Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2016., 22:23   #1
HDMI to 3 RCA av-kabel - hoce li raditi?

Bok ljudi! Svojima za Bozic zelim omogucit da spoji laptom HDMI-jem na relativno stari CRT televizor. TV ima jako malo izlaza, samo scart i composite 3 utora. (Znam da ce kvaliteta biti grozna, al bolje telka nego da lomi vrat na laptopu.) Moje pitanje je: hoce li ovaj kabel raditi HDMI out iz laptopa i na composite in u TV? Nadam se da nije prejednostvno da bi bilo istinito. Na zalost nemam nikakvih detalja oko TV-a.

fskobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 22:42   #2
Ne!!! Još napišu da je RCA component. a boje RCA jackova su za composite i L + R audio
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 23:04   #3
Ovakav kabel može raditi isključivo kao neslužbeno proširenje standarda, pa grafička detektira ovakav kabel i interno prebaci na kompozitni izlaz - takvo rješenje radi isključivo na grafičkoj koja dolazi s ovakvim kabelom.

Postoje konvertori koji to omogućuju, ali se tu onda radi o sklopu koji obično ima vanjsko napajanje (obično USB), te dođe par stotina kuna.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 11:40   #4
Mislim da bi trebao uzet ovakvo nešto
http://m.ebay.com/itm/401172416664

Ja sam uzeo hdmi to vga i radi mi. Doduše ne ove marke i ne s ovoe stranice al ideja je u osnovi ista
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 12:25   #5
To bi moglo biti to, iako mi se čini prejeftino. Vjerojatno nema scaliranja slike, pa grafička mora podržavati 576i na HDMI-u. Prema specifikaciji, ovo podržava PAL, ali samo na 60 Hz umjesto 50 Hz, što neki TV-ovi neće prihvatiti.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 12:29   #6
Meni su govorili da mi neće radit ovaj jeftini (3.39$) hdmi to vga konverter pa ga eno već skoro misec dana radi bez greške
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.