Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2011., 13:43   #661
Pretpostavljam da bi običan pregled kod liječnika trebao biti dovoljan za dijagnozu, ako nije siguran uputit će te specijalistu ili kome već.
Znam da je kod bruha uobičajeno da jako otekne ali možda može biti i bez veće otekline, ne znam, ali znam da sam ovakve simptome kao don Roberto imala kod bubrežnih kamenaca. Bili su manji tako da nisu uzrokovali veća oštećenja, ali dovoljno veliki da uzrokuju bolove.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:01   #662
uhhh bubrežni kamenac??? kak se taj pregled radi? jel to ono kroz spolni organ?
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:30   #663
Meni su ih vidjeli na običnom ultrazvuku bubrega, ništa strašno, vjeruj mi
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:46   #664
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Meni su ih vidjeli na običnom ultrazvuku bubrega, ništa strašno, vjeruj mi

aha ok hvala ti
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 09:49   #665
isti problem

Sve ovo sam pročitao i moram vam reći da imam iste simtome već najmanje 2 godine.radio sam i UZ abdomena i kazu sve je OK.
moji simtomi su dosli do tacke da mogu tacno napipati bolno mjesto par centimetara desno od pupka,crijeva mi neprestano krče,bol se prenijela i na desnu stranu ledja i udara u desnu nogu.Jutros sam ustao sa bolom u desnoj butini kao da je upaljen mišić a nisam ništa radio.Bolovi nisu jaki,ali su stalno prisutni i iritirajući.
Vidim da ovdje iznosimo samo svoje probleme,nema konkretnog odgovora o čemu je riječ,ali eto da znate da i u Tuzli ima neko sa istim simptomima.
Pozz
izlijecise is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 18:48   #666
Čudna bol trbuhu

Neki dan me postepeno uhvatila bol u crijevima lagano ujutro pa sve jače dok navečer sam jedva idržao. Bolilo me kao da sam pun zraka a da taj zrak nema kamo i to pretežno visoko u crijevima iznad pupka. Također i dolje ali s naglaskom na onaj gornji dio. Kao kad ono osjetiš da te gore zaboli i onda se spusti dolje i odeš na wc ali ja nisam mogao obavit to zadnje. Na kraju sam popio brufen i prošlo je. Ujutro sam se probudio i opet je počelo ali dost slabije i stalno su krulila crijeva. Ali me bolila sad pak desna strana u ravnini pupka, kao da me REŽE kad se stisnem, kao da je neki zrak unutra. Također me boli kad se napnem ili kad hodam i kad u koraku rastegnem taj dio. To već traje 2 dana. Jel to može biti žuć, slijepo crijevo, kila ili je samo napuhnuće.
Ne boli me kad čućnem, ili kad podignem nogu a niti kad se stisnem tamo gdje se pipa slijepo crijevo. Boli me točno od pupka u desno. A kad hodam kao da su puna zraka i ko da je neki kamen unutra onako štrecne.
Inače imam iritabilna crijeva, ali najčešće dobim samo grčeve nisko u crijevima i proljev. Nikad me još ovako nije mučilo.
Preksutra idem do doktora al ću do tad popizdit.
Hvala unaprijed.
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:37   #667
Bol s desne strane ispod trbuha

Postovanje,

par dana za redom nakon (i za) duljeg bicikliranja (par sati) me bolilo s desne strane ispod trbuha. Tako me je otprilike bolilo kad sam kao klinac dobio upalu slijepog crijeva, ali s obzirom da su mi ga tada izvadili pretpostavljam da ne bi bilo to. Sto jos "stoji" u tom predjelu tijela?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 13:04   #668
Bolovi u predjelu trbuha

Eh ovako ...Imam 19 god. vec skoro mjesec dana imam proljev, i konstante bolove u predjelu trbuha, prije sedam dana sam otisao doktoru, dobio sam uputnice u bolnicu. Obavio par pretraga: ultrazvuk abdomena (sve uredu) hirurg me takodjer gledao (sve uredu) , kolonoskopija ( izdrzao samo 60 cm. i to je uredu takodjer), tako da sam narucen 5.7. za jos jedan pregled da nadopunim kolonoskopiju. Moji problemi su dakle sljededci, iritantna bol u predjelu kompletnog trbuha, bubrega,ledja, ucestalo mokrenje, osjecaj ne ispraznjenosti, proljev (javlja se pola sata nakon jela, nije ucestao, ali osjecaj konstante nadutosti u stomaku, i kao da se ne ispraznim dovoljno mi nedozvoljava da funkcionisem normalno). Konzumiram dvije vrste caja u velikim kolcinama, Uvin i Kunicu, zanima me bil mi jos neko mogo preporucit neke ljekove , da sebi olaksam stanje, dok ne uradim jos neke pretrage. Po sto su ovdasnji doktori neozbiljni, i samo me šalju tamo-vamo, a niko nije preporucio ni jednu vrstu lijeka. Da nadopunim ustanovljeno je da imam unutrasnje hemeroide koji ne krvave, takodjer imam ranicu na anusu. Takodjer bolovi su nekad u nekim predjelima jaci, u nekim slabiji, to taka varira non stop.

Unaprijed Hvala !
uzasmentalitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 15:22   #669
Quote:
uzasmentalitet kaže: Pogledaj post
Eh ovako ...Imam 19 god. vec skoro mjesec dana imam proljev, i konstante bolove u predjelu trbuha, prije sedam dana sam otisao doktoru, dobio sam uputnice u bolnicu. Obavio par pretraga: ultrazvuk abdomena (sve uredu) hirurg me takodjer gledao (sve uredu) , kolonoskopija ( izdrzao samo 60 cm. i to je uredu takodjer), tako da sam narucen 5.7. za jos jedan pregled da nadopunim kolonoskopiju. Moji problemi su dakle sljededci, iritantna bol u predjelu kompletnog trbuha, bubrega,ledja, ucestalo mokrenje, osjecaj ne ispraznjenosti, proljev (javlja se pola sata nakon jela, nije ucestao, ali osjecaj konstante nadutosti u stomaku, i kao da se ne ispraznim dovoljno mi nedozvoljava da funkcionisem normalno). Konzumiram dvije vrste caja u velikim kolcinama, Uvin i Kunicu, zanima me bil mi jos neko mogo preporucit neke ljekove , da sebi olaksam stanje, dok ne uradim jos neke pretrage. Po sto su ovdasnji doktori neozbiljni, i samo me šalju tamo-vamo, a niko nije preporucio ni jednu vrstu lijeka. Da nadopunim ustanovljeno je da imam unutrasnje hemeroide koji ne krvave, takodjer imam ranicu na anusu. Takodjer bolovi su nekad u nekim predjelima jaci, u nekim slabiji, to taka varira non stop.

Unaprijed Hvala !
A jesi primjetio da ti se stanje pogoršava nakon određene hrane? Da li imaš krvi, sluzi u stolici?

I kad već piješ čajeve, probaj od mente. Ja imam sindrom iritabilnog kolona, imala sam period kad sam imala po nekoliko stolica dnevno, bila sam napirena, imala grčeve u crijevima. Pila sam mentu 3 puta dnevno nekih mjesec dana i meni je pomoglo. Probaj, nemaš šta izgubiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 16:06   #670
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jesi primjetio da ti se stanje pogoršava nakon određene hrane? Da li imaš krvi, sluzi u stolici?

I kad već piješ čajeve, probaj od mente. Ja imam sindrom iritabilnog kolona, imala sam period kad sam imala po nekoliko stolica dnevno, bila sam napirena, imala grčeve u crijevima. Pila sam mentu 3 puta dnevno nekih mjesec dana i meni je pomoglo. Probaj, nemaš šta izgubiti.
Prije svega puno HVALA na preporuci. Krvi u stolici nema, koliko sam ja primjetio, pojavljivala se krv, ali tek nakon brisanja, hirurg mi je rekao da je to zbog ranice koja mi se formirala na anusu. Sluz mi se pojavljivala u par navrata. Bar ja tako mislim.
uzasmentalitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 16:35   #671
Quote:
uzasmentalitet kaže: Pogledaj post
Prije svega puno HVALA na preporuci. Krvi u stolici nema, koliko sam ja primjetio, pojavljivala se krv, ali tek nakon brisanja, hirurg mi je rekao da je to zbog ranice koja mi se formirala na anusu. Sluz mi se pojavljivala u par navrata. Bar ja tako mislim.
A dobro, ako imaš proljeve nije ni čudno da ti se nađe malo krvi na wc papiru jer je sluznica iziritirana.

E da, kupi si neke probiotike, tipa linex da ti se malo obnovi crijevna flora.

A jel ti se stanje pogoršava od neke namirnice koju pojedeš tipa rajčica, mlijeko...? I da li si primjetio da ti je stanje pogorša kad si recimo nervozan, pod stresom?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 17:03   #672
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A dobro, ako imaš proljeve nije ni čudno da ti se nađe malo krvi na wc papiru jer je sluznica iziritirana.

E da, kupi si neke probiotike, tipa linex da ti se malo obnovi crijevna flora.

A jel ti se stanje pogoršava od neke namirnice koju pojedeš tipa rajčica, mlijeko...? I da li si primjetio da ti je stanje pogorša kad si recimo nervozan, pod stresom?
Pa u zadnje vrijeme se plašim sve da jedem, jer sta god pojedem, odma me tjera vani. Uobicajna ishrana, kropmir, supe, mlijeko, paradajz, od svega toga mi se stanje pogorsa dok ne odem u wc. I da zaboravio sam da spomene, mozda to ima neke veze, dan prije kolonoskopije sam moro da se ocistim, znaci popio sam neke tablete, cepice, i jedan sirup za protjerivanje. Mozda jos utjecu na rad mojih organa ...?
uzasmentalitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 17:11   #673
Ma ne vjerujem.

Vidjet ćeš sada kad obaviš tu zadnju kolonoskopiju kakav će ti biti nalaz, nemoj si unaprijed razbijati glavu. A po ovome što si opisao može biti između ostalog i sindrom iritabilnog kolona. Ugooglaj si pa malo pročitaj simptome.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:26   #674
Question Bol ispod lijevog rebra!

Prije otprilike godinu dana mi je usred noći pozlilo i onesvejstila sam se, muž je zvao hitnu, odvezli su me i pregledali, ali pregledi su pokazali da je sve u redu. Od tada mene sve češće i jače boli ispod lijevog rebra, teško dišem i znam se probuditi usred noći zbog bolova. Prije mjesec i pol dana mi je utrnula lija ruka usred noći i jako me to bolilo ispod lijevog rebra i muž me odvezao na hitnu, ali nalazi su ponovno pokazali da je sve uredu. Naime, ja sam obavila kolonoskopiju i doktor je rekao da je sve uredu. Nedavno sam obavila i gastroskopiju pred dvanaest studenata, i doktor je rekao da imam možda aneurizmu, ali čitala sam po ostalim forumima a i prijatelji su mi rekli da to najčešće dobivaju samo osobe preko 60godina (Ja imam 44god.), a prijatelji kažu da je doktor možda htio ispasti faca pred tim studentima pa je to rekao. Meni je bol sve jača i jako teško dišem, pogotovo kad se saginjem ili ležim, neznam dali to ima veze s hranom ali mislim da nema jer ja za doručak pojedem žitne pahuljice ili neko pecivo, za ručak jedem redovito varivo ili juhu i neko meso,pommes frites itd. a za večeru ponovno pahuljice ili nešto lagano, a voće i povrće jedem dosta.Evo ako netko može pomoći ili naslutiti o ćemu se radi, svi odgovori su dobrodošli!!
Maja.Radic99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:39   #675
Jel si bila na ultrazvučnom pregledu? Tvoji simptomi mogu da upućuju na probleme sa slezinom. Da li imaš povećanu fizičku aktivnost?
entropy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 00:10   #676
Quote:
entropy kaže: Pogledaj post
Jel si bila na ultrazvučnom pregledu? Tvoji simptomi mogu da upućuju na probleme sa slezinom. Da li imaš povećanu fizičku aktivnost?
Ne, nemam povečanu fizičku aktivnost. Čula sam i da je moguća na tom mjestu bol zbog debelog crijeva
Maja.Radic99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 12:33   #677
Quote:
Čula sam i da je moguća na tom mjestu bol zbog debelog crijeva
Moguće je, ali bila si na kolonoskopiji pa da je nešto sa te strane već bi znali. Uradi ultrazvuk abdomena.
entropy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 01:10   #678
Da ne otvaram bezveze novu temu, ovdje cu pitat

Ovako, prije nekih godinu dana malo tezi prijatelj je u zafrkanicji (hrvanje) sjeo na prsa tj. na rebra u tom trenutku nisam osjeco bol, ali kad sam doso kuci i u narednih nekih 2 mjeseca me to bolilo i onda je popustilo i proslo. Mislim da se radilo o napuknucu rebra, ali nisam iso kod doktora. Nakon nekih mjesec dana kad sam mislio da je proslo na nogometnoj utakmici sam pao na tu stranu i naravno opet sjebo. Trebalo je nekih 2-3 tjedna da prodje. Cim nesto lose napravim, dali da se udarim padnem, odma me tu pocen malo bolit, nista strasno, mogu i trcat i sve ali osjecam bol.
Pa et ako ima ko kakav sajvet sta da radim da se toga rijesim.

Hvala!
__________________
When nothing goes right, go left.
Siempre is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:45   #679
evo i mene na ovoj temi.ja ima jako dugo ..nekih par godina bol u donjem dijelu trbuha i ništa se ne smiruje.2009.sam operirala preponsku kilu (desno)-nije me često bolilo ali je znala poprilično skočit prema van i na refule štrecat..mislila sam nakon toga će se smirit bolovi..vrijem eće pokazat..medjutim evo sad je dvije godine od operacije a cijelo vrijeme imam iste probleme..neznam dal može bit sve na psihičkoj bazi il ipak postoji neko žarište..sad me dva dana uhvatilo ful jako grčevi i bolovi ful ispod pupka-dosta nisko i prema desnoj strani..u desnu nogu..mučnina.kao neki proljev..jako loše se osjećam..glavobolje..vrtoglavice...a i toplo je sad pa više neznam što može bit uzrok..napravila sam dosta pretraga s tim gastroskopiju ne mogu nikako..krvni nalazi od pred cca godinu dana -ok s tim da je lagano masnoća bila povišena-ali kažu može bit od stresa (sada imam 55 kg na 172 cm...smršavila sam oko 15/20 kg u periodu od cca 2 godine i to unazad jedno 5 godina) ..utz abdomena-ok, ginekološki utz-ok..a stalno imam iscjedak bjelkast sirast-neznam dal su gljivice-ali konstantno i to prilično dosta..ginekolozi nisu pridavali pažnju tome(i kod par ginekologa sam bila..prva mi je uzela bris za jednu analizu(ne sjećam se koju )-negativno ..radila sam pretragu na amebe mislim i ešerihiu coli-negativno..štitnjaču sam kontrolirala-više manje ok..a ja i dalje vučem te bolove dole, obilan iscjedak, grčeve, znaju mi poplavit usne i nokti, povremeno me zna zimica trest il se izmjenjuje nagli val zime i vrućine.i ponekad osjetim laganu bol u debelom crijevu....tjeskobu osjećam, nagle promjene raspoloženja, nemogućnost koncentracije

neznam više dal je moguće da mi nešto s hormonima, enzimima nije u redu..dal mi možda mlijeko ne paše....dal je moguće da psiha napravi sve to i ak da kako to onda riješit.....trenutno sam nezaposlena (kao tehnološki višak) a dok sam radila sam total bila pod mobingom i stresom i taj job office imam feeling da me dotukao

ali ta nervoza želuca me jako muči-najjače osjetim bolove skroz dole u trbuhu ali zna me grčit i iznad pupka
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 12:47   #680
Quote:
Siempre Barca kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram bezveze novu temu, ovdje cu pitat

Ovako, prije nekih godinu dana malo tezi prijatelj je u zafrkanicji (hrvanje) sjeo na prsa tj. na rebra u tom trenutku nisam osjeco bol, ali kad sam doso kuci i u narednih nekih 2 mjeseca me to bolilo i onda je popustilo i proslo. Mislim da se radilo o napuknucu rebra, ali nisam iso kod doktora. Nakon nekih mjesec dana kad sam mislio da je proslo na nogometnoj utakmici sam pao na tu stranu i naravno opet sjebo. Trebalo je nekih 2-3 tjedna da prodje. Cim nesto lose napravim, dali da se udarim padnem, odma me tu pocen malo bolit, nista strasno, mogu i trcat i sve ali osjecam bol.
Pa et ako ima ko kakav sajvet sta da radim da se toga rijesim.

Hvala!
obzirom da si imao traumu s te strane i možeš odrediti uzroke jedino ti preostaje otići to snimiti, nema druge. ako je sve ok onda super ako nije znat ćeš... jedino ne znam koliko je bilo do napuknuća jer bi to vjerujem više bolilo, možda si istegnuo tetive pa se to upalilo što zna potrajati...
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.