Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2004., 11:37   #41
Vidjela sam neki dan u novinama reklamu za Mercatone, imaju Electroluxovu perilicu na akciji za cca 1700 kuna
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 11:57   #42
Quote:
Durica kaže:
Vidjela sam neki dan u novinama reklamu za Mercatone, imaju Electroluxovu perilicu na akciji za cca 1700 kuna
joj tenks

trčim(želim se pomaknuti ali ljeno dupe me vuče natrag

a doma hrpetina na podu čeka, posteljina ofkors!
hirondelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 12:27   #43
Quote:
hirondelle kaže:
a samo perilica? uska, ništa specijalno...
znam, treba hodati po dućanima, a to mi je tlaka
plana gorenje pevec
gdje još?(u ZG)
ajme......
Elipso

10% za gotovinu popusta
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 18:24   #44
Ja kupio Electrolux perilicu usku (EWT 1010) u Metrou (Sesvete). 1000 o/min.

Cijena 2900 i nesto sitno kn.
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 09:26   #45
Quote:
Bari Kent kaže:
kako to misliš? Direktno ste je položili na nju ili ste napravili nekakvu konstrukciju, konzolne nosače iznad perilice pa onda na to? Ako je baš na perilici, kako ne padne dok ova centrifugira...?
Ista situacija Gorenje WT 941 direktno na perilici Samo problem mi je slaba centrifuga perilice, pa šušilica osuši i kućni proračun. Ali zimi, kad je dječija roba u pitanju, niš nije bitno.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 20:45   #46
Potreban savjet - Ves masina + sushilica

Kupila sam stan u potkrovlju, nemam balkon pa sam mislila kupiti ves masinu+sushilicu, ono sve u jednom. Nisam je prije imala, pa me interesuje ako ju je neko imao ili ima, jel to ok, cula sam razne price, kao brzo se kvari, puno struje trosi, i na kraju koju marku uzeti. Nasla sam Electrolux, Koncar, Bosch, Zanussi, cijene su tu negdje mala razlika.
Hvala
Enya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 21:57   #47
Imamo Indesit i zadovoljni smo.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 22:50   #48
Enya,

uglavnom svi takvi "kombo" uređaji ti imaju jedan veliki
nedostatak, a to je da mogu sušit u pola manje rublja nego što
mogu prat. Dakle ako pere 5kg onda suši 2,5-3kg što bi značilo
da za svako pranje imaš dva sušenja. Mislim, možda je to i prihvatljivo
ali neznam reć pošto nemam osobnog iskustva...
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 10:16   #49
Za nas je to bio promašaj zbog ovog što babajuna piše.
Četvero nas je, djeca i muž su sportaši, veša ko u priči.
Perilica jadna riflja cijeli vikend i radnim danima bar 1 put dnevno.
Sušit se tolika količina veša ne stigne.
Kad ćemo preurađivat kupaonu i tako napravit više mjesta uzet ću sušilicu posebno.
Zbog smještaja kod nas ne može stajat sušilica na perilici.
Inaće ni to loša stvar. Zavisi od količine veša u domaćinstvu.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2005., 21:36   #50
Bilo koja da ima dovoljno servisa. Moj Zanussi trpi i trpi, jednom otišao grijač, sada moram mijenjati ležaj - ali dere već 6-7 godina po jednu mašinu pranja + to isto sušenje (2x 120 min) minimalno na dan. Za pet sati rada dnevno i nije čudno da ponešto ode - u pet godina to mi ispada nešto kao 2000 sati rada. Ako uzmeš da košta oko 3-4000 kn, 2 kn na sat rada. Pralja bi koštala bar 20 kn po satu.
finta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 12:13   #51
Imamo Electrolux 1289 i jako smo zadovoljni. Koštala je 5,800Kn na 8 rata.
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 03:36   #52
Perilica + sušilica rublja. Par pitanja?

Namjeravam kupiti novi stroj za pranje i sušenje rublja (da ne bude zabune, jedan stroj koji obavlja obe funkcije, a ne dva odvojena stroja). Mislim kupiti stroj tvrtke KONČAR, zbog pretpostavke da je kvalitetan, a i zbog blizine servisa. Imam izvrsna iskustva sa Gorenjem, ali Gorenje taj tip uređaja, na žalost ne nudi na našem tržištu. Takav stroj u mom gradu (Sl. Brod) košta 3000kn (KONČAR).
Međutim, jučer sam u jednom salonu bijele tehnike vidio takav uređaj neke talijanske marke koji košta 4000kn. Kad sam spomenuo prodavaču da sam vidio i jeftinije takve uređaje, on mi kaže da ovaj njegov uređaj ima ugrađen "kondenzator", i da se može koristiti i u stanu (gdje kupatilo nema prozor). Dok po njemu, ti jeftiniji uređaji nemaju taj "kondenzator", pa se mogu koristiti samo u prostoriji koja ima prozor. Još je spomenuo da, kad bih želio da takva sušilica bez "kondenzatora", u kupatilu bez prozora može normalno funkcionirati, i imati potrebno odzračivanje, morao bi imati rupu u zidu promjera barem 10cm. Kad sam ponovo bio kod prodavača koji prodaje "KONČAR", i spomenuo mu to, on nije imao pojma o čemu govorim. Može li mi netko sa iskustvom odgovoriti, ima li istine u vezi "kondenzatora".
Još samo jedno pitanje. Prodavačica koja je prodavala te uređaje mi je rekla da takvi uređaji imaju vijek trajanja maksimalno 5 godina, jer su zbog svega što je u njih natrpano, i funkcija koje obavljaju, preopterećeni. Pošto sam imao perilicu rublja Gorenje koja je bez problema funkcionirala 25 godina, zanima me koliko u svemu tome ima istine?

Unaprijed se zahvaljujem svima na odgovorima!
__________________
Cijeli život živim u ludnici.
provincijalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 14:52   #53
Da, to je kondenzacijska sušilica, koja ne treba odvod niti prozor, najbolje i najskuplje rješenje, druge opcije su loše.
Ja imam Elektrolux perilica+sušilica, stvarno je za preporučiti, pere do 1200 o/min, max 2,5kg ali staviš prljavo izvadiš suho, vrlo malo peglanja. Ali koštala je ne 3, ne 4 nego 5.8 tisuća Kuna, ili 5.5 za cash. To je bilo prije skoro godinu, u Zg, ne znam koliko je sada.
Vijek trajanja? Zasad je OK, a nema još ni godinu
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 10:50   #54
Koliko ja znam kod kombiniranih uredjaja (perilica+susilica) uvijek je rijec o kondenzacijskoj susilici. Razlika moze biti u tome da li susilica moze posusiti sav ves odjednom ili se mora pola izvaditi pa susiti u dva puta.
Vijek trajanja ovisi o sreci, danas su svi proizvodjaci jednako losi/dobri i ni jedan (cak ni Miele) nece trajati 25 godina.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 10:55   #55
moja je kombinirana ali nije kondenzacijska.
inače imam zanussijevu, 3 godine. Pere i suši dnevno bar jednu a često 2 mašine veša (kad imaš klinca to je tako) i do sada nikakav problem, radi ko prvi dan.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 13:53   #56
Imam je tu duplu Končarevu.
Mislim da su dva tipa po broju okretaja. Moja je sa 1200/500. Imam je 4 godine i super radi. Riflja svaki radni dan 2 puta (ujutro i navečer) + vikendom cjelodnevno.
Problem mi je samo što imam previše veša, pa vrlo rijetko i sušim. Brže mi je da objesim veš na lođu da se suši. Jedno pranje moraš sušiti u dva puta zbog kapaciteta. Kako me nema doma po 12 i više sati dnevno, ne mogu je opsluživati.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 23:37   #57
Imam Indesit 2 u 1
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 23:53   #58
Kod mene je kondenzacijska Electroluxova 3 godine stara i sve je zasad OK (dvoje djece što znači maksimalna eksploatacija). Kupatilo je zatvoreno tj. nema nikakvog prozora već samo otvor za ventilaciju. Mislim da su ti dobro rekli za ovo nekondenzacijsko, odnosne potrebno je nekakvo crijevo koje se provede na otvor za odzračivanje.
U specifikacijama svakog aparata ti piše koliko se veša može staviti na sušenje - kod nas je to obično pola "bubnja"
Nemoj se nadati da će ti bilo koji novi aparat trajati kao stare veš-mašine i frižideri. od čega bi proizvođači živjeli kad bi nam stvari trajale dok nam djeca ne završe fakultete.
uhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 11:08   #59
Evo da malo podignem temu, s obzriom da me muce isti problemi. Stara perilica mi je rikavela i sad brzinski moram rješit kupovinu nove.
Jel ima netko od Aristona perilicu-sušilicu rublja i dajte neke savjete na sta da pazim kad to kupujem. Please Vaša iskustva s tim
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 16:20   #60
Uređaji 2 u 1

ako je takva sušilica ona je u pravilu uvijek kondenzacijska tj. tamo di mašina izbacuje vodu dok pere tamo izbacuje i dok suši.
Nisu ti likovi znali objasniti razliku između dvije vrste sušilica - kondenzacijskih i odzračnih.
Sada već imaš uređaja koji peru 5 kg robe i isto tako i suše 5 kg tako da ne moraš ništa vaditi van. Znam za Bosch i Candy. Prva košta 5800 kn, druga 5400 kn. Da....je puno love ali je i puno funkcija. U biti ispada jeftinije nego da kupuješ skuplju mašinu i sušilicu odvojeno.
Konkretno, ja sam za Končar čula da jako gužva robu ali iskustva nemam tako da.....
Kada kupuješ sušilicu bitno je da ima funkciju hlađenja veša nakon što ga osuši jer ako ostane i malo nakon sušenja u sušilici-perilici manje će se zgužvati nego da ti ostane vruć osušeni stajati.

Mene zanima koliko se zaista smanjuje peglanje kada imaš sušilicu jer to mrzim???

Ima tko iskustva???
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.