Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2016., 22:21   #5841
Zna li netko dali se u Ikein visoki element za pećnicu može ugraditi i suđerica ako se izbace ladice?
ninabalerina is offline  
Old 15.07.2016., 08:56   #5842
Quote:
ninabalerina kaže: Pogledaj post
Zna li netko dali se u Ikein visoki element za pećnicu može ugraditi i suđerica ako se izbace ladice?
niti u jedan visoki element se ne moze ugraditi perilica sudja, perilica sudja je samostojeci uredjaj
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 17.07.2016., 17:22   #5843
-kakadu- puno hvala na trudu i izdvojenom vremenu

super mi je ova druga verzija s otokom, a i treća s poluotokom.

mada nam je sada buba u uhu s kuhinjom u U i gornjim elementima (koje možda ne bi tako visoke), ali bi se ipak dobilo puno skladišnog prostora i slobodne radne plohe

hvala na savjetu
gregor1512 is offline  
Old 20.07.2016., 10:43   #5844
Molim vas savjet za uređenje kuhinje, raspored elemenata, ideje za pozicije pojedinih polica, ladica, rješenje za kutne dijelove...
Prilažem tlocrt stanja, dio prema dnevnom na kojem je sudoper i perilica posuđa odvojen je visokim šankom. Ostatak kuhinje (na L) bi sadržavao gornje i donje elemente i ostale uređaje (ugradbene pećnica, mikrovalna, ploča, frižider te napa koja ne mora biti ugradbena).
lumbo13 is offline  
Old 21.07.2016., 15:07   #5845
pozdrav svima, u finiširanju projekta za renovaciju smo, pa treba napraviti i idejno rješenje za kuhinju da znamo gdje treba povući struju. A kad već slažemo, nema mi smisla to raditi parcijalno, pa molim sve znalce za pomoć jer meni to slaganje kuhinje i njena estetika ne dolazi baš prirodno (s funkcionalnošću se donekle snalazim, mada su i tu komentari dobrodošli )

Ovo je tlocrt prostora:



Dakle, u liniji, kad gledamo prema kuhinji, s desna na lijevo imamo prvo nišu od nekih 140 cm, pa onda zidani stup (neka vertikala), i onda još nekih 310 cm za kuhinju. Dubina tog dijela je 65 cm, a udaljenost od zida prekoputa (na kojem je tv s druge strane) i šanka je 100 cm. Na kraju kuhinje je prozor ispod kojega je radijator. Zanemarite ovaj dio kuhinje što je nacrtan ispod prozora, to smo se malo poigravali s idejama.

Imamo neku inicijalnu ideju koju sam probala skicirati u ikeinom planeru, bez puno detalja (a i ne znam kako promijeniti neke stvari - tipa pozadinu elemenata na šanku, postaviti lajsne...no za okvirnu ideju):






Uglavnom, u nišu (gdje je trenutno ugradbeni ormar) bi utrpali visoki element s pećnicom i mikrovalnom. Mikrovalna nije ugradbena, ali je velika (ima preko 40 cm dubine), pa ne znam gdje bi je drugdje smjestili. Pored toga je samostojeći frižider, velik (70x182). Sad, čitajući tu po forumu vidim da je to neki veliki no-no, staviti samostojeći frižider uz povišenu pećnicu, ali takav sad imamo i ne znam hoće li nam u budžetu ostati prostora za kupnju novog. Praznine bi valjda popunili lajsnama, ili bi onaj element iznad frižidera pripicuknuli elementu s pećnicom? Nešto od toga.

No, zapravo me najviše od svega muči šank/otok - treba nam jer inače nemamo dosta radne površine (što je boljka trenutne kuhinje i svakako želimo imati više), i ovo je jedino mjesto gdje se može smjestiti. Lijevo od njega je otvoren prostor prema hodniku, nije zid kao na slici, ali su ovo na slici gabariti same kuhinje. Ne znam ima li to smisla uopće raditi kao šank i stavljati neke stolice, ili je to ipak nedovoljno prostora, pa da napravimo samo elemente i radnu površinu? Još jedna ideja je bila staviti uže elemente dolje (u ikei su 37 koliko vidim), pa onda radna površina viri nekih 20tak cm prema DB, što ne znam je li dovoljno da netko tamo sjedne? više od toga ne stane jer jedemo previše db.
U planeru nisam postavila pregradni zid prema db (jer se onda ništa ne bi vidjelo), ali on dolazi u nastavku šanka, vidi se na tlocrtu.

što se izbora fronti i radne površne tiče, prijedlozi su dobrodošli. Imamo žute stolice, pa smo mislili dio fronti uzeti žuto, pa da dobijemo nešto ovog tipa: http://www.ikea.com/ie/en/rooms/kitc...1364302481012/, ali ne znam kako bi to izgledalo u ipak puno manjem prostoru. A i čini mi se da nemaju te žute fronte baš svih dimenzija (barem mi planer ne da postaviti?)
Podne pločice će vjerojatno biti neke tamnije, moguće sive? Paše li na to drvenasta radna ploča? tipa ovo: http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/30202450/

komentari i prijedozi su dobrodošli.
didi fru is offline  
Old 21.07.2016., 21:53   #5846
@didi fru, najprije te pohvaljujem što si tako dobro nacrtala vlastitu kuhinju. nisi baš takva neznalica kakvom se prikazuješ.

e, sad - ova linijska kuhinja ne izgleda baš najbolje, previše je razlomljena svim i svačim: najprije samostojeći frižider, pa visoki elenment s pećnicom pa stup pa red gornjih i donjih ormarića.

i sama vidiš iz ovog nacrta da bi bilo 50 puta ljepše s ugradbenim frižiderom, ali potpuno razumijem ograničen-budžet argument jer je sa mnom bilo identično. mi smo prije 3,5 godine, kad smo se uselili ostavili samostojeći frižider - i to prilično star, a tek sad ga mijenjamo ugradbenim. ja bih na tvom mjestu ostavuila frižider koji imate, bez ormarića iznad i za 2 ili 5 godina - kad rikne ili kad vam budžet bude dopuštao - zamijenila ga ugradbenim.

što se tiče šanka - mislim da se trebate odlučiti je li vam potrebniji skladišni prostor ili šank. dakle, ili stavite kuhinjske elemente ili šank. ako se odlučite za šank, uskladite ga s radnom pločom, naslonite ga na zid i neka se ploča prelama u nogu prema hodniku, ovakvo nešto. ako vam je blagovaonski stol odmah s druge strane zida, za šankom možete sjediti i s kuhinjske strane -pod uvjetom da se mogu podvući pod šank.

a ako želite ormariće na tom mjestu, zaboravite šank.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Old 23.07.2016., 00:38   #5847
Pozdrav,
opremamo stan i otprilike smo složili kuhinju kako nam se sviđa. Stavit ću par slika kako smo mi to zamislili, pa bih molio koji savjet/ideju.
Neke stvari nisam mogao točno nacrtat u ikeinom planeru, ali otprilike je to to (visoki elementi trebaju biti u ravnini s zidnim elementima.. zbog ograničenja na njihove mjere na par mjesta sam stavio blende, al ideja je da kuhinja bude po mjeri i da elementi sve popune). Osim toga, išao bi šank kao na tlocrtu, dubine 30cm, ploča na šanku par cm više.

Tlocrt:

Slike:








Podni elementi bi bili u iveralu, a zidni u medijapanu da nas ne iziđe pre skupo. Svaki savjet je dobrodošao, osim toga, možda preporuka nekog majstora.
NapuniMeStank0 is offline  
Old 23.07.2016., 10:48   #5848
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
@didi fru, najprije te pohvaljujem što si tako dobro nacrtala vlastitu kuhinju. nisi baš takva neznalica kakvom se prikazuješ.

e, sad - ova linijska kuhinja ne izgleda baš najbolje, previše je razlomljena svim i svačim: najprije samostojeći frižider, pa visoki elenment s pećnicom pa stup pa red gornjih i donjih ormarića.

i sama vidiš iz ovog nacrta da bi bilo 50 puta ljepše s ugradbenim frižiderom, ali potpuno razumijem ograničen-budžet argument jer je sa mnom bilo identično. mi smo prije 3,5 godine, kad smo se uselili ostavili samostojeći frižider - i to prilično star, a tek sad ga mijenjamo ugradbenim. ja bih na tvom mjestu ostavuila frižider koji imate, bez ormarića iznad i za 2 ili 5 godina - kad rikne ili kad vam budžet bude dopuštao - zamijenila ga ugradbenim.

što se tiče šanka - mislim da se trebate odlučiti je li vam potrebniji skladišni prostor ili šank. dakle, ili stavite kuhinjske elemente ili šank. ako se odlučite za šank, uskladite ga s radnom pločom, naslonite ga na zid i neka se ploča prelama u nogu prema hodniku, ovakvo nešto. ako vam je blagovaonski stol odmah s druge strane zida, za šankom možete sjediti i s kuhinjske strane -pod uvjetom da se mogu podvući pod šank.

a ako želite ormariće na tom mjestu, zaboravite šank.

Kakadu - hvala na komentarima.
Zapravo nam više treba skladišni prostor, ali mi se sviđa ideja šanka kao neke poveznice prema blagovaoni. od šanka ima još cca 3 metra mjesta prema sljedećem zidu, to je prostor za blagovaonu, ali blagovaonski stol nije odmah uz šank, između je prolaz. A kako ti se čini ideja da se punom dužinom šanka stave uži elementi, pa sa strane blagovaone ostane još mjesta za sjedenje? Ne znam to skicirati u planeru jer ne znam staviti širu radnu ploču od elemenata, ali ja si to nekako ovako zamišljam, samo malo uže.

Za frižider se slažem, samo mi se ne sviđa ta rupa iznad ako ostavimo prazno....no da, ni s ormarićem nije neka ljepota, slažem se. ha, doći će ugradbeni u nekom trenutku pa će biti ok.
didi fru is offline  
Old 24.07.2016., 18:56   #5849
Nasljeđujem u stanu kuhinjicu koja je malo dotrajala i niska, nisam ja nešto visoka, ali voljela bi višu kuhinju, tj s više ili većim zidnim elementima da imam više spremišnog prostora, s obzirom da nemam ostavu i da mi mi je to jedini spremišni prostor za kuhinjske stvari. Prvi puta se susrećem s uređenjem i nemam ni najmanje iskustva po pitanju materijala ni cijena ni ničega.
Znam samo da bi voljela da ima što više prostora, tako da ne bi čak ni suđericu stavljala, a frižider ne bi zatvarala u elemente. I da bi što se tiče boja voljela da se radi o kombinaciji bijelih elemenata sa svijetlim drvetom, npr da donji elementi budu bijeli, radna ploha drvo i gornji kombinacija bijelog i drva. Dimenzija kuhinje je 3m.


Tu bi trebao ići i blagovaonski stol negdje, zamislila sam da bi ga stavila do ovog zida gdje je ulaz u kuhinju, širina zida je 80cm. Kuhinja je inače spojena s DB.

Molila bi savijet: šta, gdje, kako za neznalice?
pljucpljuc is offline  
Old 25.07.2016., 20:59   #5850
Quote:
didi fru kaže: Pogledaj post
Imamo žute stolice, pa smo mislili dio fronti uzeti žuto
Paše li na to drvenasta radna ploča? tipa ovo:

komentari i prijedozi su dobrodošli.
dobra mi je ideja sa žutim gornjim elementima, ali bojim se da bi drvena radna ploča bila too much u toj priči.

samostojeći frižider širine 70 cm kraj visokog ormara za pećnicu, što zajedno ne zatvara nišu od 140 cm, nisam niti pokušavala uglazbiti, jer mi to ne zvuči dobro.
odmah sam predvidjela buduće stanje: visoki ormar za pećnicu (60 cm), ugradbeni frižider (60 cm) i element na izvlačenje (20 cm) koji se u ikei može napraviti od podnih elemenata širine 20 cm, uz malo snalažljivosti stolara/montera.

predlažem razmisliti o istoj podnoj oblozi u cijelom prostoru, jer je kuhinja ipak otvorena s dvije strane prema dnevnom boravku.







__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 25.07.2016., 21:01   #5851
Quote:
lumbo13 kaže: Pogledaj post
Molim vas savjet za uređenje kuhinje, raspored elemenata, ideje za pozicije pojedinih polica, ladica, rješenje za kutne dijelove...[/IMG]
ja bih tu promijenila mjesto stola i prolaza za ulaz u kuhinju u odnosu na tlocrt koji je napravio izvođač.
maknula bih vrata s ulaza u dnevni dio i ostavila samo štok.

http://i68.tinypic.com/1zyate.png





__________________
pa opet dobro

Zadnje uređivanje City : 31.07.2016. at 21:23.
free spirit is offline  
Old 26.07.2016., 08:48   #5852
lumbo13, sinoć sam imala prekid u virtualnom životu, pa nisam stavila slike unutrašnjosti ormara u kuhinji. evo ih sad.







gornji elementi su svaki s po dvije police, tako da imaju 3 plohe za spremanje stvari.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 26.07.2016., 10:28   #5853
Ovo sam izmađijala nakon detaljnijih mjera (ovo nije perilica, nego placeholder za suđericu). Još kontempliram kako šta i što sa šankom. Rupa je šira nego na onom tlocrtu i dalo bi se možda čak i 4, ali kod mene je ploča sa 2 kruga (indukcija). Ono je ugradbena pećnica u rupi i plan je da radna ploča bude od ruba do ruba .







__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj

Zadnje uređivanje Ange ou Demon : 26.07.2016. at 10:39.
Ange ou Demon is online now  
Old 26.07.2016., 15:23   #5854
Jeli netko od vas nedavno kupovao Ikea kuhinju? jeste li ju slagali sami ili ste uzeli montera?i imate li nekog stolara za preporučiti za ugradnju i rezanje radne ploče.
ninabalerina is offline  
Old 26.07.2016., 20:57   #5855
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Ovo sam izmađijala nakon detaljnijih mjera (ovo nije perilica, nego placeholder za suđericu).
šta nismo tvoju kuhinju riješili još prije par mjeseci, s prijedlogom skoro identičnom tvom nacrtu br.1?

ako ti ostane love, stavi šank.
ako razmišljaš o ikeinoj kuhinji, onda ispod šanka stavi ormare dubine 39 (ili 37?) cm, a gore radnu ploču pune dubine (63 cm).
ako nisi baš zapela za ugradbenu napu, u onu rupu slobodno možeš staviti samostojeću, tamo će dobro izgledati.
ako nisi ljevak, ostavi mjesto za perilicu suđa desno od sudopera, a ne lijevo.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 26.07.2016., 21:53   #5856
Je, ali sad imam točnije mjere. Prema onom prvom se u praksi nikako ne bi dalo kuhat u onoj rupi. Što se suđerice tiče, u stanu su već tak posložene instalacije.
Meni se malo više sviđa ovo sa fridžom u rupi, ali onda imam problem s napom.

Gledam IKEA kuhinju trenutačno da.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is online now  
Old 26.07.2016., 23:34   #5857
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Je, ali sad imam točnije mjere.
meni je puno bolje kuhanje u rupi, nego frižider u rupi, a dalo se izvesti i s netočnim mjerama, jer ti imaš usku indukciju, s dva ringa, za koju je već i ono (manje?) mjesta bilo dovoljno.
jesi se odlučila i za ugradbeni frižider?
kad se radi o instalacijama vode, za perilicu i sudoper, mislim da je svejedno što staviš lijevo, a što desno, no, možemo provjeriti kod bubice. on to sigurno zna.

bubiceeeeee, javi seeeeee.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 27.07.2016., 00:45   #5858
Quote:
ninabalerina kaže: Pogledaj post
Jeli netko od vas nedavno kupovao Ikea kuhinju? jeste li ju slagali sami ili ste uzeli montera?i imate li nekog stolara za preporučiti za ugradnju i rezanje radne ploče.
Ja sam kupila kuhinju u Ikei i slagala je sama....još slažem neke završne sitnice Tata mi je izlivelirao i pričvrstio, drugo sam sama odradila. Ploču sam kupila u Elgradu i tamo su mi je rezali po mjerama i po krojnoj listi koju sam im donijela.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 27.07.2016., 08:09   #5859
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
meni je puno bolje kuhanje u rupi, nego frižider u rupi, a dalo se izvesti i s netočnim mjerama, jer ti imaš usku indukciju, s dva ringa, za koju je već i ono (manje?) mjesta bilo dovoljno.
jesi se odlučila i za ugradbeni frižider?
Na onoj prvoj je ugradbeni fridž. Indukcija sa 2 ringa nije bila u planu. Planirala sam 4, ali sam zaključila da sa tim neću imat mjesta nikako. Da idem na 4 ni u ludilu ne bi išla u onu rupu.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is online now  
Old 27.07.2016., 09:48   #5860
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
kad se radi o instalacijama vode, za perilicu i sudoper, mislim da je svejedno što staviš lijevo, a što desno, no, možemo provjeriti kod bubice. on to sigurno zna.

bubiceeeeee, javi seeeeee.
pa nije bas da kuzim pitanje
enivej svi prikljuci vode i struje za perilicu nesmiju biti iza perilce vec pored nje tj najcesce u elementu sudopera
a pozicija perilice lijevo ili desno u odnosu na sudoper ako se moze birati najvise ovisi o navikama ili ajmo malo biti finiji pa reci "osobnim preferencijama"
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.