Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 12:01   #1181
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Nemaju ti svi oftalmologe, to obavezno provjeri prije. Od optika znam da Monokl ima, rade i na uputnicu.
znam da su prije imali oftamologa u zgradi do njih. doktor opće prakse mi je rekao da moraju imati oftamologa. možda kod nekih optika oftamolog dolazii par dana u tjednu... ne znam. uglavnom, otišla sam tamo u četvrtak i napravila urnebes.
sve je počelo kada sam došla u tu optiku na kompjuterski pregled vida. nije mi baš sjela nova dioptrija. mislila sam da se moram malo priviknuti na nju. nisam htjela reagirati, jer sam nakon 3 mjeseca imala sistematski , gdje me je žena nakon pregleda pitala da tko mi je dao tako veliku dioptriju.
i tako sam se ja, ne odmah, vratila u optiku izraziti svoje nezadovoljstvo. uzeli mi nalaz prvog pregleda , brzo mi napravili novi pregled (za kojeg nisu ni tražili da ga platim), prepisali nalaz sa sistematskog i rečeno mi je nove naočale nosim za daleko, a stere za blizo.
i tako, nakon nekih obiteljskih peripetija odlučih platiti komletan pregled kod privatnika. dijagnostirao mi je astigmatizam i rekao da sam premlada da bi trebala imati dvoje naočala.
onda sam se vratila u tu otiiku i napravila taj urebes.
pitala sam tu mladu curu da li je oftamolog, rekla je da jest i da me se sječa s pregleda. žalila sam se da sam oštećena za cijenu stakala (cca 1500kn). rekli su da ću besplatno naručiti drga. meni je privatnik već naručio druga i to sam im rekla. mala ni je donesla svoju uokvirenu diplomu i rekla da tu radi dvije godine, a ja si mislim- radi tu dvije godine i ne prepoznaje astigmatizam. nije to rijetka dijagnoza. rekla sam da više nikad tu neću doći i otišla. na kraju sam zaključila da ću se kloniti kompjutorske kontrole vida. :rolleyes
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 22:42   #1182
Gle, manje vise je svugdje isto. Samo je stvar informiramosti. Sam sam prosao torturu privatnika i nigdje nije sjajno niti bajno mao ni u javnom zdravstcu. Od tri zakazana pregleda kod dr. Barisic u KBC Zagreb, niti jednom me nije pregledala doticna doktorica. Kod privatnika si samo broj koji donosi novce. Tako do ona stara kako je najbolje ne ici kod doktora i moliti Boga da si zdrav vrijedi u moderna vremena. Cini mi se kako ce biti sve gore. Necu kriviti ni prozivati nikoga ali nije dobro ovo sto se dogadja. Iu osobnog iskustva oko svog vida i problema imam tri oprecna misljenja. Kojem da se priklonim? Na zalost zdralje nije matematika gdje je 1+1=2, nego ili vjerujes ili ne vjerujes svom doktoru.

by m@rio
sbgetz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 10:33   #1183
Molim za pomoć.
U noći s nedjelje na pon boljelo me desno oko, ujutro je bilo jako crveno pa sam otišla na hitnu na Sv. Duh. Dijagnosticirali su mi konjunktivitis i prepisali kapi i mast te kontrolu u petak. Sve sam uredno primjenjivala i već u srijedu je bilo sve ok. U petak ujutro sam otišla na kontrolu, dr je rekao da je stanje super i da još koristim kapi i mast 2 dana. Ali u petak (jučer) navečer oko me opet počelo boljeti, jako se zacrvenilo i jedva sam spavala. Ujutro me boljelo kad bih ga pomicala. Sad me manje boli, ali je još dosta crveno. I malo me jače zaboli kad pogledam prema svjetlu.
Da opet idem doktoru? Da potrošim te kapi i mast još ta 2 dana pa vidim kako će biti? Može li to biti nešto ozbiljnije u pitanju?
Hvala!
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 20:56   #1184
bol u oku

Pozdrav svima...
Vidim da ovdje ima (ili je nekad bilo) i forumaša stručnih u području oftalmologije, pa molim za pomoć ako tko može/zna...
Nešto više od dva mjeseca imam bol u L oku i okolo oka - nekad više boli oko sljepoočnice, nekad prema nosu, a nekad u samom oku bol. Cijelo vrijeme je prisutna, barem tupa bol, a često je to i jače - probadajuća bol. Najviše je kod sljepoočnice i unutar/iza oka.
Termin za oftalmologa sam dobio tek u lipnju pa sam išao privatno prije.
Prvi je rekao da je malo oko crveno (blagi konjunktivitis), a da je bol od dioptrije i astigmatizma (na oba oka - dioptrije ali od -0.5 do -1.0). Dao mi je Lotex.
Po javljanju doktoru opće prakse - promijenio je Lotex u Maxitrol, a sumnjivo mu je da bi takav tip boli bio od tako male dioptrije. Potrošio sam već 2 Maxitrola. Bio kod drugog privatnog oftalmologa - opet sve uredno, dioptrija/astigmatizam vrlo slično izmjereni. Umjesto Maxitrola veli da koristim 2 tjedna Yellox. Kod oba oftalmologa tlak je bio 18.
Sad nosim naočale, trošim Yellox (imam još par dana), no stanje je isto. Svaki dan bol u oku koja je nekad jača, nekad slabija. Počinje od jutra, traje do navečer i prisutna je po noći - samo nije tako jaka pa mogu spavati. Kod naglije promjene smjera oka ili nagle promjene svjetla jače zaboli. Osobno sam pomislio da je problem očni živac, no oftalmolog veli da nije (nije upaljeno ono što on može vidjeti u pozadini). Također, boje vidim normalno i mislim da nisam izgubio na kvaliteti vida u odnosu na stanje prije svega ovoga.
Sad si razmišljam da nakon prestanka Yelloxa, a prije famoznog 6. mjeseca odem na OCT pregled gdje će detaljnije pogledati taj živac... Ne znam da li je to potrebno, no nemam više ideja...
nikola555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 09:30   #1185
Pozdrav svima....

probudim se jutros, otvorim oči, automatski ih krenem protrljati; napravim to tako da stisnem kapke o jabučicu, i trljam......ah, valjda je to klasika kako nas večina radi. No, javi mi se bol, ona trenutna probadajuća, oko krene suziti; doživjaj je kao da ispod oba kapka imam neko strano tijelo. Odem se umiti, nije da bol popušta, kako trepćem tako me " grebe"

Inače koristim kapi za oči, za vlaženje očiju. Trenutno su to Blink. Obilno nakapam oba oka i lagano to popušta......

Već nekoliko puta mi se tako što desilo; u jednom i/ili oba oka; u slabijem ili jačem intenzitetu.

Dali je itko imao sličan slučaj?

Onako, laički mi pada na pamet da bi moglo biti do suhoće oka pa i nakupljanja krmelja toom spavanja koje si trljanjem naguram nekamo kamo ne treba?!

Inače, nekih velikih poteškoća sa očima i vidom nemam. Postoji urođena mana ( intrauterine katarakte ) koja je takva kakva je, ne mijenja se i ne svtara mi potešoće. Redovno idem na okulističke preglede. Nosim naočale isključivo kada radim na kompu, a to je cijeli moj randi dan, da bi mi se oči što više odmarale tj manje umarale. Dipotrija je gotovo nezamjetna; +0,5 no imam cilindre.


Hvala u naprijed ako se netko javi.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:04   #1186
To je zbog suhoće oka koja je najizraženija ujutro, a trljanje oka samo još više pogoršava problem. Treba stavljati kapi i odviknuti se od trljanja očiju
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:06   #1187
hsfi; hvala na odgovoru. Bome da, svi griješimo kada trljamo oči.

Niš, pripaziti ću na to.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:09   #1188
Da podnesem prijavak.

Do prije desetak dana imao sam oko sokolovo, onda sam jedan dan radeći primijetio da ne mogu razaznati prozirnu zaštitu foliju na okviru vrata. Pripisao sam to slabom snu prethodne noći, no poslije sam htio pročitati poruku na mob i primijetio sjene okolo teksta. Zatvorim lijevo oko, pogledam tekst, sve ok. Uradim kontra test, sva slova su dupla po visini.

Nisam imao nikakve traume u zadnje vrijeme, niti infekcije. Vaše mišljenje?
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 11:52   #1189
Question Oci. vid...

Ovako...imam 20 godina prije nesto vise od 3 godine sam imao tesku prometnu nesrecu i zadobio jak udarac u glavu i sada imam problema sa vidom, tj. ne vidim na desnu stranu na oba oka. Onako kao da je gusta magla nesto jedva raspoznajem nekad kao ta "magla" kao da se mice kao da "skace".
Ako ko zna kako bi se to moglo i jel uopce za to ima lijeka da mi se vid vrati molio bih da napise. Unaprijed hvala.
swaggerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 22:40   #1190
Mislim da nema druge nego pod hitno specijalisti na pregled
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 11:40   #1191
To ti se sad nedavno počelo događati ili traje?

Slažem se sa gornjim postom, pod hitno doktoru na obradu. Preozbiljne su ovo stvari za ikakve savjete na forumu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:45   #1192
bio sam kod doktora
ta prometna mi se desila prije 3 ipo godine
oni kazu da nema povratka ali sam mislio da ima na forumu isto takih kojima se tako desilo pa da mi kazu jel se moze vratit
nevjerujem bas sve doktorima
swaggerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 16:16   #1193
moze ko sta napisat ak zna
sčpbpdno ne grizem
swaggerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:44   #1194
Detetu je radjeno sirenje zenica, racunar je izbacio -0.75 sph, i -1,25 cyl ax 180 na oba oka.

U uputu za naocare lekar je napisao -0,75 sph i -0,5cyl ax 180.

Zanima me zbog cega ovoliko manji cilindar, da li se ustvari ove vrednosti kod izrade naocara sabiraju?

I da li da dete uopste nosi naocare, ima 7 godina..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 12:45   #1195
Pozdrav, dragi forumaši.

Tko ima iskustva ili znanja: što znači sljedeće:

nalaz fundusa oc-utq:
PNO: centr ekskavirane desno c/d 0,5, lijevo 0,4, ostalo bo.

Treba li po takvom nalazu joššto učiniti, je li razlog za brigu.

Inače imam malu dioptriju s astigmatizmom i tlak 16 obostrano.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 10:16   #1196
sori ja neznam
swaggerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 21:14   #1197
Cup/Disk odnos koji se gleda kod pracenja glaukoma.
U pravilu je neka fiziološka vrijednost 0.3.
Mozes napraviti jos OCT vidnog živca da budeš mirniji/ a

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 05:20   #1198
Pozdrav, prije tjedan dana sam primijetila jaku fotofobiju na lijevom oku nakon dužeg boravljenja u mraku. ušla sam u sobu i upalila svijetlo, i nekih 3 minute mi je sve bljestalo na to lijevo oko a na desno ništa. Par dana nakon toga počelo mi se dešavati skoro svakog jutra kada se probudim da imam tu osjetljivost na svjetlo oko minutu dok se oko ne privikne na svijetlo. Inače nosim leće i prvih sat vremena mi je dosta mutno na to lijevo oko ali kasnije se kao privikne pa je ok. Da li to može biti neka upala? Inače jako puno vremena provodim na tabletu, mobitelu.. Hvala unaprijed
__________________
Only Kivanc
kuzeyFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:53   #1199
Sarenica na oba oka nije okrugla, nisam siguran je li takva bila prije dok sam imao savršen vid. Zadnjih nekoliko mjeseci vidim dupla slova po visini, tj sjene istih, reklo bi se neka vrsta astigmatizma.

Dakle pitanje je li normalan ovakav oblik sarenice, pogledati dole lijevo

Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:13   #1200
Quote:
swaggerr kaže: Pogledaj post
sori ja neznam
Quote:
Cwet21 kaže: Pogledaj post
Cup/Disk odnos koji se gleda kod pracenja glaukoma.
U pravilu je neka fiziološka vrijednost 0.3.
Mozes napraviti jos OCT vidnog živca da budeš mirniji/ a

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
Hvala puno.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.