Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 16:14   #741
Stigao ajlajfiša.

Inače, ebay kaos dostavom: prvo je pisalo da će stići 2. - 8. 12., onda je frajer tek u subotu označio da je shipped (to bi bio 3. ), da bi sad stigao - 5., dakle, točno onak kak su rekli da će stići

Puštamo ga sad, jer je jako-jako hladan da dođe na sobnu temperaturu prije nego ga stavimo puniti po prvi put Izgleda za sad jako dobro, pakiranje i sve me malo podsjetilo na OnePlus One, što je isto označeno kao "kinesko smeće", a zapravo je bilo mrkli mrak... Nadam se da će i on biti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 05.12.2016., 16:44   #742
Ja ratujem s postom, nema jos braave jet

hint: izvadi iz njega bateriju i pomicne dijelove dok se 'temperira'
ryell is offline  
Old 05.12.2016., 16:58   #743
Bok svima!!

Imam jedan problem. Kupio sam roomba 886 prije par dana, posao sve uredno odradi. Problem se javlja kad je na bazi za punjenje. Onda svakih 5min ispušta zvuk "tik-tik", što mi jako ide na živce, pogotovo navečer kad je tišina veća. Probao sam ga resetirati, očistija senzore, izvadija bateriju ali i dalje se to čuje. Ima li netko sličan problem ili rješenje što da radim, jer kupio sam ga da čisti a ne još i da govori.

Pozdrav svima
Maxi16 is offline  
Old 06.12.2016., 00:50   #744
Svakih 5 minuta po jedan klik, ili konstantno zujanje?
Pretpostavit cu da se cuje samo i iskljucivo na punjacu, a ne inace dok stoji.

Troubleshooting:
- Prebrisi (cvrstim stiskom krpe) kontakte na bazi i na robotu (po dva na svakome), SUHOM krpom, prije toga istekaj bazu iz struje. Senzori inace nemaju veze s tim, samo kontakti na bazi
- Baterija - to si isprobao? - izvadi, pocisti kontakte na njoj i u robotu, vrati natrag
- Par puta ga digni/odmakni pa spusti opet na bazu, probaj i da se sam docka (nadam se da je baza fiksna na podu tj da ju ne mice?).
- Probaj ga ustekati u drugu uticnicu, bez produznog kabela (druga prostorija, na drugom osiguracu)
- Probaj ga ustekati kod susjeda/prijatelja ili negdje gdje su druge strujne instalacije

Ako nijedno od toga ne upali tj zvukovi postoje i dalje, mozes LAGANO I NJEZNO podici kontakte na koje se 'spaja' baterija da bolje sjednu. Nekad zna biti desetinka milimetra previse udaljeno pa klikce. Makar, ustvari - robot je star par dana, nemoj se zezati i prckati po tome nego nek oni to rjesavaju

...dakle...zovi iRobot korisnicku sluzbu za kupce, reci sto si isprobao i koji je problem, nek mijenjaju za pocetak bazu da probas s drugom, star je par dana robot...ako ne, onda druga baterija.
U principu se promijeni baza, pa zvukovi prestanu, inzistiraj na tome da ti daju drugu bazu da probas (nakon sto sve ovo ranije navedeno isprobas)

Kod mene nema takvog zvuka, i ne cuje se kod svih takav zvuk.
Kod nekih se cuje, nema utjecaja na punjenje niti na rad robota.

Ali znam kako je iritantno, kod mene recimo Scooba zuji (konstantni high-pitch noise i tiktiktiktiktiktiktik) kad je puna pa radi trickle charge.


Stigla braava jet, nocas cu si ju ubaciti u cizmicu pa javim dojmove.

Zadnje uređivanje ryell : 06.12.2016. at 01:11.
ryell is offline  
Old 06.12.2016., 21:12   #745
Jedan put do dva napravi taj škljocaj.
Hvala Ryell na iscrpnom odgovoru, ali jučer ujutro sam ga Intereuropom deportira na servis u Zagreb, te ću ovih dana saznati "valjda" u čemu je problem.
Javim daljna događanja sa mojom 886.

Pozdrav!!
Maxi16 is offline  
Old 06.12.2016., 23:58   #746
nnc, ajde javi kakav ce biti ishod nadam se da ce biti brzo rijeseno

Ja se danas zabavljam s braavom jet, mali prdek je puno mocniji nego sto sam mislila (i nego sto izgleda)
ryell is offline  
Old 08.12.2016., 08:15   #747
@ryell
Kupila sam modul iz Poljske i zamijenila. Prašine ispod donjeg poklopca k'o u priči. Taj iz Poljske ima deblje vijke loše kvalitete kojima se glava odmah razlokala dok sam ih pokušavala ušarafit. Dakle ne ide u stare rupe osim teškom silom. Izvadila sam vijke iz starog modula i ušarafila novi. Radi k'o cager. Poklonila sam si Braavu 390T, ekupi na Amex, još nisam isprobala.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Old 08.12.2016., 11:24   #748
@mirta2, pogubila sam se, koji modul?
Edit: aaaa, sjetila sam se, trokraka cetkica

Super da je rijeseno inace, svakih par mjeseci je dobro skinuti poklopac dolje i pocistiti te nakupine prasine/dlaka unutra (frekvencija ciscenja ovisi o prostoru, kod mene je dovoljno svaka 3-4mjeseca)
Ja bih se pozalila prodavacu, tek toliko da zna da su vijci drek, dobro da si stavila stare
Koliko se sjecam trebao bi biti original modul, jel u iRobot kutiji dosao?
Prije Braave (cestitam!) svakako pusti Roombu, kad ju vec imas
ryell is offline  
Old 08.12.2016., 11:36   #749
Došao je u original iRobot kutiji. Poslala sam poruku prodavaču iako sumnjam da on to ne zna.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!

Zadnje uređivanje mirta2 : 08.12.2016. at 12:12.
mirta2 is offline  
Old 08.12.2016., 12:53   #750
Jedom prilikom sam kupila sijaset (mislim dvadesetak) vijaka s aliexpressa, uz filtere koje sa ionako narucivala, pa nek se nadje. Kako je bilo i za ocekivati, nisu identicni originalu - promjer je isti, ali materijal je nesto losiji pa isto lako 'zglajza' ako ne pazis.
Cudno, posto je original modul, trebali bi biti i original (tj odgovarajuci i jednako kvalitetni) serafi. Javi ak' ti frajer kaj odgovori

Kad ce Braava u akciju?
Ja jos testiram tzv. babybot (Braava Jet a.k.a. Braava 240), zasad mislim da su (slučajno ili namjerno?) usrali motku u iRobotu jer nema dovoljno jasnih informacija sto i kako malac moze. Zasad pozitivno iznenadjena, cak bih se drznula reci da zahvaljujuci vibrirajucoj glavi pere bolje nego Braava - no limit mu je prostor tj kvadratura koju pokriva. Najveca fora je sto pise mini-kvadratura, no baterija izdrzi i po 2-3 runde bez punjenja - pa je to ustvari veci prostor. Toliko je precizan oko nogica i uz rubove/zidove, da ne vjeruješ, baš se trudi malac sve dohvatiti. Kao da su ga namjerno manje nahvalili. Plus što aplikacija (spaja se preko bluetootha) ima dodatne opcije koje se ne spominju, kao određivanje količine vode ovisno o krpi i spot-clean mode. Doduse, s cijenom kod nas (u Europi, službena cijena) je i dalje puno previse para, pogotovo kad se pogleda razlika do cijene Braave 390t. No posto sam ga platila vise nego upola manje, a star par mjeseci, vise sam nego zadovoljna
ryell is offline  
Old 08.12.2016., 13:30   #751
Braavu ću danas upogonit nakon što Roomba usisa. Imam nekih 60-70 kvadrata u komadu za pranje pa sam se odlučila za Braavu 390 a ne Jet. Sad kad slušam tebe možda sam se zeznula.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Old 08.12.2016., 14:07   #752
Braava 390 je doslovno - stavi da radi i zaboravi, gledaš telku, radiš nešto treće...a ona radi i šuti, samo javi kad je gotova. Ima damp i dry mode, dakle vlažnom krpom i suhom, radi sa svim krpama koje god staviš na nju...i ima veliki izbor third-party zamjenskih krpa.

Braava Jet je ipak malo više 'prčkanje' - zato ju i reklamiraju kao idealnu za kuhinje, kupaonice jer te manje prostore odradi bez ikakvih komplikacija. Ima 3 moda: wet/damp/dry; u wet i damp šprica vodu pa nije idealna za osjetljive ili starije parkete. Ako imaš 60m2 u komadu, to moraš prati u barem 4 ture = punjenje baterije traje oko 2h = puno prčkanja i zajebancije oko toga...i traje. Minus su (zasad) i krpe; ja imam perive za wet, čekam da stignu ostale perive krpe od kineza, vidjet ćemo da li će uopće raditi. Kod nas (niti u Europi) zasad nema perivih krpi svih vrsta nego samo za wet; u USA postoje. Jednokratne krpe su fakat skupe (7 dolara, 99 kn kod nas, za 10 komada). Braava Jet nema extra opreme tipa wall ili navigacijska kocka. Što se walla tiče, sve se naravno izvede jer ima 'unutarnji' wall - iliti staviš ju u donji lijevi kut prostorije i to upališ i onda ne pere 'iza' sebe tj iza mjesta gdje si ju stavio. Što je ok ako dijeliš prostoriju na 2 dijela; no ako je prostorija veća, ne znam kako bi Braavu Jet recimo fizički ograničio samo na sredinu prostorije (ako prostoriju podijeliš na tri dijela).

Po trenutnim cijenama kod nas, Braava 390t je bolji izbor i stroj je definitivno moćniji od Braave Jet koja je malo prdekalo.
ryell is offline  
Old 08.12.2016., 17:46   #753
OK, sad sam pobrojala, prisilila sam se.
Sencor SVC7020VT - nemam pojma da li još radi, moram probati.
Roomba 880. Braava Jet. Braava 390t. Scooba 385. Scooba 390. Scooba 390 'donor bot'. Scooba 450.
I kod starog Roomba 765, Scooba 390.
ryell is offline  
Old 08.12.2016., 23:11   #754
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
OK, sad sam pobrojala, prisilila sam se.
Sencor SVC7020VT - nemam pojma da li još radi, moram probati.
Roomba 880. Braava Jet. Braava 390t. Scooba 385. Scooba 390. Scooba 390 'donor bot'. Scooba 450.
I kod starog Roomba 765, Scooba 390.
Kaj ti to imaš servis za čišćenje?
leo4 is offline  
Old 08.12.2016., 23:50   #755
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Stigao ajlajfiša.

Inače, ebay kaos dostavom: prvo je pisalo da će stići 2. - 8. 12., onda je frajer tek u subotu označio da je shipped (to bi bio 3. ), da bi sad stigao - 5., dakle, točno onak kak su rekli da će stići

Puštamo ga sad, jer je jako-jako hladan da dođe na sobnu temperaturu prije nego ga stavimo puniti po prvi put Izgleda za sad jako dobro, pakiranje i sve me malo podsjetilo na OnePlus One, što je isto označeno kao "kinesko smeće", a zapravo je bilo mrkli mrak... Nadam se da će i on biti
i?? je li se adaptirao? Ja sve čekam neku info, da vidim isplati li se upustiti u tu avanturu
jagoda1711 is offline  
Old 09.12.2016., 01:03   #756
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Kaj ti to imaš servis za čišćenje?
Jok, ali imam dva luda dlakava mačora, dugu kosu i OKP inace nisam nesto uredna (uvijek je kaos kod nas doma, ali je barem cisto). Roboti su odlican nacin za odrzavanje prostora u civiliziranom stanju, plus kaj me zabavlja. Ah, kak se veli, svaka budala svoje veselje...

Danas sam na dva sata zatvorila Scoobu 390 u kupaonu. Strava. Fuge je oribala, doslovno.
Disclaimer: ne proizvodi se i ne prodaje vec par godina, povremeno se nadje na ebayu u upitnom stanju, nadje se i novih ponegdje ali za dosta para. Jedino je malo vec postala frka za dijelove. Na prvoj su mi recimo crkli bump senzori tj takva je stigla, rezultiralo je rastavljanjem citave scoobe na sastavne dijelove i na kraju sam narucila komplet novi branik sa senzorima (zaliveni su u plastiku) iz Nizozemske, s dostavom preko Njemacke. Al sam bila sretna k'o malo dijete kad je proradila, sad cisti k'o velika.
Dragi pak perace podova, sve njih skupa, zove Perestrojka

U jednom trenu danas su u stanu radila 4 robota istovremeno, pa sam se malo zamislila
za vlastito opravdanje, i ja sam tad radila za kompom (to si sad umirujem savjest)


@kemik, fakat, kak napreduje s ajlajfom?

Zadnje uređivanje ryell : 09.12.2016. at 01:17.
ryell is offline  
Old 09.12.2016., 08:24   #757
joj mene bi to spasilo ubija me ovo svakodnevno usisavanje i pranje podova (ok, tu se provučem otkako je malena prohodala)
jagoda1711 is offline  
Old 09.12.2016., 08:53   #758
Evo dojmova. Jučer sam upogonila Braavu i nisam baš previše oduševljena. Najbolja stvar je što ju ne čuješ. Prostor mi je velik i nepravilnog oblika u obliku slova P, na najdužem i najširem kraju 10 m i to je previše za jednu navigacijsku kocku pa sam kocku seljakala tamo-amo. Mapiranje prostora baš nije nešto, trebala bi zapamtiti gdje je već bila. Nekoliko puta se vraćala na ono što je već oprala a neke dijelove je preskočila. Čisti u radijusu oko 3 m od navigacijske kocke. Sasušene fleke ne čisti, to se mora ručno. Stala je nakon što je potrošila tekućinu pa sam nadolila novu i onda je još čistila nekih pola sata dok nije ispraznila bateriju. Baterija drži nekih 3 sata. Dobro obilazi noge od stola a stolice sam ipak podigla jer se ne može provući oko njih kad su nagurane pod stol. Tek učim, možda nešto ne radim dobro.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Old 09.12.2016., 10:43   #759
Mozes staviti skicu tlocrta? Kod mene bez problema ode iza ugla u hodnik, a da je cijelo vrijeme spojena na kocku; to je nekih 6m od kocke (gledajuci popreko zracnu udaljenost); mapiranje joj je inace jedna od jacih strana (NorthStar) no neke dijelove ce proci dvaput (ali ne bi trebala propustiti puno).
Jesi namoclla krpu? Koristila si obicnu vodu (toplu?) ili i iRobot tekucinu?

Da li se braava uopce spojila na kocku? Pogledaj u manualu; 3 svijetlece tockice na 'nosu' braave svijetle kad je spojena; gdje je kocka tocno stajala?
Bez kocke cisti cca 15m2, zato pitam
Sasušene fleke naravno da ne cisti, jer ne pere - nego briše. Primarna namjena joj je za održavanje, dakle da krenes od cistog poda (rucno opranog) a onda ona to odrzava brisanjem, nema trljanja ili četkanja
ryell is offline  
Old 09.12.2016., 13:28   #760
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
i?? je li se adaptirao? Ja sve čekam neku info, da vidim isplati li se upustiti u tu avanturu
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
@kemik, fakat, kak napreduje s ajlajfom?
Zapravo, za te pare, mnogo bolje nego sam očekivala Nisam imala prevelika očekivanja, zapravo nisam ni bila sigurna da nam to treba - well, sad znam, trebalo nam je

Imamo stan na dvije razine, otprilike 50 cm između prostorija i drvene stepenice, malo me bilo strah kako će to hendlati - izvrsno, radi mu senzor bez greške, nema šanse da će pasti, zaustavi se na vrijeme... Te su stepenice oble, vrlo je brzo naučio lijepo se propelati uz stepenicu, dosta je tih, odradi sve što treba kako treba. Mene nervira što imamo previše toga po podu u stanu što njemu smeta, male tepihiće, hrpu žnora, to sve treba maknuti i vratiti da bi on mogao očistiti kako treba. Al objektivno, to teba maknuti i vratiti i da bi mogao normalno usisati, tako da pizdim bez veze.

Čini mi se da baš kutove ne "hvata" najbolje, ali to još moram proučiti i vidjeti dal mogu kako popraviti.


Uglavnom, jako smo zadovoljni. Osim Čarlija. Čarliju se ne sviđa. Then again, Čarliju se nitko ne sviđa
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.