Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2016., 14:38   #1141
Sačuvaj Bože sušiti rublje odmah u kontinuitetu na pranje. Najprije program pranja, zatim izvaditi i lijepo ga uredno složiti, presaviti zarolati i slično, a ako je bila krcata mašina za pranje, ne staviti sve sušiti, kapacitet sušenja je manji nego pranja..
Kissing spine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 15:14   #1142
Quote:
Kissing spine kaže: Pogledaj post
Sačuvaj Bože sušiti rublje odmah u kontinuitetu na pranje.
Isuse!

Ne znam kako mi već 4 godine pada na pamet raditi ovakvu glupost.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 13:16   #1143
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Isuse!

Ne znam kako mi već 4 godine pada na pamet raditi ovakvu glupost.
i meni.

pa to mi je najbolji feature 2u1 stroja + odgoda pranja.
dođeš doma s posla, a sve već oprano i osušeno. zakon!
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:27   #1144
LG perilica sušilica

Evo stigla prije koji dan lg F1496A1.
Za sad sve odlično.
Za pranje se nisam bojao..vise manje svaka opere veš al za sušenje sam bio skeptičan...al suši.

Jedina mana im je los manual kojeg dobijes sa masinom sve ostalo za 10.
Nisam shvatio kako da podesavam opcije sušenja ?
Znaci odaberem pranje,temp,centrifugu i stisnem dry opciju i onda ako onaj krug prebacim recimo na cupboard sušenje automatski mi ikone od pranja na displayu nestanu kao da sam mu samo postavio sušenje bez pranja ?

Molim pomoc nekog tko ima lg da malo pojasni.

Thx
dirtyjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 14:49   #1145
Ne mogu naci koji je to tocno model, al pretpostavljam da isto radi kao i kod mene.. Znaci nakon sto se stisne dry, ne dira se vise krug, vec se opet tipka po tom dry, dok ne dodje do opcije koju zelite...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 11:34   #1146
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
Ne mogu naci koji je to tocno model, al pretpostavljam da isto radi kao i kod mene.. Znaci nakon sto se stisne dry, ne dira se vise krug, vec se opet tipka po tom dry, dok ne dodje do opcije koju zelite...
Hvala.
Probat cu pa javim jel starno tako.

O ovoj perilici sušilici se radi
http://www.lg.com/hr/perilice-rublja/lg-F1496AD1
dirtyjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 18:05   #1147
Poštovanje forumaši!

Treba mi mala pomoć oko kupovine perilice-sušilice. Živimo u malenom stanu, beba je na putu te bi sušilicu prvenstveno koristili za sušenje dječjih stvari i prosušivanje ručnika, posteljine i sl.

Trenutno su u elipsu na akciji dvije Candy perilice-sušilice:
http://www.elipso.hr/prilika/candy-p...usilice-gsv-w/

Cijene su ok, no nisam sigurna što uzeti.
Što mislite?

Naravno preporuka i za neki druge 2u1 uređaje dolaze u obzir.

Vidim da vas dosta uzima LG, Bosch - zanima me imaju li te 2u1 programe sušenja koji skidaju mucice?

Unaprijed hvala na pomoći!
Zhora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 09:51   #1148
Quote:
Zhora kaže: Pogledaj post
Poštovanje forumaši!

Treba mi mala pomoć oko kupovine perilice-sušilice. Živimo u malenom stanu, beba je na putu te bi sušilicu prvenstveno koristili za sušenje dječjih stvari i prosušivanje ručnika, posteljine i sl.

Trenutno su u elipsu na akciji dvije Candy perilice-sušilice:
http://www.elipso.hr/prilika/candy-p...usilice-gsv-w/

Cijene su ok, no nisam sigurna što uzeti.
Što mislite?

Naravno preporuka i za neki druge 2u1 uređaje dolaze u obzir.

Vidim da vas dosta uzima LG, Bosch - zanima me imaju li te 2u1 programe sušenja koji skidaju mucice?

Unaprijed hvala na pomoći!

Nako silnih proučavanja kupio sam Samsunga zbog kvalitete i 5 godina garancije. Electrolux je bio drugi odabir, a odustao sam od njega zbog garancije koja je od 1.7.2016 na dvije godine. Žena je prezadovoljna i uređaj je jako tih i lijepo izgleda. Cijenom je skuplji.
mario007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:33   #1149
candy perilica susilica GVW585TWC-S

Isplatili se kupiti ili ne?
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 18:28   #1150
Quote:
mario007 kaže: Pogledaj post
Nako silnih proučavanja kupio sam Samsunga zbog kvalitete i 5 godina garancije. Electrolux je bio drugi odabir, a odustao sam od njega zbog garancije koja je od 1.7.2016 na dvije godine. Žena je prezadovoljna i uređaj je jako tih i lijepo izgleda. Cijenom je skuplji.
Mario, koji model Samsunga ste kupili?
Zhora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 09:01   #1151
Nakon što sam pročitala cijelu temu, potragu za 2u1 sam svela na nekoliko uređaja (prvenstveno vođenja njemačkim testovima https://www.testsieger.de/k/haushalt...htrockner.html)

Ima li netko BEKO WDA 96143 H:
http://www.beko.hr/perilice/wda-96143-h/
Ovo je uređaj koji je dobio jako dobre ocjene, no ne mogu naći iskustva korisnika, što mi je poprilično čudno

Također, ima li netko iskustva sa Samsungom WD80J6400AW
ovo je taj model:
http://www.sancta-domenica.hr/perili...80j6410aw.aspx

Oba uređaja daju garanciju od 5 godina, imaju jako slične performanse, osim što BEKO ne koristi vodu za sušenje nego zrak.

Eto, ako ima koje pravo iskustvo, molim podijelite!


Hvala!
Zhora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 22:57   #1152
Quote:
Zhora kaže: Pogledaj post
Nakon što sam pročitala cijelu temu, potragu za 2u1 sam svela na nekoliko uređaja (prvenstveno vođenja njemačkim testovima https://www.testsieger.de/k/haushalt...htrockner.html)

Ima li netko BEKO WDA 96143 H:
http://www.beko.hr/perilice/wda-96143-h/
Ovo je uređaj koji je dobio jako dobre ocjene, no ne mogu naći iskustva korisnika, što mi je poprilično čudno

Također, ima li netko iskustva sa Samsungom WD80J6400AW
ovo je taj model:
http://www.sancta-domenica.hr/perili...80j6410aw.aspx

Oba uređaja daju garanciju od 5 godina, imaju jako slične performanse, osim što BEKO ne koristi vodu za sušenje nego zrak.

Eto, ako ima koje pravo iskustvo, molim podijelite!


Hvala!
Ovako , ako imaš ikakvog poriva da kupiš samsung kombinirku, kupi je sada jer jamstvo 5 godina je zapravo promo akcija samsunga koja je počela negdje u trećem mjesecu i koliko sam čuo neće trajati još dugo.... da li tzo znači i pumpanje cijena ne znam. Ono što znam da od prvog mjeseca ove godine imam sličnog samsunga (SAMSUNG WD80J5430AW/LE ) koji ima samo dvije godine jamstva jer kupljen je prije promo akcije jamstava od 5 godina. Koštao me oko 4600 kn što je dobra cijena. Više od 6000 kuna nema smisla davati ni za jednu kombinirku , tako ni za samsunga. U ovih pola godine s njom zadovoljni, no to nije ništa reprezentativno,jer ovdje su pisali i ljuddi koji su imali opakih problema sa samsung uređajem odnosno servisom. Što se tiče Beka, on je kod nas premalo eksploatiran an području perilica rublja ( a pogotovo kombinirki) . U slučaju da ti treba perilica suđa onda bih ti rekao (nagovorio te) na sestre Blomberg /Beko
koje su u tom području :
-vrhunske
-imaju default 5 godina jamstvo
-imaju sijaset programa pranja suđa , ekskluzivno famozni 58 minutni program...
Vrijeme će pokazati kako će se snači na području pranja i sušenja rublja.
Ako te zanimaju usporedbe kombinirki elektrolux i samsung , pročitaj dvije tri stranice unazad.Naime ja koristim istovremeno jednu i drugu kombinirku (nalaze se jedna na drugoj s odvojenim instalacijama). Jedna i druga još pod jamstvom elektrolux je gnjavio već....dakle zza te dvije marke (odnosno dva modela) imat ćete ssve pravovremene i dobre i loše informacije upravo ovdje. Ekipa pozdrav.
P.S. i dalje žalim što ne mogu negdje paralelno isprobati LG kombinirku pa da ukupni dojam bude pravedniji.
Pokretač is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:46   #1153
SAMSUNG WD80J5430AW/LE

Pozdrav svima!

Prije svega hvala svima na svim vašim recenzijama i komentarima. Pomogli su mi u odabiru perilice-sušilice.

Nakon dugog vijećanja, moja draga i ja smo se odlučili za SAMSUNG WD80J5430AW/LE (iako sam je malo više naginjao k WD80J6410AW a i jednoj LGevoj - ne mogu se sada sjetiti modela).

Uređaj smo naručili preko Sancta Domenice, za 4400kn, i u roku jedan dan došla je na kućna vrata. Stvarno su bili brzi i došla je u jednom komadu. Svaka pohvala!

Što se samog uređaja tiče, koristimo ga nekih tjedan dana i zasada smo jako zadovoljni. U početku je nakon sušenja bio primjetan neki čudni miris (niti smrdi niti mireš) no sada nakon nekoliko ciklusa se i ne osjeti.

Opcija AIR WASH - DEODERIZATION me je malo razočarala jer rublje izađe mokro nakon nje dok opcija SANATIZATION (koja traje duplo više 59 min) uz to što osvježi rublje i osuši ga.

Uređaj sada izvrsno pere i suši, nemam zamjerki. Malo mi je delay end još nedokučiv. Namjestim ga naprimjer u 20h na pranje (jedan set posteljine, cca 2 kg), koje bi trebalo trajati 2 sata i 19 min a zatim namjestim sušenje (automatska opcija) i produlji na 6 sati pranje + sušenje. Stavio sam na jedan sat odgode, tako da je mašina trebala sve završiti negdje oko 3 sata, ne ona završi sve već oko 12.
Shvatio sam kasnije kako nakon pranja ona automatski prije sušenja "važe" rublje i određuje vrijeme sušenja, što je zapravo super no otežava naštimavanje vremena kada bi sve trebalo biti gotovo.

Bilo bi zgodno kad bi mašina imala opciju da odmah prilikom ubacivanja u bubanj izvaže i robu, tako da znamo koje je opterećenje te da onda znamo i manipulirati s tom brojkom.

Eto moji/naši dojmovi zasada.


Imate li koje savjete za sušenje? I održavanje? Osjećate li i vi malo čudan miris nakon sušenja? Kako čistiti mucice i sl.
__________________
“are we human or are we dancers”
The Loki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 15:09   #1154
Bok! Nakon pročitanih komentara najviše me zanima potrošnja struje i vode. Naime, gledam kako AEG L99695HWD spada u klasu A+++ i štedljivija je do čak 40% od onih iz A skupine (npr. AEG L87695NWD, ili Electrolux EWW1697SWD). Pošto me na zanima kapacitet tj. nnek ima bar 4kg kapacitet sušenja i širene max 70 cm zanima me koliko mi se isplati kupit ovaj AEG. Skuplji je 3-4 tis.kn, koliko je kvalitetniji ne znam, a po energetskoj klasi pretpostavljam da je štedljiviji. Broj pranja godišnje je oko 200-230, a sušenja (u sušilici) mogu smanjiti na 150. Kolika je isplativost ovog "skupog" AEG-a?
k21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:16   #1155
Pozdrav svima - ima li iti jedna perilica/sušilica a da je slim dimenzija? Imam LG slim perilicu i super mi je što se tiče i pranja i dimenzija.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 15:19   #1156
I ja tražim tako nešto. Našla sam ovu usku Hoover kombiniranu, ali ne znam kakva je (link).
Ima li je možda netko??
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 00:00   #1157
Prošli vikend kupljena Electrolux EWW1476WD.
Rezultati su stvarno dobri za sada, pogotovo sušenje. Prije ove nismo koristili sušilicu pa ne znam kako je kod drugih ali ova je stvarno dobra. od tri razine sušenja koristimo najslabije ili čak ručno podesimo još kraće vrijeme. Sve je suho i stvarno ne treba većinu peglati već se samo ruko izravna i složi. Isto tako ima neki parni program od pola sata koji pomaže ako je nešto presušeno ili je sve odstajalo preko noći pa je malo zgužvanije. Ito tako možete ju natrpati s vešom koji ne trebate peglati iznad kapaciteta sušenja i sve će osušiti samo što će možda opet biti malo zgužvanije. Al opet možete za dio koji vam smeta da je zgužvan naknadno uključiti parni program i neće se morati peglati.
Inače mislim da Bosh i Electrolux imaju istaknut manji kapacitet od recimo Candy ili Ariston npr. ali daj je to u stvarnosti isto... odnosno mislim da ostali nabrijavaju brojke. Recimo kapacitet od 4kg sušenja kod Electroluxa i bosha će bolje odradit sušenje nego Candy od 5-6 kg
Perilica je jako tiha, ne buči, što me isto tako iznenadilo.
Veš je mirišljav i mekan. Inače perilica je kupljena preko nekih akcija i kupona i koštala nas je ukupno 3600kn...
ibojanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 21:23   #1158
Quote:
ibojanic kaže: Pogledaj post
Prošli vikend kupljena Electrolux EWW1476WD.
Rezultati su stvarno dobri za sada, pogotovo sušenje. Prije ove nismo koristili sušilicu pa ne znam kako je kod drugih ali ova je stvarno dobra. od tri razine sušenja koristimo najslabije ili čak ručno podesimo još kraće vrijeme. Sve je suho i stvarno ne treba većinu peglati već se samo ruko izravna i složi. Isto tako ima neki parni program od pola sata koji pomaže ako je nešto presušeno ili je sve odstajalo preko noći pa je malo zgužvanije. Ito tako možete ju natrpati s vešom koji ne trebate peglati iznad kapaciteta sušenja i sve će osušiti samo što će možda opet biti malo zgužvanije. Al opet možete za dio koji vam smeta da je zgužvan naknadno uključiti parni program i neće se morati peglati.
Inače mislim da Bosh i Electrolux imaju istaknut manji kapacitet od recimo Candy ili Ariston npr. ali daj je to u stvarnosti isto... odnosno mislim da ostali nabrijavaju brojke. Recimo kapacitet od 4kg sušenja kod Electroluxa i bosha će bolje odradit sušenje nego Candy od 5-6 kg
Perilica je jako tiha, ne buči, što me isto tako iznenadilo.
Veš je mirišljav i mekan. Inače perilica je kupljena preko nekih akcija i kupona i koštala nas je ukupno 3600kn...
Ako se smije znati gdje je kupljena , kupujem ovaj tjedan 2u1 i ova mi se sviđa . Hvala
__________________
:)
zirovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 23:25   #1159
Quote:
zirovski kaže: Pogledaj post
Ako se smije znati gdje je kupljena , kupujem ovaj tjedan 2u1 i ova mi se sviđa . Hvala
kupljena je u emmezeti... imali su akciju 10% i uzeo sam jos kupone koji te ispadnu jos 15% jeftinije ali za cash normalno. inace je cijena 4600.
ibojanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 11:38   #1160
Quote:
ibojanic kaže: Pogledaj post
kupljena je u emmezeti... imali su akciju 10% i uzeo sam jos kupone koji te ispadnu jos 15% jeftinije ali za cash normalno. inace je cijena 4600.
Puno hvala
Vidim da je i u nekim katalozima na akciji , ali ne toliko ipak .
Hvala na info .
__________________
:)
zirovski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.