Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2005., 23:21   #21
Quote:
Juraj kaže:
Za sada nemoj napraviti nista. Pusti jos par mjeseci da se parket osusi do kraja i onda zakitaj sve fuge koje nastanu i polakiraj. Idealno bi bilo da ga mozes pustiti do ljeta pa to onda obaviti.
Juraj, jesi siguran? Jer jos imam tri mjeseca garancije. Ako propustim garanciju, a kit ne upali onda sam

I koji kit je dobar za te stvari, a da se ne vidi baš ono ako se ne zabuljis u njega? majku im parketarsku
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 23:33   #22
Quote:
tatiana kaže:
Juraj, jesi siguran? Jer jos imam tri mjeseca garancije. Ako propustim garanciju, a kit ne upali onda sam

I koji kit je dobar za te stvari, a da se ne vidi baš ono ako se ne zabuljis u njega? majku im parketarsku
Sumnjam da ce ti itko priznati garanciju na ovo. Probaj, ali mislim da tu nema kruha. Inace, garancija na gradjevinske radove je mislim 2 godine po zakonu.

Uzmi kit u boji hrasta. Ima toga po ducanima.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 23:42   #23
slazem se s Jurajem za garanciju,a svaki kit ce ti se vidjet
i opet napadas na majstore, a oni mozda nisu krivi

prvo rascisti s tom firmom od koje si kupila stan, majstor radi ono sto mu gazda kaze
nemoj pljuvat toliko po njima bez dokaza

preuzela si stan koji je bio u redu
parket ti je bio u redu kad si ga preuzela, jel tako???
ako je, onda nemoj po majstoru vec po onom koji ti je uvaljao stan,
nabavio parket i sl.
"2 razlicita para carapa"

da je tebi parket imao takve fuge na samom pocetku, onda bi se slozila da je majstor kriv,ali inace ovako ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 11:07   #24
Quote:
chani kaže:
slazem se s Jurajem za garanciju,a svaki kit ce ti se vidjet
i opet napadas na majstore, a oni mozda nisu krivi

prvo rascisti s tom firmom od koje si kupila stan, majstor radi ono sto mu gazda kaze
nemoj pljuvat toliko po njima bez dokaza

preuzela si stan koji je bio u redu
parket ti je bio u redu kad si ga preuzela, jel tako???
ako je, onda nemoj po majstoru vec po onom koji ti je uvaljao stan,
nabavio parket i sl.
"2 razlicita para carapa"

da je tebi parket imao takve fuge na samom pocetku, onda bi se slozila da je majstor kriv,ali inace ovako ...
A sto da rascistim s firmom?
JA: "Dobar dan, raspucali su mi se parketi. To ulazi u garanciju, jelda?"
ONI: " Pa čujte gospođa, svi se parketi rasušuju. Kupite si kit u dućanu. To nema veze s nama. "
JA: "Ali piše da imam garanciju na godinu dana "
ONI: "Rekli smo vam da si kupite kit. Joj evo zvoni drugi telefon. Doviđenja."
KLIK

evo to ce se dogoditi.

Chani, sto ti mislis - ako nije majstor kriv tko je onda kriv?
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 13:14   #25
kriv je onaj koji mu je rekao/narucio da radi ukoliko ga je majstor upozorio da je glazura vlazna ili da ne moze da radi ukoliko nije adekvatna temp.,

ali ako majstor nije to naglasio, niti provjerio vlagu glazure, pa parketa, a ni pazio na temp. uvjete,
onda je tek majstor kriv

ili tvornica koja je isporucila vlazne parkete (ukoliko je to tvoj slucaj)
ali to ne mozes na zalost
s 100% sigurnoscu znati

na zalost, mnogima je vazniji brzi profit naspram reputacije i kvalitete

mozda da se obratis na potrosac.org
navodno postoje nekakvi tehnologi koje mozes zvati nakon adaptacije da se utvrdi tko je kriv, materijal ili majstor

btw to su stvrano gamad, vec oguglala na takve zahtjeve u roku garancije
njihova duznost je da to saniraju
sto se mene tice mozes staviti i njihovo ime, da probas kontaktirati nekog odvjetnika????
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 23:00   #26
sto se tice savjeta, preporucam da se pokusas izboriti da ti naprave preslagivanje parketa. ako to ne budu htjeli pusti da prodje cijela sezona grijanja i onda sa pastom u boji hrasta pofugiraj te reske. to moze izgledati sasvim ok.

2 chani:
kada kazem da je to parketar skladistio, nisam mislio na tvornicko skladistenje nego na nacin kako je cuvao parket prije samog postavljanja. ako ga je npr doveo u stan u kojem nije bilo grijanja, pa ga tamo ostavio par dana, parket se sigurno rasirio. on ga je postavio ok, ali kad je tatiana upalila grijanje, parket se skupio. kazem parketari ponekad namjerno puste da se parket malo istegne kako bi sprijecili obrnuti slucaj, kad suhi parket stave u vlazan i hladan prostor pa se u stanu napravi brdo od 1m. taj problem je puno teze rijesiti nego ovaj tatianin.

u svakom slucaju, kladim se 100% da nije problem bio u glazuri, nego je parket bio ili tvornicki nedovoljno suh ili nepropisno skladisten prije postavljanja tj cuvan u hladnim i vlaznim uvjetima. da je glazura bila previse vlazna dogodio bi se obrnuti slicaj, tj digao bi joj se parket.
Vranjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 23:21   #27
Hvala vam na savjetima.
A sad se idem savjetovati s muzem.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 01:40   #28
2 Vranjes:
ocito nikad nisi vidio taj silikonski kit u boji drveta na djelu, ja jesam i kuzi se odvratno, na lajsnama ne toliko,ali ovak da (imas ih u horvacanskoj -shopping centru Knezija, u janser ducanu svih fela)

ako je glazura vlazna, ne mora se uvijek dici parket, vecinom se zna onak u sredini sobe napravit brdo narocito ako parketar to nije isao predvidat pa ostavljao dosta praznog prostora do zida cime bi nekad i spasio stvar, ali zna se desiti situacija kao i kod tatjane

frendici je bio postavljan parket u prostoriju koja godinama nije bila grijana,a parket je danima lezao u sobici punoj vlage zahvaljujuci litarskim kondenzatima koji su se cijedili s prozora na buntove
parket je postavljen, sve ok ,ali nakon par mjeseci parket se razdvojio na sredini, prst debela fuga

ali moguce da je parket bio nedovoljno suh, i ako je jos bio postavljan u zimskim mjesecima,ali bez grijanja
normalno da se desilo to

ali stvarno, imaju tehnolozi s cijim izvjestajem mozes ici na sud, probaj se raspitati i tam ih natjerat da ti obave ponovne radove ili isplate kompenzaciju/naknadu stete
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 14:15   #29
Parket...

Zanima me da li je bolje isplativo kupiti gotovi parket, ili je jeftinije kupiti neobradjeni parket po 100kn m2 i onda ga pofarbati i prelakirati u zeljenu boju?!?!
Kakav bi bio krajnji rezultat u ovom zadnjem slucaju, da li je to isti faq ili to bas i ne izgleda poput gotovih egzoticnih praketa?!?!
Ako je netko radio nesto takvo molim napisati iskustva!
Isto tako me zanima da li se preporuca staviti tvrdi stiropor kao podlogu za parket ili laminat?!?!
Hvala!
TiM_Company is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 17:16   #30
Ovisi koliko te dođe taj gotovi parket.Kad sam uređivao stan gotovi parketi su bili skupi ,mislim na one egzotične 300-500 kn po kvadratu,pa sam uzeo hrast 2.klasu,dao majstoru da ga postavi,polakira triput i sada fenomenalno izgleda.Još kada majstor ima ideju kako da složi parket a ne onu glupu riblju kost ispadne super
dolinajabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2005., 17:39   #31
da, i meni je riblja kost bljak
nemam iskustvo s zelenom, mada sam vidjela jedan sam svoj majstor uradak, odvratno je izgledalo, kricavo zelena boja te tocno se kuzio svaki potez penzla, ko da je vodenim bojama farbao po parketu,ustvari to i nije bio sam svoj majstor uradak jer se frajer prikazivao parketarom tj. susjed Elvis od sveki iz bivseg kvarta ;-))



inace sam imala pobajcani parket u crveno i izgledao je tocno onak kako sam si ga zamislila gledajuci fotke u casopisu, samo nakon par godina ti to dojadi, pa je prednost parketa sto ga mozes pobrusit i opet pobajcati u nijansu koju zelis, mada navodno i taj gotovi parket mozes pobrusiti
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 01:27   #32
Quote:
chani kaže:
nemam iskustvo s zelenom, mada sam vidjela jedan sam svoj majstor uradak, odvratno je izgledalo, kricavo zelena boja...
i ja sam prvo procitala "zelena" ali pise "zeLJena"
BTW ne mogu ni pokusati zamisliti kako izgleda zeleni parket
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 08:13   #33
valjda me slagiralo na zelenu pomisao,
u svakom slucaju nije to bila pistacio zelena il tamnozelena ko sto postoji nijansa kod laminata, nego bas kricavo zelena, i moram priznat da te odmah lupi u glavu s obzirom da je tip to imao postavljeno u hodniku, i to jos lamel,
jako slicno ovom smajlicu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 00:05   #34
Ja glasam za gotovi parket koji se poslozi i nema lakiranja i slicnih gluposti .
Obrazlozenje.
1. majstor stavlja izolaciju
2. stavlja estrih plocu , plivajuci pod.
3. ljepi parket.
4. brusi
5. lakira . ....
I na kraju se parket podigne ili prolijes vodu , pa se upropasti ,
Pa onda ko je kriv , ne gospon , ja sam sve fino napravio , kriv je onaj prije mene ili posle mene.......
I tako svi za redom .
Za one koji ne zele puno investirati i zele nakon par godina promijeniti , laminat.
Ionako je to danas sve slicno , ali vec je bila diskusija o tome.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 11:42   #35
Lightbulb Parketi u kuhinji????

Muči me jel to definitivno krivo ili se može izvesti? Ak' baš ne mogu tamo di su mi elementi i onaj radini dio kuhinje jel ih je OK staviti u blagovonicu? Ne sviđa mi se ideja da su mi cijela kuhinja pločice jer se uvijek bojim te proklete hladnoće. Znam da su pločice lakše za održavanje ali kako brišem parket vlažnom krpom isto tako bi brisala i pločice zar ne?

Jel ima netko parket u čitavoj kuhinji?

E, da....proširujemo kuhinju, zatvaramo dio balkona. Što staviti dolje i kako izvesti izolaciju da bi tamo kasnije mogao doći parket? U koje godišnje doba to sve izvoditi zbog sušenja i svega ostalog? Živim na moru i veći dio godine je toplo. Znam da ne smije biti prevruće ako kako sve iskombinirati?
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 13:49   #36
Zasto ne?
Zasto bi morala biti keramika?
Parket u kuhinji moze isto tako postavljen kao i bilo kojem dijelu stana, jer to je prostor kao i svaki drugi, trebalo bi ga polakirati jednim slojem vise nego uobicajeno te bi trebalo gledati da se u taj prostor stavi nekakav egzoticni parket (npr iroko)
sto se tice radova na moru, po meni je ovo idealno vrijeme, ne valja da je ljeto jer i glazure "pucaju",a kamoli lak i parketi

Parket se mece u kupaone, a kamoli ne u kuhinje.

Moj savjet je da si stavite parket ukoliko vam se svidja i ne vodite previse brigu o drugima sta vam govore...
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 20:44   #37
Ja sam za plocice, jer jako dobro znam kako izgleda parket kada ga voda poplavi...

A i najcesci popravci vezani uz pucanje ili zamjeni cijevi, pipe, ventila i sl. su upravo u kuhinji i kupaonici.

Ako bas moraju biti parketi onda stavi onaj koji se samo slazu bez da ih lijepis... tako su bar meni rekli.
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 22:20   #38
Dok sam živio u kući imao sam parket u kuhinji i nikakvih problema s njim.
Ne znam što se svi boje pucanja cijevi.Ako si kod kuće možeš odmah sanirati a ako nisi,a imaš poplavu voda se neće zadržati samo gdje je keramika.Ako želiš parket stavi ga.
Meni je puknuo akvarij i 70 litara vode se razlilo po parketu.Srečom bio sam kod kuće i odmah pokupio vodu i štete nije bilo.Bitno da je parket dobro lakiran.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 02:28   #39
imam parket u cijeloj kuhinji...to je puno bolje od pločica i neusporedivo bolje izgleda(pogotovo ako stavis neki dobar parket naravno)
mea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2005., 00:03   #40
Pogledaj i moj odgovor na laminat u kuhinji.
Ako imas jos nekih dilema pitaj.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.