Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 12:13   #61
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
E, ali upravo to i jest problem!

Jako puno toga se može predstaviti na način koji će masu ljudi uvjeriti da je laž - istina. U tome i jest opasnost.

Da odemo još korak dalje imaš sve više luđaka koji vjeruju da je Zemlja ravna ploča. I brdo youtube videa i rasprava po forumima u kojima pobornici teorije stavljaju "argumente" u koje će povjerovati svatko bez malo više znanja. A takva je većina ljudi. Histerija oko cjepiva, ravna ploča, ideja da je svijet star par tisuća godina...

Sad, ne kažem da bih doslovno zabranjivao nekom da govori da je Zemlja ravna ploča, ali govorim to u kontekstu da i nije baš da istina uvijek ispliva. Evo ti luđaka s cjepivima - na osnovu neznanstvene studije koju je odbacio sam autor, stare par desetljeća, danas imaš cijeli pokret bolesnika koji misle da im djecu ubijaju cjepivima. I već se polako vraćaju neke bolesti koje su bile praktički iskorijenjene.

Ne kažem time da bih zabranio da netko govori da su cjepiva ubojstvo (iako nije ni baš tako bezazlena stvar širiti te laži), ali na sličan način netko može tisuće i tisuće ljudi uvjeriti da su Židovi gamad koju treba istrijebiti prije nego oni istrijebe nas.
Ovo je strašno šta se danas propagira , ali još strašnije što toga ima jako puno i što ima mnoštvo sledbenika.
To je neka nova vrsta religije , jer religija(monotesitička) počiva na negiranju i drugih i na inatu , i to je prva teroija zavere.
I hrišćanski apostoli i Muhamed kad su ih prozivali da lažu i pričaju gluposti odmah pretili paklom i ubijanjem , a onda pozvali vernike i konačno svoju veru uobličili na tome(parafarazima) :"Što više oni govore da mi lažemo to je naša vera istinitija i jača".

E tako i ovi krecionisti,vakciniacije,...sve rade u inat upravo zato što misle da je to sve nametnuto od nekoga tipa ateisti,zli naučnici,soroševci,inovernici,.. i naravno PC-ovci.

Hoću reći da je njihov odnos spram nauke isti kao spram PC , tj.oni su ubeđeni da ih jedno i drugo sputava u slobodi govora i izražaja.
Nešto u stilu :"Neće meni tamo neki naučnici da određuju jel zemlja okrugla ili ne i jel trebam vakcinisati dete ili ne" , i onda naglabaju svoje "argumente" koji su uvek teorija zavere i ugrpženost njihove slobode izbora.

p.s
Inače super su mi na ovdašnjim forumima pamfleti o iskonskom zlu prsvetiteljstva iz 19.veka,franusckoj buržoaskoj revoluciji,nezavisnošć USA,.... , da čovek prosto ne poveruje.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:35   #62
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Collins - slažem se u kontekstu svijeta, no generalno mi je shvatljivo i da se brinemo prvenstveno o vlastitom dvorištu. Naravno da mi kao stanovniku planete nije totalno svejedno kakva je situacija u Saudijskoj Arabiji ili Sjevernoj Koreji, ali me ipak znatno više brine društvo u kojem ja živim.
Problem je što naše vlastito "malo dvorište" sve više ovisi o svjetskim zbivanjima. Računi za vanjsku politiku počinju se isporučivati običnom puku.

Ne sviđa nam se nekontrolirana, masovna imigracija ? Super, ali ona ima svoje razloge i nije prirodna pojava.
Postoje ljudi, vrhunski intelektualci, koji daju prijedloge... npr. da se prognanom stanovništvu omogući ne samo izbjeglički logor "kod susjeda", već pomognu izgraditi pravi produktivni mali gradovi... dok se ne ugasi ratno žarište u njihovoj zemlji.
Dodao bih... interesi u trgovini i proizvodnji oružja su ogromni. Po meni, oni koji zaista žele biti PC, trebali bi protestirati protiv "vražjeg petrodolarskog-vojno-industrijskog trokuta".

Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
E, ali upravo to i jest problem!

Jako puno toga se može predstaviti na način koji će masu ljudi uvjeriti da je laž - istina. U tome i jest opasnost.

Da odemo još korak dalje imaš sve više luđaka koji vjeruju da je Zemlja ravna ploča. I brdo youtube videa i rasprava po forumima u kojima pobornici teorije stavljaju "argumente" u koje će povjerovati svatko bez malo više znanja. A takva je većina ljudi. Histerija oko cjepiva, ravna ploča, ideja da je svijet star par tisuća godina...

Sad, ne kažem da bih doslovno zabranjivao nekom da govori da je Zemlja ravna ploča, ali govorim to u kontekstu da i nije baš da istina uvijek ispliva. Evo ti luđaka s cjepivima - na osnovu neznanstvene studije koju je odbacio sam autor, stare par desetljeća, danas imaš cijeli pokret bolesnika koji misle da im djecu ubijaju cjepivima. I već se polako vraćaju neke bolesti koje su bile praktički iskorijenjene.

Ne kažem time da bih zabranio da netko govori da su cjepiva ubojstvo (iako nije ni baš tako bezazlena stvar širiti te laži), ali na sličan način netko može tisuće i tisuće ljudi uvjeriti da su Židovi gamad koju treba istrijebiti prije nego oni istrijebe nas.
Čitao sam jedan dobar članak (mogu naći link) u kojem autori, liberali uzgred, spominju kako je velik dio predrasuda vezan, ne uz (ne)obrazovanje, već uz ideologiju i interese.
Također, u današnjem svijetu specijaliziranog znanja, dosta ljudi, u Americi npr., van svoje struke i posla, ne zna mnogo, blago rečeno.
Recimo, teoriju evolucije praktično koristi relativno malen broj ljudi u svom poslu... van njihovog kruga, budimo iskreni, teorija evolucije, točno djelovanje cjepiva, globalno zatopljenje, itd.... stvar je vjere, kao što je spomenuo @u prolazu.
Možda prilično dobro argumentirane, branjene... ali ipak vjere (uzgred, vjernik sam, ali slažem se sa onima koji drže da ju je moguće uskladiti sa Darwinom).

Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Da, ali si ti onda očito razuman. Tisuće ljudi će ih čitat i bez daljnjeg razmišljanja ostat do kraja života uvjereni da je to samo još jedna velika židovska laž. To je problem.
Još nešto... puno toga ovisi o uzajamnom (ne)povjerenju elita i običnog puka. Dok društvo napreduje, obični ljudi smatraju da će im djeca živjeti bolje od njih... povjerenje se prenosi i na obrazovni program.

Kada se uvuče crv sumnje i nesigurnosti... sve se počinje dovoditi u pitanje. "Oni gore" postaju neprijatelji... a počinju se tražiti i dostupni "sluge plutokracije".

Ponavljam... liječi se uzrok... dok ima vremena.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:41   #63
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ne postoji nikakva eksplozija nasilja, postoji samo eksplozija medija koji razvlače svaki slučaj nasilja pa ljudi imaju pogrešan dojam da ga je više i da nikad nije bilo opasnije.

Gotovo da nema države u kojoj danas nije bitno manje nasilja, ubojstava, svega nego prije 20-30 godina.

Iznimka je terorizam, ali i njega je bilo u ogromnim količinama u sedamdesetima i osamdesetima, onda se nakratko primirila situacija.
Mislio sam na Domovinski rat...

Osim toga, ne radi se samo o količini nasilja i broju ubojstava, već i o osjećaju napredovanja ili nazadovanja, iz gledišta običnog čovjeka.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:26   #64
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ne, radilo se samo o drugoj vrsti 'političke korektnosti', u kojoj su nacisti određivali što je politički korektno a što ne.
Ja bih to radije nazvao "Politička Antikorektnost", jer namjera joj je bila opozitna namjeri današnje PC, no hajde...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 22:23   #65
Čak su i izrazito liberalni Simpsoni počeli ismijavati američka sveučilišta i njihovu političku korektnost.

https://www.youtube.com/watch?v=p8M2tg2RkIQ
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:25   #66
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Čak su i izrazito liberalni Simpsoni počeli ismijavati američka sveučilišta i njihovu političku korektnost.

https://www.youtube.com/watch?v=p8M2tg2RkIQ
Nije to više čak ni smiješno.

Kao odgovor na ludilo sa rodnim identitetima, sada se fora rodno identificirati kao jurišni helikopter:
https://www.youtube.com/watch?v=kyYWpHZBXAA
https://www.youtube.com/watch?v=__BZahm4lfY
https://www.youtube.com/watch?v=pV1Gukj3dgc
https://www.youtube.com/watch?v=7DbQ7Imqi1s&t=4s

Ima i nova oznaka za transrodni wc:

https://www.google.hr/search?q=all+g...4fR_72d4SJHxM:
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:22   #67
Transrodnost je poremećaj , i tim ljudima treba pomoći da budu ono što misle da bi trebali biti , ali ih ne možemo tretirati kao normalne jer prosto su rođeni sa rodnim poremećajom , i odrezivanje kite,pucanje hormonima i oblačenje ne može anulirati ono što jesu , a to je prosto da su ljudi sa rodnim poremećajem.

Misilim da su gej-grupe i feministikinje i stale liberalne skupine krive što su dozvolili da i trandže upadnu sa njima u isti koš , tako da sad gejevi i feministkinje beru plodove svoje gluposti jer ih javnost njihoovm krivicoom opet smatra nenormalnim posle toliko godina borbe za prava jer ispada da je i biti gej takođe poremećaj i običan hir psihotičnih osoba.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:36   #68
Citam danas u novinama kako Joe Biden kaze da ako nategnete pijanu zensku da je to silovanje.
Neznam za vas ostale ali ja sam serijski silovatelj.


Najgore od svega je sto se ja mogu tu sprdati sa tim talibanom koji ocito nezna nista o jebacini a ni alkoholu...ali prije ili kasnije ce netko zavrsiti iza resetaka samo zato sto ce se neka zenska nakon noci pune veselja naknadno pokajati.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:49   #69
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Citam danas u novinama kako Joe Biden kaze da ako nategnete pijanu zensku da je to silovanje.
Neznam za vas ostale ali ja sam serijski silovatelj.


Najgore od svega je sto se ja mogu tu sprdati sa tim talibanom koji ocito nezna nista o jebacini a ni alkoholu...ali prije ili kasnije ce netko zavrsiti iza resetaka samo zato sto ce se neka zenska nakon noci pune veselja naknadno pokajati.
Takođe i ja sam.
Meni je mladost prošla u pijanim jebačinama , čak šta više nikad se nisam družio sa devojkama koje ne piju , prvo zato što je to cool a drugo zato što je i meni i njoj lakše pada taj celi proces do seksaulanog čina tj.mnogo je kraći i rasterećujući.

To je malo zeznuta stvar , jer zaista postoji problem silovanja na žurkama i slično , ali postoji i problem ljutitih i besnih žena što su dale pičke nekome koji ih nije posle šljivio 5% pa se svete.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:04   #70
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Takođe i ja sam.
Meni je mladost prošla u pijanim jebačinama , čak šta više nikad se nisam družio sa devojkama koje ne piju , prvo zato što je to cool a drugo zato što je i meni i njoj lakše pada taj celi proces do seksaulanog čina tj.mnogo je kraći i rasterećujući.
E pa dobro dosao u politicki korektno drustvo.
Ne samo to, nego ako kojim slucajem skines kondom usred cina ..i TO je silovanje.

u prolazu <<<<< guilty as charged.

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
To je malo zeznuta stvar , jer zaista postoji problem silovanja na žurkama i slično , ali postoji i problem ljutitih i besnih žena što su dale pičke nekome koji ih nije posle šljivio 5% pa se svete.
Ako nategnes zensku pijanu ili trijeznu koja ne zeli spavati sa tobom...to je oduvijek bilo silovanje.

Ovo je sad nesto novo..


Po politicki korektnom svjetonazoru ako zena trgne jednu sljivovicu ti si nju silovao..i to po novim trendovima koje pokusavaju progurati...ti moras dokazati da nisi a ne ona da jesi.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:13   #71
Dr. Janet Albrechtsen o političkoj korektnosti

__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.