Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2011., 20:41   #681
Quote:
Siempre Barca kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram bezveze novu temu, ovdje cu pitat

Ovako, prije nekih godinu dana malo tezi prijatelj je u zafrkanicji (hrvanje) sjeo na prsa tj. na rebra u tom trenutku nisam osjeco bol, ali kad sam doso kuci i u narednih nekih 2 mjeseca me to bolilo i onda je popustilo i proslo. Mislim da se radilo o napuknucu rebra, ali nisam iso kod doktora. Nakon nekih mjesec dana kad sam mislio da je proslo na nogometnoj utakmici sam pao na tu stranu i naravno opet sjebo. Trebalo je nekih 2-3 tjedna da prodje. Cim nesto lose napravim, dali da se udarim padnem, odma me tu pocen malo bolit, nista strasno, mogu i trcat i sve ali osjecam bol.
Pa et ako ima ko kakav sajvet sta da radim da se toga rijesim.

Hvala!
Trebate se javiti svojem liječniku opće med. I ništa ne raditi na svoju ruku.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:01   #682
Quote:
Maja.Radic99 kaže: Pogledaj post
Ne, nemam povečanu fizičku aktivnost. Čula sam i da je moguća na tom mjestu bol zbog debelog crijeva
da, itekako je moguća bol zbog debelog crijeva. Zove se sindrom lijenalne fleksure, ja ga imam, stalno me boli s lijeve strane - pogotovo kad imam probleme s flatulencijom. A kada višak zraka izađe, uglavnom bude lakše.
Na kolonoskopiji se to ne vidi, ondje se, kao i na gastroskopiji, vide samo organske promjene, dakle upale, priraslice i sl. Višak zraka se ne vidi. To je funkcionalni poremećaj s kojim se mora naučiti družiti
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 15:57   #683
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
da, itekako je moguća bol zbog debelog crijeva. Zove se sindrom lijenalne fleksure, ja ga imam, stalno me boli s lijeve strane - pogotovo kad imam probleme s flatulencijom. A kada višak zraka izađe, uglavnom bude lakše.
Na kolonoskopiji se to ne vidi, ondje se, kao i na gastroskopiji, vide samo organske promjene, dakle upale, priraslice i sl. Višak zraka se ne vidi. To je funkcionalni poremećaj s kojim se mora naučiti družiti
vidiš vidiš, imam i ja dosta takvih problema sa zrakom, možda je i to u pitanju! sada mi se dogodi da me povremeno zaboli i ne traje dugo, obično ujutro kad jelte već... uglavnom iza kave prestane skroz. ma ne obazirem se više na to... ali onda me bolilo par mjeseci
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 00:26   #684
Eh ovako uradio si vecinu bitnih nalaza sto je dobro. Ovakve simptome moze izazvati dosta bolesti, al po sto ti nemas nikakvih promjena na debelom crijevu, moze biti sindrom iritabilnog kolona crijeva. To nije nista opasno, poznajem mnogo ljudi koji boluju od te bolesti, i bolest im se manifestuje na razlicite nacine, al i ovi tvoji simptomi se podrazumjevaju pod tim, jer licno poznajem par ljudi koji boluju od toga. Jedina nelagoda je sto te moze pogodit u svakom trenutno, zato moras pazit na nacin ishrane, stres itd. vise informacija ovde (http://www.vasezdravlje.com/printabl...e/clanak/1066/).

Sljedece preporucujem da se javis svoj opstem doktoru, trazis upute za: Gastroskopiju (jer vrlo vjerovatno moze biti i do zeluca, ili nekih drugih organa)
Da snimis Termnialni Ileum (zavrsni dio tankog crijeva, po sto nisi postigo refluks) sto znaci da moze biti Chronova bolest, koja najcesce pogadja taj dio (Upalna bolest crijeva, opasna je).
Obavezno uradi te mikrolabaratoriske pretrage. Eto toliko od mene.
hr_dr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 11:26   #685
Quote:
Amzatomza kaže: Pogledaj post
ultrazvuk: Jetra,slezena,bubrezi, biljarni trakt bez grubljih ehopatomorolskih promjena. Pankreas se ne vizualizira radi izrazite aerokolije. Mokracni mjeruh uredne debiljine zida, slobodnog lumena. Slobodne tecnosti u abdomenu i malo zdjelici nema. Kontrola po nahodjenju klinicara i lab. nalazima.

....

Hvala velika unaprijed, i zelim svim korisnicima ovog foruma, kao i svim ljudima sve najbolje.
Dali je rađena KKS? Te stolica na krv?

Zadnje uređivanje leeloo27 : 14.09.2011. at 11:32. Reason: skraćivanje quota
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 09:43   #686
Quote:
Amzatomza kaže: Pogledaj post
Hvala za oba posta. Ja mislim da su mi radili KKS, al taj nalaz mi nikad nisu dali. A stolica na krv mislim da nije, ako mozes definirat sta znaci "stolica na krv" pa mozda se budem prisjetio jesu li mi radili nesto slicno, po sto ja nisam bas upucen u te medicinske stvari.
To znači da nosiš stolicu na analizu 3 puta u posebnoj bočici koju dobiješ u laboratoriju sa uputstvima. Prikljupaš je tri dana (ne mora biti nužno tri dana zaredom) držiš u frižideru i kad skupiš posljedni uzorak, taj dan nosiš u laboratorij. Nalaz bude gotov isti dan.
Tako sam ja nosila, a u pitanju je privatni laboratorij.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 22:02   #687
Quote:
Amzatomza kaže: Pogledaj post
aa, nisam, trebo sam to uradit, al mi je sestra rekla da stolica mora biti izuzetno vodenasta, pa sam jedan dan dobio takvu stolicu, odnio je, i onda nisam imo vodenastu stolic sljedecih par dana, i tako da mi je uputa propala, po sto je ona rekla da mora biti tri dana za redom. Nisam znao da se moze drzat u frizideru.
Nešto ste pomješali. Stolica netreba biti vodenasta,zapravo što i treba biti tvrđa.+jesu li vam radili opće pretrage npr.AST,ALT,amilaza,bilirubin,GUK,kreatinin i slične?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 23:09   #688
Quote:
Amzatomza kaže: Pogledaj post
Hmmm, Vadili su mi krv, i davo sam im mokracu, i to u par navrata, ako je to,to.
Da to bi bilo to.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 18:01   #689
Smile Bolovi u trbuhu poslije dugotrajnih fizickih aktivnosti

Pozdrav.....odlucila sam pisati na forumu,jer na google nisam uspjela pronaci nista o stomacnim bolovima poslije dugotrajnih fizickih aktivnosti.
Poslije dugog trcanja kada mi tijelo ohladi ,javlja se nepodnosljiv bol u podrucju cijelog stomaka a najvise u donjem dijelu...a bol se prosiruje preko bubrega i na ledja.....bolovi traju 10-15 min. a zatim potpuno nestaju.....ako neko nesto zna o tome molim da mi odgovori.....hwalaa ))
mimy:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 10:40   #690
Evo i mene s sličnim problemima.
Zanima me da li je netko s početka teme, otkrio dijagnozu, ili su mu bolovi prestali.
Mene zadnja dva tjedna boli, točnije više probada, pa pecka s desne strane trbuha. malo ispod rebara, pa bol ide prema struku, leđima, ponekad i prema pupku.
Uglavnom sve na desnoj strani trbuha, bol se ne spušta nisko.
Napravila sam KKS i jetrene probe, sve ok i UZV abdomena . gdje je dr rekao da imam lakši gastro bulbitis. ( zadebljana stijenka želuca i dvanaesnika ) i ordinirao mi Peptoran 2X1. Pijem ga tjedan dana, ali i dalje bolucka i probada. Nije to jako, ali manje više konstantno. A, da, povremeno se javlja i mučnina.
Imate kakav savjet, mišljenje...
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 17:12   #691
Quote:
mimy:) kaže: Pogledaj post
Pozdrav.....odlucila sam pisati na forumu,jer na google nisam uspjela pronaci nista o stomacnim bolovima poslije dugotrajnih fizickih aktivnosti.
Poslije dugog trcanja kada mi tijelo ohladi ,javlja se nepodnosljiv bol u podrucju cijelog stomaka a najvise u donjem dijelu...a bol se prosiruje preko bubrega i na ledja.....bolovi traju 10-15 min. a zatim potpuno nestaju.....ako neko nesto zna o tome molim da mi odgovori.....hwalaa ))
Trebate uraditi nalaze krvi i urina.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 14:44   #692
Očajna sam pomozite !

Dakle kao što naslov kaže, molim Vas sve za pomoć. Ne radi se o meni, nego o mom tati. Ima 66 god.. i bolove koje sad trpi su nešto prestrašno..a nitko nezna od čega ti bolovi dolaze
Naime, bolovi su u predjelu gušteraće ( žuć je odstranio prije 23 god da odmah eliminiram bol zbog žući ).. ti bolovi su jaki grčevi, oštra i intezivna bol koja se širi od predjela trbuha..do desnog rebrenog luka?? Ta bol traje već 1,2 godine..išao je na miljun pretraga i ništa se ne vidi ni na uzv abdomena a ni na ct-u U međuvremenu otrkiven mu je rak mjehura..koji je operirao u 6.mj ove god, i sad bi trebao ići na operaciju prostate,jer mu je uvećana. rak se srećom nije raširio, i nema metastaza. Ali svi doktori nas samo šikaniraju od bolnice do bolnice, naprave nalaze, nalazi kaj je najgore su ok, znači nema nekog ispada što bi upućivalo na neki uplani proces??? A njega sve jače i jače boli u predjelu trbuha?? Svaki doktor nam kaže drugačije, netko kaže da je kila, pa dr doktor kaže da nije kila.. Vrtimo se u krug već 1,2 god i nitko ne može postaviti pravu dijagnozu.. a moj tata više te bolove ne može trpjeti,a mama i ja više ne možemo gladati takvu bol koja traje nooooć i dan :confused i svi nas samo šikaniraju, u bolnicu ga ne žele primit jer su kao nalazi djelomočno ok??? Kaj da radim? Kuda da ga vodim? Ostala sam totalno bez ideja... fkt sam očajna..po netu tražim sve žive bolesti i simptome nebih li išta našla, da bih od nekud krenula. Mislim ako doktori ne znaju,kako će običan laik poput mene????
jer ti bolovi u trbuhu jedostavno ne staju, i sad je sve gore i gore... a njegov urolog koji ga operirao ( što se tiče raka mjehura ) kaže da ta bol nije povezana sa mjehurom..znači ta bol u trbuhu nema kakti veze sa mjehurom? Ko je tu lud više,ja fkt neznam.
__________________
Carpe diem- i noć isto :)
ewwa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 15:32   #693
bol i pulsiranje u trbuhu

Kad sam jučer išla spavati, osjetila sam da mi nešto pulsira u trbuhu u predjelu pupka pa malo u lijevo, i jako me zabolilo, ali se smirilo za par minuta, da bi mi sad opet tako počelo, zvala sam doktoricu a ona je rekla da sam možda previše upregnila mišiće, i rekla da mi vjerojatno nije ništa, ne znam da li da idem na hitnu, jer mi se sad opet isto desilo pa smirilo, pa će se čuditi što bezveze dolazim. Neam nikakve druge simptome, osim što mi malo trne lijeva noga, je li ko imao nešto slično...
rearguard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 11:30   #694
Quote:
ewwa81 kaže: Pogledaj post
Dakle kao što naslov kaže, molim Vas sve za pomoć. Ne radi se o meni, nego o mom tati. Ima 66 god.. i bolove koje sad trpi su nešto prestrašno..a nitko nezna od čega ti bolovi dolaze
Naime, bolovi su u predjelu gušteraće ( žuć je odstranio prije 23 god da odmah eliminiram bol zbog žući ).. ti bolovi su jaki grčevi, oštra i intezivna bol koja se širi od predjela trbuha..do desnog rebrenog luka?? Ta bol traje već 1,2 godine..išao je na miljun pretraga i ništa se ne vidi ni na uzv abdomena a ni na ct-u U međuvremenu otrkiven mu je rak mjehura..koji je operirao u 6.mj ove god, i sad bi trebao ići na operaciju prostate,jer mu je uvećana. rak se srećom nije raširio, i nema metastaza. Ali svi doktori nas samo šikaniraju od bolnice do bolnice, naprave nalaze, nalazi kaj je najgore su ok, znači nema nekog ispada što bi upućivalo na neki uplani proces??? A njega sve jače i jače boli u predjelu trbuha?? Svaki doktor nam kaže drugačije, netko kaže da je kila, pa dr doktor kaže da nije kila.. Vrtimo se u krug već 1,2 god i nitko ne može postaviti pravu dijagnozu.. a moj tata više te bolove ne može trpjeti,a mama i ja više ne možemo gladati takvu bol koja traje nooooć i dan :confused i svi nas samo šikaniraju, u bolnicu ga ne žele primit jer su kao nalazi djelomočno ok??? Kaj da radim? Kuda da ga vodim? Ostala sam totalno bez ideja... fkt sam očajna..po netu tražim sve žive bolesti i simptome nebih li išta našla, da bih od nekud krenula. Mislim ako doktori ne znaju,kako će običan laik poput mene????
jer ti bolovi u trbuhu jedostavno ne staju, i sad je sve gore i gore... a njegov urolog koji ga operirao ( što se tiče raka mjehura ) kaže da ta bol nije povezana sa mjehurom..znači ta bol u trbuhu nema kakti veze sa mjehurom? Ko je tu lud više,ja fkt neznam.
Prepišite njegove dijagnoze i sve pretrage i rezultate
To je jako važno jer vam tako jedino,ali zaista jedino mogu dati valjan odgovor. Lijep pozdrav.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 11:36   #695
Pozdrav!

Dakle, sinoć sam se probudila oko 1 u noći zbog jakih bolova u gornjem dijelu trbuha, tj. neposredno ispod prsa.
Također istu probadajuću bol sam osjetila i na sredini leđa. Ne pada mi na pamet što bi to moglo biti, nikada takvo nešto nisam osjetila. Nisam spavala do 4, nisam se mogla nikako namjestiti i užasno me boljelo. Oko 3 sam popila neofen pa sam nekako zaspala.

Što bi moglo biti u pitanju?
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 12:04   #696
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Dakle, sinoć sam se probudila oko 1 u noći zbog jakih bolova u gornjem dijelu trbuha, tj. neposredno ispod prsa.
Također istu probadajuću bol sam osjetila i na sredini leđa. Ne pada mi na pamet što bi to moglo biti, nikada takvo nešto nisam osjetila. Nisam spavala do 4, nisam se mogla nikako namjestiti i užasno me boljelo. Oko 3 sam popila neofen pa sam nekako zaspala.

Što bi moglo biti u pitanju?
Gastritis,pankreas,žuč.....
Previše nespcifično.
Javte e svom liečniku trebali bi učiniti KKS,opću biokemiju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 12:13   #697
Hvala na odgovoru!
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 17:20   #698
Bok ljudi, evo i mene sa jednim pitanjem...

Prije tjedan dana osjetla sam bol u blizini lijeve prepone, više na pubičnoj kosti, na dodir me boli jako (napipala sam u tom dijelu i jednu sitnu kvržicu ako je mogu tako nazvati jer je izuzetno malecka).
Eh sad, bol je slabijeg intenziteta, ne smeta mi kod pokretanja noge ali osjetim stalno neku neugodu i probadanje u lijevoj preponi...kao da je nešto natečeno...ne znam...

Budući da bolujem od iritabilnog kolona, ne znam da li je to od toga ili je nešto drugo... ginekologu idem prekosutra, pa ako netko zna što bi moglo biti?
SAAN0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 22:42   #699
Dvije prijateljice su imale isti problem, i ispostavilo se da je to samo urasla dlaka. Može biti jako bolno i neugodno.

Pa evo, nadam se da je i kod tebe samo to u pitanju, a ne ništa ozbiljnije.
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 10:30   #700
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post
Dvije prijateljice su imale isti problem, i ispostavilo se da je to samo urasla dlaka. Može biti jako bolno i neugodno.

Pa evo, nadam se da je i kod tebe samo to u pitanju, a ne ništa ozbiljnije.
Nadam se...hvala puno....
SAAN0107 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.