Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2013., 17:08   #21
Trebam pomoć. Trebali bi u slijedećih par dana poslati nacrt regala stolaru a ja imam potpunu blokadu. Ne bi htjeli nešto premoderno i prejednostavno jer želimo da nam se to sviđa i za par godina. Htjeli bi bijele ormare u kombinaciji sa npr sivim rubovima oko staklenih vrata.

Jedino što nam se djelomično svidjelo je bio Zoom regal http://www.emmezeta.hr/namjestaj/dne...r_opis-content
Htjeli bi nešto slično, bolje kvalitete:
- bez visokog sjaja
- bez ručkica (ne možemo naći neke koje nam se sviđaju)
- sa što manje polica
- sa više ladica
- sa led rasvjetom iza staklenih polica
- da se ne vide panti na staklenim vratima
- da je televizor na visini cca 60 cm

Jedino što smo do sada kupili je trosjed Himolla Cumuly basalt boje (tamno siva), crna Spinalis Navigator stolica, orbitrek Kettler Verso 300 i tepih 165x230 cm

Uploaded with ImageShack.us
Iza Himolle treba ostati bar 50 cm prostora da bi se naslon mogao spustiti. Zbog toga smo Himollu stavili na mjesto:


Uploaded with ImageShack.us
Ja bih u dnevnu sobu rado stavila još jedan (veći) stol osim onog u kuhinji, još neki ormar osim regala za tv, stalak za sušenje veša (iza paravana?) i, najbitnije, radni stol.

Imam samo početnu skicu regala i nemam ideju što bih još mogla promijeniti da bolje izgleda. Budući da smo kupili samo par stvari, možete dati neki prijedlog i za bolji razmještaj sobe. Između trosjeda i regala bi išao stolić, desno od regala su cijevi od radijatora pa se gubi 33 cm od prozora do regala a na lijevoj strani bi regal trebao biti ispod prekidača za svjetlo. Zavjese bih htjela do poda, bijele, sa sivim ili crnim dekorom.


Uploaded with ImageShack.us
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Old 05.04.2013., 17:12   #22
Quote:
sugababe156 kaže: Pogledaj post
orbitrek Kettler Verso 300
Ovo mi je zapelo u popisu namještaja za dnevnu.
Ozbiljno ili...?


EDIT: A, vidim ga i na skici....dakle ozbiljno.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 05.04.2013., 17:27   #23
Quote:
laki47 kaže: Pogledaj post
Puno hvala svima na komentarima. Nisam rekao kako bi htio podijeliti prostor jer ne znam ni sam, ali smatram također kako je veliki problem ukoliko se odvaja fizički. Volio bih nešto kao ovu zadnju opciju s tim da bi htio negdje "ugurati" nekakav stol sa barem dvije stolice.
Laki, poatna malog prostora je da MORAŠ bit kreativan! Ako ti se sviđa ta druga verzija koju sam napravio, pokazat ću ti (kad uhvatim vremena) kako sam zamislio funkcioniranje blagovaonskog stola.

Nije potrebno imati glomaznu stolčinu na sred malog stana uvijek, nego da imaš praktičan stolić, ali samo kada ti to zatreba! Pozdrav
Next-door is offline  
Old 05.04.2013., 20:40   #24
Quote:
Next-door kaže: Pogledaj post
Parte deux...

Centralno postavljena sofa i polica su okosnice prostora, polica vizalno dijeli prostor

Multifunkcionalna ploha na suprotnom zidu služi kao radni prostor, tv stalak i mali prostor za blagovanje (što opet "klijent" nije rekao mora li to biti u prostoru ili ne). na zidu iznad plohe je ogledalo cijelom dužinom opet da bi se prostor činio većim

http://imageshack.us/a/img40/3938/19m2v3.jpg
http://imageshack.us/a/img401/5409/19m2v2.jpg
http://imageshack.us/a/img703/9286/19m2v1.jpg

Ovako nešto sam i ja predložila , jedino sam ja malo drukčije zamislila namještaj na ovom zidu gdje je tv. Ali da, ja bih se u ovom stanu odrekla stola i izvela ga ili kao šank u sklopu ovog regala, ili kao šank u produžetku kuhinje ispred prozora.
Aoife is offline  
Old 05.04.2013., 20:46   #25
Quote:
sugababe156 kaže: Pogledaj post
Imam samo početnu skicu regala i nemam ideju što bih još mogla promijeniti da bolje izgleda.
Pa po meni, možeš maknuti kompletan gornji dio regala i ostaviti samo donji, pa će već izgledati jako dobro
Meni je onaj regal kojeg si linkala grozan. Ako već imaš i orbitrek u sobi, radnu stolicu i 100 čuda, najmanje što možeš napraviti da taj prostor bar na nešto liči je što više pojednostaviti ostatak namještaja.
Aoife is offline  
Old 05.04.2013., 21:26   #26
E da, i previdjela sam ove zaobljene rubove regala. Dakle makneš zaobljene rubove i sve u gornjem dijelu, i imaš jedan skroz lijepi ormarić
Aoife is offline  
Old 05.04.2013., 22:20   #27
Stvar je u tome da smo i mi rijetko doma a gosti nam skoro uopće ne dolaze (eventualno jednom godišnje) pa mi se ne čini tako strašno imati orbitrek u dnevnoj sobi gdje je najveći televizor. Od 2 sata koja provedem u dnevnoj sobi, jedan je ionako na orbitreku.

Na temi o trosjedima su me popljuvali zbog izgleda Himolle ali ona je stvarno udobna i kvalitetna. Ono što je trenutačno moderno nije uvijek ni praktično ni lijepo a čini mi se da svi očekuju da stanovi sliče ko jaje jajetu u skladu s trenutačnom modom kad je namještaj kupljen. Ni nama Himolla nije bila prvi izbor ali nam je jedan od uvjeta bio da naslon bude dovoljno visok za glavu a 90% trosjeda s naslonom za glavu su imali one "pomoćne" naslone koji se zakreću.

Meni je bilo smiješno kad su bile moderne cipele u špic. Dok je to bilo moderno, svi su me čudno gledali jer sam nosila normalne/lijepo oblikovane cipele. A i prije i poslije te mode više nitko nije nosio cipele u špic jer je to onda odjednom opet ružno.

Ista stvar mi je sad i sa trosjedima. Shvaćam da je većini ljudi Himolla ružna jer očekuju nešto što je sad moderno. A mi i sa trosjedom i sa regalom želimo nešto što je praktično i što će nam se sviđati i nakon što prođe sadašnja moda.

Nismo htjeli ni čupavce jer je to sad isto moderno. Jedva smo našli običan tepih koji nije ni staromodan ni čupav.

Ne sviđa nam se ni visoki sjaj ni to što sad sav namještaj ima neobrađene/oštre kuteve/rubove. Nije da želimo nešto staromodno ali ne želimo ni ono što je po zadnjoj modi. Ako me netko može shvatiti i predložiti nešto što neće izgledati zastarjelo i ružno za 5-10 godina bila bih jako zahvalna na pomoći.

Sviđa nam se taj zaobljeni regal jer bi dobili na dubini regala bez da nas dočeka "zid" od pola metra dubine ormara čim uđemo u sobu. Malo je nezgodno što ili regal mora biti na tom zidu ili bi se odmah čim uđeš u sobu vidjelo pola metra praznine iza Himolle (da na to mjesto stavimo Himollu). Regal ne mora nužno biti zaobljen ali ne bih htjela da izgleda kao ovi moderni tj kao hrpa dasaka složena bez imalo truda.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Old 05.04.2013., 22:36   #28
meni je taj ormaric gore na linku ruzan sad, a bit ce i za deset godina
isto kao i himola

ja stvarno ne znam sto zelis? stakleni regali su bezveze osim ako stan nije u nekom posebnom diru ureden.
najbolje ti je otici kod stolara i sama mu skicirati sta zelis

ako zelis zaobljeni namjestaj imas jednu samoreklamu na kuhinjama pa se tamo javi
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 05.04.2013., 22:44   #29
Možemo te shvatiti savršeno dobro - i ako bih trebala navesti jednu prednost ovog podforuma, pod br. 1 bih navela to da izbjegavamo namještaj i boje u trendu, i težimo klasičnim / bezvremenskim rješenjima
Svi mi ovdje mrzimo trenutnu modu.
Međutim ovo čemu ti naginješ nema veze sa bilo kakvim modama, nego je jednostavno namještaj koji nije skladan niti sam sa sobom a kamoli u kombinaciji sa drugim namještajem. Bilo bi dobro da nađeš neku sliku na internetu sobe koja ti se sviđa, pa da znamo kakav stil voliš i u kojem smjeru bi trebala ići sa ovim namještajem.
Ali o kakvom god stilu da se radi, apsolutno mislim da treba pojednostaviti linije namještaja u ovoj sobi - postoji puno drugih načina na koje možeš izraziti svoju osobnost u prostoru, nemoj se igrati sa kompliciranim linijama namještaja
Aoife is offline  
Old 05.04.2013., 22:59   #30
mala pomoć pliz!
dnevni mi je dimenzija 490x360. jako mi se sviđa ovaj novi stockholm luster: http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/00228606/
s obzirom na njegove dimenzije i dimenzije sobe da li bi on po veličini tu odgovarao? ne želim neku minijaturnu rasvjetu koja će se izgubiti u prostoru. ne spadam u one tipove koji si mogu i dimenzije vizualizirati, pa mi svaka pomoć dobro dođe prije nego kupim.
ove dimenzije mi se čine ok, al mi je luster prekičasti: http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/80146249/
gargamišamel is offline  
Old 05.04.2013., 23:11   #31
meni ta himolla garnitura nije bezvremenske, nemoj se ljutiti, nego je u jednom trenu takav namještaj bio moderan pa onda više nije. ali nema veze ako vam je udobna i super - odlično, ali probajte pojednostaviti ostatak prostora. ne radi drugih ljudi (sama kažeš da vam rijetko dolaze gosti) nego radi vas. po mom iskustvu, načičkani prostori ljudima prije ili kasnije dosade.

nije sve pojednostavljeno ujedno (pre)moderno/preoštrih linija/apotekarski/umetni dalje

točno ovo što ojfa kaže, ima ovdje i trendi namještaja, ali većina teži nečem trajnijem, da mu ne dosadi gledati nakon par godina u nešto.
crvenkapica33 is offline  
Old 06.04.2013., 08:52   #32
Tamo gdje sad živi "breskva" kad su pitanju interijeri, trebaju odseliti i svi regali... Nigdjezemska...

Edit... pritom mislim na sve tri generacije...

http://i45.tinypic.com/15cy5ja.jpg

Zadnje uređivanje Aoife : 06.04.2013. at 21:50. Reason: velika slika
beatriz-zg is offline  
Old 06.04.2013., 17:09   #33
Quote:
sugababe156 kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć.
Hoce li se tebi neki komad namjestaja svidati za pet ili deset godina ovisi samo o tebi, bez obzira sto ti netko rekao.

Nevezano za tvoj regal, meni skice sobe nisu bas jasne zbog sljedeceg:
1. Ormar koji ide od zida do zida - na njega je na nacrtu naslonjen stol. Kako to misli funkcionirati zajedno? (Otvaranje vrata itd)
2. Na prvom nacrtu ti je uz radni stol polica dubine 70 cm. Nije li to malo preduboko(neprakticno) za policu?
3. Ako vec imas tako velik ormar, nije li moguce susilo za ves pospremiti u njega i vaditi po potrebi?
4. Opet - Ako vec imate tako velik ormar, cemu sluzi i ogroman regal? Pitanje nema veze sa stilom, nego imate li realno stvari za sloziti unutra?
5. Obzirom da imate stol u kuhinji, cemu sluzi ovaj u dnevnom na prvom nacrtu?

Glede regala... Ne znam, meni je to naziv za namjestaj iz 80-ih i ovaj me, bez obzira na bijelu boju i ostale detalje onog vremena kojih nema, podsjeca na njih. Ne razumijem potrebu za osvjetljavanjem vinskih casa (link koji si stavila), npr. Sama si rekla da ne bi police, a na vlastitoj skici si stavila jednu veliku... Tako, to su stvari koje su mi kontradiktorne ili neprakticne bez obzira na stil.
Barcella is offline  
Old 07.04.2013., 20:13   #34
Quote:
Barcella kaže: Pogledaj post
Hoce li se tebi neki komad namjestaja svidati za pet ili deset godina ovisi samo o tebi, bez obzira sto ti netko rekao.

Nevezano za tvoj regal, meni skice sobe nisu bas jasne

slažem se i to stalno govorim
ima ljudi koji su nesigurni i ne znaju šta bi, ima ih koji bi svako malo mjenjali jer su jednostavno takvi...a i onih koji mogu gledat nešto narednih 15-20 god
etc, etc
najbolje sam znaš kakav ... i vodiš se s time, kao i za boje i ne boje u prostoru, al savjeti..ideje su uvijek dobrodošli, ne bi inače došli tu, i da nam malo prošire sliku, na kraju uvidiš neke stvari i sam, neke prihvatiš, neke ne...i bitno da si sam zadovoljan

nije ni meni najjasnije iz ovih skica...s jedne strane je stol i njega bi isto stavila, s druge ormar kojega bi isto stavila
jedno i drugo ne može barem ne ovako da bude klasično stol s stolicama
iako ga ja ne bi ni stavila, ako već ima u kuhinji a i ne dolaze im gosti na neke većere, nema potrebe za njim,

u svakom slučaju je sve prenatrpano...
kauč..iza 50 cm slobodno a do regala i to glomaznog i TV-a samo 170 cm , premalo
murtila is offline  
Old 07.04.2013., 20:25   #35
sugababe

očito ti je hitno to za komodu/regal al ja bi radije tu malo prikočila i dobro promislila , nego da posli tučeš glavom u zid
trebaš odlučit hoćeš li ormar ili stol i stolice, bitno da sama vidiš za šta ti taj ormar služi, šta sve trebaš stavit u njega, isto tako i za komodu, nema potrebe za velikim regalom i velikim ormarom, uostalom ako i hoćeš veći regal,
trebaš ga pojednostavnit a da ti opet stane svašta

slažem se sa Barceloom i za sušilo.. uz tako veliki ormar, šteta da nema svoje mjesto u ormaru i vadi se po potrebi, a ako je baš potrebno da bude vani, onda ga nekako uklopiti, po meni je bolje mjesto za njega iza vrata di je radni stol, ormar možda smanjit i tu ubacit sušilo a opet ga nekako sakrit mislim da bi paravan i tu bio bolje nego na suprotnoj strani di je odma na oko i zauzima prostor, ovako je iza vrata
ili u sklopu samog ormara opet na tom dijelu iza vrata, vratnice te zadnje napraviš duple tako da kad ih otvoriš, izvadiš sušilo iz ormara a vratnicama zakloniš taj dio...tako nekako
murtila is offline  
Old 09.04.2013., 14:42   #36
molim pomoć

Bok svima!
Puno vas čitam i vidim da imate super ideje i savjete, a očito i dosta iskustva! Dakle, trebam savjet o uređenju, gle čuda
Prije 2 godine smo kupili naš prvi stan i bili jako sretni što smo ga dobili namještenog (sve je bilo staro 5 godina). Razmišljali smo na način da ćemo kad se malo bolje upoznamo s prostorom, bolje znati šta bi voljeli promijeniti. Mislim da je sad dovoljno vremena prošlo i eto krenuli bi u preuređenje. Nećemo nikakve velike zahvate raditi, stan je relativno mali (60m2 - trosobni) i samo ga treba malo posvijetliti, napraviti funkcionalnijim. Zapravo, najveći zahvat će biti promjena parketa - stavili bi masivni hrast bajcan u bijelo s mat lakom.

Ovo je dnevni dio (280cm x 400cm)
http://public.fotki.com/murvice/nase...094.html#media

Voljela bih na zid na kojem je TV staviti nešto do stropa, dio zatvoren, dio otvoren za knjige, sve bijelo, ravnih linija, da izgleda kao da su niše u zidu ne toliko kao regal, ako netko zna na što mislim. Cijeli taj prostor kuhinja/blagovaona/boravak ima ukupno 20m2. znam da je malo, ali gdje kuća nije tijesna..

Druga stvar je blagovaona (190cm x 200cm). Kupnjom stana dobili smo calligaris stol i stolice, šta bi dala da nisu tako tamni..

http://public.fotki.com/murvice/nase...093.html#media
http://public.fotki.com/murvice/nase...090.html#media

Mislila sam na strani gdje je sada dječja stolica (190cm) dati napraviti klupu koja bi ispod imala spremište. Možda bi se tako bolje iskoristio taj kutak. Onda bi nam zapravo trebale još samo 2-3 stolice, ove postojeće bi pretapecirala ako ih ne uspijem prodati. Stolu bi zamijenila gornju ploču, malo sam ga proučavala - moglo bi se, stavila bih bijelu sa strukturom drveta. Šteta bacit/dat stol koji je stvarno kvalitetan! Stol bi okrenula i onda bi izgledalo ovako nekako:

http://public.fotki.com/murvice/nase...tografija.html

Morala sam nešto izmisliti da si malo vizualiziram! Plahta, stoljnjak i haljnice za stolice su pomogli.
Imamo dvoje djece tako da nam stolić u dnevnom zapravo smeta, a mislim da bi klupa za njih bila super, ostale bi samo dvije stolice za guranje po parketu
Ako netko ima nekakvu ideju, sliku s neta, prijedlog.. uši tj. oči su mi širom otvorene i željne komentara.
Hvalaaaa!!!!
__________________
kibistola
murvice is offline  
Old 09.04.2013., 15:48   #37
Quote:
murvice kaže: Pogledaj post
BNećemo nikakve velike zahvate raditi, stan je relativno mali (60m2 - trosobni) i samo ga treba malo posvijetliti, napraviti funkcionalnijim. Zapravo, najveći zahvat će biti promjena parketa - stavili bi masivni hrast bajcan u bijelo s mat lakom.

Ovo je dnevni dio (280cm x 400cm)
http://public.fotki.com/murvice/nase...094.html#media


http://public.fotki.com/murvice/nase...tografija.html

Morala sam nešto izmisliti da si malo vizualiziram! Plahta, stoljnjak i haljnice za stolice su pomogli.
Imamo dvoje djece tako da nam stolić u dnevnom zapravo smeta, a mislim da bi klupa za njih bila super, ostale bi samo dvije stolice za guranje po parketu
Ako netko ima nekakvu ideju, sliku s neta, prijedlog.. uši tj. oči su mi širom otvorene i željne komentara.
Hvalaaaa!!!!
Ja zivim u nesto vecem isto trosobnom stanu, ali mi je boravak prilicno velik. Vama su onda druge dvije sobe velike ili?
Ja bih najvecu prostoriju u stanu uzela za boravak/i blagovaonu.

Ideja sa nekom jednostavnom klupicom je super.
ombia is offline  
Old 09.04.2013., 15:59   #38
Thumbs up

Ombia, hvala za komentar! Mislim da cemo staviti klupicu, mozda nagovorim muza da se i sami upustimo u izradu...
Djecja soba ima 13m2, nasa 9m2, kupaona, wc.. Ovo i je najveca prostorija na slikama izgleda jako malo ali to je zato sto je tesko naci dobar kut za slikanje (bar meni). Zadovoljni smo sa stanom generalno. Otvoren na tri strane, odijeljen spavaci dio s kupaonom, dva balkona.. Meni jako sladak stan samo ga bas treba urediti kao brod. Hodnik i sobe imaju ugradbene ormare i tu je sve jednostavno. Dnevni treba smisliti..
__________________
kibistola
murvice is offline  
Old 09.04.2013., 16:38   #39
Quote:
murvice kaže: Pogledaj post
Zapravo, najveći zahvat će biti promjena parketa - stavili bi masivni hrast bajcan u bijelo s mat lakom.
a što je ovo sad na podu? meni izgleda kao parket.
ako je, ja ga ne bih mijenjala nego samo pobrusila i bajcala u što hoćeš.
ako nije, onda imaš sreće sa stvarno dobro izgledajućim laminatom.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 09.04.2013., 16:46   #40
U pravu si free spirit, to je isto masivni hrastov parket, samo je bajcan u tamno i najvjerojatnije se ne moze izbrusiti tako da se ukloni tamna boja, kazu da bi u spojevima sigurno ostala. Iako smo ga prvo htjeli samo prebrusiti, iz tog razloga smo se odlucili promijeniti ga i nadamo se nikad vise, bar ne u ovom stanu.
__________________
kibistola
murvice is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.