Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2012., 17:16   #61
ikein daybed je skroz udoban kad se razvuče u bračni krevet (160 cm x 200 cm). kad je nerazvučen onda mi je malo preuzak za spavanje (madrac od 80x200), ali moje dijete kaže da je njoj odličan i kad je jednostruki tj. nerazvučen.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 18:22   #62
ma mislila sam kao kauc jel udoban za sjedenje a ne razvucen u krevet
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 18:37   #63
meni to izgleda kao ručni (stolarski) rad, nešto tipa ovog http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...92279398_n.jpg

udobnost ovisi o spužvi koju izabereš
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 18:53   #64
Za one koji su uređivali potkrovlje, koliko vas je to otprilike koštalo po kvadratu, ne uključujući namještaj (izolacija, parketi, instalacije)?

Stavila sam već ove slike na Savjete o uređenju, da probam i ovdje, kad se već otvorila tema o potkrovljima. Dakle, napravila bi u potkrovlju dnevni boravak i kuhinju, a pokušavam uglaviti i WC da što više smanjim šetnju gore-dolje. Tu mi je problem, jer mi kuhinja izgleda puno bolje bez njega, a ne mogu ga puno pomicati zbog instalacija koje su u tom ćošku gdje sam nacrtala WC (lijevi gornji ćošak na prvoj slici). Visina najnižeg zida je 1,20 m. Namještaj bi bio bijeli, ovo je samo skica kako bi izgledao raspored. Bilo kakve ideje i komentari su dobrodošli!

Sa WC-om:



Bez WC-a:



Nemam pojma zašto su mi sad ispale tako male slike. Evo link sa Foruma gdje sam ih već stavila: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=6159

Zadnje uređivanje Nana2 : 26.06.2012. at 18:59.
Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 21:18   #65
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
meni to izgleda kao ručni (stolarski) rad, nešto tipa ovog http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...92279398_n.jpg

udobnost ovisi o spužvi koju izabereš
a imas ideju koliko bi to moglo kostat? inace ideja mi se cini genijalna
pogotovo ako se moze nac udobna spuzva


@NANA2 - iako sam veliki ljubitelj sanka moram priznat da mi se ideja sa stolom puno vise svidja, sve skupa je nekako "punije" ali ne onako nakrcano ruzno nego nekako "toplo" i "homy"
ne kuzim po slikama di je wc ? ni sta je ono u desnom dijelu gornjem recimo, pls objasni mi malo
koliko ti nisko/visoko potkrovlje btw?
i jel ovo di je tv odmaknuto od zida zbog visine?
i jos mi reci koji je to program u kojem si crtala - thx
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 22:37   #66
to sam vidjela na fejsu od jedne stolarije, ali mislim da to ne bi bilo problem bilo kojem stolaru izvesti. spužvu daš nekom tapetaru da obloži tkaninom ili sam svoj majstor.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 23:54   #67
Lillit ak ces raditi po mjeri ja bih onda napravila "rupu" dovoljno duboku da stane klasican madrac 90 cm sirine. To onda jest udobno a i moze se prespavati na tome onda.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 10:20   #68
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ne kuzim po slikama di je wc ? ni sta je ono u desnom dijelu gornjem recimo, pls objasni mi malo
koliko ti nisko/visoko potkrovlje btw?
i jel ovo di je tv odmaknuto od zida zbog visine?
i jos mi reci koji je to program u kojem si crtala - thx
WC u gornjem lijevom kutu. U gornjem desnom kutu je ulaz sa stepenica (zidovi malo ulaze u sam prostor), a ona manja kocka pokraj ulaza i ispred kuhinje je dimnjak. Stavit ću još jednu sliku bez krovnih prozora popodne kad dođem doma, onda će se bolje vidjeti. Najmanja visina je oko 1,20 m, najviša oko 3 (i to ću točno pogledati kad dođem doma).
Da, malo sam odmaknula TV zbog visine, ali mislim da ni ne treba toliko, oko njega se neće puno hodati. A i nisam mogla baš točno nacrtati kosinu krova u programu. Crtala u 3D Home Architectu.
Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 11:56   #69
stavi bez krovnih prozora i krova da se kuzi wc bolje, jel wc onda samo na ovoj slici di je stol a ne sank?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 12:05   #70
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
stavi bez krovnih prozora i krova da se kuzi wc bolje, jel wc onda samo na ovoj slici di je stol a ne sank?
Da, na ovoj gdje je stol, a ne šank.
Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 12:12   #71
pa meni wc ne smeta onda dapace odmah sam rekla da mi je ta slika/to uredjenje bolje
a mislim da ti nije losa ta ideja da se stavi wc gore radi sta manje setanja gore dole a i onda taj gore moze bit za goste a dole samo "kucni"
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 20:01   #72
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
probala bi si ja to nacrtat na tlocrtu ali me muci sta neznam neke banalnosti npr koliko treba bit udaljenost kauca i tv-a, koliko je minimalno potrebno visine da moze stat kauc i ljudi sjedat i ustajat s tog kauca a ne lupaju glavom u strop i tako neke stvari
i da li odlucim di sta hocu stavit pa trazim da mi namjestaj recimo kauc pase za to mjesto ili nadjem kauc koji hocu pa trazim di mi on pase u stan
Najbolje ti je pogledati konkretno na licu mjesta gdje možeš sjediti i ustajati sa kauča. Izmjeri koliko je visok prosječni kauč, donesi gore neki stolac/kutiju ili bilo što slične visine i vidi gdje možeš ustati i kako ti to izgleda. Nije loše ni nacrtati kredom po podu stvari koje si zamislila, točno u njihovim dimenzijama, dobiješ bolji osjećaj.

Evo i mog potkrovlja bez zidova i krovnih prozora (visina 1,20-2,80, dimenzije oko 6,5x7,5 m):

Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 22:45   #73
wc ti zbilja malo od prostora uzme - def ga ostavi tj napravi
samo mi nije jasno sta je ovo u desnom dijelu ispod stubista?
ima li ti kuhinja prozor? ili samo krovni?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 09:24   #74
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
wc ti zbilja malo od prostora uzme - def ga ostavi tj napravi
samo mi nije jasno sta je ovo u desnom dijelu ispod stubista?
ima li ti kuhinja prozor? ili samo krovni?
Desno ispod stubišta - stol i stolac za komp, odnosno laptop, opet u svrhu smanjivanja hodanja gore-dolje, znači da u potkrovlju imam sve, a dolje bi ostala samo spavaća soba i kupaona.

Kuhinja bi imala samo krovni prozor. Jedini prozor je na zidu skroz nasuprot kuhinji.
Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:25   #75
prob mi se cini jedino wc bez prozora ali nekad dobra ventilacija onda?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 15:34   #76
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
prob mi se cini jedino wc bez prozora ali nekad dobra ventilacija onda?
Ma da, napravit će se neka ventilacija, mislim da to ne bi trebao biti problem.

Našla sam ti jednu sliku gdje je krov dosta nisko, a svejedno je ispod trosjed.

Nana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 15:37   #77
nemogu procjenit koliko je nisko na slici ali kod mene je nize sigurno ali svidja mi se ovaj tip kauca, djeluje udobno
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 21:39   #78
46.


47.
http://img705.imageshack.us/img705/3883/scaleaspx.jpg

48.


49.


50.

Zadnje uređivanje City : 18.09.2015. at 18:56.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 12:38   #79
Tema je pala, kao što sam pretpostavio u početku, ali to nije bitno sada.
Bitno je da smo rekli da se ovdje fotke kelje samo onda kad se obrađuje ili savjetuje konkretan "problem".
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 12:59   #80
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
ovdje ostavi prostora za neke konkretne probleme i konstruktivne prijedloge (sa slikama koji to pokazuju), a ne da bude još samo jedna tema gdje se samo kelje slike
To je to. Rasprava završena.
Čekamo nova potkrovlja za savjetovanje.
City is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.