Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 14:06   #3121
Pa računaj koliko treba nekom autu 0 ... 100 i 100 ... 0 sigurno su kočnice nekoliko puta jače od motora - dakle u slučaju da stisneš gas i kočnicu u isto vrijeme - pobjeđuje kočnica (a obično puca kuplung al to je druga priča).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 14:43   #3122
E2S, vidi, kako se rasprava zahuktala, tako sam i nešto dodatno pročitao, zaključio, naučio, što prije nisam znao, uglavnom:

stari automatici su mogli bez beda. istodobno držiš kočnicu i gas. ako potraje predugo pregrije se getriba.
novi automatici isto mogu bez beda, ali ECU nakon par sekundi isključi gas. kod ZF8 je ako sam dobro skužio to vrijeme 3 sekunde.

što se tiče starta noćnih drag raceova sa starih američkih filmova, upravo nekoliko sjedanja stražnjice prije starta predstavlja turiranje automatika u D pod kočnicom. da je manualac, takvo turiranje sa sjedanjem zadnjeg kraja ne bi imalo smisla.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:06   #3123
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
kad bi svi imali sve tko bi kupovao jace modele?
pa kod nekih automobila u pocetnim paketima nemas djeljivu straznju klupu - namjerno - da kupis jaci paket. iako bi bilo i jeftinije da imaju samo djeljivu jer ne moraju narucivati dva modela od dobavljaca. no to je prodajni trik...

i nisu svi automatici dsg u gti izvedbi. klasicanHD automat ajd stisni gas i kocnicu i isto vrijeme...ili cvt ili amt - ipak tu postoji ecu koji ti brani takve gluposti.
G7 TDI ima LC (nije GTD)

https://www.youtube.com/watch?v=JmH-01FN2lA
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:50   #3124
Svi "mokri" DSG-ovi imaju LC. Imao je i moj suhi pa su ga na prvom servisu "prekodirali" jerbo su se izgleda malo preračunali ili su vlasnici koristili malo previše LC.
Koliko se sjećam "Godzila" ima brojač koliko si puta "potegao" LC ... i imaš određen broj pokušaja - 200-300-500 štajaznam.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 18:03   #3125
Kolko sam uspio pohvatati taj LC najvise i unistava DSG getribu. netko tko se cesto igra sa tim brzo sjebe DSG.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:11   #3126
Koja je uopće svrha tog LC-a? Jel to za one koji nemaju s čim mrdati pa da se onda utrkuju od semafora do semafora?
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 13:42   #3127
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Koja je uopće svrha tog LC-a? Jel to za one koji nemaju s čim mrdati pa da se onda utrkuju od semafora do semafora?
Pa bas to; da impresioniras curicu i dobijes pice...druge svrhe realno nema.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 13:44   #3128
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Koja je uopće svrha tog LC-a? Jel to za one koji nemaju s čim mrdati pa da se onda utrkuju od semafora do semafora?
https://youtu.be/wjupei9P6so?t=15

Jasnije?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 14:00   #3129
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kristalno jasno..

Premda u ovom videu više do izražaja dolazi bočna g sila u zavojima i kočenje..
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 14:07   #3130
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Kristalno jasno..

Premda u ovom videu više do izražaja dolazi bočna g sila u zavojima i kočenje..
Ja mislio sise li ajde ... svako gleda što ga interesira
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 14:12   #3131
Isti efekt dobiješ i ispilanim oprugama na izraubanim amortizerima. A pri tome ne moraš ići ovako brzo...
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:42   #3132
Koga zanima youtube video gdje je usporedba CVT i klasicnog automatika:

https://www.youtube.com/watch?v=kdqt84_3t-k

6 minuta traje
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:56   #3133
Kad vidim da uspoređuju CVT sa 4 brzinskim automatikom .... odite u kurac.

I ono što me uvjek impresioniralo kod Japanezera - preuzmu nešto od Europćana, ma koliko to govno bilo i onda guslaj po tome od nemila do nedraga u obično uzaludnoj borbi da istjeraju da radi kak valja. Vidi Wankel.
Ovo je HD + CVT poznatiji kod nas kao ono uber govno - Multitronic.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 11:03   #3134
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kad vidim da uspoređuju CVT sa 4 brzinskim automatikom .... odite u kurac.

I ono što me uvjek impresioniralo kod Japanezera - preuzmu nešto od Europćana, ma koliko to govno bilo i onda guslaj po tome od nemila do nedraga u obično uzaludnoj borbi da istjeraju da radi kak valja. Vidi Wankel.
Ovo je HD + CVT poznatiji kod nas kao ono uber govno - Multitronic.
Ma to je video da Amerima objasne novi Xtronic CVT na Nissanu vs regularni automatik koji je na vecini drugih proizvodjaca osim Subaru koji isto ima CVT sada.

Sto si se primio 4-brzine HD-a? Pa ak radis animaciju kak ovaj mjenja brzine dok ubrzava do 80...da uhvatis koncept ti je jasno i da 4 puta padnu RPM-i ili 6 puta.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 19:38   #3135
Pa kad me vučeš za jezik - moj DSG će došaltati do 7. ako se voziš 80. Pa onda njihova slika "naš CVT je čudo ekonomičnosti (a prešutit ćemo pumpu koja ždere 5 kW)" malo drugačije izgleda ... nekako i drugi mjenjači mogu bit u tom zelenom pojasu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:03   #3136
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa kad me vučeš za jezik - moj DSG će došaltati do 7. ako se voziš 80. Pa onda njihova slika "naš CVT je čudo ekonomičnosti (a prešutit ćemo pumpu koja ždere 5 kW)" malo drugačije izgleda ... nekako i drugi mjenjači mogu bit u tom zelenom pojasu.
pa ovo je tema o SVIM automatskim mjenjacima a ne o DSGu ili nista.

uostalom uvijek tehnika ide dalje. ono kaj je bilo standard prije nije vise itd.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:55   #3137
A šta ZF sa 8 ili 9 brzina neće? Aisin 8 brzina neće? Bog te neće pa danas je automatik sa 6 brzina zastario a ovi seronje uspoređuju svoj NOVI CVT sa 4 brzinskim automatikom

Daj molim te, to su stvarno najjadniji PR trikovi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:02   #3138
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A šta ZF sa 8 ili 9 brzina neće? Aisin 8 brzina neće? Bog te neće pa danas je automatik sa 6 brzina zastario a ovi seronje uspoređuju svoj NOVI CVT sa 4 brzinskim automatikom

Daj molim te, to su stvarno najjadniji PR trikovi.
ajd molim te baci oko koji to automobili imaju tvoje navedene automatike. pa ih navedi par...i njihove cijene. hvala
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:19   #3139
Jel ti mene zajebavaš? 9 brzina ZF među ostalim Fiat DOBLO. Honda CRX. Aisin 8 brzina - Mini
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:05   #3140
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jel ti mene zajebavaš? 9 brzina ZF među ostalim Fiat DOBLO. Honda CRX. Aisin 8 brzina - Mini
mislis dodge promaster sa 2.4 liternim benzinskm motorom koji se prodaje u americi? i sminkerski mini koji je vise za pokazivat se, dodje skupo pa moze imat i skupe nove automatike. eto i mercedes e klasa ti ima 8 brzinski automatik. daj 52 soma eura i vozi.

nego reci ti meni koji narodni auto b i c segmenta ima 8 i 9 brzinski automatik da si ga obicna osoba moze priustiti? cak i u famoznoj americi gdje su svi auti automatik standard je 6 brzina danas jer je to dostupno po povoljnoj cijeni a ne najnoviji krik tehnike kaj kosta puno para da amortizira trosak razvoja.

pa zakej opel i dalje fura easytronic? dacia prodaje easy-r? zasto na developing market kao sto je indija gdje se mjesecno proda stotine tisuca automobila ne ide zf 8 brzina nego ide robot? zato i kod opela i dacie i indije - da si raja moze priustiti konfor automatika za male pare. kod opela je to oko 3500 kuna razlike i ne moras saltati brzine.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.