Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2007., 02:30   #61
Ergonomske stolice

Trebam preporuke za ergonomsku stolicu, pod uvjetom da ima neku razumnu cijenu...

Zamjenio bih postojeću koju koristim za sjedenje ispred kompa, te time sačuvao kičmu...
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 20:35   #62
Spinalis ima odlične stolice. No, cijena im je ... ... ako želiš kvalitetu bez ustupaka, bojim se da ces to morati ozbiljno i platiti. Ja nisam nasla neku koja je doista ergo, a jeftina. , pa sam se zadovoljila ponudom u kiki za "malo" para.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 13:11   #63
Unhappy uredska stolica za teže osobe

Evo ovak: trebal bi uredsku stolicu a imam prek 100 kg , uglavnom sve kaj se danas prodaje je plastično i sranje je tak da se raspadne u roku odmah a ovo govno iz lesnine koje imam mi strašno ide na kurac. Dakle jel ima tako nešto+ da su opterećeni dijelovi čelični a ne plastikaner i po mogućnosti da bar ima nekakvu ergonomiju?? Fala na odgovorima
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 14:42   #64
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
Evo ovak: trebal bi uredsku stolicu a imam prek 100 kg , uglavnom sve kaj se danas prodaje je plastično i sranje je tak da se raspadne u roku odmah a ovo govno iz lesnine koje imam mi strašno ide na kurac. Dakle jel ima tako nešto+ da su opterećeni dijelovi čelični a ne plastikaner i po mogućnosti da bar ima nekakvu ergonomiju?? Fala na odgovorima
https://www.forum.hr/showthread.php?t=292333
lollipop8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 21:14   #65
uf fala al brijem da u ovoj cjenovnoj klasi nema dobrih stolica . Sad ne znam dal ovak nekaj valja:

http://www.anaks.hr/index.php?page=u...at_id=30&id=41
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 22:07   #66
evo sad sam poslao u Tvin, Anaks i Tapo upite o opteretivosti tih njihovih fotelja, cijenama, garancijama pa valjda bude u narednih 7 dana nekakvog odgovora jer inače odo u Ikeu ili Kiku u Graz pa ko ih je**. Nema ni tam bog zna kaj al bar pišu cijene, materijali, dimenzije i maksimalno opterećenje koje može podnjet stolac dok naši često ostave samo sliku bez ikakvih podataka jebo naše trgovine namještajem
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 23:32   #67
ja sam sebi kupila bijelu kožnu fotelju u kiki mrak mi je za 1000 kuna..odi pa vidi.))))
vlatkica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 18:23   #68
Kad je vec tema o stolicama htio bih cuti iskustva sa radnim stolicama, znaci treba mi stolica na kotacicima, da nije glomazna, da je udobna, podesiva, pokretna, cvrsta jer u radu se na stolici cesto krecem. Na ambijenti sve sto sam vidio da je koliko toliko dobro kosta preko tisucu eura sto je ipak previse...ima li neko kakvu dobru preporuku gdje se moze pronaci nesto solidno jer dnevno desetak sati provodim u stolici pa bih morao kupiti nesto koliko toliko dobro.
ELTI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 09:52   #69
Haj prikljucujem se temi, jer sam u potrazi za dvijema stolicama koje bi u biti bile radne stolie. To je u istoj sobi dva stola i ond sam mislila dvije identicne stolice u dvije boje. No to mi bas ni ne ide jer te stolice uz nekakav prihvatljiv dizajn moraju biti udobne, jer se jako puno koriste. Prava kompjutorska stolica poput Aerona i sl. kosta i do 1tis. eura a s obzirom da trebam dvije i da jednostavno ne volim te kotace i sl. trazim neku cool udobnu stolicu. Pa ako se netko susreo s slicnim problemom...
bubamarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 11:53   #70
Hm ja jos nisam naisla na obicne stolice koje bi bile udobne za visesatni rad na PV-om. I neke koje izgledajum udobno ako nemaju specifikaciju (dakle ako nisu testirane na cjelodnevni rad, na nekima pise max. koristenje 4 sata u komadu ) isto nisu dobre.

Mislim da dobru ergonomsku radnus tolicu mozes naci i puuuuno jeftinije, recimo u Ikei

No vecina ih ima kotacice, sa razlogom.





Ili kupis dvije one pilates lopte, komplementarnih boja, to je zdravo

Ovo je zdravo i skupo



Jos ideja:



Radnu stolicu zaista moras kupovati po namjeni i kvaliteti, a dizajn je tu iza ovih kriterija.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 13:56   #71
Kao što ombia kaže,pilates lopte su dobra stvar,a i najjeftinija kombinacija.
Moja kćer je koristi i njoj je udobnija od stolica koje imamo doma,a ponekad i
TV gleda sjedeći na njoj.

Ima jedna stolica ali je ne mogu naći na netu jer sam je vidjela u nekoj Bravi casi.Ima dio za koljena i težina je na njima,
ne naslanjamo se leđima a ipak smo
uspravni i izgleda kao ljuljačka.To bi otprilike bio opis a kažu da je za djecu
savršena(ne znam za odrasle,valjda bi i za nas bila)
Ali naći ću je ja i možda i naručiti,cijena je mislim oko 300 E iako mi je i to malo
preveć.
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 14:28   #72
I za odrasle, kolega sjedi na tome

Vjerojatno mislis na Stokke





Kaze da su mu nestali bolovi u ledjima...



A i ovo bi od iste firme moglo proci pod radnu stolicu ali je skupo i nije za cijeli dan namjenjeno.

ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:25   #73
@ombia,

Da to je ta stolica ali ova bez naslona,jer ovu sa naslonom nisam ni vidila.
Super mi je i još mi je draža pogotovo jer ih ima u bojama.
Kolika im je cijena,jel oko 300 E?
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 16:26   #74
Hvala na pomoci, slazem se u potpunsti da je najvaznije da bude ergonomicna a onda sve drugo. No probem jesto tih "radnih stolica" ima od 50e sto ne vrijedi nista, onda one od 100e kao neki prosjek i te onda one od 500e koje se nazalost ne razlikuju puno od ovih jeftinijih, pa nism pametna. Imam pilates lopte, ali nije stalno rjesnje. Svi koje poznam imaju ili jeftine i njima su ok ili ovi koji jako brinu za zdravlje pa imaju ove najskuplje. Nisam bas pametnaaaaaaaa.
bubamarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 18:31   #75
Murtila ne znam cijenu ali lako zguglas stokke vario.

bubamarica - mozda da se odlucis za zlatnu sredinu? Za 100 eura imas u Ikei super stolica, sve moguce testove prosle i dobre za ledja. Dobro mozda nece trajati 10 godina ali za par godina ces onda nabaviti nesto trajnije. Tko zna kako se kupuje i na sto se obraca paznja ima razlike u radnoj stolici od 100 do 500 eura, ali sve iznad toga je malo...hm luksuz a ne nuzno dodatni bonus za zdravlje.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:28   #76
Malo sam pogledao...cini se da Ikea ima nesto zanimljivo... http://www.ikea.com/de/de/catalog/ca...kspaces/14296/
ELTI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 22:19   #77
Ja imam ovakvu radnu stolicu i prije par godina me koštala oko 700 KN (žena sa slike sjedi previsoko).
Ova stolica je dobra, ako se radi na kompjuteru i monitor je u visini očiju. Ako se radi na laptopu, kao što je kod mene slučaj, onda njena ergonomska svojstva ne mogu doći u potpunosti do izražaja. Sad imam posebnu napravu (tipkovnicu + postolje za lap) kojom sam postigla da mi je monitor laptopa u visini očiju i planiram ovih dana ponovo svoju klečalicu (iliti balance kneeling chair) odnijeti u firmu.

Usporedba svih vrsta klečalica

Zadnje uređivanje laella : 19.01.2009. at 22:25.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 01:17   #78
Malo sam se druzila s Ikeicom i evo sta sam nasla
http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/20074839 -najvise odgovara zbog izbora meterijala
http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/60072980 -cini mi se stabilna
http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/40103100 -malo je luksuznija

No sad ima li itko doma neku od ovih ili inace neku njihovu stolicu. Bila bi zahvalna za povratnu info, kakve su nakon nekog vremena, kako se odrzavaju i to.
bubamarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:17   #79
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Ja imam ovakvu radnu stolicu i prije par godina me koštala oko 700 KN (žena sa slike sjedi previsoko).
Ova stolica je dobra, ako se radi na kompjuteru i monitor je u visini očiju. Ako se radi na laptopu, kao što je kod mene slučaj, onda njena ergonomska svojstva ne mogu doći u potpunosti do izražaja. Sad imam posebnu napravu (tipkovnicu + postolje za lap) kojom sam postigla da mi je monitor laptopa u visini očiju i planiram ovih dana ponovo svoju klečalicu (iliti balance kneeling chair) odnijeti u firmu.

Usporedba svih vrsta klečalica
Znači da ta tvoja nije ugodna kad se piše

Ipak je ova najbolja od svih i sad sam se opet zapalila za nju,ali 2500 kn,i mislim se
ako je uzmem kćeri koja ima 13 god može je dugo koristit,srednja,faks a i na posal je može odnit jednog dana(ako izdrži)




One u bojama sa naslonom su mi draže ali su duplo skuplje pa prema ne dolazi mi u obzir
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:21   #80
Izdrzati ce....oni koji ju imaju imaju ju po vise od 10 godina i ja ju mislim kupiti, ne sad ali budem
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.