Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2005., 19:35   #1
Katar

Pitanjce, da li je netko tamo bio turistički ili radio možda?

Kakav je grad? Klima sad preko zime?
Hrana?

Da li su ekstremni muslimani dolje ili toleriraju zapadnjačke navike?

Cijene općenito?

Hvala!
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:51   #2
evo da malo ozivim topic
koji kad ga citam i nika nije ni krenuo:zubu:
nakon duzeg razmisljanja i trazenaj idemo u dohu
zanima me da li je netko bio? kakav je grad? kavi izleti se nude??? sve sto znate pisite
tnx
__________________
"Tri puta mjeri, jednom reži!!!" by prabaka Marija od Žalosne sove
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 15:23   #3
Viza za Qatar?

Planiram putovati malo dalje na istok Qatar Airways-om, presjedanje je u Dohi. Eh sad...zanima me da li mi treba ikakva viza za Qatar, iako ne mislim izlaziti iz kruga zračne luke dok cekam nastavak leta?
Mislim da ne ali ipak....
Saljem mailove na sve strane ali nitko ne odgovara.

Hvala unaprijed.

Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 14:43   #4
ja sam početkom godine letio Qatar Airwaysom preko Dohe za Kuala Lumpur. Za Katar ti ne treba tranzitna viza. Jednostavno kad dođeš u Dohu, ostaneš unutar tranzitnog odjela na aerodromu (ne prolaziš carinsku kontrolu ni kontrolu putovnica) i čekaš drugi let. Ponesi sa sobom koju knjigu ili časopis jer ako duže čekaš (ja sam čekao nekoliko sati) postane ti dosadno već nakon pola sata. Aerodrom u Dohi je ekstra mali i ima svega par trgovina, nekakav restoran i to je to.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:07   #5
@ vanelic,

HVALA! Pozdrav
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:10   #6
@pasiva
ajde može koji info u vezi dohe, ja već 2 tjedna em zovem ambasadu u berlinu pa me poslali na neku stranicu, i uglavnom traže te potvrdu hotela (nadam se da može i hostela) ili sponzora nekakvog?

e sad, ak ja rezerviram hostel, jel se moram unaprijed prijavit za vizu ili ju dobim na aerodromu
C.C.C.P.agent001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 14:10   #7
ovako, viza se može dobiti preko:
http://portal.www.gov.qa
qatar airwaysa - treba kontaktirati ured u turskoj koji sređuje hotel i vizu
sponzora - hotel ili ako imate nekog rođaka/prijatelja koji garantira za vas

u dohi se nema potrebe nešto previše zadržavati, jedan dan je sasvim dovoljan za prohodat cornicheom (7km), vidjet muzej islamske umjetnosti i svratit do old souqa. pored muzeja nalaze se tradicionalni brodovi u ribarskoj luci... blizu se nalazi i pearl monument, jer je velik dio katarskog gospodarstva ovisio o ribolovu i biserima do 1930 kada su japanci preuzeli ulogu a katar je postao siromašna zemlja... sve dok nisu otkrili naftu

malo dalje od centra nalazi se stadion i aspire tower, gdje su održane azijske igre 2006, i koji drži rekord da je tamo zapaljen najviši plamen nekih igara. kažu da se plamen vidio cijelom dohom

za prijevoz je najjeftinije koristiti gradske karwaa taxije (svijetlo plavo/zeleni - +974 4588888), ili samo dignete ruku, netko će vam već stati i dati mu koji dolar... od aerodroma do centra ima oko 5km

dobar site sa svim informacijama
http://www.qatarliving.com/about-qatar
C.C.C.P.agent001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 19:55   #8
eh, ja se ponadala bice malo vise na ovoj temi...

imam sansu da nekad do nove godine na mjesec dana odem u katar, u dohu. mislim, sigurno da cu obici i druga mjesta u kataru, ali uglavnom cu biti u dohi.

eh sad, razmisljam se da li da idem. trebala bih ici prvenstveno radi ucenja jezika (imala bih besplatan smjestaj tamo). svugdje citam da je katar navodno jako dosadna drzava, ako se stvarno nema sta ni vidjeti ni raditi, valja mi izdrzati mjesec dana tamo. ali opet, sto ljudi sto cudi, mozda i nije tako. pa eto, ako je neko nedavno bio (pokusavam naci ijedan pozitivan post na lonely planet forumu, ali njima je svima izgleda bilo dosadno u kataru :S) zanimaju me iskustva.

ima li se sta vidjeti? da li ce mi tih mjesec dana biti previse?
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 23:09   #9
ej, pa di god da jesi na svijetu, ne moze ti biti dosadno ako si mjesec dana tamo--istrazi sto vise mozes, sigurno ima nesto..pusti price sa raznih neta da je dosadno..
Samo misli na ono kako je Shakespeare lijepo napisao:
"Svijet je onoliko zanimljiiv koliko smo mi radoznali!"
Citala sam prije 2 godine blog nekog nšeg covjeka koji je zivio privremeno u Kataru, ali ne mogu naci na netu..je, zalio se da je dosadno ali geekovac je pa
Mozda ovdje nadjes nesto zanimljivo, ja sam nasla:
http://qatarvisitor.blogspot.com/

I ne propusti priliku otici tamo, ako ti se nudi..sto ces doma sjediti, ovako ces bar nesto novog vidjeti a mjesec dana brzo prodje, poslije ce ti biti zao ako propustis priliku (poanta: prilike se grabe kad se mogu!)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 00:09   #10
ma znam, znam, skoro sam definitivno odlucila da cu ici, mislim na kraju krajeva mogu ili otici, ili ostati tu kuci...a ako mi bude predosadno, mogu se i ranije vratiti. u svakom slucaju, ako se sve poklopi, idem sigurno. pa cu ja izvijestiti tu jel stvarno tak dosadno!
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 00:50   #11
onda nemas sto razmisljati..odi svakako, to je zapovijed
poslije nam napisi izvjestaj
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 09:44   #12
Quote:
panties kaže: Pogledaj post
eh, ja se ponadala bice malo vise na ovoj temi...

imam sansu da nekad do nove godine na mjesec dana odem u katar, u dohu. mislim, sigurno da cu obici i druga mjesta u kataru, ali uglavnom cu biti u dohi.

eh sad, razmisljam se da li da idem. trebala bih ici prvenstveno radi ucenja jezika (imala bih besplatan smjestaj tamo). svugdje citam da je katar navodno jako dosadna drzava, ako se stvarno nema sta ni vidjeti ni raditi, valja mi izdrzati mjesec dana tamo. ali opet, sto ljudi sto cudi, mozda i nije tako. pa eto, ako je neko nedavno bio (pokusavam naci ijedan pozitivan post na lonely planet forumu, ali njima je svima izgleda bilo dosadno u kataru :S) zanimaju me iskustva.

ima li se sta vidjeti? da li ce mi tih mjesec dana biti previse?
Evo ja sam bio tamo u 4 mjesecu, istina samo 3 dana.

Imaš u Dohi novi dio i stari dio, novi izgleda ful moderno ono zgradurine, šoping centri, široke aleje, drvoredi, ovo ono....stari dio je meni bio interesantniji, ima stara luka gdje vidiš njihove tipične brodice, tamo se nalazi i muzej islamske umjetnosti koji sam po sebi djeluje dosta impozantno, i jasno medinu koja živne navečer i puna je lokalnih ljudi, pušenje šiše i ispijanje čaja, preko dana nema nikoga na cesti osim pokojeg muškarca...

Nema alkohola,barem ne dućanima, vino/pivo sam pio jedino u hotelu, moraš imati posebnu dozvolu za kupovinu alkohola, hrana mi je bila jako ukusna, a ljudi posebno dragi...

Postoji mogućnost izleta u pustinju đipovima, nažalost nisam išao, što se tiče nekakvih ludih izlazaka tamo je to teško izvedivo, no kažem meni nije bilo dosadno..

Sad ja ti nisam baš naj, naj za preporuku jer si ja svugdje nađem nešto interesantno da ubijem eventualnu dosadu...
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 12:58   #13
ma, meni alkohol i partijanje svakako nije toliko bitno, proslo me to u srednjoj skoli mislim ono...necu se dosadjivat po citav dan. po tvom opisu ako nista, ima se gdje setat, meni dovoljno.

kako ljudi to opisuju to su soping centri i ostatak je sve jedna veliki pustinja i pustara gdje nista nema osim pijeska i ceste :S.
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 14:02   #14
Pa nema ništa osim pustinje, ali može se naći stvari za ispuniti vrijeme dok si tamo, rekoh ti možeš na safari đipom, možeš na ronjenje,big game fishing windsurfing i masu vodenih sportova, iznajmit bicikl, otići do drugog grada, pgledati tvrđave i arheološka nalazišta....

Ima se šta za vidjeti i za ispuniti vrijeme.

Šaljem ti link pa si pogledaj
http://www.experienceqatar.com/
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 20:18   #15
Quote:
panties kaže: Pogledaj post

ima li se sta vidjeti? da li ce mi tih mjesec dana biti previse?
Bio sam u 3 mjesecu ove godine, i mislim da se ima što vidjeti. Istina nije neka top turistička destinacija, ali Katar se zadnjih godina razvija dosta u tom turističkom smislu.
Imaš raznih izleta, tipa safarija u pustinji, ronjenja i slično. Ako si tamo mjesec dana, imaš dovoljno vremena da obiđeš ostale gradove-mjesta osim Dohe... Mislim da ti tamo nebi trebalo bit dosadno, jer se može naći zanimljivosti i načina za provesti vrijeme.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 22:21   #16
ma da, odluka je pala, trebala bih u novembru tamo, krajem decembra nazad.

hvala svima na pomoci!
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 19:13   #17
Idem u 6.mjesecu u Tajland preko Dohe.Znaci samo tranzit.Dali mi treba viza,posto necu izlaziti uopce sa aerodroma?
nepokorivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 20:58   #18
Quote:
nepokorivi kaže: Pogledaj post
Idem u 6.mjesecu u Tajland preko Dohe.Znaci samo tranzit.Dali mi treba viza,posto necu izlaziti uopce sa aerodroma?
Ne treba ti.
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 17:42   #19
oj Budo. Znam da sam već dosadan po svim topicima pitam isto al nikkao da se odlučim za najjeftiniju/najkomotniju varijantu za kambođu.

pa evo i ovdje pitanja. dakle za stopover u Dohi od 14-20 sati jel treba viza, kako je napravit najbrže, gdje, koliko košta i jel imam pravo na hotel i na jeftinu kartu s quatar airwaysom

Radi li vizu i sređuje li hotel i qatar airways kad kupim kartu i koliko to traje

Ako ne izlazim s aerdroma tj. border kontrole jel mi onda treba viza ako je više do 8h. doduše rado bi se odmorio v hotelu i pogledao Dohu.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 20:17   #20
Ne treba viza ako ne izlazis sa aerodroma.
Sumljam da ce ti dat hotel od 14-20 sati. Bar nama prije 2 godine nisu.
Daju samo za nocni stop.
File is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.