Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2016., 15:27   #101
Cekam express paket iz Njemačke od 29.11. Tracking nista ne pokazuje. S obzirom da ne mogu stalno dezurati kod kuce, zanima me imaju li dostavu u Splitu I sto mogu napraviti?
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 22:45   #102
Nazovi DHL i pitaj ih je li stigao paket kod njih. Možeš se preko telefona dogovoriti kada želiš dostavu. Barem je tako u Zagrebu.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 17:25   #103
Pozdrav,

Kupio sam prije par dana jaknu preko Aliexpressa (1400kn) i pod slanje paketa odabrao China Post Registered Air Mail, jos sam naglasio u poruci da mi posalje paket preko iste. Vidim jucer da je paket poslan preko DHL Expressa.
Sad cu vjerovatno morati platiti carinu i troskove.
Mozete li mi reci koliko bi to otprilike bilo na tu cifru od 1400kn?
Isto tako mogu li ne preuzeti paket ili reci da ne zelim platiti i neka vrate paket, tj. imam li pravo traziti refund od Aliexpressa nakon toga, jer seller nije poslao paket obicnom postom kako je navedeno tijekom placanja i jos je imao napomenu u poruci.
Imate li nekakav prijedlog ?
rxma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 08:48   #104
bok,

iskreno ako doista želiš tu jaknu onda ti je svejedno dal ti ide DHL-om ili običnom poštom jer ako ide običnom poštom opet će carina zadržati paket i tražiti te vrijednost robe. znači išlo DHL-om ili običnom poštom ćeš morati platiti davanja država koju su jednaka u oba slučaja.

jedina razlika je da kod DHL-a plaćaš fiksnu naknadu 125kn za obradu paketa, dok ako ide običnom poštom plaćaš cca 60kn.

inače ti taj paket nisi prisiljen primiti ako ga ne želiš, ti zapravo već sada možeš putem e-maila javiti DHL-u da ne želiš primiti paket i da ga vrate pošiljatelju. samo trebaš navesti broj pošiljke.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 13:04   #105
Koliko bi otprilike koštalo da se korištena dječja kolica dopreme iz australije u HR, DHL-om?
Pitam ne samo radi troška transporta nego i radi carinjenja, poreza itd. Dakle radi se o rabljenim kolicima (od drugog člana obitelji).
Da li i na rabljenu robu ide carina?
Metalzoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 16:31   #106
Quote:
Metalzoid kaže: Pogledaj post
Koliko bi otprilike koštalo da se korištena dječja kolica dopreme iz australije u HR, DHL-om?
Pitam ne samo radi troška transporta nego i radi carinjenja, poreza itd. Dakle radi se o rabljenim kolicima (od drugog člana obitelji).
Da li i na rabljenu robu ide carina?
ide na svu robu bila nova ili rabljena.
e sada to ovisi o tome na koju vrijednost bi carinik odredio.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 02:31   #107
Pozdrav,

kupio bih neku sitnicu od 10 € preko Amazon.de, a u opisu dostave piše DHL. Tu sam čitao da DHL naplaćuje nekakvih 125 kn, ali ne znam odnosi li se to na ovako male kupnje. Ako bi mi to naplatili na mojih 75 kn, kupovina ne bi imala smisla.

Kakva je situacija s tim i naplaćuje li DHL uvijek 125 kn ili samo nekada? I ako samo nekada, u kojim je to slučajevima?
prasak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 08:23   #108
nemaš nikakvih dodatnih troškova jer je njemačka u EU kao i mi
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:05   #109
Quote:
prasak kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija s tim i naplaćuje li DHL uvijek 125 kn ili samo nekada? I ako samo nekada, u kojim je to slučajevima?
To se naplaćuje samo kad oni pošiljku proslijede na carinu. Kad naručuješ iz EU carine nema, pa nema ni tih dodatnih troškova.
joule1309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:02   #110
Molim pomoc,teta bi mi poslala mobitel iz Njemacke u Hr,zanima me dali se carini posto smo u Eu ili ne?
__________________
BEBA
Bebaćica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:14   #111
Nema carine ni PDV-a na robu iz EU...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 11:59   #112
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
prvo će te dhl kontaktirati i tražiti e-mail. nakon toga uglavnom ti njima putem e-mail moraš poslati paypal screenshot ili račun gdje se vidi vrijednost robe. isto tako ako nije nigdje naznačeno iznos shipping, onda će ti to uračunati i na taj ukupan iznos plaćaš 25% pdv-a plus 125kn DHL troškova.
A kakav je postupak ako te dhl NE kontaktira? Jer majice koje sam naručio iz SAD-a su (navodno) stigle u RH 22.6. i nisam dobio nikakvu obavijest o tome (osim što vidim da su stigle preko DHL Plus tracking numbera).
RogueTanuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:29   #113
Evo sad da ja napišem kakvo sam grozno iskustvo imao sa DHL-om. Znači goru i klošarskiju firmu od njih nisam vidio, mislim u HP-u svi znaju kako je, Overseas samo šta im se kombiji ne raspadnu, pa reko valjda je DHL švabo dobar... Dobar je kurac!
Znači naručim iz hong konga dio za dron koji košta 25€, mislio sam da mi neće zbog 3€ zaustavit paket, al naravno, govno je govno i govno samo smrdi...
tako da je neko govno zaustavilo mi paket jutros na faking rođendan, zvao sam ih lijepo i poslao im račun, objasnio da mi je rođendan i da neće valjda me karat radi 3 eura.. našta mi je neki tamo pederko Josip počeo ko diktafon pričat, reko sam mu da mu šaljem na mail račun da vide sve i da nebudu pizde... na to mi je on rekao da će vidit šta se može napravit i poslao mi za 5min mail da idem po EORI broj, 5 puta sam ga u mailu tražio da mi napišu ukupan iznos koliko moram platit i dao im račun.. niti jednom (još uvijek nema odg) mi nije napisano koliko moram platit, samo svaki put da idem po EORI na carinu itd itd... reko fakat ste govna, i taj DHL i taj Josip i ono govno koje mi je zaustavilo paket... na kraju moram na govance koje košta 150kn platit faking pdv i pregled 200kn... i to se nadam da je 200kn jer gospoda i dalje zadržava paket bez da mi da informaciju koju ih tražim...
lijepo sam se iznenadio kad sam saznao da se EORI naravno kod nas nemože dobit na licu mjesta nego se čeka.. nadam se da baba zna čitat i da neće fulat mail, jer ću popizdit.. uglavnom ročkas upropašten, DHL uprljanog ugleda, a ja ostao fino pojeban... nadam se da neko govno iz DHL ovo čita i neka zna da im svima jebem mater u mislima svake sekunde dok sam živ...
Life_is_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 20:45   #114
Di je tocno problem? Posiljka je skuplja od 160 kn i imas davanja ko i svi drugi. Pa nemre lik koji tam radi naplatiti odokativno, on ubaci cijenu u komp i izbaci mu tvoja davanja. Mogo si cekati 20 dana i dobiti posiljku regularnom postom i 99% da bi proslo bez dodatnih davanja, ako nebi, ispalo bi ti 50-70 kn jeftinije nego preko dhla.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 20:46   #115
Dupli post.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:43   #116
Quote:
Life_is_good kaže: Pogledaj post
uglavnom ročkas upropašten, DHL uprljanog ugleda, a ja ostao fino pojeban...
Toliko toga nadrobio, a za sve sam kriv...
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 11:07   #117
S DHL-om do sada uvijek apsolutno 100 % pozitivna iskustva.

Točno preko tracking broja mogu unaprijed znati koji točno će mi dan doći pošiljka i naravno, prije toga me dostavljač nazove jesam li kod kuće da uštedi vrijeme i novac prvo sebi i svojoj kompaniji, a onda i meni. U zadnje vrijeme se lijepo dogovorimo da moj susjed primi ako mene nema.
U jednom slučaju mu je bilo usput pa mi je i na drugu adresu dostavio pošto nisam bio kod kuće, a jednom me bio pričekao 10-ak minuta da dođem kući.

Tako da ono, kad vidim reklamu na tv-u od naše dične pošte, koji ti ni ne pozvone da imaš poštu, nego samo ubace obavijest, bljuje mi se
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 14:16   #118
Quote:
Life_is_good kaže: Pogledaj post
Evo sad da ja napišem kakvo sam grozno iskustvo imao sa DHL-om. Znači goru i klošarskiju firmu od njih nisam vidio, mislim u HP-u svi znaju kako je, Overseas samo šta im se kombiji ne raspadnu, pa reko valjda je DHL švabo dobar... Dobar je kurac!
Znači naručim iz hong konga dio za dron koji košta 25€, mislio sam da mi neće zbog 3€ zaustavit paket, al naravno, govno je govno i govno samo smrdi...
tako da je neko govno zaustavilo mi paket jutros na faking rođendan, zvao sam ih lijepo i poslao im račun, objasnio da mi je rođendan i da neće valjda me karat radi 3 eura.. našta mi je neki tamo pederko Josip počeo ko diktafon pričat, reko sam mu da mu šaljem na mail račun da vide sve i da nebudu pizde... na to mi je on rekao da će vidit šta se može napravit i poslao mi za 5min mail da idem po EORI broj, 5 puta sam ga u mailu tražio da mi napišu ukupan iznos koliko moram platit i dao im račun.. niti jednom (još uvijek nema odg) mi nije napisano koliko moram platit, samo svaki put da idem po EORI na carinu itd itd... reko fakat ste govna, i taj DHL i taj Josip i ono govno koje mi je zaustavilo paket... na kraju moram na govance koje košta 150kn platit faking pdv i pregled 200kn... i to se nadam da je 200kn jer gospoda i dalje zadržava paket bez da mi da informaciju koju ih tražim...
lijepo sam se iznenadio kad sam saznao da se EORI naravno kod nas nemože dobit na licu mjesta nego se čeka.. nadam se da baba zna čitat i da neće fulat mail, jer ću popizdit.. uglavnom ročkas upropašten, DHL uprljanog ugleda, a ja ostao fino pojeban... nadam se da neko govno iz DHL ovo čita i neka zna da im svima jebem mater u mislima svake sekunde dok sam živ...

nisu te ništa zeznuli... jer je sve po procuderi. ali da su zeznuti to jesu.
plati ćeš 25% pdv-a na ukupnu vrijednost plus 125kn DHL troška.

također nemoj zaboraviti naglasiti free shipping ili ako nije mora negdje na računu pisati jer će ti inače u protivnom DHL dodatno zaračunati shiiping u vrijednost robe.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 14:20   #119
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
nisu te ništa zeznuli... jer je sve po procuderi. ali da su zeznuti to jesu.
plati ćeš 25% pdv-a na ukupnu vrijednost plus 125kn DHL troška.

također nemoj zaboraviti naglasiti free shipping ili ako nije mora negdje na računu pisati jer će ti inače u protivnom DHL dodatno zaračunati shiiping u vrijednost robe.
Shipping uvijek ide u vrijednost robe. Free shipping i DHL je rijetko vidljiv.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:04   #120
Imao neugodno iskustvo preko DHL

Preko iherba (gdje godinama narucujem bez problema) narucio dodatke za prehranu u vrijednosti 245 kn, ok, platim, a na webu, koliko se sjecam jedina opcija bio dhl, ok, dodatci prehrani su to, nije velika stvar.

DHL javi za EORI broj, sve proslo u roku kad jutros moram platit 200 kn za obradu troskova a vrijednost robe 245 kn. Odbio sve, cekam da mi iherb vrati novce i idem u ljekarnu di ce me ispast manje nego preho DHL.

Nevjerovatno.
__________________
Nisam procitao pravila za oblikovanje potpisa.
Kick_Ass is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.