Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2015., 00:12   #261
Moljci u kuhinji

Prije neki dan sam cistila kuhinju i ugledala sam ih. I prije par veceri sam nasla neke cudne licinke u odjeci al' nisam sigurna da li su to moljci iz kuhinje. Licinke su male,duguljaste,tamno sive,tvrde,izgledaju kao da su napravljene od plastike a kad sam ih pritisnula,prsnule su. Moze li mi neko pomoc sa ovime i da li je se ikad susretao sa ovim problemom da mi objasni da li su ovo licinke tih moljaca
Begzada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 00:35   #262
Quote:
Begzada kaže: Pogledaj post
Prije neki dan sam cistila kuhinju i ugledala sam ih. I prije par veceri sam nasla neke cudne licinke u odjeci al' nisam sigurna da li su to moljci iz kuhinje. Licinke su male,duguljaste,tamno sive,tvrde,izgledaju kao da su napravljene od plastike a kad sam ih pritisnula,prsnule su. Moze li mi neko pomoc sa ovime i da li je se ikad susretao sa ovim problemom da mi objasni da li su ovo licinke tih moljaca
Bome, Begzada, jesu...! Nažalost - jesu ! (
Kuhinjski moljci ne hrane se samo brašnom, tjesteninama i sl., nego, u nedostatku tih namirnica, koje najčešće i najlakše "namirišu" u kuhinji,
vrlo rado "napadaju i ormare sa garderobom. Vuna ( i svi predmeti od vune - obojeni i neobojeni ) je njihova omiljena hrana ! Pamuk ne diraju !

( Prije nekoliko godina u jdnom ormaru sam pronašao moja dva odijela, koja dugo nisam oblačio i nosio, koja su izgledala toliko izbušena i izšupljikana,
kao da je u njih netko pucao iz lovačke puške - sačmarice ! Morao sam ih odmah baciti, jer nisu bila više nizašto. Čak niti za čišćenje podova !
Nakon toga sam cijeli ormar poprskao lavandinim uljem i odonda ih više nema u ormaru, ali u kuhinju redovno svraćaju,
pa ih tu dočekam onim ljepljivim trakama, koje se mogu nabaviti u slovenačkim dućanima "dm". )

Sretno !
__________________
"Na ljutu ranu, ljutu travu !"
Lastovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 13:02   #263
Mislim da je najbolji (i najprirodniji) način borbe protiv moljaca - nabaviti šišmiša! Osim toga šišmiš će pomoći da se riješite i pauka, muha, komaraca i ostale kuhinjske gamadi.
Artlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 11:08   #264
Evo i mene. Nova kuhinja al evo i gamadi. U izvlacnom ormaru sam skuzila male bijele crvice. Rekli su mi da ce iz tog nastat moljci
Kod mene jos nista ne leti
U izvlacnom drzim zacine juhe tjedtenine rizu zgance i te stvari koje same po sebi nisu kvarljive

Te crvice sam nasla na poklopcima posuda u kojima je tjestenina i riza
Pogledala sam unutra i ne vidim paucinu o kojoj pricate a ne vidim ni njih

Poklopce sam oprala i vratila sve unutra
Za sat vremena opet pogledam kad eto novih crvica na poklopcima

Tako sam par puta prala poklopce a oni se vracaju

Bacila sam otvoreno brasno i tjesteninu koja nije bila u posudama

Kupila sam sad trake i lavandu al bojim se da mi ne pocnu letjet jer cu zavrsit na psihijatriji od straha

Gade mi se uzasno i sad mi se i citava nova kuhinja gadi

Odkud krenuti, sto napraviti

Ne zelim da svaka 2-3 dana moram mijenjat trake i gledat te gadosti

Koje je na kraju najbolje rijesenje da ih sr odbije?

Netko je rekao da treba kuhinju ocistiti i pospricati pa me zanima s cime pospricati?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 13:36   #265
ne znam je li najbolje sredstvo,ali kod mene vec 1 tjedan ih nema, a stavila sam ovo (izvukla tabletu iz omota) http://ljekarna.hr/ostalo/2480-kamfo...mfor&results=7
počeli su mi dolaziti navecer i privlači ih svijetlo (zivim u prizemlju u kuci). dan ranije kupila i ovu pločicu na koju se lijepe. zalijepilo ih se 5 i od kad imam po kuci te tablete, ne lijepe se i nisam ih vidjela. ja nemam djece po kuci, pa ih mogu ostavljat bez da ih netko pojede
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 19:50   #266
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Tako sam par puta prala poklopce a oni se vracaju

Bacila sam otvoreno brasno i tjesteninu koja nije bila u posudama

Odkud krenuti, sto napraviti
moraš pobacati svu hranu iz posuda u kojima si našla crve i paučinu. nakon toga pregledaj cijeli ormar s hranom, dobro ga očisti i pobacaj sve u čemu nađeš crve, paučinu ili bilo što nalik tome.
onda možeš ubaciti i kamfor i lavandu i štogod ti bude pri ruci.
samo prvo sve zagađeno pobacaj, odmah odnesi iz stana u smeće, dobro operi cijeli ormar u kojem držiš hranu i te posude u kojima si prethodno našla crve i paučinu.

meni su se jednom izlegli crvi u neotvorenoj riži kupljenoj u billi, i to za vrijeme dok smo bili na moru (riža nije bila s nama). katastrofa.
od tada nikad ništa ne ostavljam u originalnoj ambalaži, nego sve prebacujem u zatvorene posude.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 21:20   #267
Hmm ono sto je otvoreno sam bacila
Ostale su jos stvari u posudama i neotvorene

U posudama apsolutno nista ne vidim

Izgleda da cu morat otvarat neotvorene paketr hrane. Zlo mi je od pomisli

S cim si prala elemente? S normalnim sredstvom ili biokillom?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 21:51   #268
prala sam s normalnim sredstvima.
najbitnije je pobacati sve namirnice iz posuda u kojima si vidjela bilo što dvojbeno.
ne moraš vidjeti moljce ili crve, dovoljan je i onaj paučinasti sloj. sve to pobacaj, jer ti nikakvo pranje poklopaca bez bacanja sadržaja posude neće pomoći.
a zapakirane namirnice prebaci u zatvorene posude, jer možda je žarište čak i u njima. tko zna.
ja nisam mogla vjerovati kad sam našla crve u zatvorenoj vrećici riže.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 22:01   #269
Hmm ali cak i te posude u kojima je riza i tjestenina... Ne vidim nista paucinasto
Cak sam sa zlicom rondala po tome i trazila bilo sto cudno

Javim ako uspijem naci zariste
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 18:52   #270
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post

S cim si prala elemente? S normalnim sredstvom ili biokillom?
ja ih operem uobičajeno, a ispirem spužvicom namočenom u alkoholni ocat.

prije pranja obavezno dobro posaugati sve ćoškove i spojeve na kuh.elementima!

kad idem na godišnji, ne ostavljam nikakve zalihe brašna, riže, mrvica, griza, sjemenki...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 13:10   #271
Znači jučer sam pošla oprati suđe i taman sam pri kraju s tim i podignem kuhinjsku krpu i imam što vidjet ispod. Hrpa nekakvih bijelih glistica, veličina malo manje od 1cm. Šokiralo me stvarno ne sznam što je to.I jučer sam prolila skučajno vodu po jastučuću od stolice i stavila ga vai da se osuši, al je u to pala kiša pa sam ga morala unijet unutra i ostavila sam ga na posu. Danas kad sam to podigla opet hrpa tih bijelih glistica!!!
ne znam što je to, nije mi se to nikad prije dogodilo, ne zna jesu li moljci jer nemam iskustva s tima, al evo čitampo temi, rekla bih da nisu, al ne znam št je to?
Neki drugi nametnik koji ide na vlagu...

Help ako itko zna, idem sad iz stana na dva mjeseca strah me ostavit stan prazan prije negp se to riješi...

:/
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 19:03   #272
Moljci s izlegu iz malih bijelih odvratnih crvica koji imaju crnu glavu tj jedna kraj ima crnu tocku

Al ako imas crvice onda bi trebala imat i letece moljce.
Barem sam ja prije primjetila letece napasti nego crvice

Pogledaj svo brasno i zitarice i sl sto imas da nesto od toga nije izvor, i sve pobacaj, i ocisti i operi
I kupi one trake da se svi preostali zivi zakelje
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 19:51   #273
Da da, takci su crvići. Pregledala sam svu svoju hranu i ormariće i nema ih.

Al neki sam dan uzela torbu od frendice sa nekim stvarima koje neće nosit doma sad pa me zamolila da ih kod mene ostavi, tu si bile riža, čajevi i slično. I ispod te torbe sam ih baš dosta vidjela. Pregledale smo tu torbu i hranu u njoj i nismo ih vidjele i bacile smo svu tu hranu i očistile cijeli stan i danas ih nisam više vidjela. Pretpostavljam da je bilo od toga.

Nisam vidjela te leptiriće, al pretpostavljam onda da je to zaista jer sam ih donijela u toj torbi, a kako je ona cijeli dan stala u dnevnom poluotvorena, moguće da su nekako izmigoljili van.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 13:51   #274
Pozdrav,
postoji opcija koju nudi jedna austrijska tvrtka. Prodaju kukce koji napadaju ličinke moljaca. Je li itko probao?

Razmišljam da kupim i probam jer zvuči logično a i guglao sam i stvarno se ovaj način koristi. Kutijice se stave na mjesta gdje ima moljaca te ovi insekti polažu svoja jajašca isključivo UNUTAR ličinke moljca što rezultira ugibanjem ličinke moljca.
Nakon što ovi kukci potamane sve moljce, krepaju od gladi, a sve to unutar 3-6 tjedana. Navodno.


http://www.mottenshop.eu/english/

EDIT: možda nije austrijska tvrtka, vidim da imaju i njemački broj
qqlele is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 17:54   #275
fuj,fuj,fuj
prvi put u zivotu imam invaziju kuhinjskih moljaca, 6 vrecica hrane sam bacila, cak sam ih nasla u chia sjemenkama
danas poskidala s plafona nekih 8 komada, iza ormara nasla valjda dvadesetak crknutih moljaca, nije mi jasno od cega...
sve sam micala,prebrisala s razrijedjenim domestosom iznutra
kupila sam sad biokill

onu hranu koja mi se cinila nezarazenom sam strpala u frizider,
je li dovoljno u frizider ili mora u zamrzavanje?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 18:22   #276
Kupi u ducanu one ljepljive trake
I kad se cini da ih nema vise, jos uvijek su tu i zalijepe se na trake
Tek kad se vise ne lijepe onda ih vise nema
Do slijedece prilike
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 19:51   #277
Pozdrav,
Pojavili su mi se sitni, sitni crveni crvi sa crnom glavom, uglavnom po plafonu, tu i tamo poneki na zidu. Kuhinja pregledana nista pokvareno, nigdje niti jednog. Zna li netko kakvi su to crvi, je li to licinka moljca. Je li moguce da takvi crvi dolaze iz greda koje su u plafonu?
Uzasavam se svega sto gmize, ovo je horor
šehi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 21:56   #278
Meni su se isto prvo pojavili crvici po plafonu. Pa sam ih pocela trazit brzinski po hrani i nisam nasla.pa sam ih pocela kuzit u zacinima.pavsam malo bolje pregleda kukuruzno brasno i skuzila da se brasno mice.sve zivo pobacala i stavila one naljepnice,nijednog nisam vidjela da leti zaljepilo ih se krdo.Moljaca naravno,crvi su im prethodnici.cijele zime nista i sad ih vidjam da ulijecu kroz prozor i idu ravno u kuhinju.srecom naljepnice su jos tu pa se hvataju.nadam se da su naljepnice dovoljne,ko bi ih sprijecio.jedan udje i moze napraviti koloniju.
leptir84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2019., 21:12   #279
Imam najezdu nekakvih mušica koje idu na brašno. Jesu to ti moljci? Šta napraviti?
tadija dragutin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 11:09   #280
Kupila sam stan i primijetila da su na jako puno mjesta bile postavljene vrećice s lavandom tako da pretpostavljam da se bivša vlasnica borila s moljcima. Postavila sam klopke za žohare i pošpricala Radiom kompletno cijeli stan. Žohara nije bilo i doslovno sam jednog pauka samo vidjela mrtvog.
Nakon toga je stan kompletno adaptiran (zidovi, podovi, keramika) i naravno ništa od tog starog namještaja bivše vlasnice nije ostalo unutra. Ono što me sad brine, postoji li mogućnost da su moljci i dalje ostali unutra? Ako da, gdje bi se mogli skrivati i s čim bi ih mogla tretirati pa da ih se riješim prije useljenja?
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.