Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2013., 13:07   #3101
Pozdrav, ja bi molila par savjeta ako može

Dakle.. planiram put u Barcu početkom petog mjeseca. I planiram ići sa agencijom i busom. Pošto mi je poznanik vlasnik agencije preporučio je bus jer se puno više može vidit.
Ako je neko išao tom rutom iz zg-a može li malo opisat kao to izgleda sve. Je li put previše naporan? I drugo.. čini mi se da ću ići sama. je li to dobro ideja ? Može li se koga upoznat putom za društvo jer meni i nije neki problem sama bauljat ulicama. Isto bi mi bilo draže da imam suputnika. Odvažit se na to ili ne?

Hvala
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:11   #3102
Ha ha... To ti je kao frend?

Kad ideš busom, i ne vidiš baš previše, pošto je cilj u čim kraćem vremenu prevalit što više km, što znaći da vidiš samo autoceste. I gužve na njima.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:26   #3103
Ali se me sad obeshrabrio!
Pa čovik je samo rekao da ako želim vidit i Nicu Monte Carlo da idem busom. Jer spava se u Monte Cralu. A zato sam i došla ode pitat savjete
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:30   #3104
Ak se u Monte Carlu spava, "vidjet" ćeš samo ono što ćeš sanjat za vrijeme spavanja.

Iskreno sumnjam da se po itinereru u MC dolazi oko podneva, nakon toga prvo ima popodne za razgledavanje, pa onda tek na spavanje.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:31   #3105
Pa ne znam koliko je koristi od toga, ja bih na tvojem mjestu radije išao avionom, a Nicu i Monte Carlo ostavio za neku drugu priliku... Radije provedi više dana u Barceloni.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:43   #3106
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Pa ne znam koliko je koristi od toga, ja bih na tvojem mjestu radije išao avionom, a Nicu i Monte Carlo ostavio za neku drugu priliku... Radije provedi više dana u Barceloni.
A razmislit ču još... ipak sama putujem pa bi bus bio dobra prilika za sprijateljavanja
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:45   #3107
Moš si mislit... Osim toga, tko se želi sprijateljit sa suputnicima u busu? Zar nije draž putovanja sprijateljit se s lokalnim stanovništvom?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:45   #3108
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ak se u Monte Carlu spava, "vidjet" ćeš samo ono što ćeš sanjat za vrijeme spavanja.

Iskreno sumnjam da se po itinereru u MC dolazi oko podneva, nakon toga prvo ima popodne za razgledavanje, pa onda tek na spavanje.
A nije istina.. u turi je i obilazak grada
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:47   #3109
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Moš si mislit... Osim toga, tko se želi sprijateljit sa suputnicima u busu? Zar nije draž putovanja sprijateljit se s lokalnim stanovništvom?
Nukac baš si pesimist
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:51   #3110
Nisam pesimist, samo sam realan... Ja na svojim putovanjima ne želim neki uteg, nekoga tko će mi se objesit za vrat i onda me prvo davit cijelim putem, i onda se htjeti sa mnom družiti na putovanju, pa ću u krajnjoj liniji morat još izigravat i turističkog vodića...
Baš sam nedruštveno biće...

Ali zato volim upoznati lokalce, pa nek oni mene vodaju i glume turističke vodiče...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:53   #3111
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Nisam pesimist, samo sam realan... Ja na svojim putovanjima ne želim neki uteg, nekoga tko će mi se objesit za vrat i onda me prvo davit cijelim putem, i onda se htjeti sa mnom družiti na putovanju, pa ću u krajnjoj liniji morat još izigravat i turističkog vodića...
Dobro nisam se baš planirala objesit nekom o vrat.. ali ti očito puno putuješ sam. meni je prvi put tako reć.
Neznam da li ću se snaći sama. Malo me trta
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:55   #3112
Ma daj... sad već dramatiziraš... Čega te ima biti trta? U tome i je draž putovanja, isprobati nešto novo...

Moje prvo samostalno putovanje je ispalo još 10 puta bolje nego što sam isprva isplanirao... Od onda uvijek 10 puta razmislim prije nego uzmem nekog sa sobom na putovanje.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 14:11   #3113
Ma kaj budeš u Monte Carlu, nemaš kaj previše za vidjeti, osim luksuza o kojem možeš samo sanjati
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 14:13   #3114
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ma daj... sad već dramatiziraš... Čega te ima biti trta? U tome i je draž putovanja, isprobati nešto novo...

Moje prvo samostalno putovanje je ispalo još 10 puta bolje nego što sam isprva isplanirao... Od onda uvijek 10 puta razmislim prije nego uzmem nekog sa sobom na putovanje.

A javim ti u svakom slučaju kako je prošlo... zasigurno ima još njih koji se negdi planiraju uputit sami prvi put...
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 16:28   #3115
Quote:
sahara kaže: Pogledaj post
A nije istina.. u turi je i obilazak grada
Ti se zbog pol vure kontroliranog kruga busom oko centra Monte Carla isplati biti 20 sati zgrčena u busu?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 18:02   #3116
Pozdrav!

Na povratku u ZG letim preko Barcelone i imam tamo 7 sati između letova.

Prošli put (ista situacija) sam otišao aerobusom do grada, prošetao do Sagrade Familie - usput putem razledavši izvana onih par gaudijevih zgrada, od tamo sjeo na bus i otišao do parka Guell. Nakon toga metroom nazad do centra, prošetao Ramblom dole do luke i to je to - aerobusom do aerodroma.
Što biste preporučili za ovaj put?
Jackie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 09:48   #3117
Quote:
Jackie_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Na povratku u ZG letim preko Barcelone i imam tamo 7 sati između letova.

Prošli put (ista situacija) sam otišao aerobusom do grada, prošetao do Sagrade Familie - usput putem razledavši izvana onih par gaudijevih zgrada, od tamo sjeo na bus i otišao do parka Guell. Nakon toga metroom nazad do centra, prošetao Ramblom dole do luke i to je to - aerobusom do aerodroma.
Što biste preporučili za ovaj put?
Ovisi želiš li nastaviti s koncepcijom "razgledavam nabrzaka, izvana i u prolazu" ili ne.

U drugom slučaju, predlažem da izabereš jednu od stvari koje si prvi puta "preletio" i da ju obiđeš "pošteno". Npr. da kupiš kartu za Sagrada Familiu i u njoj provedeš par sati u obilasku (po mogućnosti uz audioguide). Ili da u parku Guell provedeš par sati.

U prvom ti slučaju i nije jako puno toga preostalo za šetnju, no nije da nema "štofa" ni za to. Npr. Monjuic. U šetnji prođeš Olimpijski stadion, sportsku dvoranu, vidikovac ili dva, možda i do vrha do Castella ... Siđeš žičarom do luke (pazi, dvije su žičare, a samo jedna ide do luke), pa nastaviš šetnju preko Barcelonete.

I to je to.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 09:32   #3118
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
U prvom ti slučaju i nije jako puno toga preostalo za šetnju, no nije da nema "štofa" ni za to. Npr. Monjuic. U šetnji prođeš Olimpijski stadion, sportsku dvoranu, vidikovac ili dva, možda i do vrha do Castella ... Siđeš žičarom do luke (pazi, dvije su žičare, a samo jedna ide do luke), pa nastaviš šetnju preko Barcelonete.
Ovako nešto sam imao u vidu (baš tako, šetnja gore, žičara dole) no na kraju ništa od svega. Malo se odužilo čekanje prtljage i check-in na aerodromu pa sam do grada stigao tek oko jedan, pol dva, a u pol pet sam već morao nazad.
Tak da sam još malo obišao Barri Gotic, malo shopingirao, pa sjeo nešto pojest i vrijeme prošlo.
Jackie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 12:28   #3119
Quote:
sahara kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ja bi molila par savjeta ako može

Dakle.. planiram put u Barcu početkom petog mjeseca. I planiram ići sa agencijom i busom. Pošto mi je poznanik vlasnik agencije preporučio je bus jer se puno više može vidit.
Ako je neko išao tom rutom iz zg-a može li malo opisat kao to izgleda sve. Je li put previše naporan? I drugo.. čini mi se da ću ići sama. je li to dobro ideja ? Može li se koga upoznat putom za društvo jer meni i nije neki problem sama bauljat ulicama. Isto bi mi bilo draže da imam suputnika. Odvažit se na to ili ne?

Hvala
Ja sam obecala Nasmijanom Nebu, da cu doci na ovaj forum, evo me.
Dva sam puta putovala do Barce tom rutom, meni je super, vidjela sam puno, sto avionom nema sanse.Moje misljenje je da ides tako , ako nisi vidjela MC, Nicu, Can, tu ces malo biti, ali vidjeces sto je bitno.Spavaces u Francuskoj dvije noci najvjerojatnije I pripremi se da su njihovi hoteli nikakvi, bar one koje nama prodaju, ali izdrzaces.Barcu obozavam I idem kad god mmogu.U busu mozes upoznati uvijek nekoga za drustvo, ako ti ne pase, otkaci I bog te veselio.Sretno ti
divna diva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 15:55   #3120
Quote:
divna diva kaže: Pogledaj post
Ja sam obecala Nasmijanom Nebu, da cu doci na ovaj forum, evo me.
Dva sam puta putovala do Barce tom rutom, meni je super, vidjela sam puno, sto avionom nema sanse.Moje misljenje je da ides tako , ako nisi vidjela MC, Nicu, Can, tu ces malo biti, ali vidjeces sto je bitno.Spavaces u Francuskoj dvije noci najvjerojatnije I pripremi se da su njihovi hoteli nikakvi, bar one koje nama prodaju, ali izdrzaces.Barcu obozavam I idem kad god mmogu.U busu mozes upoznati uvijek nekoga za drustvo, ako ti ne pase, otkaci I bog te veselio.Sretno ti
Mozda sretnes covjek svog zivota ili u busu ili Katalonca nikad ne znas sto ti zivot pruzi
divna diva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.