Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 12:30   #5381
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
..balansiranje energija , liječenje i uzdizanje
Dodatna svrha je bila i balansiranje planetarnih energija, što i danas još uvijek djeluje, ali bitno slabije jer više nije tako precizno usmjerena. 57.13
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:14   #5382
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Stranica piramide prema magnetskom sjeveru.
A kada su onda piramide građene da se magnetski sjever toliko pomjerio? Inače, znaš li kako izgledaju trajektorije magnetskih silnica?
Magnetska polja su također potpuna jasna jer se mogu vrlo jednostavno i precizno simulirati. To doista nije nikakav problem, a stvaraju se daleko daleko jača magnetska polja no što je polje Zemljinog magnetskog polja. Ako meni ne vjeruješ postavi kompas pa mu približi magnet ... odmah ćeš uočiti djelovanje.
A magnetsko polje ima razna djelovanja na fero feri dija i para magnetske materijale ... tako da probaj ipak razmisliti o tvrdnjama onih koji rezoniraju besmisleno ....

I koja je to energija na koju utiče magnetsko polje koje je potpuno fizikalno?

Metafizičari rado pominju potpuno fizikalne pojmove, ali o njima pojma nemaju.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 18:33   #5383
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
kada su .. piramide građene...?
23.6 Prema tom izvoru veliku piramidu su sagradili otprilike prije 6000 godina, i ta ih je civilizacija nastavila graditi još oko 1500 godina.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 07:19   #5384
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
.. koja je to energija..
Spominju se pojmovi "prana - (spiralno) svjetlo", i energetski centri tijela - čakre, aure, kao metafizički pojmovi.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 17:08   #5385
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
23.6 Prema tom izvoru veliku piramidu su sagradili otprilike prije 6000 godina, i ta ih je civilizacija nastavila graditi još oko 1500 godina.
vrlo lijepo i pohvalno što umiješ prenijeti ono za što se zalažeš. Treba ići korak po korak. Prvo logikom, a potom znanjem. Bilo fizike bilo metafizike koju upražnjuješ tako da će se moćoi naučiti i o tome od strane tebe.
Vratiti ću se korak natrag.

Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Stranica piramide prema magnetskom sjeveru.
Malo je neobična tvrdnja obzirom kako se pozicija magnetskih polova stalno mijenja. Priznati ćeš kako je smiješno pričati o "usmjerenosti" kroz vrijeme gradnje poglavito što su tri najveće piramide identično usmjerene, a vremena izgradnje se proteže stotinama godina.
Više su se ravnali po zvijezdama. One su postojanije.
Potom ćemo o djelovanju magnetskog polja ...ono je vrlo jednostavno.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 17:24   #5386
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Spominju se pojmovi "prana - (spiralno) svjetlo", i energetski centri tijela - čakre, aure, kao metafizički pojmovi.
Zašto misliš da je taj Ra u pravu? Samo zato jer dijeli ime s vrhovnim egipatskim božanstvom?
Što je to što te tjera da vjeruješ u tu neistinu i manipulaciju nekolicine osoba/šarlatana koji nisu ponudili niti jedan dokaz o tome što govore, koji čak ni u odgovorima nisu dosljedni.
Treba malo koristiti logiku, znanje, analizu, sintezu, analogiju i nešto ipak treba znati da se može donositi zaključke koji su vrlo izvjesni.
ovo što ti #saugaro govori o magnetskom polju možeš i sam provjeriti. Uzmi kompas i shvatit ćeš. Ne treba ti Ra za to. Tad ćeš shvatiti da se radi o manipulaciji.
Nadalje, ako misliš da je orijentiranje u prostoru po zvijezdama nešto posebno i nadnaravno, nauči da su se pomorci i znatno kasnije, pa i danas, ako im otkaže GPS, u stanju orijentirati prema zvijezdama (svaki kapetan broda mora znati ključna sazviježđa na nebu na ruti kojom se kreće...provjeri u pomorskim školama).
Istina je vrlo jednostavna. Samo joj se treba malo, uz vrlo malo truda, približiti. Ne treba ići u rudnik. Ali ne treba ostati začahuren u sobnom naslonjaču.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:43   #5387
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je taj Ra u pravu?
Njihove mi informacije odlično rezoniraju, kao i svi ostali konfederacijski izvori.

Ali, konkretno o temi, pokušaj s idejom da je velika piramida grobnica faraona nije mi nikako sjeo, i tako je ostalo nekoliko desetljeća. Ra informacije mi zvuče savršeno logično, cjelokupna njihova informacija i o svim drugim temama.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:36   #5388
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Njihove mi informacije odlično rezoniraju, kao i svi ostali konfederacijski izvori.
Ovo nemam potrebe komentirati jer nije stvar rezonancije nego činjenica i znanja. Percepcija znanja nije isto što i znanje samo po sebi.

Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Ali, konkretno o temi, pokušaj s idejom da je velika piramida grobnica faraona nije mi nikako sjeo, i tako je ostalo nekoliko desetljeća. Ra informacije mi zvuče savršeno logično, cjelokupna njihova informacija i o svim drugim temama.
To je vrlo lako, po mom mišljenju objasniti s brojnim drugim primjerima iz povijesti ljudskog roda. Ljudi su, posebno vladari, uvijek stremili gradnji i u širinu, ali posebno u visinu jer je širina posjeda pokazivala zemaljsku snagu i moć dok je stremljenje ka visinama izazivalo zaprepaštenje, poštovanje podređenih te samo približavanje božanstvima.
Piramide nisu jedini objekti takve vrste i namjene. Međutim, i oni su, u ovom slučaju faraoni, bili vrlo praktični. Znali su da lopovi ne brigu brige niti ih more strahovi od duhova i utvara prilikom provala u grobnice/piramide. Kako bi to izgledalo da se u faraonovoj grobnici, gdje su svi vidjeli da je faraon sahranjen, nađe neki lopov koji će preživjeti sve prepreke i zamke te iznijeti dio faraonovih ostataka i reći.....tu je, umro je, raspada se, nije otišao na onaj svijet gdje se svaku noć navodno bori da nam sunce ponovo izađe......i ode cijeli sustav vjerovanja u veliko ništa, izgubi se strahopoštovanje kod podređenih...eto revolucije........zato su tražena skrovita, udaljena, teško pristupačna mjesta gdje su odlagana tijela. Međutim, kad provalnici provale u piramidu, a to nije bilo pitanje hoće li, nego kad će, ulaskom vide da tijela nema....i krene priča da se ipak svaku noć bori za spas civilizacije......
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 08:23   #5389
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
.. Kako bi to izgledalo da se u faraonovoj grobnici, gdje su svi vidjeli da je faraon sahranjen, nađe neki lopov koji će preživjeti sve prepreke i zamke te iznijeti dio faraonovih ostataka i reći....
Ta priča o lopovima može proći ako se ne zadržavamo previše na detaljima.

Veliki problem su slike i zapisi na zidovima, i preciznost izrade koja je navedena u prvom postu. Uglavnom se slažem s većinom tvrdnji u prvom postu i još nekim detaljima na drugim linkovima. Radilo se je o primitivnoj poljoprivrednoj civilizaciji. Ništa specijalno, osim što su dobili pomoć od vrlo naprednih civilizacija.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 06:26   #5390
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Spominju se pojmovi "prana - (spiralno) svjetlo", i energetski centri tijela - čakre, aure, kao metafizički pojmovi.
Nažalost, potpune besmislice razbacivanjem riječi koristeći djelomično znanstvene pojmove. No možda ne razumijem jer za razumijevanje trebamo korak po korak ... tako da je za sada ovo primordinarno bulažnjenje, ne mislim na tebe nego na članke na koje se referiraš.
Potpune besmislice kao što rekoh i to ti u svakom momentu mogu dokazati bilo riječima bilo jednostavnim pokusima ako razmisliš kako i ja kao i ti svoje promišljanje držim ispravnim no cijenim oponentsko ako nije antipodsko logički!!!!!!!!

Osim što "Ra" nema pojma ni o djelovanju magnetskog polja. Poglavito što je Zemljino magnetsko polje prilično statično, zabava će početi kada se upetljaju rezonantne frekvencije gdje metafizičari nemaju pojma koliko se razlikuju mehaničke od elektromagnetskih frekvencija ... hint lambda.

Čakre s nešto drugo kao i djelovanje elektromagnetskih valova ... no to ješto za što smatram kako nema nikakve veze sa piramidama.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 06:38   #5391
osvrt:

Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Njihove mi informacije odlično rezoniraju, kao i svi ostali konfederacijski izvori.

Ali, konkretno o temi, pokušaj s idejom da je velika piramida grobnica faraona nije mi nikako sjeo, i tako je ostalo nekoliko desetljeća. Ra informacije mi zvuče savršeno logično, cjelokupna njihova informacija i o svim drugim temama.
https://hr.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEozerova_piramida

Tijelo je ukradeno, a grobnica je opljačkana.

Nakon ovakvog iskustva koje anulira faraona kao božanstvo prilično je razumljivo zašto nisu mumificirana tijela ostavljali u piramidama bez obzira na "zaštitne mehanizme" po hodnicima.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:51   #5392
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Ta priča o lopovima može proći ako se ne zadržavamo previše na detaljima.
Veliki problem su slike i zapisi na zidovima, i preciznost izrade koja je navedena u prvom postu. Uglavnom se slažem s većinom tvrdnji u prvom postu i još nekim detaljima na drugim linkovima. Radilo se je o primitivnoj poljoprivrednoj civilizaciji. Ništa specijalno, osim što su dobili pomoć od vrlo naprednih civilizacija.
To što misliš da predstavlja veliku mudrost u gradnji piramida baš i nije. Radi se o primjeni jednostavnih matematičkih i fizikalnih načela koja danas uče djeca u osvnoj školi. A nauče ih primjenjivati u praksi (dobro, ne nauče baš svi) kad malo odrastu i sazriju. Piramida je monumentalna građevina. Ne sporim. Ali da je to neka posebno zahtjevna vještina, to ne stoji. Naravno, za to je ipak, vraćam se na početak, trebalo znati malo geometrije i fizike.

Što misliš kad kažeš da su bili "primitivna poljoprivredna civilizacija"? Upravo je razvoj znanja o navodnjavanju, melioraciji, kretanju razine vodostaja rijeke Nil bio jedan od temelja zbog kojeg su se i mogli razviti do te mjere da su vladali velikim dijelom tada njima poznatog svijeta. A to ne bi mogli bez organizirane proizvodnje hrane. Da je to bila primitivna poljoprivreda (a ja pod tim pojmom podrazumijevam stihijska, koja bitno ovisi o izvanljudskim utjecajima prirodne naravi) onda se ne bi ovako razvili kao civilizacija. I nema tu ništa izvanzemaljskog. Osim pokojeg ostatka meteora.

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Nažalost, potpune besmislice razbacivanjem riječi koristeći djelomično znanstvene pojmove. No možda ne razumijem jer za razumijevanje trebamo korak po korak ... tako da je za sada ovo primordinarno bulažnjenje, ne mislim na tebe nego na članke na koje se referiraš.
Potpune besmislice kao što rekoh i to ti u svakom momentu mogu dokazati bilo riječima bilo jednostavnim pokusima ako razmisliš kako i ja kao i ti svoje promišljanje držim ispravnim no cijenim oponentsko ako nije antipodsko logički!!!!!!!!

Osim što "Ra" nema pojma ni o djelovanju magnetskog polja. Poglavito što je Zemljino magnetsko polje prilično statično, zabava će početi kada se upetljaju rezonantne frekvencije gdje metafizičari nemaju pojma koliko se razlikuju mehaničke od elektromagnetskih frekvencija ... hint lambda.

Čakre s nešto drugo kao i djelovanje elektromagnetskih valova ... no to ješto za što smatram kako nema nikakve veze sa piramidama.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:17   #5393
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Da je to bila primitivna poljoprivreda (a ja pod tim pojmom podrazumijevam stihijska, koja bitno ovisi o izvanljudskim utjecajima prirodne naravi) onda se ne bi ovako razvili kao civilizacija.
To mi zvuči logično. Zato su imali pomoć odozgora da ubrza razvoj situacije.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:43   #5394
Imali su robove, nisu li?
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:14   #5395
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Imali su robove, nisu li?
Imali su robove i sijalice pa su klesali i nocu i danju i sve su isklesali ali nigde nisu uklesali ko je gradio piramide i zasto..

Sto je zanimljivo da garanciju na takvu, tolko tesku, gradjevinu bez vezivnog materijala! ne bi niko dao i da uspe da je sagradi a eto nekim cudom ravno ove gradjevine se nisu srusile par hiljada godina.

Stvarno su male sanse da su ih egipcani pretstavljeni u Hollywoodskim filmovima gradili.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 18:59   #5396
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Imali su robove i sijalice pa su klesali i nocu i danju i sve su isklesali ali nigde nisu uklesali ko je gradio piramide i zasto..

Sto je zanimljivo da garanciju na takvu, tolko tesku, gradjevinu bez vezivnog materijala! ne bi niko dao i da uspe da je sagradi a eto nekim cudom ravno ove gradjevine se nisu srusile par hiljada godina.

Stvarno su male sanse da su ih egipcani pretstavljeni u Hollywoodskim filmovima gradili.
Čekaj malo, nisam niti rekao da su gradili sa sijalicama, nego da im je to neka radna snaga radila, inače vjerujem da su poznavali tehniku gradnje složeniju od onog što zamišljamo, jedino što ne vjerujem da su im to poklonili Svemirci ili ljudi-kameleoni iz 17. dimenzije. Gledao sam jednom jednu emisiju o teoriji kako zapravo jesu izgrađene na način da su prvo napravljeni kalupi, u koje je onda dodavana smjesa. Isto tako sam gledao emisiju o tehnikama prijenosa kamenih blokova uz pomoć drvenih nosača po kojima su ih kotljali, ali nije mi baš izgledala uvjerljivo (a nije ni onima koji su ju snimali, haha), a isto tako i ovo s klesanjem mi se ne čini baš uvjerljivo...
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:19   #5397
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, nisam niti rekao da su gradili sa sijalicama, nego da im je to neka radna snaga radila, inače vjerujem da su poznavali tehniku gradnje složeniju od onog što zamišljamo, jedino što ne vjerujem da su im to poklonili Svemirci ili ljudi-kameleoni iz 17. dimenzije. Gledao sam jednom jednu emisiju o teoriji kako zapravo jesu izgrađene na način da su prvo napravljeni kalupi, u koje je onda dodavana smjesa. Isto tako sam gledao emisiju o tehnikama prijenosa kamenih blokova uz pomoć drvenih nosača po kojima su ih kotljali, ali nije mi baš izgledala uvjerljivo (a nije ni onima koji su ju snimali, haha), a isto tako i ovo s klesanjem mi se ne čini baš uvjerljivo...
E bas si nadrobio a usput ni dalje nista ne rekao.

Jel mozes da zamislis da se takve gradjevine kao piramide ne sruse toliko hiljada godina?

Od cega god da je temelj tesko da ne bi popustio vremenom pod tolikim teretom.. pravo cudo koje su kao oni u suknjama gradili..aj nemoj biti tolki naivko.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 15:35   #5398
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Jel mozes da zamislis da se takve gradjevine kao piramide ne sruse toliko hiljada godina?
da

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Od cega god da je temelj tesko da ne bi popustio vremenom pod tolikim teretom.. pravo cudo koje su kao oni u suknjama gradili..aj nemoj biti tolki naivko.
aj molin te, katedrala u šibeniku stoji 500 godina, radila se 105 godina, miljun puta je kompliciranija i zahtjevnija od jedne šugave rpe kamenja, piramide.
zna se ko je i kako radija.

jel i to naiva isto? a?
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 16:09   #5399
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
da



aj molin te, katedrala u šibeniku stoji 500 godina, radila se 105 godina, miljun puta je kompliciranija i zahtjevnija od jedne šugave rpe kamenja, piramide.
zna se ko je i kako radija.

jel i to naiva isto? a?
Temelj ne razlikuje sofisticiranost gradjevine koju nosi vec tezinu.

Velika piramidia u Gizi je 10 puta teza od Burj Kalife npr pa i nije 500 godina kao katedrala vec je dobrano preko 5000 godina i to u pesku!!!

Sedi 1 pogotovo posto je i katedrali popustio temelj samo je drzi vezivni materijal koji piramide u Gizi nemaju.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 19:49   #5400
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
E bas si nadrobio a usput ni dalje nista ne rekao.

Jel mozes da zamislis da se takve gradjevine kao piramide ne sruse toliko hiljada godina?

Od cega god da je temelj tesko da ne bi popustio vremenom pod tolikim teretom.. pravo cudo koje su kao oni u suknjama gradili..aj nemoj biti tolki naivko.
A zašto bi se srušile? Pa vidi se po njihovom obliku da imaju dobro riješenu statiku.

Ne vidim zašto bi im suknje smetale u tome, a u krajnjoj liniji, mogli su se i presvući u hlače.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.