Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2017., 13:37   #2961
Quote:
davidovski_4 kaže: Pogledaj post
U bome gadno sve to skupa. Srecom je dobro zavrsilo. Prije je prolazilo, davno. Sada vise ne.
E i samo da kazem, ukoliko na forumu odmah nekome odgovaras ne moras citirat
Ma ovako je jasnije.

Trebalo bi narucit telefon u sendvicu od olova pa neka ga stavljaju pod rendgen.

Sent from my X17 using Tapatalk
mkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:39   #2962
Jel ima koja web stranica, koja provjerava dal je broj za praćenje fake ili je stvarno oke?

Jer već neko vrijeme mi izbacuje No information, please check your item identifier

A radi se o pošiljci iz Bugarske. Navodno je tamo neki praznik bio, pa zato tako dugo nema promjene

I još mi je objasnio prodavač, da je normalno to i da se čeka odprilike 3-4 tjedna...
JunkieUnited is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:09   #2963
Quote:
JunkieUnited kaže: Pogledaj post
Jel ima koja web stranica, koja provjerava dal je broj za praćenje fake ili je stvarno oke?

Jer već neko vrijeme mi izbacuje No information, please check your item identifier

A radi se o pošiljci iz Bugarske. Navodno je tamo neki praznik bio, pa zato tako dugo nema promjene

I još mi je objasnio prodavač, da je normalno to i da se čeka odprilike 3-4 tjedna...
Ima vise sajtova na kojim mozes pratiti posiljku ali mislim da vecina pokazuje isto. Ne znam postoji li neki size koji provjerava format.

Probaj www.17track.net ja obicno koristim taj site. Zna se dogoditi da tracking zapne a bugarska ne ulijeva povjerenje

Sent from my X17 using Tapatalk
mkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 19:13   #2964
za 17track.net znam, fala ti, onda mi ovo izbaci : Item is not found at this moment, If necessary, please verify with the package sender and check back later.


ak za koji dan ne bude neka obavijest, budem opet kontaktiro prodavača...
JunkieUnited is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 19:44   #2965
Po tome ispada da posiljka jos nije u sustavu. Samo problem je sto to isto javlja za "fake" tracking.

Sent from my X17 using Tapatalk
mkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 08:20   #2966
Quote:
JunkieUnited kaže: Pogledaj post
Jel ima koja web stranica, koja provjerava dal je broj za praćenje fake ili je stvarno oke?

Jer već neko vrijeme mi izbacuje No information, please check your item identifier

A radi se o pošiljci iz Bugarske. Navodno je tamo neki praznik bio, pa zato tako dugo nema promjene

I još mi je objasnio prodavač, da je normalno to i da se čeka odprilike 3-4 tjedna...
katkad tracking number ne proradi odmah. za neke treba cca tjedan dana da se vidi online stanje.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:49   #2967
Quote:
JunkieUnited kaže: Pogledaj post
Jel ima koja web stranica, koja provjerava dal je broj za praćenje fake ili je stvarno oke?

Jer već neko vrijeme mi izbacuje No information, please check your item identifier

A radi se o pošiljci iz Bugarske. Navodno je tamo neki praznik bio, pa zato tako dugo nema promjene

I još mi je objasnio prodavač, da je normalno to i da se čeka odprilike 3-4 tjedna...
A koliko dugo već čekaš?
Teško da pošiljka iz Bugarske putuje 3-4 tjedna, to je rok isporuke iz Kine..
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:25   #2968
Izgleda da je u redu taj broj za pračenje. Baš mi je stigla obavijest na IPSu, da je tamo u Bugarskoj, send item abroad,

pa to znači, da bi moglo za koji dan doć kod nas.. Čekam skoro tjedan dana,a i više. Navodno je bio praznik tam neki kod njih prošli vikend...
JunkieUnited is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 15:44   #2969
Problem je i što se zna dogodit da prodaju nešto što nemaju na skladištu pa čekaš da oni to nabave i pošalju. Nedavno je tako meni bilo kad sam naručio jedan uređaj iz Nizozemske za kojeg je pisalo da ga imaju na stanju. Nakon 2 tjedna pitam prodavača gdje je zapelo, odgovorio je da su poslali bez trackinga, trebalo je već stići pa će otpisat taj kojeg su navodno poslali i poslati mi novi preko UPS-a. Za taj preko UPS-a su odmah napravili tracking number ali sam čekao još tjedan dana da ga uopće pošalju no na kraju (skoro 4 tjedna) je ipak stigao. Već sam ranije imao sličan slučaj kad sam kupovao u HR pa sam ovaj put odlučio iz EU no eto, trgovci muljaju i u EU.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 13:21   #2970
Pozdrav..

12.5.2017. 13:12:00 United Kingdom of Great Britain and Northern Irela Receive item from customer (Otb)
13.5.2017. 1:38:00 United Kingdom of Great Britain and Northern Irela LANGLEY HWDC Insert item into bag (Otb)
13.5.2017. 8:15:00 United Kingdom of Great Britain and Northern Irela LANGLEY HWDC Send item abroad (EDI-received)
13.5.2017. 15:34:08 Croatia ZAGREB 10003 Receive item at office of exchange (Inb)
13.5.2017. 16:42:38 Croatia ZAGREB 10003 Insert item into domestic bag

jel moguće da da je mobitel na carini 10 dana a da mi nisu još ni pcp broj poslali ..
__________________
.....hmm...... hmm.... da !
djovani7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:37   #2971
Kad piše "Insert item into domestic bag" to obično znači da nije niti otišao na carinu nego su ga propustili..
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:03   #2972
Znači pošto pise da je došlo u Zg ne postoji mogučnost da je lažni broj za pračenje pošiljke ?

do sada nisam znao da takve stvari postoje .. a naručujem več godina.. pošto su mi stvari od 100+ kn stizale najbrze od dva do tri tjedna maksimalno (e-bay) ovo je prvi puta da naručujem preko gearbesta.. i čini mi se zadnji..
__________________
.....hmm...... hmm.... da !
djovani7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 00:18   #2973
Jel se nekome dogodilo da na trackingu piše da je isporučen paket i potpisan by vaše ime i prezime, a da poštar nije došao niti je ostavio papirić u kasliću?

Na trackingu uredno vidim da je 27.05. paket došao i da je jutros (29.05.) u 7am bio u mom kvartovskom poštanskom uredu. Slijedeći status je oko 17h i piše da je item delivered (zapravo piše: Deliver item (Inb), SIGNED BY: moje ime i prezime).

Niti je bio poštar (doma sam bio cijeli dan), niti je u kasliću ikakav papir od pošte.

Jel se to nekome dogodilo?
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 02:02   #2974
Meni je. Al osobno poznajem postara pa bi mi paket donio dan posli. Ako ti ga danas ne donese, kontaktiraj postu i nac ce se. Iako na staroj adresi di nisam zna postara isto je napravija. Odma sam zva postu, dosa mu do šefa i donio je paket brzinom munje u civilu i reka da mu nisam treba zvat šefa. How yes no. Pricekaj danas i zovi ako ne dođe
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 08:28   #2975
I meni. I još hrpi ljudi.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 13:17   #2976
Može li pomoć. S obzirom da se radi o vrijednosti 10 dolara. Čudno mi je da je uopće na carini završilo. Ali eto jest, pa sad neznam što ja trebam tu napraviti. Nisam od nikoga dobio nikakav mail, zasad.

2017-06-06 14:03

Croatia, 10004 Zagreb CAR, Send item to customs (Inb)
2017-06-06 13:35

Croatia, ZAGREB 10003, Record item customs information (Inb), Retention reason : Invoice missing
2017-06-06 13:03

Croatia, 10004 Zagreb CAR, Receive item at location (Inb)
2017-06-06 12:29

Croatia, ZAGREB 10003, Send items to customs1 (Inb)
2017-06-06 11:01

Croatia, ZAGREB 10003, Receive item at office of exchange (Inb)
2017-06-06 07:20

Turkey, ISTANBUL ANADOLU YAKASI POSTA IS.MR, Send item abroad (EDI-received)
2017-06-05 15:00

Turkey, TR3401, Receive item from customer (Otb)
2017-06-05 13:39

Turkey, ISTANBUL ANADOLU YAKASI POSTA IS.MR, Insert item into bag (Otb)
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 18:57   #2977
Dobit ćeš pismo od carine da im posaljes račun ili ćeš vidjeti na statusu da je "returned from customs", jedno od toga...

Sent from my Jiayu S3
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 13:10   #2978
ja bih iskoristio priliku da prvi put u životu pohvalim Carinu u Branimirovoj, dan pred badnjak mi je stigao dron kojeg sam naručio sam gearbesta, nazvao sam carinu i rekao kako vidim da je paket jutros došao na carinjenje i postoji li ikako šansa da dođem tamo osobno i platim, prespojili su me nekome, objasnio sam ponovno sve, rekli su mi koliko točno moram platit i kada bi mogao doći, rekao sam im evo me za sat vremena, došao kod njih na šalter, sve objasnio, platio i ostavio im za kavu jer su mi izašli u susret i bili jako ljubazni... najbitnije je od svega bilo to što su mi rekli da sam se ponio odgovorno, nazvao i predstavio realnu cijenu i platio trošak, još su mi nisu naplatili carinski pregled nego samo carinu... znači SVAKA ČAST!!!!

Moja preporuka je ako naručujete nešto skuplje od 100€ izvan EU, budite spremni odmah platiti carinu, pripremite novce, pratite tracking i nemojte lagat... najgore prolaze oni šta muljare i šalju račun na 20$ za predmet od 200$ i prave se mutavi pa se navlače po 2 tjedna i na kraju opet plate a mogli su davnih dana dobit to šta su kupili...

Jedini trn u oku mi je još uvijek Hrvatska Pošta, točnije njihovi zaposlenici koji valjda lažu kad oči otvore... u nekoliko prilika sam i poštara i osoblje na šalteru uhvatio u lažima... poput, kažem im paket mi je kod Vas, imam žuti papirić ali evo Vam i tracking number i evo Vam moja osobna, ako treba na mobitelu Vam otvorim Banggood i pokažem tamo tracking i kompletan order.. na što mi ona kaže da paket nije kod njih nego je poslan na dostavu, na to joj odgovorim kako tracking kaže da je prije sat i pol poštar vratio paket kod njih i da molim da mi ga predaju, na šta ona odgovara kako oni moraju te pošiljke obradit unjet tralalalala... reko gospođo, to je već odrađeno jer nebi Vam se tracking number mjenjao da kolege nisu odradili.. rekao sam im nema veze, doći ću ujutro pa ću ga podignuti ali da ste lažljivci to nema pitanja... mogla je iskreno reć "mali neda mi se ić kopat i tražit, nemoj me zebavat, dobio si papirić i dođi sutra" ali očito je lakše lagat nego biti iskren

Iskreno se nadam da će uskoro HP otići u stečaj te da nećemo više imati državnu poštu, a da će se paketi i pisma podizati u regionalnim uredima ili će se osobno sklapat ugovor sa kurirskim službama oko dostave paketa.. onda kad se paket ošteti, postoji nećije ime i prezime tko je odgovoran, a u Hrvatskoj Pošti nitko nije kriv jer se ne zna jel paket bio kod Mate, Pere, Jose ili Ivana i jel Pero dao Mati da odmori guzicu 15min na Vašem paketu koji je došao sažvakan ko da ga je u veš mašini bio...

Iskreno, nisam pametan koje je najbolje riješenje, ali sam siguran u jedno a to je da su svi zaposlenici Hrvatske Pošte neškolovani i neodgojeni klošari koje treba na ulicu izbacit i zaposlit ljude kojima je stalo do njihovog posla..
Life_is_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:54   #2979
slao sam paket za UK to je vec bilo prije 10ak dana odavno trebalo doci...na trackingu piše ovo zadnje ...


7.6.2017. 2:20:37 Croatia ZAGREB 10003 Insert item into bag (Otb)


gdje je moglo toliko zapet?
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:36   #2980
Gledaj na trackingu iz UK, npr. Royal Mail. U državi pošiljatelja prati se samo do izlaska iz države, a dalje se vidi na trackingu iz države primatelja.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.