Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 11:56   #41
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
za gugolinu: meni ormar ne smeta. ali bi makla biblioteku (ona mi najvise strsi) i radni stol. i vrata bi bila ljepsa kad bi bila skroz staklena.
naravno, najbolje bi bilo kad bi napravila po mjeri ormar sa stolom, bibliotekom, skladistenjem, ali je steta ovog ormara. meni je lijep. mozda moze on u hodnik.
ili na mjesto radnog stola dio ormara, a na mjesto ormara manja biblioteka, komoda i radni stol u nekoj prozracnijoj na mjeru varijanti. najgore bi mi bilo na mjesto kauca ormar
za mistera: kuhinju mozes prebaciti u dnevni jedino ako ti je cijev od sudopera na zidu prema dnevnom. ostale cijevi se mogu seliti i po stropu, ali ta ne moze.
meni stan nije los, ja bi napravila kako je free nacrtala, ali sa manjom kuhinjom i ne bi otvara vrata prema balkonu jer to se ne smije
Cijev je naravno na suprotnom zidu, tj.na zidu kako je i free predvidjela..
Mister NO 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 16:11   #42
daneejela, hvala.

Mislim da bih mogla staviti neki malo drukčiji (manji) stolić koji bi se mogao skloniti kad nije baš potreban. Sad tome služi ova ODDVAR stolica koja služi za sve i svašta. Možda bih umjesto nje mogla staviti doslovno polovičan stolić



Samo još nisam sigurna u kojoj boji. Negdje sam vidjela da je bio zelene boje, to mi se svidjelo.

Isto sam došla na ideju da umjesto fotelje, taburea uzmem podnožnik koji se isto lako može skloniti (možda tamo između ormara i vrata), a opet imamo još jedno mjesto za sjedenje. Volimo ugostiti dosta ljudi, pogotovo za rođendane pa onda stol pomaknemo skroz do prozora i napravimo cijeli krug ispred biblioteke i ormara i kuhinje s raznim stolicama po cijelom dnevnom boravku (u sredini ima dosta prostora za muvanje), a na stolu je švedski stol.
Sviđa mi se ovaj Strandmon



Samo isto još ne znam koju bih boju (svijetlosivu ili zelenu).
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 18:22   #43
Quote:
Mister NO 001 kaže: Pogledaj post
Ekipa, ovo nam je bio nekako drugi izbor za stan.
Mislili smo kuhinju eventualno prebaciti u DB i to na zid koji je na suprotnoj strani boravka od prozora. Na mjesto kuhinje staviti drugu spavaću.
Jeli to izvedivo?
Ako imate neki prijedlog i ako se nekom da to nacrtati....hvaaaala

Imas na tlocrtima stanova nacrt relativno slican ovome. S tim da pretpostavljam da je tamo sirina dnevni + kuhinja bar 7 m... (A i tako izgleda malo natrpano)
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 21:35   #44
Dok lima spava da vas malo ugnajvim ako imate cajta Bila sam na tlocrtima i dobila dobre savjete, ali ovo je ipak uređenje, a tu štekam (što vremenom, što izgubljenosti u prostoru, što idejama)

Znači, ovo mi je stan: http://i.imgur.com/KJiBUMf.png?1
Malo se teško vide mjere, pa evo i ovako:
Veća spavaća: 260x400cm
manja spavaća: 190x400cm
dnevni boravak + blagovaonica:350x519cm (do šanka)

kuhinja će izgledati ovako:
http://i.imgur.com/8gX0Mzr.jpg?1
na zid planiram staviti staklo - kad bi išla na jednobojno - bijelo ili sivo ili neku treću boju?

e sad, muči me kako dalje? sviđa mi se okrugli stol, ali da li će zauzeti puno mjesta u dijelu za blagovanje?
što se dnevnog dijela tiče, mm bi kutnu, ja nisam sigurna da će stati. bojim se da ne zagušimo prostor previše.

za veću spavaću sobu sam dobila ideje na 'tlocrtima', ali kako s ormarom recimo u maloj - plan je da za par godina roditeljska soba bude tamo... može li i tamo neki ormar most doći u obzir?

helpajte ljudi
ivchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 23:06   #45
Hej bok društvo. Po prvi put postam ovdje i ispričavam se ako ima kakva slična tema pa sam zalutala ovdje. Naime, zanima me što mislite o krečenju (spavaće) sobe u tamno sivu? Ima li tko iskustva s tako tamnom bojom? Preporuku za neku nijansu koja je zahvalna i slično? Ili bilokakav drugi savjet...
Ovakva boja recimo...
(Kako bi sav namještaj bio bijele boje, mislila sam razbiti sve skupa malo s nekim recimo tirkiznim detaljima, ali me svejedno strah da ne bude pretamno? Strop bi bio bijele boje)
__________________
Human after all.
Dulcinea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 23:25   #46
Ja bi onda i strop obojala. I stavila vjerovatno i tamni namjestaj i posteljinu

Mislim da imas puno primjera na pinterestu isl s tamnim sobama.
Iako ja volim potpuno bijele spavace sobe, bez detalja... Drage su mi i skroz tamne (opet bez puno detalja )
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 23:30   #47
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Ja bi onda i strop obojala. I stavila vjerovatno i tamni namjestaj i posteljinu

Mislim da imas puno primjera na pinterestu isl s tamnim sobama.
Iako ja volim potpuno bijele spavace sobe, bez detalja... Drage su mi i skroz tamne (opet bez puno detalja )
Uopće ne koristim Pinterest pa nisam ni njuškala tamo (još!) ... Bojim se da bi tamni strop učinio spavaću sobu nekako pretamnom, zar ne?
Nisam dizajner interijera nažalost pa radim po vlastitom instinktu koji je možda preziheraški.
__________________
Human after all.
Dulcinea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 00:08   #48
Quote:
ivchica kaže: Pogledaj post
Bila sam na tlocrtima i dobila dobre savjete

ali kako s ormarom recimo u maloj - plan je da za par godina roditeljska soba bude tamo... može li i tamo neki ormar most doći u obzir?
bojim se da ti savjeti koje si dobila na tlocrtima nisu baš iskoristivi, što je djelomično posljedica činjenice da nisi na vrijeme dala niti mjere soba, niti vanjske mjere kreveta koji planiraš zadržati.
ako je krevet (vanjske mjere, a ne mjere madraca) dulji od 205, onda će ti biti jako problematično obilaziti oko njega uz raspored za kakav si dobila savjet na tlocrtima.


ako je plan da se roditeljska preseli u malu sobu, onda to napravite odmah, jer će vam najvjerojatnije trebati ormari po mjeri, za obje sobe, što nije baš besplatno, tako da je pametniej odmah posložiti raspored kakav se planira trajno.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 08:23   #49
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
bojim se da ti savjeti koje si dobila na tlocrtima nisu baš iskoristivi, što je djelomično posljedica činjenice da nisi na vrijeme dala niti mjere soba, niti vanjske mjere kreveta koji planiraš zadržati.
ako je krevet (vanjske mjere, a ne mjere madraca) dulji od 205, onda će ti biti jako problematično obilaziti oko njega uz raspored za kakav si dobila savjet na tlocrtima.


ako je plan da se roditeljska preseli u malu sobu, onda to napravite odmah, jer će vam najvjerojatnije trebati ormari po mjeri, za obje sobe, što nije baš besplatno, tako da je pametniej odmah posložiti raspored kakav se planira trajno.
Znam da nisam, moja greška, ali tek sam navečer došla do lapa s tlocrtom. A iskoristila sam tlocrt od forumašice koja ima isti stan.


Krevet planiram kupiti takav da završava gdje i madrac, znači 200, max 205. NIkakve veliki rubovi, em nema mjesta em mi se to ne sviđa baš. Nekak sam razmišljala o toj velikoj sobi, ako i radim most oko kreveta da jednog dana kad se krevet izvadi u tu rupu stavi improvizirani radni stol(ovi) a na drugu stranu krevet na kat, možda bi čak i ostalo nešto prostora između.

Više me muči ovaj dnevi dio u kojem ćemo provoditi najviše vremena, kako njega srediti da bude lijep i funkcionalan. Planiram sad (ako lima dozvoli) obilaziti raspordaje da probam čim jefitnije proć s namještajem, ali se zbilja ne bi htjela zeznuti.

Zahvalna na bilo kakvoj ideji
ivchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 09:00   #50
dnevni + kuhinja

Ponavljam post pa ako netko može pomoći, trebala bi naručiti kuhinju slijedeći tjedan.


Quote:
dian kaže: Pogledaj post
Ovdje je do sada bila kuhinja na L i ovaj dvosjed ispod prozora ima li netko ideju za drukčiji raspored?

http://imgur.com/qYX2LBI
dian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 09:28   #51
Iskreno ne znam kako bi bracni krevet smistili u sobu 190*400.
Eventualno u sredinu okomito neki uzi bracni krevet (max 140cm), ili brimnes na razvlacenje. A oko njega ormari most
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 10:00   #52
Quote:
Maiken kaže: Pogledaj post
Gugolina: baš dobro izgleda. Čisto, prozračno, uredno, baš slatko! Moji prvi dojmovi. I mala slatka plava glavica!


(Tepih premali, nije mi za ovaj prostor ni bojom ni veličinom.)
Potpis na sve.
Tepih mi najmanje šmeka u tome, ja bih tu neki niske flore, juteni čak, malo veći.

Gugolina - što se tiče ormara, ne bih ih na duži zid jer onda su prvo što vidiš kad uđeš i kao da zauzmu cijelu sobu. Čak ni ormar po mjeri ne bih na taj zid.
Eventualno bih razmotrila zamjenu mjesta biblioteci i radnom stolu, ali bih zapravo najradije sve ostavila kako jest i usredotočila se na detalje kao što si i ti S tim da mi se polustolić ne sviđa, a podnožnik mi je najs, i mislim da bi se uklopio, baš u toj zelenoj.

Mister NO - ovaj prvi stan nikako ne bih dirala, ovaj drugi mi je puno ljepši i praktičniji. Dalo bi se od kuhinje sobu, ali ja bih, eto, radije spavala u dnevnom, a imala kuhinju s prozorom i pošteno veliki db nego prcmoljke od sobica.

A i na onom zidu od 356 cm u dnevnom bi se dao izvesti ormar cijelom dužinom i u sklopu njega ormar-krevet, što je i jednostavnije i jeftinije od rošade cijelog stana. 160 cm širine kreveta i 190 cm širine ormara za spremanje stvari.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 21:52   #53
Jedno kratko pitanje (na kraju je ispalo ipak dugacko ), frendu slazemo u stanu sobu za klince i jedina opcija je postojecu sobu (4m sirine x 3m duzine) pregraditi na dvije i pomaknut zid od blagavaone sa 3.4 na cca 2metra cime dobiva dvije sobe od cca 2.6m sirine x 3m duzine.

Prozori su tako reci od-do pa to nije problem i nalaze na ovim buducim kracim stranama, a ulazi u sobe bi bili u coskovima sa druge strane, preko puta prozora.

Jos za djecu i nije problem ide krevet na kat i ormar, ali da li ce biti dovoljno za bracni krevet i ormar ta dimenzija, recimo ako je ormar 60cm sirok(stavili bi ga na zid gdje bi bila vrata za ulaz u sobu, duzine bi bio nekih 1.8metra) i jos krevet 160cm ostaje 80cm ukupno za prolazenje, dakle po 40cm sa svake strane ako uzmemo tu duzinu od 3m.

Ajd pomozite prije nego covjeku srusimo zid (bez brige, nije nosivi... bar se nadamo ).

Ako bas moram crtati tlocrt, crtat cu ali mislim da sam dosta jasno opisao i ovako. Hvala!
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 22:47   #54
Quote:
Dulcinea_ kaže: Pogledaj post
Hej bok društvo. Po prvi put postam ovdje i ispričavam se ako ima kakva slična tema pa sam zalutala ovdje. Naime, zanima me što mislite o krečenju (spavaće) sobe u tamno sivu? Ima li tko iskustva s tako tamnom bojom? Preporuku za neku nijansu koja je zahvalna i slično? Ili bilokakav drugi savjet...
Ovakva boja recimo...
(Kako bi sav namještaj bio bijele boje, mislila sam razbiti sve skupa malo s nekim recimo tirkiznim detaljima, ali me svejedno strah da ne bude pretamno? Strop bi bio bijele boje)
Mi smo odlučili biti hrabri, dosta nam je bilo bijele i beeeež boje i smiksali su nam u Bauhausu ovakvu nijansu, mislim da je zeru tamnija od tvoje slike.
S time da smo mi u potkrovlju pa je 1 zid u toj nijansi - donji ravni dio i gornji kosi dio iznad uzglavlja kreveta.

Prezadovoljna sam. Kad god uđem u sobu, poželim se zavući u krevet koliko mi nekako smirujuće djeluje.
Ostali detalji u sobi su šareni i sve dobro izgleda unatoč tome što su unutra iskombinirane stare privremene stvari (npr. crveni i plavi Lack stolići nam glume noćne ormariće).
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 00:15   #55
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
po 40cm sa svake strane ako uzmemo tu duzinu od 3m.
bi li tebi bilo dovoljno 40 cm za prolaz i otvaranje ormara?
ja mislim da je to premalo mjesta, ali predlažem da si napravite fiksne prepreke ispred nekog postojećeg ormara ili zida, pa da prijatelji sami isprobaju mogu li funkcionirati s tolikim prolazom u kojem ujedno treba otvoriti i vrata ormara.
ako mogu, onda go for it.
ja ne bih mogla.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 00:39   #56
A gle, tesko je ovako reci, zato i pitam tu ljude koji su se susretali sa takvim situacijama u dosadasnjoj praksi u stvarnom zivotu.

Ormar bi naravno bio klizni sistem otvaranja, a 40cm je onako na knap, ali da se prolaziti, pogotovo sto je rijec samo o prolazu do kreveta i do ormara i s druge strane samo do kreveta, bar po meni, ali bi zelio cuti i drugo misljenje.

Njih dvoje su trenutno potpuno van funkcije od svih kombinacija, ideja, majstora koji su dolazili i svega ostalog, i njima je trenutno sve super, samo da se vise napravi i da ne misle vise o tome.

Ja pokusavam tu biti glas razuma, ali to nije bas lagan zadatak.

Mislim, ja osobno sam prezivio u sobu 3x3 sa ormarom, bracnim krevetom, dva (2!) kinderbeta, prematalicom i milijun ostalih stvari s obzirom da sam imao dvije male bebe, iako sad kad pogledam ni sam ne znam kako je to sve stalo u sobu i kako smo hodali po njoj, ali eto, nekako jesmo.

Sa druge strane mogu napraviti vecu sobu njima, npr. 3x3m, ali onda ce djecja biti samo 3x2.2, sto mi se cini i za jedno dijete premalo a kamoli za dvoje.

Blagavaonicu ne mogu smanjiti ispod 2metra nikako jer gubi svaki smisao i nece se moci prolaziti (i ovak ce biti na knap).
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 00:48   #57
zato sam i predložila da napraviš instalaciju u kojoj ćeš simulirati taj prolaz, pa da ljudi isprobaju.
inače, na ormar s kliznim vratima, koji bi bio standardne dubine, će se potrošiti više od 60 cm.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 13:58   #58
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Ajd pomozite prije nego covjeku srusimo zid (bez brige, nije nosivi... bar se nadamo ).
Neću se petljat oko razmještaja jer nemam pametne ideje, ali trebate provjerit možete li uopće rušiti taj zid prije svega?
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 15:04   #59
Moze, bez brige, prvo sam i zvao staticara.
Nosivi je ovaj drugi zid gdje su sada jedna vrata a doci ce firma koja ce po izracunu napraviti nosivu gredu da se mogu staviti i ova druga vrata.
Takve bitne stvari uvijek prepustam strucnjacima, od izracuna do izrade te nosive grede.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 15:08   #60
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
zato sam i predložila da napraviš instalaciju u kojoj ćeš simulirati taj prolaz, pa da ljudi isprobaju.
inače, na ormar s kliznim vratima, koji bi bio standardne dubine, će se potrošiti više od 60 cm.
Koliko sam ih mjerio po ducanima, svi su 60cm dubine.

Ja sam probao i meni je iskreno to dovoljno, ovih 40cm, uostalom, moze se prici s donje strane kreveta tu je ipak sirina cca 60cm,a to je meni i vise nego dovoljno za prolaz, bilo bi super da je tako sa svake strane, ali ne moze, jer je ovaj zid nosivi i ne mogu je povecati, iako bi cak i mogao na stranu hodnika
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.