Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2016., 00:34   #1
tipovi za korištenje mobitela sa malom storage memorijom

Dakle, imam mobitel koji ima 8GB storage memorije, samo na systemske i one stvarno esencijalne aplikacije odlazi 3,5GB pa gledam kako što efikasnije rabiti taj prostor koji imam. Dakle već sam preselio sve aplikacije koje mogu na SD karticu, namjestio sam da mi kamera sprema slike na SD itd. Ali imam pitanje u vezi apdejtova. Neka pitanja će bit jako glupa, ali pojma nemam pa ću ih svejedno postavit. Dakle nudi mi mobitel instalaciju novog androida marshmallow 6.0.1 ( sa anroid verzije 5.1.1 što piše na about deviceu) , od mene traži da imam slobodnih gigu prostora, što me je i natjeralo da sve to radim. Naravno, prvo mi je izbacilo da nemam dovoljno prostora, to sam riješio tako da sam sve što sam mogao prebacio na SD i disejblao neke gluposti koje ne koristim, kao Windows Excel itd. Ako se odlučim apdejtat na tu novu verziju androida, koliko će me to memorije koštat? Neće valjda svih tih gigabajt koliko mi je potrebno da apdejt započne? Drugo pitanje bi bilo ; u play storeu sam maknuo sa opcije da mi sam apdejta ako sam na WIFI-u na manulano apdejtanje. E jebeš ga ne mogu se sjetit da li me pitao za potvrdu želim li ili ne apdejt kada je bilo namješteno na opciju WIFI opciju. Ako stavim manualno apdejtanje, hoće li me obavještavat o novim updateovima, ili ću morat svako malo ići gledati sam da li ima kakvih novih apdejtova? Ako da, gdje se to točno može pogledati?
__________________
''....na kraju kad je kao "popizdio" iz nekog razloga, skoro je eskaliralo, reko je "pipni me još jednom i gotov si", ja sam mu reko "kaj buš ti bogec", reko mu da se gubi iz stana, i onda je u hodniku strgo ruku udarajući u zid...'' - Peter Mutt
fuzija manevra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 06:13   #2
Mislim da ne bi trebao zauzeti dodanih 1GB.
U postavkama Play Storea imaš dio Notifications gdje možeš uključiti da javi kad su dostupni updatei (App updates available).

Doduše, možda je mrvicu drugačije ovisno o mobitelu.
Koji mobitel imaš?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 18:37   #3
Joj da ti odmah skratim muke...jalov posao, kupi si radije kineza s tonom memorije.
Sve aplikacije koje preselis na SD i dalje trose i memoriju telefona i za cas ti se nagomilaju podaci. Osim toga mnoge aplikacije na sd ti brejkaju. Mene su fejs i mes. izludjivali. Znali bi puknut usred nekog vaznog pisanja.
I ostani na staroj verziji sustava. Vecina problema s aplikacijama mi je krenula nakon updatea. Nisu nestali deinstalacijom i ponovnom instalacijom aplikacija.
Uglavnom ja sam nakon mjeseci maltretiranja oko toga i konstantnog ciscenja ccleanerom ne bih li koji bajt vise dobila ipak otisla i kupila mob s vise memorije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 12:26   #4
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Joj da ti odmah skratim muke...jalov posao, kupi si radije kineza s tonom memorije.
Sve aplikacije koje preselis na SD i dalje trose i memoriju telefona i za cas ti se nagomilaju podaci. Osim toga mnoge aplikacije na sd ti brejkaju. Mene su fejs i mes. izludjivali. Znali bi puknut usred nekog vaznog pisanja.
I ostani na staroj verziji sustava. Vecina problema s aplikacijama mi je krenula nakon updatea. Nisu nestali deinstalacijom i ponovnom instalacijom aplikacija.
Uglavnom ja sam nakon mjeseci maltretiranja oko toga i konstantnog ciscenja ccleanerom ne bih li koji bajt vise dobila ipak otisla i kupila mob s vise memorije.
A što bi ja rekao sa 4 Gb ROMa... Ccleaner mi je najbolji prijatelj, hahahaha

Definitivno je jedino pravo riješenje novi mob sa više ROMa
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.