Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 18:56   #1
Audio Transmitter za TV

Pozdrav!

Molio bih one koji se bolje kuže u audio-video tematiku da mi pogledaju ovo i kažu hoće li to funkcionirati.

Dakle, u spavaćoj sobi imam tv koji više ne mogu gledati po noći jer je "preglasno"

Ideja mi je uzet ovaj audio bluetooth transmitter i uštekat ga u tv, a onda zvuk pokupit preko mobitela + slušalice. Ili ako ne može tako, onda uzeti još neke samostojeće bluetooth slušalice. Ali ovo s mobitelom i slušalicama mi je prvi izbor (iako još nemam ideju kako. Treba neka aplikacija za to ili se se zvuk prenosi nekako po defaultu čim uparim mobitel i taj transmiter? Nemam iskustva s bluetoothom - doslovno mi nikad u životu nije trebao).

Oko kvalitete zvuka ne picajzlim - bitno mi je samo da čujem!

Dakle, hoće li to funkcionirati uopće tako kako sam zamislio?

Što se tiče samog transmitera, odabrao sam ovog jer sam tražio nekog koji je malen i može visit na svom kablu jer je tv na zidu i nemam nikakve police i koji nema bateriju i ne treba se puniti nego se napaja preko usb ulaza/izlaza s tv-a (provjerio sam i usb port na tv-u daje neku struju tj. napaja vanjski uređaj dok je tv uključen).

EDIT: u međuvremenu ću potražit dal postoji kakav sličan transmiter koji odašilje radio signal na nekoj frekvenciji koju onda pokupim s aplikacijom za slušanje radija na mobitelu

Ima li smisla išta od ovog?
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:49   #2
Daj si zvekni ovo i miran si. Ja sam uzeo svojima to i radi bez problema. http://www.ebay.com/itm/5-in-1-Wirel...sAAOSwMVdYGJMR
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 17:38   #3
Al nije stvar u slušalicama... Ili ja ne kužim kak one funkcioniraju...
Pretpostavljam da uz njih dođe neki transmitter koji se ušteka u tv? U šta? Treba li mu napajanje (može li se napajat iz usb porta na tv-u)? Koliko je velik (može li visit na svom kablu)? Naručio sam u međuvremenu neki fm transmiter s ebaya pa cemo vidjet hoce li to funkcionirat.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.