Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2007., 16:34   #81
dalmacija, bura
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 22:38   #82
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
dalmacija, bura
zagreb magla
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:28   #83
pa ko te drzi gori, doji ti nama na buru kad mogu pršuti bit na buri, moš i ti
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 19:19   #84
Ma koja bura, 15 dana je južina, a onda bura zapuše i dok ja dođem s posla operem robu, već je prestala puhat. Sušilica je zakon! Pogotovo sad kad imam malo dijete i hrpu bodića, dresova, šugamana....

Imam vulgaris Gorenje kondenzacijsku. Trenutno (privremeno) instalirana u kuhinji. Meni je zakon. Nije ništa posebno, bila oko 2000 kn, troši dosta struje (sušim uglavnom po noći), relativno bučna, ugrije prostoriju, ali ne bi je mijenjala ni za što. Sad i kod nas ima za kupiti onih maramica/omekšivača (koje sam navikla koristiti u USA), jedne našla u Zg u Mülleru, a već i viđam i u DM-u koji dodatno omekšaju i malo "namirišu" robu.

Spasila me
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 12:05   #85
sušilica na lođi

Da li se moze staviti susilica za rublje na lodju?
  • Google kaze da moze (odnosno ljudi kazu da je imaju) ali me zanima na kojim se vanjskim temperaturama moze koristiti?
  • Da li tada vrijedi garancija ili se treba praviti pametan i prije poziva servisa staviti susilicu vesa unutra?
  • Da li ima smisla napraviti sa strane i iznad susilice zid od knaufa?
Veljko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:10   #86
Piše ti u uputstvima za korištenje - sušilica mora raditi u temperaturnom rasponu od xy'C do +yx'C i sa rel. vlažnosti zraka od xx do yy%.
Problem ti je dovesti struju i vodu ako je to kondenzacijska sušilica. Moj savjet ti je da ne radiš to.
Zid od knaufa ne smeta, a da li koristi čemu,
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 16:53   #87
moja je na lođi
lođa je zatvorena, ne koristi se kao stambeni prostor pa pazim kad je fest zima da se ne smrzne, tj. otvorim prema stanu nek se grije

kondezacijske sušilice imaju u sebi posudu u koju se skuplja, jel' , kondezat
ne treba njoj nikakva voda
a struja može i prek produžnog kabla
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 08:42   #88
Ako se ne varam, kondenzacijske sušilice ohlađuju paru hladnom vodom koja dolazi iz vodovoda, pa ono što se kondenzira tebi se nalazi u posudi, zar ne?
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 09:54   #89
varaš se
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 22:21   #90
savjeti u vezi kondenzacijske sušilice

Pozdrav grupi i unaprijed se ispričavam ako je ova tema već bila. Naime, kupili smo kond. sušilicu Candy dc 76, kapaciteta 8 kg, i prije nego što je stavimo u pogon zanimaju nas vaša iskustva vezano uz sušilice...
1. da li zaista (kao što piše u uputama) svi gumbi, zatvarači i sl. uvijek trebaju biti zakopčani ?
2. da li je potrebno jako pažljivo slaganje robe u sušilicu prije sušenja (npr. komad po komad) ?
3. da li ste imali problema sa sušenjem velikih komada posteljine ?
4. koliko se sušilica treba hladiti prije uzimanja robe iz nje (da se ne opečemo)
5. kako vam suši male količine robe, npr. 1 ili 2 jakne (dječje) ?
unaprijed hvala
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 15:43   #91
1.ja zakopčavam jer mi se čini da onda manje lupa
2.ma ne,po 2,3 stvari
3.ne,samo stavim na 100min. i nema fulanja
4.ja nakon 15-ak min obično vadim,ne valja mi kad dugo stoji veš unutra
5.e to ne znam,nisam probala
P.S ja ti imam od gorenja,al princip je pretpostavljam isti
iva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:05   #92
ako sam ja dobro skužila to što se kondenzira je voda iz veša koji se suši, zar ne?

za ove kondenzacijske ti treba samo struja?

ja planiram svoju također staviti na lođu, s tim da je loža zatvorena pa se nadam da neće bit problema.

trebali bi je kupiti ovih dana samo još ne znamo koju pa ako imate preporuka ili savjeta dobro bi nam došli pa pls javite
marija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:44   #93
Quote:
marija2 kaže: Pogledaj post
ako sam ja dobro skužila to što se kondenzira je voda iz veša koji se suši, zar ne?

za ove kondenzacijske ti treba samo struja?

ja planiram svoju također staviti na lođu, s tim da je loža zatvorena pa se nadam da neće bit problema.

trebali bi je kupiti ovih dana samo još ne znamo koju pa ako imate preporuka ili savjeta dobro bi nam došli pa pls javite
Dobro si skužila! Možeš je staviti na sred dnevne sobe, samo ti treba produžni Voda koja se skuplja u posudi je kondenzat vode iz veša.

Ja imam neku od gorenja već 2.5 godine i radi kao sat bez problema. A Gorenje ti sad daje 5 godina garanciju, pa ti vidi da li ti se još i cijena uklapa u tu priču.
Sušilicu možeš staviti i na perilicu, ako imaš prostora iznad perilice.
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 15:56   #94
Kondenzacijska sušilica

Molim za preporuku, naziv i kratko pojašnjenje zašto baš ta.

Hvala.
Lijep pozdrav!
marija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:09   #95
Sušilica + perilica

Dali mi neko može reči, dali se isplati uzeti sušilicu + perilicu u jednom komadu. (Jer nemam dovoljno prostora za oboje)
Ima u pevecu neka perilica/sušilica : KONČAR WD1200 INOX. Dal neko zna nešto o njoj?

Hvala
imaljko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:03   #96
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
varaš se
Ne vara se. Malo osnova termodinamike? Plinovi (a tako i vodena para) se kondenziraju (ukapljuju) ili stlačivanjem ili hlađenjem. Na principu tlaka radi frižider, konstantno stlačivanje i ekspandiranje plina.
Ukoliko želiš paru iz veša odnijeti izvan sušilice to ćeš napraviti ili direktnim izbacivanjem u okolinu (ventilacijske sušilice) ili kondenzacijom. Najlakše i najjeftinije je paru ukapljiti hlađenjem, a najjeftinije hladilo je voda pipuša. Nakon što vodovodna voda ohladi paru, kondenzat se izbacuje pomoću pumpe u izljev ili ostaje u perilici u posudi koju onda treba isprazniti.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:02   #97
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Ne vara se. Malo osnova termodinamike? Plinovi (a tako i vodena para) se kondenziraju (ukapljuju) ili stlačivanjem ili hlađenjem. Na principu tlaka radi frižider, konstantno stlačivanje i ekspandiranje plina.
Ukoliko želiš paru iz veša odnijeti izvan sušilice to ćeš napraviti ili direktnim izbacivanjem u okolinu (ventilacijske sušilice) ili kondenzacijom. Najlakše i najjeftinije je paru ukapljiti hlađenjem, a najjeftinije hladilo je voda pipuša. Nakon što vodovodna voda ohladi paru, kondenzat se izbacuje pomoću pumpe u izljev ili ostaje u perilici u posudi koju onda treba isprazniti.
Oprosti, ali nisam zano da ima neka sušilica koja hladi paru hladnom vodovnodnom vodom. Moja sušilica kondenzira po principu prolaska pare preko nekih ploča koje kojih ima nekoliko u nizu jedne iznad druge, a te ploče su sendvič lim, pa onda između saće. Mislim da je ovo ipak najjeftiniji sistem kondenzacije, jer se ne troši voda iz vodovoda.
Tako da ipak mislim da se vara. Odnosno da se obojica varate. Uvjeri me u suprotno. Odnosno usmjeri me na model koji hladi sa vodovodnom vodom.
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:40   #98
vidim da vas ima koji ste pogledali moj post ali nitko se nejavlja.

pls pomozite jer trebala bih je kupiti ovih dana i već mi je malo hitno a ne znam koju bih

hvala
marija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:49   #99
ja sam neko vrijeme imala all in one a onda sam isto tako neko vrijeme imala odvojeno, mogu samo reći nebo i zemlja, iz all in one je sve bilo zgužvano i nedovoljno osušeno dok je iz odvojenog bilo potrebno peglati (i to malo) samo košulje.

sada smo u stanu gdje nam u kupaonicu stane samo perilica ali smo upravo zatvorili lođu da možemo smjestiti i sušilicu. i nikako ne bi kupila all in one. čekala sam 3 godine zatvaranje lođe samo radi sušilice. ali to sam ja
marija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:14   #100
Ne mogu jer sam zabrijao iz neznamkojeg razloga na kombi perilica-sušilica.
: pokrivaseušimaišuti:
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.