Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2010., 21:55   #7841
Quote:
Duracell kaže: Pogledaj post
Bok, samo jedno pitanje. Dakle zub mi je bio pokvaren i zubarica ga je obrusila i stavila lijek i nakon mjesec dana pocelo me jako bolit i isao sam kod zubarice da mi otvori zub i evo zub mi je vec drugi dan otvoren, ali taj dio lica mi je jako otecen, zubarica mi je dala da pijem antibiotike i rekla da dođem za 5 dana e sad moje pitanje je znali netko sta se ustvari desava s tim zubom i dali cu ga morat vadit ili nesto trece ?
došlo je do gnojne upale živca unutar zuba
sad to treba endodontski obraditi i napuniti
nakon toga, ako je sve ok, ovisno o količini preostalog zdravog zubnog tkiva napravi se ispun ili krunica na zub
nažalost, ponekad ovakva dijagnoza uza sve napore završi vađenjem zuba
borna07 is offline  
Old 09.09.2010., 22:01   #7842
Zanima me pošto sam student u Zagrebu, da li postoji određeni zubar koji mi se dodjeljuje ili moram sam potražiti zubara? Ako moram tražiti, možete mi nekog preporučiti?
nverinos is offline  
Old 10.09.2010., 00:55   #7843
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
zub treba endodontski izliječiti, napuniti kanal
nikakva operacija se ne radi prije toga
i ne može biti zdrav ako mu je odumro živac i ispao ispun

Mislio sam napisati da nema karjesa tj da nemoram to busiti itd, ali sam napisao "zdrav", znam ja da to sve trebam raditi, zato cu i morati dolaziti 10 puta skoro...
Zanima me u vezi te operacije desni....
Hvala...
gogineman is offline  
Old 10.09.2010., 01:46   #7844
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
odgodi operaciju
mogli ste malo pojasniti odgovorzasto da ju odgodim?zbog ispita?ipak ne, cekao sam na nju 3 mjeseca...tj prije 3 mj su me narucili (a i ispite sam zaboravio prijaviti)
uglavnom proslo je to danas, nije bas bilo jednostavno....pukao je, pa su mi valjda malo otvorili meso, i dole onom malom elektricnom pilom prepilili korijen...tako da imam dosta savova....ali nije nista bolilo......cak ni sad ne boli, iako mi je rekla da pijem voltarene i neofen......sve u redu........
nije strasno bilo.....(osim retardiranog zvuka pile u glavi)
volume3d is offline  
Old 10.09.2010., 02:24   #7845
Druze, i ja cu trebati desni "otvarati" pa me zanima, koliko je to trajalo otprilike i jesi li uopste osjecao bol, jer nije da se bojim zubara ali najvise sto mrzim je kad mi kaze nece NISTA boliti ja odem fino a ono patim se kao lud, reci mi bolice pa da se "pripremim", ne moramo se lagati to nista nece pomoci.
Kako ide to sa savovima, kad ih skidas ili sta vec?
gogineman is offline  
Old 10.09.2010., 08:41   #7846
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
mogli ste malo pojasniti odgovorzasto da ju odgodim?zbog ispita?ipak ne, cekao sam na nju 3 mjeseca...tj prije 3 mj su me narucili (a i ispite sam zaboravio prijaviti)
uglavnom proslo je to danas, nije bas bilo jednostavno....pukao je, pa su mi valjda malo otvorili meso, i dole onom malom elektricnom pilom prepilili korijen...tako da imam dosta savova....ali nije nista bolilo......cak ni sad ne boli, iako mi je rekla da pijem voltarene i neofen......sve u redu........
nije strasno bilo.....(osim retardiranog zvuka pile u glavi)
da, mislila sam zbog ispita
drago mi je da je sve ok
borna07 is offline  
Old 10.09.2010., 08:43   #7847
Quote:
gogineman kaže: Pogledaj post
Druze, i ja cu trebati desni "otvarati" pa me zanima, koliko je to trajalo otprilike i jesi li uopste osjecao bol, jer nije da se bojim zubara ali najvise sto mrzim je kad mi kaze nece NISTA boliti ja odem fino a ono patim se kao lud, reci mi bolice pa da se "pripremim", ne moramo se lagati to nista nece pomoci.
Kako ide to sa savovima, kad ih skidas ili sta vec?
postoji mnogo različitih zahvata i operacija i svaka ima svoj tijek trajanja i postoperativnog oporavka
koja od njih je kod tebe predviđena
probaj saznati na što te to šalju, pa ću ti moći više reći
šavi se skidaju nakon 7 dana
borna07 is offline  
Old 10.09.2010., 09:04   #7848
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Kad se zub endodontski liječi, na njega se prije krunice mora staviti štift u korijen radi ojačanja. Nekada su se standardno radili metalni štiftovi i oni po pravilu moraju imati dužinu do 2/3 korijena. I ne bi smjeli biti kraći.Štiftovi se rade tako da ostanu u zubu zauvijek. Nažalost, vrlo često stanje samog zuba prije izrade štifta nije baš sjajno, pa usprkos najboljem radu kroz nekih 10-ak godina korjenovi stradaju od karijesa ili upale, te se zub mora izvaditi van. Tu se nažalost ništa ne može i nije tu u pitanju ni znanje ni greška, već jednostavno način na koji se nekada radilo.
Danas se ti štiftovi ( korijenske nadogradnje) rade od zirkona ili ojačanog kompozita i omogućeno nam je njihovo vađenje ako ikada bude potrebe za tim. Makar,mogu se i ti stari metalni ponekada moći izvaditi ako treba.
Nemoraš se brinuti za preostala dva zuba. Ako su dobro napravljeni i ako su zubi sami bili korektno obrađenji prije stavljanja štiftova, doseći će oni svoj predviđen rok trajanja.
ne znam jel ovo gore i moj slučaj;

negdje tamo '95. mi je zubar u umrtveljeni zub stavio "šaraf" i čini mi se sve ok.
nikakvih promjena iz vana nema, zub me ne boli, međutim još prije par godina jedan privatnik u kojeg sam išla radi drugog zuba mi je rekao da ovaj zub za šarafom treba revidirati.
zašto?

koliko ovaj zub ovako ima "vijek trajanja" i zar ću morat jednom vadit vijeli zub?
absoluta is offline  
Old 10.09.2010., 09:49   #7849
Molim hitan odgovor - problem s umnjakom

Noćas me probudila užasna zubobolja konkretno umnjak - ma boli me cijela vilica. kako si mogu sama pomoć dok ne odem zubaru? Toplo? hladno?
imam dvoje malih klinaca, od kojih jedan mlađi od mjesec dana i nemam ih kome ostavit dok ne dođe muž s posla? dojim - pa smijem piti samo voltaren i lupocet, a i oni baš ne pomažu!!!!

Molim vas pomozite!!!!

Zna li netko nekog dobrog zubara na zapadnom dijelu grada koji prima pacijente - socijlano?!
Leptiricazg is offline  
Old 10.09.2010., 14:27   #7850
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
postoji mnogo različitih zahvata i operacija i svaka ima svoj tijek trajanja i postoperativnog oporavka
koja od njih je kod tebe predviđena
probaj saznati na što te to šalju, pa ću ti moći više reći
šavi se skidaju nakon 7 dana
Idem na operaciju desni da mi "izvade" gnoj koji se nakupio unutra, onda cu jos morati zub raditi, zivac nema, zub je otvoren, moracu staviti plombu, lijeciti i sta vec raditi...
Zanima me samo to otvaranje desni jel bolno?
gogineman is offline  
Old 10.09.2010., 18:53   #7851
Quote:
gogineman kaže: Pogledaj post
Druze, i ja cu trebati desni "otvarati" pa me zanima, koliko je to trajalo otprilike i jesi li uopste osjecao bol, jer nije da se bojim zubara ali najvise sto mrzim je kad mi kaze nece NISTA boliti ja odem fino a ono patim se kao lud, reci mi bolice pa da se "pripremim", ne moramo se lagati to nista nece pomoci.
Kako ide to sa savovima, kad ih skidas ili sta vec?
a oko 25 min.....nije bolilo, dobio sam injekcije 2, naravno da se nista ne osjeti
evo ni dan nakon nista ne boli, samo malo nateceno sretno
volume3d is offline  
Old 10.09.2010., 19:03   #7852
Quote:
volume3d kaže: Pogledaj post
a oko 25 min.....nije bolilo, dobio sam injekcije 2, naravno da se nista ne osjeti
evo ni dan nakon nista ne boli, samo malo nateceno sretno
Hvala puno, ni ja nikad nisam osjecao bol dok sam imao anesteziju al opet nikad nisam imao nista slicno ovome...
gogineman is offline  
Old 10.09.2010., 19:31   #7853
Quote:
absoluta kaže: Pogledaj post
ne znam jel ovo gore i moj slučaj;

negdje tamo '95. mi je zubar u umrtveljeni zub stavio "šaraf" i čini mi se sve ok.
nikakvih promjena iz vana nema, zub me ne boli, međutim još prije par godina jedan privatnik u kojeg sam išla radi drugog zuba mi je rekao da ovaj zub za šarafom treba revidirati.
zašto?

koliko ovaj zub ovako ima "vijek trajanja" i zar ću morat jednom vadit vijeli zub?
Teško je reći zašto bez uvida u RTG zuba.
Vijek trajanja zuba ovisi i o ovome gore zašto i o položaju i o milion stvari.
Teoretski endodontski liječeni zubi, pod uvjetom da je sve savršeno imaju vijek trajanja 15-ak godina. Ako su okrunjeni i dulje.
Teoretski i u prosjeku. Što ne znači da ne mogu trajati dulje, a nažalost češće traju i kraće, što zbog vanjskih čimbenika, što zbog građe samog zuba.
borna07 is offline  
Old 10.09.2010., 22:15   #7854
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Teško je reći zašto bez uvida u RTG zuba.
Vijek trajanja zuba ovisi i o ovome gore zašto i o položaju i o milion stvari.
Teoretski endodontski liječeni zubi, pod uvjetom da je sve savršeno imaju vijek trajanja 15-ak godina. Ako su okrunjeni i dulje.
Teoretski i u prosjeku. Što ne znači da ne mogu trajati dulje, a nažalost češće traju i kraće, što zbog vanjskih čimbenika, što zbog građe samog zuba.

Borna ne plaši ljude.

Ja imam donju sedmicu, zub je liječen '95...eventualno '96...

Uglavnom ove godine sam ga slikao, korijen ok...potamnio jeste, zato što je ispunjen velikom amalgamskom plombom...

Zubarica kad je vidjela sliku, rekla je za zub da je u odličnom stanju...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 13.09.2010., 18:18   #7855
Quote:
Leptiricazg kaže: Pogledaj post
Noćas me probudila užasna zubobolja konkretno umnjak - ma boli me cijela vilica. kako si mogu sama pomoć dok ne odem zubaru? Toplo? hladno?
imam dvoje malih klinaca, od kojih jedan mlađi od mjesec dana i nemam ih kome ostavit dok ne dođe muž s posla? dojim - pa smijem piti samo voltaren i lupocet, a i oni baš ne pomažu!!!!

Molim vas pomozite!!!!

Zna li netko nekog dobrog zubara na zapadnom dijelu grada koji prima pacijente - socijlano?!
Je si li bila kod zubara?Tek sam sada vidila tvoj post pa eto zao mi je sta te boli.To je po meni jedna od gorih bolova.Ja mislim ako imas problema sa umnjacima to ti je najcesce posao oralnog hirurga.Bit ce sve ok
Radalj Sanja is offline  
Old 14.09.2010., 16:26   #7856
fiziodent dva

Riječ je o privatnoj stomatološkoj ordinaciji na krešimirovom trgu. Idem tamo iz estetskih razloga, da mi obojaju avitalni zub.
Dr. Zoran Ivasović - jel bio tko kod njega?
Balančana is offline  
Old 15.09.2010., 21:15   #7857
Evo ovako..

Imam par pitanja.

Naime, imam peticu gore desno, koja se urusila da tako kazem, jednog dana jednostavno pukla, ostao samo komad zuba iznutra crn (cini mi se kao neka stara plomba).. uglavnom, taj se zub spasit neda i morat cu ga izvadit, a kako je ipak na djelomicno vidljivoj poziciji (a i da se zubi ne sire s vremenom) stavila bih implantat.

Druga stvar je, da imam malu dijastemu izmedju jedinica, i to bih korigirala keramickim ljuskicama. S time da, kad bih stavljala ljuskice na jedinice, stavila bih i na dvojke i trojke, cisto da sve skupa bude popunjenije i ravnije (ipak su to "udarni" zubi koji se uvijek vide).

Da rezimiram, radio bi se 1 implantat, i 6 ljuskica na gornje zube.
Zanima me koliko bi kod nas u RH takvo nesto kostalo ? I koliko bi vremeski bilo potrebno da se ti popravci izvrse?


P.S. I ima li nekog tko je voljan to isfinancirat

E da, mogu i sliku uploadat.
Slika
ArmyGirl is offline  
Old 16.09.2010., 08:21   #7858
Quote:
ArmyGirl kaže: Pogledaj post
Evo ovako..

Imam par pitanja.
...
Cijene variraju, ali za ovakav zahvat, okvirno, oko 25 000-28000 kn

vrijeme za izradu ljuskica je kratko, a za implantat je potrebno 3-4 mjeseca da se završi do kraja
borna07 is offline  
Old 16.09.2010., 09:09   #7859
možete mi preporučit dobrog privatnika u zg-u, nekog strpljivog s tremašima
naime, počela sam endodontsko liječenje kod svoje stomatologice, no trenutno sam daleko od doma, a privremeni ispun se istrošio pa bih to što prije trebala srediti. Unaprijed hvala
dona_dona is offline  
Old 17.09.2010., 11:42   #7860
dobar dan

ja bih molila sve dobre ljude ako mi mogu na pp poslati adrese i brojeve nekih jako dobrih i kvalitetnih zubara kojih se netreba bojati-zubi su mi svi koma i jakoooooooooooooooooo se bojim zubara-molim vas pomagajte i da su u zagrebu

hvala puno

Zadnje uređivanje mia0802 : 17.09.2010. at 11:43. Reason: nisam napisala tekst dokraja
 
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.