Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2005., 18:25   #61
Quote:
caregiver kaže:
Nije stvar u tome, nisam antagonistički raspoložena. Samo mi izbor riječi nikako nije odgovarao.
Nisam niti ja

Btw, može li dijete biti ružnije od bilo koje odrasle konjine?
Sumnjam

Meni niti jedno dijete nije ružno i stojim iza toga... Ima lijepe, ima manje lijepe, ima i one smiješne dwarf look-a-like djece - a i ta su meni slatka i simpatična...

Ružno je meni preteška riječ i rijetko je rabim, možda drugima nije pa im je zato lakše nekoga tako okarakterizirati.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 20:19   #62
Ja sam rekao "voli se slikati" jer se uvijek smije ko luda na glas dok ju fotkamo. A to glede castinga za bebe pitah onako više iz znatiželje jer me zanimalo kako bi to išlo kad bih ja imao za to vremena. A glede popunjavanja kućnog budžeta, nikad to nebi radio posredstvom svog djeteta... Ja sam eventualno htio samo vidjeti facicu svoje bebe na nekoj reklami jer mislim da je npr. 1000% ljepša od onog malog debeljka kojeg smo vidli na naslovnici časopisa "Moje dijete".
A sliku klinca i klinceze (imam blizance, ak vas baš zanima) poslah već odavno nekim časopisima i na net ali zato da ih mogu vidjeti svi naši frendovi i kolege from around the world jer ih imam puno odposvuda i ne šalje mi se svakom fotke mailom...
A i dalje stojim iza toga da tu ima puno rulje koja priča banč of baloniz
L4C2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 20:41   #63
Quote:
L4C2 kaže:
Ja sam rekao "voli se slikati" jer se uvijek smije ko luda na glas dok ju fotkamo. A to glede castinga za bebe pitah onako više iz znatiželje jer me zanimalo kako bi to išlo kad bih ja imao za to vremena. A glede popunjavanja kućnog budžeta, nikad to nebi radio posredstvom svog djeteta... Ja sam eventualno htio samo vidjeti facicu svoje bebe na nekoj reklami jer mislim da je npr. 1000% ljepša od onog malog debeljka kojeg smo vidli na naslovnici časopisa "Moje dijete".
A sliku klinca i klinceze (imam blizance, ak vas baš zanima) poslah već odavno nekim časopisima i na net ali zato da ih mogu vidjeti svi naši frendovi i kolege from around the world jer ih imam puno odposvuda i ne šalje mi se svakom fotke mailom...
A i dalje stojim iza toga da tu ima puno rulje koja priča banč of baloniz
ma pusti ih neka prichaju

__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 01:52   #64
Re: casting za bebe

Quote:
L4C2 kaže:
Hojla!
Da li netko zna gdje mogu i kome ponuditi sliku svojeg djeteta kao mogućeg foto modela. Jer meni se čini da je vrlo fotogenična i voli se slikati pa ako netko ima ideju ili sličnog iskustva pliz help!
Inače dijete ima 5 mjeseci...
Ne mogu ti pomoci uputom na neku adresu u Hrvatskoj ali imala sam sa svojim klincem neko malo iskustvo u tome.
On je tada bio stariji od tvog bebaca, oko 2-3 godine i isli smo na 2-3 castinga zahvaljujuci poznanici koja je imala nekog poznatog u agenciji koja posreduje pri izradi kataloga, reklama i slicnih stvari.
Sam casting je bio OK sto se tice osoblja. Bili su dragi ,strpljivi, niti najmanje neugodni ili zahtjevni prema djetetu. Fino su mu prvo pokazali kako se slika, napravili par polaroida, dali mu da vidi slike, govorili da ce sad upaliti neku lampu , ponudili slatkisima ...Mama je cijelo vrijeme tu i sve je bilo ok tako da je moja podozrivost i sumnjicavost splasnula.Nije trajalo dugo i bilo mu je zanimljivo jer je tu bila hrpa djece.
Casting je zapravo sluzi samo da bi se fotografije arhivirale i iz te baze podataka poslije njihove musterije traze lica koja im odgovaraju bilo za katalog, bilo za tv reklame ili sto vec trebaju.Nije stvar u tome da li je dijete manje ili vise lijepo vec ima faktora koji igraju ulogu; godista, velicina garderobe, za koje trziste se posao radi i slicno...
On je bio pozvan nakon toga 2 puta na audiciju koje su iznenadjujuce dobro placene (?) a ako dobijes angazman jos bolje. Ovo ti navodim jer moj motiv je bio da se "pohvalim" svojim princem , bila mi je zgodna ideja da mozda imamo kao uspomenu neki katalog ili nesto a nisam ni mislila da tako mala djeca "zaradjuju" Ali, zgodno, dobio je to na svoj racun i bilo mi je simpa.
Uglavnom na audiciji je kao i na castingu bilo vrlo ok sto se tice osoblja. Doduse, bili su malo uzurbaniji jer su fotografi bili neki francuzi koji su dosli iz Francuske ali ne iritantni a malac je bio radoznao okolinom i vrckao se tuda , igrao i cekao da nas pozovu.
Ali ... mame su bile TOLIKO ODVRATNE da nemam rijeci. Neces vjerovati koliko bolesno ambicioznih zena na ovoj planeti ima i imaju djecu koju vuku ne iz stosa vec iz bolesne ambicije i cija djeca tamo nisu dosla da ih se vidi vec da rade.
Cekajuci u hodniku sa gomilom djece koja su stigla uglavnom sa mamama mozda nadjoh svega dvije tri srodne duse koje sa zanimanjem i osmjehom pogledaju tudje dijete, eventualno se obrate ljubazno... Pazi, tog puta smo bili pozvani mi sa djecom do nekih 4 godine starosti . Pa to su mali nasmijeseni patuljci koji su divni i svima se smiju i koji se naprosto uplase od zlocestog pogleda. A te odvratne mame cinile su 90% populacije tamo, prezrivo gledale sve oko sebe, narocito klince (?) ako im se ucinilo da bi mogao izbaciti njihovo cedo, klinci su im stajali kao svijece, naprskanih frizura , bez nabora na robi,... vukle su ih za ruku i za gadjenjem odvlacile ako bi ih neku malac radoznalo pogledao i krenuo... To je bilo strasno za pogledati i meni jos nije jasno ZASTO su te mame takve ???
Ovo ti pisem dijelomi radi komentara jer zelim naglasiti da je osoblje, iako cesto daleko mladje od roditelja i bez vlastite djece bilo vrlo prijazno prema djeci, i ucinilo sve da im je to slikanje bilo igra.
Na koncu, fotograf ima asistenta koji znaju prici klincima (rade s time zaboga) a prije samog fotografiranja sve objasne roditelju koji stoji na 2 metra od svog klinca i u svakom trenu moze reci "basta" ako mu nesto nije po volji.
Ja se pitam - kako to da su takvi kad oni iz dana u dan rade s vecinskom populacijom tih ambicioznih napirlitanih mama koje reze zubima ako im dijete nije dovoljno koncentrirano i blistavo.
Neces vjerovati , cula sam bijesne komentare tipa ; " ovdje je pojam ljepote totalno izopacen- idemo odavde " ako ne bi usle u uzi izbor iz nekog razloga.
Ja sam otisla na 2 audicije a vise mi se nije islo gledati te zene i izlagati svoje dijete njihovim prezrivim pogledima. Inace, da bi bio pozivan moras u redovnim intervalima slati agenciji slike klinca sa podatcima o visini, tezini, broju garderobe, cipela i slicno...
Svejedno, nije mi zao da smo bili. Shvatis da imas divnog malca pa iako je nezaposlen i da si sjajan roditelj
Probaj i prosudi. Mozda ostane lijepa uspomena .
Mil@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 16:02   #65
Quote:
caregiver kaže:
1Sva sreća da se priroda pobrinula da 99% majki misli da ima predivno dijete jer tko zna gdje bi danas ljudski rod bio.

2Nego, što bi da dijete imaš dijete koje bi ti smatrala ružnim? A nismo niti definirali što za tebe dijete čini ružnim.?

3I još uvijek me zanima smatraš li dijete ružnim čak i kad ti se od srca smije...
1.Moje dijete je MENI predivno. Davno rekoh da roditelj NE može biti objektivan.

2.Kako definirati ružno dijete ? A kako ti definiraš ružnu odraslu osobu ?
3. Veže se na ono pod 2.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 19:50   #66
Quote:
vinova lozinka kaže:
Jedna je stvar slikati dijete u kućnoj radinosti za obiteljski album, a druga vući dijete od 5 mjeseci po audicijama, među hrpom ljudi čekati u redovima, uperiti mu reflektore u oči, namještati ga po sto puta, PREMAZIVATI ŠMINKOM osjetljivu dječju kožu... što mislite koliko vremena traje snimanje? Pet minuta?
Halo, o čemu vi govorite?!?
ma nije to baš kod nas tako. U pravilu se trebaš javiti u Bebe, Moje dijete i sl. magazine i poslati sliku klinca. Ako se nekome svidi pozvat ce te na snimanje. Dijete neće šminkati i ne čeka se satima u redu, pa nije ovo Holiwood. Inace, ako zatrebaš dijete za neko snimanje u HR, jako ga je teško naći, jer male bebe brzo rastu pa slike u agencijama najčešće nisu vjerodostojne. Inače u zg imaš samo 2-3 pristojne agencije koje se bave statistima i ovakvom vrstom "modela"
zhmigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 19:55   #67
Pazi mene kako sam Hollywood napisala
zhmigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 22:24   #68
Quote:
monika13 kaže:
1.Moje dijete je MENI predivno. Davno rekoh da roditelj NE može biti objektivan.

2.Kako definirati ružno dijete ? A kako ti definiraš ružnu odraslu osobu ?
3. Veže se na ono pod 2.
1. U rečenici koju sam citirala piše da imaš predivno dijete. Konkretno, u toj rečenici ne piše da je to dijete tebi predivno.
S druge strane, u jednom od prethodnih postova spominješ kako je tvoje dijete tebi predivno, ali za drugu djecu NIGDJE ne kažeš da su TEBI ružna već da su ružna.
S treće strane povezuješ pojmove "objektivnost" i "ukusi" gdje jedan automatski isključuje drugi pojam.



2. Za mene je netko ružan izvana samo ako mi je ružan iznutra - što bebe i dječica, po mom mišljenju, ne mogu biti.

3. Još uvijek ne znam možeš li za dijete koje ti se od srca nasmiješi reći da je ružno.
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 00:00   #69
Quote:
caregiver kaže:
:

3. Još uvijek ne znam možeš li za dijete koje ti se od srca nasmiješi reći da je ružno. [/B]
Bože mili,ako je netko ružan,ružan je i kad se smije....pa bilo to i dijete.

BDW-koliko sam shvatila.ovdje se ne vodi riječ o ničijoj unutarnjoj ljepoti.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 00:04   #70
[QUOTE]caregiver kaže:
S treće strane povezuješ pojmove "objektivnost" i "ukusi" gdje jedan automatski isključuje drugi pojam.



Ne primjetih gdje ja to izrekoh taj paradoks ?
Ništa nije bilo povezivano...
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 11:33   #71
Quote:
monika13 kaže:
Bože mili,ako je netko ružan,ružan je i kad se smije....pa bilo to i dijete.

BDW-koliko sam shvatila.ovdje se ne vodi riječ o ničijoj unutarnjoj ljepoti.

Kad je netko tebi ružan, onda ti je ružan i kad se smije. Meni nitko nije ružan (osobito ne bebe od 5 mjeseci) kad se smije.

A apropo toga, za mene je fizička ljepota neodvojiva od "unutarnje". S obzirom da je malo dijete koje jedva da zna beknuti slova u potpunosti "nevino" ono je meni po difoltu lijepo. Svako, pa i ono sa klempavim ušima, prljavo, i sa tri oka. Meni je svako dijete lijepo.
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 11:45   #72
[QUOTE]monika13 kaže:
Quote:
caregiver kaže:
S treće strane povezuješ pojmove "objektivnost" i "ukusi" gdje jedan automatski isključuje drugi pojam.



Ne primjetih gdje ja to izrekoh taj paradoks ?
Ništa nije bilo povezivano...
U prva dva posta rekla si sljedeće:

"Glede dječje ljepote: roditelj NE može biti objektivan."

"Konkretno: MOJA POZNANICA IMA IZUZETNO RUŽNO DIJETE ZA KOJE JOJ ČAK I VLASTITA SESTRA KAŽE DA JE (citiram):zdepast,velike glave i ćelav....,ali on je njoj prekrasan.Još je strašnije kad ga vani zove LJepotan,prestrašno !!!!!!!!!! I gdje je tu objektivnost !?"

A onda izjaviš ovo:
"Ukusi su različiti,ali ja i dalje tvrdim da ima ružne djece."

Dakle, ako su ukusi različiti, objektivnosti mjesta nema. Također, kad su ukusi u pitanju, prema mojoj logici, ne možemo izjaviti da je neko dijete ružno već da je neko dijete NEKOME ružno (iako mi je ta riječ pregruba).

Moraš priznati da te dvije rečenice imaju sasvim različito značenje.
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 22:32   #73
Quote:
caregiver kaže:
U prva dva posta rekla si sljedeće:

"Glede dječje ljepote: roditelj NE može biti objektivan."

"Konkretno: MOJA POZNANICA IMA IZUZETNO RUŽNO DIJETE ZA KOJE JOJ ČAK I VLASTITA SESTRA KAŽE DA JE (citiram):zdepast,velike glave i ćelav....,ali on je njoj prekrasan.Još je strašnije kad ga vani zove LJepotan,prestrašno !!!!!!!!!! I gdje je tu objektivnost !?"

A onda izjaviš ovo:
"Ukusi su različiti,ali ja i dalje tvrdim da ima ružne djece."

Dakle, ako su ukusi različiti, objektivnosti mjesta nema. Također, kad su ukusi u pitanju, prema mojoj logici, ne možemo izjaviti da je neko dijete ružno već da je neko dijete NEKOME ružno (iako mi je ta riječ pregruba).

Moraš priznati da te dvije rečenice imaju sasvim različito značenje.
s-v-a-k-i p-o-s-t j-e z-a s-e-b-e !!!!!!!

m-a-l-o p-r-e-v-i-š-e f-i-l-o-z-o-f-i-r-a-š....
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 22:38   #74
Quote:
monika13 kaže:
s-v-a-k-i p-o-s-t j-e z-a s-e-b-e !!!!!!!

m-a-l-o p-r-e-v-i-š-e f-i-l-o-z-o-f-i-r-a-š....
Hvala na slovkanju, inače te ne bih shvatila.

Nego, još uvijek se nisi izjasnila što bi da ti je tvoje dijete ružno.

caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 00:06   #75
Re: casting za bebe

Quote:
L4C2 kaže:
Hojla!
Da li netko zna gdje mogu i kome ponuditi sliku svojeg djeteta kao mogućeg foto modela. Jer meni se čini da je vrlo fotogenična i voli se slikati pa ako netko ima ideju ili sličnog iskustva pliz help!
Inače dijete ima 5 mjeseci...
neznam gdje zivis,ali mozda mozes probati baby gap.ja sam pokusala sa svojom maleckom i eto-uspjelo je.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 00:09   #76
Quote:
caregiver kaže:
1. U rečenici koju sam citirala piše da imaš predivno dijete. Konkretno, u toj rečenici ne piše da je to dijete tebi predivno.
S druge strane, u jednom od prethodnih postova spominješ kako je tvoje dijete tebi predivno, ali za drugu djecu NIGDJE ne kažeš da su TEBI ružna već da su ružna.
S treće strane povezuješ pojmove "objektivnost" i "ukusi" gdje jedan automatski isključuje drugi pojam.



2. Za mene je netko ružan izvana samo ako mi je ružan iznutra - što bebe i dječica, po mom mišljenju, ne mogu biti.

3. Još uvijek ne znam možeš li za dijete koje ti se od srca nasmiješi reći da je ružno.
jao odvratno!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 19:20   #77
Oprostite što dižem ovu temu, ali zanima me ima li kakvih pomaka u svemu tome? Sestra bi htjela snimiti par fotografija sa nećakom (1 god), nije bitna zarada, ne prodaje ga u roblje, to odmah moram naglasiti. Mali je stvarno presladak (ogromne ljubičaste oči i kosa koja raste u irokezu ), i dosta joj je ljudi reklo da bi mali mogao biti u reklamama, pa me zamolila da se raspitam...
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 21:34   #78
statisti ili prva klapa tsko se nekako zovu...
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 23:57   #79
Hvala Bogu na svemoćnom Googleu... Potražit ću, hvala!
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 10:37   #80
Quote:
Timor kaže: Pogledaj post
Hvala Bogu na svemoćnom Googleu... Potražit ću, hvala!
Šogorica je vodila svoju curicu ( 10god ) u nekakav Studio 8 u Tomićevoj,pa je pitala za mog malog,a oni su rekli da bebe e sad do koliko god jel do 5 ili 8 ne mogu se sitit primaju jedino Rode?!Dakle možda se neka korisna informacija krije na njihovom site-u.
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.