Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 20:40   #7301
Quote:
Tommy21 kaže: Pogledaj post
Napisi kakav dojam kad uhvatis vremena, ja sam narucio khadas vim u pretprodaji, iduci tjedan bi ga trebali poslat.
Imas moj kraci review par stranica iza. I ja trenutno koristim GT1 i po meni je ovo savrsen box, bez nekakve mane koju bi mogao da napisem. Inace narucio sam i Mele deluxe dok je bila 18 usd na Gearbestu, radi super. Jedino ne moze da se isprogramira za panasonic plazmu, ali to sam vec znao. Za te pare, nisam mogao da je ne kupim
sava84 is offline  
Old 05.12.2016., 23:05   #7302
Tronsmart G01

Imam Beelink MX III uzeo sam Tronsmart G01 kako ga staviti u pogon da radi za igrice?
mile1971 is offline  
Old 05.12.2016., 23:36   #7303
Quote:
sava84 kaže: Pogledaj post
Imas moj kraci review par stranica iza. I ja trenutno koristim GT1 i po meni je ovo savrsen box, bez nekakve mane koju bi mogao da napisem. Inace narucio sam i Mele deluxe dok je bila 18 usd na Gearbestu, radi super. Jedino ne moze da se isprogramira za panasonic plazmu, ali to sam vec znao. Za te pare, nisam mogao da je ne kupim
Ne moze na panasonic plazme? Zar taj nebi trebo imat ir koji moze ucit? Bas ga gledam i imam plazmu s kojom bi trebao radit...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Old 05.12.2016., 23:57   #7304
Aaaaa i ja čekam Mele da mi stigne i imam Panasonic TV.
Ne mogu da vjerujem
a4c is offline  
Old 06.12.2016., 13:11   #7305
Pomoć pri odabiru

Pozdrav!

Trebala bih pomoc pri odabiru smart boxa.... citajuci zadnjih par stranica vidim da narucujete sa stranice GB...

Iskreno koristio bi se samo za gledanje filmova/serija, igrice ako bi bile neke za malog necaka (5 godina - znaci nesto jednostavnijeg tipa) kad dođe u posjet

Gledam ova dva: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-...335.html?wid=3 i http://www.gearbest.com/tv-box-mini-...369.html?wid=3

e sad još upit, ako odaberem gore EU warehouse da li to svarno znaci da ce biti dostavljen iz eu? (čisto radi carine)

i čisto napomena da je router od interneta udaljen nekih 20m zracne linije (dijagonalno) te odvojen sa dva zida.... (vidim da pisete da ima razlike u jačini prijema signala pa ono i to da se mozda uzme u obzir kod preporuke jer iskreno ne kuzim se u to )
Starcrunch is offline  
Old 06.12.2016., 13:23   #7306
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Ne moze na panasonic plazme? Zar taj nebi trebo imat ir koji moze ucit? Bas ga gledam i imam plazmu s kojom bi trebao radit...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Ima ir learning dio koji uci sve osim Panasonic-a, isprobao sam ga na starom crt sony, android sony tv i lcd philips tv. Sve radi odlicno osim na panasonicu, na njemu nema sanse da se isprogramira. Imate i na njihovom forumu o tome. Daljinci od panasonica imaju drugacije komande koje ovaj daljinac ne moze nauciti. Jedino mi je smijesno da imam onaj privjesak daljinac od 2.5 usd koji radi sa plazmom, a dosta skuplji mele nece. Osim toga, daljinac je stvarno odlican.
sava84 is offline  
Old 06.12.2016., 13:40   #7307
pozdrav! planiram kupiti android box, nisam bas upucen u to. treba mi nesto da mogu mogu kodi i show box instalirati. Pa sto mi preporucate, koji su trenutno najbolji i najpopularniji i?
žajo is offline  
Old 06.12.2016., 14:09   #7308
Quote:
sava84 kaže: Pogledaj post
Ima ir learning dio koji uci sve osim Panasonic-a, isprobao sam ga na starom crt sony, android sony tv i lcd philips tv. Sve radi odlicno osim na panasonicu, na njemu nema sanse da se isprogramira. Imate i na njihovom forumu o tome. Daljinci od panasonica imaju drugacije komande koje ovaj daljinac ne moze nauciti. Jedino mi je smijesno da imam onaj privjesak daljinac od 2.5 usd koji radi sa plazmom, a dosta skuplji mele nece. Osim toga, daljinac je stvarno odlican.
Hmmm...glupo pitanje ali zar nema mogućnost da se upiše kod za Panasonica kao na standardnim univerzalnim daljincima? Imam One for All i daljinac od maxtv-a i oba se mogu programirati unosom jednog od kodova za Panasonica...
MytByte is offline  
Old 06.12.2016., 15:18   #7309
Quote:
Starcrunch kaže: Pogledaj post
i čisto napomena da je router od interneta udaljen nekih 20m zracne linije (dijagonalno) te odvojen sa dva zida.... (vidim da pisete da ima razlike u jačini prijema signala pa ono i to da se mozda uzme u obzir kod preporuke jer iskreno ne kuzim se u to )
tek sad vidim da sam napisala 20m zracne linije, mislila sam ima 20m zicom ako se razvuce bas uredno po stokovima i po stropu zica a ovako mozda ima 6m dijagonalno ah kaj zena zna salim se malo na svoj racun
Starcrunch is offline  
Old 06.12.2016., 15:23   #7310
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Hmmm...glupo pitanje ali zar nema mogućnost da se upiše kod za Panasonica kao na standardnim univerzalnim daljincima? Imam One for All i daljinac od maxtv-a i oba se mogu programirati unosom jednog od kodova za Panasonica...
Nema mogucnost upisa kodova, programiranje se vrsi tako sto prislonis jedan uz drugi daljinac i memorises jedno po jedno dugme. Na ostalim daljincima radi, ali na Panasonic nece. Blinka kao da je snimio kod, ali kad probam, tv ne reaguje.
sava84 is offline  
Old 06.12.2016., 16:26   #7311
Quote:
Tommy21 kaže: Pogledaj post
Napisi kakav dojam kad uhvatis vremena, ja sam narucio khadas vim u pretprodaji, iduci tjedan bi ga trebali poslat.
Evo jucer i danas na Beelink Gt1 izvrsen teror. Uređaj je jako jako brz, oduševljen sam, za razliku od onog prijašnjeg boxa. Sve odlično radi, brzina neta u stanu mi 20 mbs, toliko mjerim i sa speedtestom na samom uređaju, prepreka nema. Slika je odlična. Sam uređaj je vrlo malen, ali je malo teži tako da sa ovom kvalitetnom plastikom od koje je izrađen ostavlja da imaš nešto kvalitetno. Ono što sam skuzio je da se i kodi i spmc "ruše" kada se u njima instalira Osijek Build. Osijek Build ne ruši kodi i spmc prilikom strema, nego je to većinom kada se prolazi po izborniku.
Poslao sam upit na Facebook u da li se to i drugima događaja jer to mi se događalo i na bivšem boxu, tako da se nadam da će se ovo riješiti.

Svakako preporučam Beelink Gt1.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
rkoren5 is offline  
Old 06.12.2016., 19:03   #7312
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@etona: deaktiviraj HDMI CEC u boxu
Evo danas upalih box i dodje software update.
Traja je duže nego pijani sex, i kad je napokon svršio, povirim ja u settings od androida, pojavila se opcija hdmi cec.
Isključih, pa ćemo vidit.
Još da mi je znat kako glupi quadro nagovorit da se ugasi kad 5minuta nema signala...

Sve mi se čini da je u tv u sitan kvar, kad mi pokaže signal sa i hdmi1 utikača i sa hdmi2, oba izvora, i to koji je god upaljen, bez obzira kojeg na daljinskom odaberem da prikazuje.
Nemogu oba radit , a da ja u meniju odaberem koji će prikazivat.
Tuku se...
Nema nigdi za naštimat to.
etona is offline  
Old 07.12.2016., 09:43   #7313
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
Evo danas upalih box i dodje software update.
Traja je duže nego pijani sex, i kad je napokon svršio, povirim ja u settings od androida, pojavila se opcija hdmi cec.
Isključih, pa ćemo vidit.
Još da mi je znat kako glupi quadro nagovorit da se ugasi kad 5minuta nema signala...

Sve mi se čini da je u tv u sitan kvar, kad mi pokaže signal sa i hdmi1 utikača i sa hdmi2, oba izvora, i to koji je god upaljen, bez obzira kojeg na daljinskom odaberem da prikazuje.
Nemogu oba radit , a da ja u meniju odaberem koji će prikazivat.
Tuku se...
Nema nigdi za naštimat to.
A možda u TV imaš oba ulaza spojena na istu žicu, da ušparaju na materijalu! Izvana vidiš dva ulaza a unutra jedna žica šeta od jednog do drugog pa do ploče! Viđao sam i takvih stvari! Evo upravo gledam u kompu dva USB priključka na zadnjoj strani PC i idu dvije žice koje se spajaju u jednu utičnicu koja je uštekana u USB utor na ploči!
krekre is offline  
Old 08.12.2016., 00:56   #7314
Zanima me može li se uopće na kakav način poboljšati gledanje iptv preko android boxova ili je to tako i gotovo?Uglavnom ista iptv lista u E2 risiveru i android boxu sa perfect playerom nije ista stvar,preko E2 je i bolja slika i nije tako trzuckavo kao na androidu,ljudi me pitaju a ne znam ni sam što im preporučiti za iptv da to dobro radi?
kesonja is offline  
Old 08.12.2016., 10:21   #7315
Promijeni plejer na Androidu... Stavi hdmi refresh koji odgovara fps-u kanala

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Old 08.12.2016., 10:45   #7316
Kod mene u settings,HDMI mode je postavljeno 3840x2160p-60(YCbCr420)jeli to krivo?
kesonja is offline  
Old 08.12.2016., 11:04   #7317
Quote:
kesonja kaže: Pogledaj post
Kod mene u settings,HDMI mode je postavljeno 3840x2160p-60(YCbCr420)jeli to krivo?
je ako gledaš kanale koji su 25/50 fps - onda će cukati a i svako nemoj koristiti 3840x2160 jer upscale boxa najvjerojantije nije nešto posebno dobar, prepusti to TV-u, pogotovo ako je CX700 ...E2 ti vjerojatno automatski sviča refresh prema videu a k tome je izlaz max 1080...al kažem to je toerija zašto imaš problema...možda ti je loša wifi veza ako si tako spojen pa trzucka...
MytByte is offline  
Old 08.12.2016., 11:36   #7318
Samo što ja nisam vidio u opcijama android boxa nekakvo postavljanje na automatsko namještanje rezolucije.Šta kad je neki 4K materijal ili stream a meni postavljeno fixno na 1080p ili 1080i ili 720p,dok je kod E2 boxa to automatski?
kesonja is offline  
Old 08.12.2016., 13:03   #7319
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
A možda u TV imaš oba ulaza spojena na istu žicu, da ušparaju na materijalu! Izvana vidiš dva ulaza a unutra jedna žica šeta od jednog do drugog pa do ploče! Viđao sam i takvih stvari! Evo upravo gledam u kompu dva USB priključka na zadnjoj strani PC i idu dvije žice koje se spajaju u jednu utičnicu koja je uštekana u USB utor na ploči!
USB konektori na matičnim pločama sadrže dva USB porta i svaki kabel je spojen na svoj posebni port.
HDMI signali u TV-u sigurno idu preko nekakvog mulipleksera signala - da li je poseban chip ili intergriran u glavni kontroler tko zna,
ali ne vidim kako bi TV mogao istovremeno dekodirati/prikazati dva HDMI signala, osim ako nema sliku u slici ili nešto slično, pa se
zblesirao HW ili SW...
Ako ne pomaže factory reset i nije pod jamstvom jedino rješenje bi bilo nabaviti nekakav HDMI switch.
grunft is offline  
Old 08.12.2016., 13:28   #7320
Ovako, trebao bih preporuku media playera. Fora je u tome da će inicijalno ići na stari analogni tv sa scart i kompozitnim ulazima, a tek kasnije bih ga prikopčao na novi lcd. Ima li netko ovu kombinaciju, bilo s direktnim spajanjem ili preko digitalno-analognog konvertera.

Hvala unaprijed.
Mr. NiceGuy is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.