Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2011., 22:02   #161
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Neda mi se s djecom natezat, napisao sam ŠTO se događa i ZAŠTO se događa - a evo što piše u knjizi (od auta jasno), pa kom je do šlepanja - nek šlepa, BMK:

.
šteta što ovo tek sada vidim mogao sam ranije potvrditi što CDRW govori:

radni kolega također nije vjerovao dok nije osjetio posljedice šlepanja. riknula je pumpa za gorivo pa su ga šlepali nekih 20-tak km. automat je nedugo zatim počeo blesirati se da bi i konačno vrisnuo pa ga je popravak koštao 3500 chf.
a6 2.5 tdi 1998. kanta je u pitanju.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 16:11   #162
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Yap...!!!

Oba SkyActive motora (dizel i benzin) imaju isti kompresijski omjer 14:1, to je najveći omjer na svijetu za benzince (veći nego kod F1) i najmanji za dizelaše...!!!

Benziner iz 2.0 izvlači 155 konja, a turbodizel 2.2 izvlači 175 konja i ima toliko čisti ispuh da postiže Euro VI norme BEZ KATALIZATORA...!!!

Sa oba idu SkyActive automatski (gore spomenuti), ali i super moderni ručni mjenjači...!!!

Mislim da poslije ovih Sky Mazdinih powertrain kombinacija evropljani više ne budu mirno spavali, pogotovo razvikani VW sa svojim TDI/DSG kombinacijama...!!!
Da li će taj automatski mjenjač biti na raspolaganju za sve motore ili samo za neke?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 20:37   #163
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Da li će taj automatski mjenjač biti na raspolaganju za sve motore ili samo za neke?
Eeee to je dobro pitanje na koje ne znam odgovor...!!!

Naime, SkyActive je za sada samo prototip na podvozju Mazde 6 sa gore spomenutim motorima i mjenjačima, ali radi se u stvari i na novoj koncepciji ovjesa, te olakšanja cijele karoserije, neki dijelovi od aluminija itd..., ...dakle jedan posve novi Downsizing iz Mazde, + koncepcija ovjesa i tzv. Powertraina...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 10:08   #164
Pozdrav,
Jučer Sam vozio Tiguana s novim DSGom od 7 brzina. Kolko god je to novo i super tehnologija, nije me se uopče nešto dojmilo. Naravno, komfor je stvarno nenadje...iv, ali to se i očekuje od "automatske" getribe. Jednostavno, odaziv getribe i motora dok mu stisnem Kick down nije trenutan, nego uvjek treba (subjektivno) sekunda/dvije. To mi jednostavno smeta, valjda se treba na to priviknut. Moj rezime, uzeo bih DSG kad bi bio u serijskoj opremi, a nadoplata za to (pogotovo ovak masna) nije tema za mene. Eto, tolko od mene
__________________
Pomognimo teško oboljeloj djeci bolesno-dijete-treba-pomoć
joyamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 20:56   #165
Quote:
joyamaster kaže: Pogledaj post
Jednostavno, odaziv getribe i motora dok mu stisnem Kick down nije trenutan, nego uvjek treba (subjektivno) sekunda/dvije. To mi jednostavno smeta, valjda se treba na to priviknut.
po meni kick down nije ništa drugo nego šaltanje u nižu brzinu te dodavanje gasa. ako na to tako gledaš onda on ipak ima brži ili kod lošijih automata barem jednako brz odziv od tvoga obavljanja kompletne radnje šaltanja u nižu do dodavanja gasa...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 22:29   #166
Quote:
joyamaster kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Jučer Sam vozio Tiguana s novim DSGom od 7 brzina. Kolko god je to novo i super tehnologija, nije me se uopče nešto dojmilo. Naravno, komfor je stvarno nenadje...iv, ali to se i očekuje od "automatske" getribe. Jednostavno, odaziv getribe i motora dok mu stisnem Kick down nije trenutan, nego uvjek treba (subjektivno) sekunda/dvije. To mi jednostavno smeta, valjda se treba na to priviknut. Moj rezime, uzeo bih DSG kad bi bio u serijskoj opremi, a nadoplata za to (pogotovo ovak masna) nije tema za mene. Eto, tolko od mene

KOJI MOTOR kolega? Tiguan ima valjda pola tone više od mog G6 - možda se tu krije razlog zašto je njegova automatika potpuno drugačije naštelana u odnosu na moju?
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 20:53   #167
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
KOJI MOTOR kolega? Tiguan ima valjda pola tone više od mog G6 - možda se tu krije razlog zašto je njegova automatika potpuno drugačije naštelana u odnosu na moju?
Sorry, napisao sam cijeli članak o toj probnoj vožnji, ali evo ovdje: tiguan 2.0 TDI 140ks,4motion DSG. Model 2011 (sport&style)

Kažem, možda nisu 2 sekunde, ali sam stvarno čekao da promjeni. Efektivno je možda brži nego kad sam ručno mjenjaš, ali onak po osječaju mi se čini taj tren jako dug i to mi smeta. Ono, čekam da si Auto premisli pa da prešalta. Za vožnju u gradu i u prometnoj gužvi na autobahnu, sigurno prva liga i komfor, ali za moj stil vožnje (medjugradska sa dosta preticanja) baš i ne. Neznam kakvu automatsku getribu (cdrw će znati) ima zadnji model Saab 93, ali kod njega isti slučaj. Taj trenutak čekanja, kad getriba misli 1 ili 2 brzine prešaltati dolje kod Kick down je meni predugačak. Kažem, možda stvar navike.
__________________
Pomognimo teško oboljeloj djeci bolesno-dijete-treba-pomoć
joyamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 23:43   #168
Quote:
joyamaster kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Jučer Sam vozio Tiguana s novim DSGom od 7 brzina. ....
Quote:
joyamaster kaže: Pogledaj post
Sorry, napisao sam cijeli članak o toj probnoj vožnji, ali evo ovdje: tiguan 2.0 TDI 140ks,4motion DSG. Model 2011 (sport&style)
Khm .... nešto ti u priči ne drži vodu. Jer ili nije 7 brzina ili nije 2.0 TDI.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 01:45   #169
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Khm .... nešto ti u priči ne drži vodu. Jer ili nije 7 brzina ili nije 2.0 TDI.
klik
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 09:03   #170
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Khm .... nešto ti u priči ne drži vodu. Jer ili nije 7 brzina ili nije 2.0 TDI.
da li priča drži vodu, neznam, ali znam kaj sam vozil, a to nije bilo PS3, nego Tiguan 2.0 TDI , 140PS , 4motion sa 7 stupanjskim DSG


A, ako ne vjeruješ, evo ti Konfigurator od VW-a, pa si pogledaj (model Sport&Style):

http://www.volkswagen.de/de/models/D...iguan/CC5.html
__________________
Pomognimo teško oboljeloj djeci bolesno-dijete-treba-pomoć
joyamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 09:50   #171
Quote:
Ivo_22 kaže: Pogledaj post
Quote:
joyamaster kaže: Pogledaj post
da li priča drži vodu, neznam, ali znam kaj sam vozil, a to nije bilo PS3, nego Tiguan 2.0 TDI , 140PS , 4motion sa 7 stupanjskim DSG


A, ako ne vjeruješ, evo ti Konfigurator od VW-a, pa si pogledaj (model Sport&Style):

http://www.volkswagen.de/de/models/D...iguan/CC5.html

Vidiš što se dogodi kad prestaneš pratit razvoj. Dakle sad su onaj DL501 za uzdužnu montažu prilagodili i poprečnoj montaži.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 09:58   #172
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post

Dakle sad su onaj DL501 za uzdužnu montažu prilagodili i poprečnoj montaži.
eh, to neznam, ali znam da je na displeju (MFA) pisalo "7" kad je bio u najvišoj brzini. E, sad je pitanje, da li je taj 7-brzinski menjač bio i u modelu prije fejslifta, ili su to počeli tek sada ugrađivati? Zna netko?

@CDRW,
ti imaš VW sa DSG-om? koji model, ako smijem pitati?
__________________
Pomognimo teško oboljeloj djeci bolesno-dijete-treba-pomoć
joyamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 10:07   #173
Da, ja imam Golfa TSI-a sa DQ200 suhim DSG-om. Koliko piše u onom PDF-u koji je kolega Ivo postao DQ500 koji si ti probao je prvi put ugrađen u 2 polovici 2010 (MY2011 pretpostavljam) - tako da vjerojatno nije bio u Tiguanu prije facelifta.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 12:24   #174
nisam imao do sada priliku voziti DSG (vozim 7G-Tronic) stoga me interesira kako je to voziti,znam da manje trosi,bolje vuce, ali dali izadje to saltanje na zivce,mislim,ima puno brzina pa su najvjerojatnije i puno krace (pogotovo kod slabijih auta) tako da mislim da treba i vise saltati jeli to stalno saltanje negativna strana te DSG getribe ili postane stvar navike.
kunde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 12:28   #175
A šta te briga koliko puta šalta kad ti to šaltanje ne osjetiš. Da ne gledaš kazaljku broja okretaja nebi ni primjetio da je prešaltao.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 12:40   #176
Već se polako gubim u tom stalnom uvođenju novotarija.. Znači li to da DSG s 6 brzina polako odlazi u ropotarnicu povijesti?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 12:53   #177
Ne vjerujem. Jedan (DQ250) će ići na aute sa više od 250 Nm a manje od 350Nm a DQ500 na aute sa više od 350 i manje od 600 Nm.
Za manje od 250 Nm je tu mali, suhi DQ200.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 13:15   #178
CDRW - što veliš na kombiniranje DSG-a sa BlueMotion tehnologijom?

http://www.volkswagen.com.hr/modeli/...n_tehnologije/ (ovaj dio na vrhu)
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 15:26   #179
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
CDRW - što veliš na kombiniranje DSG-a sa BlueMotion tehnologijom?

http://www.volkswagen.com.hr/modeli/...n_tehnologije/ (ovaj dio na vrhu)
To je odličan , rekao bih "softverski" dodatak već odličnom powertrainu od VW grupacije TDI/DSG sustava:

copy/paste sa original stranice:

"BlueMotion Technology – to znači: smanjiti potrošnju, gdje je moguće. Funkcija slobodnog hoda je vrlo učinkovit primjer. Možete je odabrati kod 103 kW TDI BlueMotion Technology s dodatnim mjenjačem s dvostrukom spojkom DSG. Ona služi za bolje iskorištavanje kinetičke energije vozila. Za to se, kada maknete nogu s papučice gasa, motor samostalno odvaja od spojke i održava na broju okretaja praznog hoda. Vozilo se stoga može kotrljati još dionicu puta „bez potrošnje goriva“. "

supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 16:54   #180
Jesam li ja dobro shvatio, da BlueMotion radi upravo suprotno od onoga sto smatramo ispravnim: kad pustimo gas, on stisne kuplung, umjesto da pusti da kotaci vrte motor?!
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.