Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 12:02   #41
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Nekada su ovakve slavine za veš mašinu bile klasa!

Ne znam kako danas izgleda obrtaj koji se ugrađuje u tu slavinu?

U ponudi se nalazi nekoliko novih kutnih slavina za mašine, ali oprez kod kupovine!! U nekima se na na obrtaju, s unutarnje strane nalazi opruga : Ta opruga se vidi kad se slavina skroz rastavi. No ona zna zablokirati kegl , pa izgleda da nema vode- jer blokira kegl u položaju zatvoreno, iako je slavina otvorena (osobno iskustvo s takvom vrstom slavine).

Na sreću, zatvorio sam vodu i provjeravao ispravnost slavine, da nisam bila bi totalna poplava, jer je stan na 4 katu, a vodomjer u podrumu.


Kutni ventili su apsolutno potrebni , a bez njih se ne može na instalaciju spojiti; vodokotlić, stojeće mješalice na sudoperu ili umivaoniku, mješalica na bideu. Ventili se kvare jer su stalno u istom položaju i pod vreteno i gumene brtve , vremenom se nataloži kamenac. Okretanjem ventila nakon dužeg vremena , taj kamenac izgrebe gumene prstene na vretenu, kad se ventil okrene i ventil propušta vodu. Nakon ugradnje ventila, nikome se opet nakon nekog vremena ne zatvara vod u zgradi , da podmaže vretena, jer podmazivanje pomaže.

U novijim stambenim objektima , ugrađuju se glavni ventili za cijelu stan i tu je stvar lako izvediva. Na starim građevinama - stanovima , to se nije uvijek ugrađivalo.


Majstore jer se smije (imam hrpu kuglastih ventila oko hidrofora) rastaviti onaj šarafić i odozgora malo WD-a da to ne zapeče ?


svi su protočni kao ovi na slici ispod

http://www.ikoma.hr/hr/materijal-za-...-grijanje-248/
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:34   #42
Nema potrebe. Pogledaj dobro ventil, i ustanovi s koje strane je "sastavljen". Na toj strani , malo otpusti tu maticu ( jer to je kontra matica s kojom se ti ventil pritežu i otpuštaju) i sad ga možeš lagano razgibati. Zatim da opet polako pritegni i sve je u redu.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:36   #43
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
A ovako nes, bi to funkcioniralo

mislim tu mi je jedan dio i lijepo zgleda
Evo kako sam ja to riješio. Ima kupiti i lijepih T.
Ovako, ako ti se pokvari jedan ventil ne moraš mijenjati oba.



pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:35   #44
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
A ovako nes, bi to funkcioniralo

mislim tu mi je jedan dio i lijepo zgleda
Uzeo sam nakraju ovu spinu, 70 kn u građi, montirao je i sve stima, hvala vam svima na savjetima
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 08:15   #45
Jel' postoji nešto ovakvo al' da nije skuplje od same perilice?!?
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 08:32   #46
ima, ali sa daljinskim
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 09:23   #47
Znao sam da mora biti nešto
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:31   #48
Trebala bih premjestiti perilicu rublja u kuhinju (jer u kupaonici nema mjesta) pa me zanima moze li se to izvesti bez vecih radova (busenja plocica/zida radi odvoda dovoda vode)?
Isto me zanima u slucaju da zelim postaviti uticnice i zidnu rasvjetu na nova mjesta u stanu kakvi radovi su potrebni?
google3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:20   #49
Smjesti ju blizu sudopera. Onda doslovno trebaš zamjeniti jedan kutni ventil i spojiti se na priključak od sifona sudopera za idvod.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:46   #50
Molim savjet poslije koliko vremena se nakon nanošenja impregnacije (KGK UNIVERZALNA IMPREGNACIJA 1:3) može dalje raditi npr. nanošenje mase za izravnavanje ili bojanje zida ? Gledah na njihovim stranicama tehnički list i slično ali nema podatka.
Duk_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:18   #51
Video , kako spojiti mašinu na sifon od sudopera.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:04   #52
Višak materijala

Nakon gradnje kuce ostala mi je hrpa materijala s kojim sad neznam sto bi...ima tu crijepa, laminata,mrezica za fasadu...ima to tog dosta...jel ima tko da to otkuppjuje ili sto da napravim?u trgovini nedaju pare nazad jedino zamjena za drugo a nista mi netreba sad
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:38   #53
Prvo, ako nisi već, ostavi si crijepa i laminata svakako za zlu ne trebalo. A ovo ostalo na oglasnik neki i probaj prodati. Ako ne to a ovi ti u trgovini nude zamjenu za nešto, zamjeni za nešto pa to nešto prodaj. Ne znam kaj bi ti drugo čovjek savjetovao.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:48   #54
Dobio si već pametan odgvoor.

Ja bih samo dodao da zamjeniš još dok imaju volju, jer to nije njihova obveza.

Zamjeni si za potrošni materijal, vodokotlić, slavine, mješalice i slično jer
to ćeš kroz godine sigurno mjenjati i biti će ti veselo kad nećeš morati kupovati
već samo hop, izvadiš iz garaže recimo
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:41   #55
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Video , kako spojiti mašinu na sifon od sudopera.
Kako ovaj sifon funkcionira tj. sprječava širenje smradova kad nema nigdje "U"?

I, postoje li sifoni koji imaju 2 ovakva priključka za odvod (perilica suđa i perilica rublja)?
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:35   #56
"Majstor" na videu je krivo posložio spojne dijelove sifone. Kako je on stavio, sigurno će smrdjeti iz kanalizacije, a mislim da si to i ti primjetio.

Nemaš dva odvoda na sifonu, ali se može kupiti Y, spojni komad i tada se spoje dva uređaja.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 18:28   #57
postoji li razlog zbog kojeg se umjesto pipe za perilicu rublja ne bi stavio kutni ventil?
ako je preporuka da se pipa za perilicu otvara kad perilica radi, odnosno zatvara kad ne radi, nije li zgodnije staviti kutni ventil koji se otvori/zatvori u radijusu 180°, umjesto pipe koju imas kaj vrtjeti par sekundi? a i manjih je dimenzija od pipe.
okarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 09:46   #58
Molim ako netko zna pouzdano gdje ima u ZG (po mogućnosti istočni dio) kupiti priključak dovoda vode za perilicu suđa (dakle 3/4") koji se montira na 3/8" (dakle prije crijeva za hladnu vodu do slavine) izlaz iz kutnog ventila koji je u zidu.

http://venico.hr/wp-content/uploads/661-280010.jpg

Kuhinja je montirana, a zaboravio sam zamjeniti obični kutni ventil sa ovim koji ima priključak za perilicu..... Naravno mjesta za okretanje i zamjenu ventila nema.
__________________
Bilo kuda Vespom svuda!

Zadnje uređivanje Majstor : 25.04.2018. at 20:52. Reason: Prevelika slika!
Branke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 11:03   #59
Pevec, Bauhaus, Feroterm, Petrokov nemaju u ponudi
__________________
Bilo kuda Vespom svuda!
Branke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 14:28   #60
Evo riješeno, neočekivano i iznenađujuće brzo....

Inače ovo ne radim, ali ovaj put moram iznimno pohvaliti firmu:
Trgo-Vodo iz Oroslavlja
Poslao sam im upit preko njihovog webshopa.... Da bi me čovjek nazvao u roku keks i rekao da imaju navedeni ventil, ali da je glupo da mi to šalje poštom, jer će poštarina biti kao i ventil... Iako sam ja rekao da mi to nije problem jer je sveukupno neka manja cifra, on je ipak predložio da će danas u sklopu dostave u ZG (iako mu nije bilo skroz usput) dovest mi ventil na kućnu adresu... Kako kod mene nije bilo nikog doma, čovjek je bez problema snašao se i ostavio kod susjede koja mu je dala novac....
Ovo kao da se ne događa u HR... Gospodinu ako ikad ovo pročita moj naklon do poda i dao Bog da mu firma poživi 100g. Servus
__________________
Bilo kuda Vespom svuda!
Branke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.