Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2008., 15:02   #1
Arrow Popcorn Hour!!

Bok!

Gledam na netu i skupljam info već neko vrijeme o sljedećem:

http://www.popcornhour.com/onlinestore/

Radi se o mrežnom playeru koji podržava valjda sve moguće formate zajedno sa .mkv.

Meni ovo izgleda odlično i sad pokušavam naći način kako da nabavim jednog...

Ima li tko kakvih info o ovom čudu?

Da li kojem slučajem već netko na grupi ima ovaj player?

Thx!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 01.10.2013. at 23:07.
HaroldMyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 15:11   #2
Bok svima,

Quote:
HaroldMyth kaže: Pogledaj post
Bok!

Gledam na netu i skupljam info već neko vrijeme o sljedećem:

http://www.popcornhour.com/onlinestore/

Radi se o mrežnom playeru koji podržava valjda sve moguće formate zajedno sa .mkv.

Meni ovo izgleda odlično i sad pokušavam naći način kako da nabavim jednog...

Ima li tko kakvih info o ovom čudu?

Da li kojem slučajem već netko na grupi ima ovaj player?

Thx!
Moj prijatelj ga je narucio (i platio) te sad ceka isporuku (za 10-14 dana za njegov "batch").

Inace imas 2 threada o tome ovdje (budem ti postao linkove)...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 15:15   #3
Bok svima,

Evo link za PopCorn: PopCorn Hour


Ovdje su vec bila dva threada o tom uredjaju prije par mjeseci:

Standalone mkv player - je, postoji

DivX Player visoke rezolucije
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 22:47   #4
Thx za info!

Probat ću si nabavit jedan iz Njemačke.

Pozdrav!
HaroldMyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 10:33   #5
Stigo Popcorn Hour pred par dana!

Stvar je izvrsna, pogotovo za HD materijal.

Jedino je sada bed što imam dosta divxa, a oni mi nakon što pogledah par HD filmova - izgledaju katastrofa.
HaroldMyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 10:38   #6
Bok svima,

Quote:
HaroldMyth kaže: Pogledaj post
Stigo Popcorn Hour pred par dana!

Stvar je izvrsna, pogotovo za HD materijal.

Jedino je sada bed što imam dosta divxa, a oni mi nakon što pogledah par HD filmova - izgledaju katastrofa.
Mom frendu jos nije stigao... doci ce za par dana (nada se da je usao u "batch" za studeni)...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 10:39   #7
Koji model si uzeo?
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 10:57   #8
Uzeo sam A-100 iz više razloga: taj je trenutno bio raspoloživ , jeftiniji je, to što noviji model ima optički audio izlaz mi ništa ne znači, koaksijalac mi je sasvim OK.

A-110 podržava i neke audio standarde koji isto ništa ne znače; sav HD materijal koji sam do sada pogledao je imao izvrstan 5.1 zvuk.

Izašao me ukupno oko 230€, a stigao mi je preko frendova iz Njemačke.
HaroldMyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 11:16   #9
Bok svima,

Quote:
HaroldMyth kaže: Pogledaj post
Uzeo sam A-100 iz više razloga: taj je trenutno bio raspoloživ , jeftiniji je, to što noviji model ima optički audio izlaz mi ništa ne znači, koaksijalac mi je sasvim OK.

A-110 podržava i neke audio standarde koji isto ništa ne znače; sav HD materijal koji sam do sada pogledao je imao izvrstan 5.1 zvuk.

Izašao me ukupno oko 230€, a stigao mi je preko frendova iz Njemačke.
Moj prijatelj je narucio model A-110 jer podrzava i SATA diskove (uz IDE) a i noviji je pa ce, nada se, biti bolji u koristenju.

Inace on ga je narucio direktno od proizvodjaca - dakle iz Kine...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 11:21   #10
Da sada ne ispadne da reklamiram uređaj i pričam da je on savršen - ima on i svojih mana, a to je prvenstveno stabilnost.

Uređaj mi je orginalno isporučen sa nekim starim firmwareom koji je imao dosta problema, odmah sam stavio na njega najnoviji firmware i uređaj daleko bolje radi.

Vezano uz stabilnost - uređaj u principu radi kako treba, ali tu tamo se zna kod recimo premotavanja filmova malo smrznuti, pa za par sekundi krene dalje, itd. Ovo se ne događa često, već kao što rekoh, ponekad.

Ono što je OK kod premotavanja je da se recimo .mkv filmovi mogu premotavati x2, x4 i x8. Smrzavanje se pojavljuje kada se brzo više puta za redom mijenja brzina premotavanja, što se u normalnom korištenju baš i ne radi.

Znači, radi se o svestranom uređaju koji podržava skoro sve žive video formate, izvrsne kvalitete slike, ali sa malo nižom stabilnošću nego recimo kod običnih DVD uređaja na koje smo navikli (ja sam do sada koristi Pio dvd player).

Prije bih rekao da je ovo malo računalo (uređaj se kod uključivanja u struju boota 30-tak sekundi) u kutiji sličnoj eksternom hardu , nego uređaj sličan klasičanom DVDu.
Naravno, uređaj se ne boota svaki puta kada je u standby modu, nego samo kod uključivanju i isključivanju iz struje.

Fora su i titlovi - može im se mijenjati veličina fonta, pozicija i boja, a to je meni baš bio minus kod Pio DVD playera kod gledanja divxa. Mijenjao sam i firmware na tom pio playeru, ali nikad to nije bilo - to.

Kada se sve zbroji i oduzme - ja prezadovoljan!
HaroldMyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 15:04   #11
Meni jednostavno nije jasno zašto toga kod nas nema...???
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 15:48   #12
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Meni jednostavno nije jasno zašto toga kod nas nema...???
Kako to mislis?

Pa zivimo u globalnom svijetu... lijepo platis i dobijes direktno iz Kine za par tjedana (ovisno o "batch-u")...

Salu na stranu zbilja bi bilo dobro da to netko kod nas uvozi na veliko (naravno od proizvodjaca iz Kine) - troskovi bi sigurno bili manji!
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 15:56   #13
ma slažem se za globlani svijet, pola moje kolekcije DVD-ova je iz USA poštom stiglo...al za elektroniku je poštarina dosta veća...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 16:38   #14
Mislin da je je bit u tome da uvoznik mora priuzet rizik servisa na sebe, tj. o svome trošku slat nazat u kinu ako se šta pokvari.....
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:04   #15
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ma slažem se za globlani svijet, pola moje kolekcije DVD-ova je iz USA poštom stiglo...al za elektroniku je poštarina dosta veća...
I ja isto tako vise volim USA izdanja!

BTW, iz USA NTSC DVD-ova na 30 fps se moze dobiti natrag pravih 24 fps originalnog filma!
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:05   #16
Bok svima,

Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Mislin da je je bit u tome da uvoznik mora priuzet rizik servisa na sebe, tj. o svome trošku slat nazat u kinu ako se šta pokvari.....
Vrlo dobro razmisljanje... nismo uopce o tomu mislili...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 22:44   #17
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



I ja isto tako vise volim USA izdanja!

BTW, iz USA NTSC DVD-ova na 30 fps se moze dobiti natrag pravih 24 fps originalnog filma!
misliš na toshibu xd-e500? ne, misliš na svoj TV u nekom od onih advanced modova, zar ne...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 23:52   #18
pa mi smo čobanija od zemlje...koliko sam stvari nabavio preko neta za 3 puta manje love...i to kad se zbroji i poštarina i sva eventualna dodatna davanja...nego, gdje ga se može najjeftinije kupiti preko neta....koja lova i gdje? Ja imam kreditnu i paypal account.
marioreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 00:04   #19
Bok svima,

Quote:
marioreni kaže: Pogledaj post
pa mi smo čobanija od zemlje...koliko sam stvari nabavio preko neta za 3 puta manje love...i to kad se zbroji i poštarina i sva eventualna dodatna davanja...nego, gdje ga se može najjeftinije kupiti preko neta....koja lova i gdje? Ja imam kreditnu i paypal account.
Odi na njihov site i provjeri tamo - moj frend je tako to narucio... kada je sve zbrojio rekao je da je jeftinije nabaviti to direktno od proizvodjaca iz Kine nego od njihovog Njemackog dealera...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 09:47   #20
Quote:
marioreni kaže: Pogledaj post
pa mi smo čobanija od zemlje...koliko sam stvari nabavio preko neta za 3 puta manje love...i to kad se zbroji i poštarina i sva eventualna dodatna davanja...nego, gdje ga se može najjeftinije kupiti preko neta....koja lova i gdje? Ja imam kreditnu i paypal account.
nemoj tako, naši redovni dućani su itekeko jeftini, pogotovo veliki lanci, idi vidi cijene u Austriji i sl. a online dućani su svugdje dosta jeftiniji jer ionako naručuju po narudžbi od pravih dućana, nemaju svoje veliko skladište (samo protočno), dućane i sl.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.