predmeta, moraš sve naučiti napamet-ali ne iz knjige, već iz bilježnice imaš samo dva razz biologiju

geografija se svodi najviše na osnovnu školu, ali ima toga dosta za naučit
imaš ju dvije godine

povijest :klap:

tjelesni. moraš ići pješke do dvorane tjelesnog u 5 gimnaziji.

__________________________________________________ _______________
dečkih nema puno, najmanje u poslovnim tajnicama.



Sve što si napisala, istina je...al draga, ako si poslovna tajnica, nećeš se baš namučit sa pravnim predmetima

Eh, da se još nadovežem, koji god predmet imala, povijest, tjelesni, matematiku, zemljopis, hrvatski pogotovo...sve ti to ovisi o profesoru..ak imaš perićku, dobro si prošla...eh da...a za biologiju...kak ti to može bit najteže, za boga miloga (samo jedna profesorica predaje biologiju na cijeloj školi, tak da nema milosti ni prema kome)?????

p.s. jel imaju tajnici hrvatski poslovni??
__________________
... misterij: kako na glupo pitanje pronaci pametan odgovor?
put.u.nepoznato is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2020., 00:56   #15
Quote:
simbica kaže: Pogledaj post
Ja ne idem al sam se u 8. razredu dvoumila između upravne i gimnazije.
Nema ti baš neke velike razlike između tih dvaju zanimanja jer se ionako radi na tome da se oni spoje u jedan (prije je bilo 3 smjera u upravnoj)
U svakom slučaju ti je bolje da ideš za tajnika/cu jer zanimanje "upravni refernt" neće ni postojati za par godina. Al, iskreno, ne preporucam ti baš tu školu jer tamo većinom upisuju slabiji školarci i prebacuju se najveći propaliteti iz Končara i sl. jer slovi da je lagana zbog toga kaj nemaš kemiju i fiziku.
Imaš dosta stručnih predmeta tipa poslovni hrvatski, morat ćeš učit zakon RH..
Ako si dobar učenik/ica u osnovnoj bolje idi u gimnaziju jer ti je uibš slaba podloga za fakultet, a pošto ćeš vjerojatno polagati državnu maturu(ako program zaživi još 4-5 godina) samo 2 sata matematike tjedno ti iustinu nije dovoljno.
Sretno
Sve istina što si napisala.
Nikolina Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 10:36   #16
Quote:
Nikolina Z. kaže: Pogledaj post
Sve istina što si napisala.
S problemom matematike se slažem, ali ne mislim da se u tu školi upisuju propaliteti. Za matematiku ako želite na maturu (govorim za A razinu) morate si platiti pripreme. Ako želite na B razinu ne trebate nikakve pripreme plaćat jer je 4. razred matematike u Upravnoj doslovno priprema za B razinu matematike.
danchi2410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 15:43   #17
IDEM U OSMI RAZRED I IMAM 53 BODA.ZANIMA ME JEL TO DOSTA BODOVA DA SE UPIŠEM U UPRAVNU ŠKOLU SMJER UPRAVNI REFERENT.
XXxxXXxx is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.06.2010., 09:11   #18
Quote:
XXxxXXxx kaže: Pogledaj post
IDEM U OSMI RAZRED I IMAM 53 BODA.ZANIMA ME JEL TO DOSTA BODOVA DA SE UPIŠEM U UPRAVNU ŠKOLU SMJER UPRAVNI REFERENT.
i previše, za poslovnu tajnicu ti treba 47 bodova, a za upravni referent 49,
__________________
www.hatebieberhr.com
marina-mob is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 23:30   #19
Ja iskreno ne znam kako to danas točno funckionira državna matura, ali kada je u pitanju matematika htio bih samo napisati da se ona nije izvodila sve 4 godine samo zato jer je UIBŠ jedna od najboljih podloga za Fakultet političkih znanosti, Društveno veleučilište i Pravni fakultet kojima matematika nije bila glavni faktor vezano za prijašnje upise. Profesori na UIBŠ su više manje vrlo dobri, Marija Ćurić je specifična od profesora hrvatskog, ima definitivno najmanje znanja, ne znam, valjda je do danas naučila razliku između č i ć, a Burić iz povijesti koliko god bio dobar, ima problema sa psihom zbog prijašnjih fizičkih napada na učenice.
Ali sve u svemu UIBŠ je zaista vrlo dobra srednja škola.
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 14:02   #20
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Ja iskreno ne znam kako to danas točno funckionira državna matura, ali kada je u pitanju matematika htio bih samo napisati da se ona nije izvodila sve 4 godine samo zato jer je UIBŠ jedna od najboljih podloga za Fakultet političkih znanosti, Društveno veleučilište i Pravni fakultet kojima matematika nije bila glavni faktor vezano za prijašnje upise. Profesori na UIBŠ su više manje vrlo dobri, Marija Ćurić je specifična od profesora hrvatskog, ima definitivno najmanje znanja, ne znam, valjda je do danas naučila razliku između č i ć, a Burić iz povijesti koliko god bio dobar, ima problema sa psihom zbog prijašnjih fizičkih napada na učenice.
Ali sve u svemu UIBŠ je zaista vrlo dobra srednja škola.
Državna matura je sve usrala, da prostiš na izrazu....
matematika se ne provodi sve 4 godine jer naprosto za to zanimanje nema potrebe za matematikom (hvala bogu)

Za Ćurićku ne znam...al Burić, isto kao i Perićka su priča sama za sebe..no, nomina sunt odiosa...ako je netko stvarno zagrijan za tu školu, samo naprijed, jer škola uopće nije loša (pogotovo hrvatski i engleski)!

offtopic...
HSP_HOS ti još uvijek ideš u uibš??
__________________
... misterij: kako na glupo pitanje pronaci pametan odgovor?
put.u.nepoznato is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.