Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 17:08   #1
Kako se sprijateljiti s ljudima na predavanju

Pozdrav svima! U ranim sam dvadesetima i vrlo sam povucena kao osoba sto je rezultiralo time da nemam prijatelja. Tj imam ali nisu mi toliko bliski, a fali mi to.

Kada sam na faksu uglavnom sam sa dvije cure koje mogu reci da su mi drage, ali ih ne smatram svojim prijama jer se ne druzimo bas izvan faksa, one ne izlaze, ne druze se bas, a i nemamo bas neke zajednicke interese.

Htjela bih steci prijatelje na predavanju, ali problem je sto mi je vrlo tesko prilaziti ljudima i zapocinjati neku komunikaciju s njima. Jednostavno ne znam sto bih rekla i uhvati me panika.

Drugi dio problema je sto su te dvije cure s kojima sam si dobra su vrlo cudne, primjecujem da ih ljudi tako percipiraju i pomalo izbjegavaju, a time i mene kad sam s njima.

Sad ni sama ne znam kako da zapocnem neki razgovor, sto da kazem, a da me ne uhvati panika? I kako da pokazem da iako sam mozda malo povucena nisam totalni frik i da zelim komunicirati s ljudima?

Bilo kakav savjet je dobrodosao! Hvala!
yandiib is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:20   #2
Dođeš na predavanje bez ičega, sjedneš kraj nekog nepoznatog. Kad dođe potpis zamoliš za kemijsku. Ako nemate kemijsku zajedno tražite od nekog trećeg, malo sprdaš profesora/icu tijekom predavanja, i eto ti nekog novog. Probaš pitat za kavu na kraju predavanja ili neznam skripte šta već i tak polako se skompaš. Neće uspjet sa svima al s nekima ćeš već kliknut.
Swipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:58   #3
Quote:
yandiib kaže: Pogledaj post
Drugi dio problema je sto su te dvije cure s kojima sam si dobra su vrlo cudne, primjecujem da ih ljudi tako percipiraju i pomalo izbjegavaju, a time i mene kad sam s njima.
a ništa ti nađi one najpopularnije na predavanju pa se druži s njima. tako ćeš i ti biti cool, popularna i cijenjena u toj užoj društvenoj skupini. ulaznica za pristup ti je najvjerojatnije izgled ili novac, ili oboje
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 20:36   #4
Quote:
yandiib kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! U ranim sam dvadesetima i vrlo sam povucena kao osoba sto je rezultiralo time da nemam prijatelja. Tj imam ali nisu mi toliko bliski, a fali mi to.

Kada sam na faksu uglavnom sam sa dvije cure koje mogu reci da su mi drage, ali ih ne smatram svojim prijama jer se ne druzimo bas izvan faksa, one ne izlaze, ne druze se bas, a i nemamo bas neke zajednicke interese.

Htjela bih steci prijatelje na predavanju, ali problem je sto mi je vrlo tesko prilaziti ljudima i zapocinjati neku komunikaciju s njima. Jednostavno ne znam sto bih rekla i uhvati me panika.

Drugi dio problema je sto su te dvije cure s kojima sam si dobra su vrlo cudne, primjecujem da ih ljudi tako percipiraju i pomalo izbjegavaju, a time i mene kad sam s njima.

Sad ni sama ne znam kako da zapocnem neki razgovor, sto da kazem, a da me ne uhvati panika? I kako da pokazem da iako sam mozda malo povucena nisam totalni frik i da zelim komunicirati s ljudima?

Bilo kakav savjet je dobrodosao! Hvala!
I meni je to falilo na faksu. Ljudi se druže u grupicama kako se znaju iz srednje, a budući da sam na svojem faksu ja bio jedini iz moje srednje, nisam baš mogao jednostavno banuti u neku grupicu koja se dobro zna otprije. Možda da upišeš neku aktivnost? Tamo se ljudi upoznaju i sprijatelje.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:02   #5
Quote:
gigranovic kaže: Pogledaj post
I meni je to falilo na faksu. Ljudi se druže u grupicama kako se znaju iz srednje, a budući da sam na svojem faksu ja bio jedini iz moje srednje, nisam baš mogao jednostavno banuti u neku grupicu koja se dobro zna otprije. Možda da upišeš neku aktivnost? Tamo se ljudi upoznaju i sprijatelje.
Nema ti to baš previše veze, i ja sam na faksu bio jedini iz svoje srednje pa sam se skompao s ljudima već na upisu. Puno je veći problem što ona te dvije frendice vidi kao čudne, jer eto nisu ukalupljene u nešto što je cool, pa će se i njih riješit ak tak nastavi.

Autorice, daj ljudima priliku, kakvi god da jesu, nemaš kaj izgubit, a netko će se već "zauzet za tebe" i prihvatit te takvu kakva jesi i neće te pustit samo tako. Još si jako mlada; ak ti išta pomaže, ide to na bolje s godinama, postane lakše. Jednom kad prelomiš da nemaš kaj izgubit i da život samo proleti, možda se riješiš i tog straha. Nikakve aktivnosti ti neće pomoć dok god ti je mindset takav kakav je. Opusti se, nije ni velikoj većini drugih ništa lakše, ma koliko se trudili to sakrit
sljeme1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 00:26   #6
Za autoricu :
Malo razmisli o tome zašto si se počela družiti s te dvije cure za koje misliš da ih drugi doživljavaju čudnima. Vjerojatno su te s nečim privukle čim ste se počele družiti pa razmisli o tome zašto si ih odabrala ili one tebe. Vjerojatno i sama imaš sliku kakve ljude voliš, s kakvima bi se voljela družiti izvan faksa i probaj takve i naći. Za početak vjerojatno si već skužila neke koji su ti simpa,ali ih nisi baš dobro upoznala. Možeš jednom sjesti pokraj njih/nekoga pa pitati nešto oko faksa,za neki kolegij ili komentirati neki ispit pa drugi put kažeš nešto o sebi,pitaš drugu stranu,idući put opet nešto i već ćeš bolje nekoga upoznati. Možeš za početak barem sudjelovati u nekom razgovoru,ne mora to biti puno,dovoljno da te primijete za početak. Ne moraš se toga bojati,na koncu svi nekako brinemo što će netko drugi misliti o nama tako da nisi jedina i ne treba stvarati frku oko toga. Ako ti ljudi nekoga tko je zatvoreniji po naravi tj. introvertiran doživljavaju čudnim zbog toga,to je onda njihov problem,ti nikome ne moraš dokazivati kakva si,to će vidjeti oni koji te upoznaju i to je dovoljno.
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 23:02   #7
Pitati nekoga što misli o određenom dijelu predavanja...
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 23:20   #8
Po mom iskustvu većina ne zna u kojoj je dvorani, a na predavanju hvataju muhe. Bolje bi prošlo da pozove random osobu na kavu. To uvijek pali kod studenata.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 20:28   #9
Quote:
gigranovic kaže: Pogledaj post
I meni je to falilo na faksu. Ljudi se druže u grupicama kako se znaju iz srednje, a budući da sam na svojem faksu ja bio jedini iz moje srednje, nisam baš mogao jednostavno banuti u neku grupicu koja se dobro zna otprije. Možda da upišeš neku aktivnost? Tamo se ljudi upoznaju i sprijatelje.
Često se vrlo rano formiraju neke grupice na osnovi raznih poveznica, a ako u startu ostaneš izvan toga, teško se uklopiti u neku grupicu ako si povučena osoba. Mislin možeš ti bit konkretan sa svima, ali ne baš da upadneš u 'krug'.
Ne znam šta savjetovati. Mislim ok, ja ne volim baš društvo pretjerano pa mi je odgovaralo bit dobar sa dvoje ljudi, ali kad su oni ili ja recimo ostali na godini iza, lako bih pronašao druge jer znam s duhovitošću probit led. Je li to primjenjivo na autoricu, pojma nemam.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 13:52   #10
Hm pa ne znam tko je tu čudan, jer su se te dvije cure družile i prije i onda tebe primile u društvo, drugi se nitko s tobom ne želi družiti, pa umjesto što njih nazivaš čudnima zapitaj se kakva si ti.

Ali imam rješenje, ponudi se toj popularnoj ekipi da im ideš kupovati sendvič kad su gladne i slično, nudi usluge(ali ne očekuj natrag), nametaj se, možda te i prime u društvo, prozbore koju s tobom, pozovu možda jednom na kavu, ali i ako ne nebitno, bitno da ostvariš bilo kakvu komunikaciju s njima, to je stvar prestiža, znam takvih primjera koji su uspjeli u tome pa sretno.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.