Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 19:27   #4821
kad rješenje postane pravomoćno onda je zastara 10 godina na tako utvrđenu tražbinu. budući da kod vas to nije slučaj, aktualan je zastarni rok od 1 godine, stoga ako smatrate da je dugovanje u zastari istaknite to u prigovoru
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:08   #4822
Quote:
interdescant kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

nije mi jasno ako mi je došlo rješenje o ovrsi od javnog bilježnika za plaćanje računa za telekomunikacije iz 2015. da li imam pravo na prigovor zastare prema članku 232 ZOO jer je zastarni rok za takve usluge 1 godina ili se primjenjuje čl. 233 pa je zastarni rok 10 godina? Imam pravo na prigovor u roku od 8 dana.

Unaprijed hvala na odgovoru
Zastarni rok je godinu dana, samo provjeri datum kad je podnesen prijedlog za ovrhu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 00:04   #4823
Pozz 2013 godine upisala sam ponavljacku godinu na fakultetu no racun tj skolarinu nikada nisam platila. Dospjece racuna bilo je 6.12.2013? Jel tu vazi zastara, tj imam li pravo na nju. Neki dan mi je bivsi faks poslao opomenu da platim racun inace ce pokrenuti ovrsni postupak. Ako su slucajno postupak vec pokrenuli imam li pravo zaliti se? I kome? Sto, da im napisem 'pismo'? Ako bi mi netko objasnio 'kao djetetu' bila bi zahvalna do neba
Lanchetoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 07:08   #4824
Opći zastarni rok = 5 godina
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 07:57   #4825
Pitanjce

Odlaskom na bankomat utvrđeno da je račun blokiran, tj. ovršen. Odlaskom na Finu utvrđeno je da pokrenuta ovrha, bez ikakvog popratnog pisma, od strane velike telekomunikacijske firme. Kvaka je da ovrha pokrenuta po neplaćenim računima koji su već ovršeni prije 4 godine?

Zanima me kako je to moguće, i na koji način to riješit?
iva1700 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 10:24   #4826
Quote:
iva1700 kaže: Pogledaj post
Odlaskom na bankomat utvrđeno da je račun blokiran, tj. ovršen. Odlaskom na Finu utvrđeno je da pokrenuta ovrha, bez ikakvog popratnog pisma, od strane velike telekomunikacijske firme. Kvaka je da ovrha pokrenuta po neplaćenim računima koji su već ovršeni prije 4 godine?

Zanima me kako je to moguće, i na koji način to riješit?
ako imaš potvrde da su računi (i kamate i troškovi) plaćeni pošalji ih odvjetniku koji zastupa ovrhovoditelja i on će poslat fini zahtjev za deblokadu. ako nemaš, plati opet.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:23   #4827
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
ako imaš potvrde da su računi (i kamate i troškovi) plaćeni pošalji ih odvjetniku koji zastupa ovrhovoditelja i on će poslat fini zahtjev za deblokadu. ako nemaš, plati opet.
Kvaka je da su ti neplaćeni računi već prošli ovrhu...
iva1700 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:04   #4828
može pomoć!!

dobio sam od HT-a ovrhu doma poštom od 800 kn. e sad podatci za uplatu za odvjetničke troškove us navedeni, ali nema podataka na koji račun da platim dug od HT-a 800kn. pa šta sad treba i gdje se to plaća??
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 20:49   #4829
pa sve odvjetniku mislim
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 08:27   #4830
Quote:
iva1700 kaže: Pogledaj post
Kvaka je da su ti neplaćeni računi već prošli ovrhu...
pa tu potvrdu pošalješ odvjetniku, možeš valjda u banci dobit ispis prometa po računu
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 11:16   #4831
Quote:
interdescant kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

nije mi jasno ako mi je došlo rješenje o ovrsi od javnog bilježnika za plaćanje računa za telekomunikacije iz 2015. da li imam pravo na prigovor zastare prema članku 232 ZOO jer je zastarni rok za takve usluge 1 godina ili se primjenjuje čl. 233 pa je zastarni rok 10 godina? Imam pravo na prigovor u roku od 8 dana.

Unaprijed hvala na odgovoru
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
kad rješenje postane pravomoćno onda je zastara 10 godina na tako utvrđenu tražbinu. budući da kod vas to nije slučaj, aktualan je zastarni rok od 1 godine, stoga ako smatrate da je dugovanje u zastari istaknite to u prigovoru
Nevjerojatno da nakon toliko postova i odgovora na isto pitanje samo u ovoj temi, i dalje se daju ovakvi paušalni i pogrešni odgovori...

A sad da ponovimo gradivo... Kada dobite rješenje o ovrsi jedini bitan datum koji morate gledati je datum podnošenja prijedloga za ovrhu, dakle to je u pravilu datum otisnut žigom na prvoj strani ovršnog prijedloga u gornjem desnom kutu koji označava datum kada je bilježnik zaprimio prijedlog.

U konkretnom slučaju, ako se radi o tražbinu koja zastarijeva u roku od jedne godine, bitno je utvrditi koji je datum dospijeća te tražbine što se vidi iz samog teksta prijedloga za ovrhu, ali i iz vjerodostojne isprave (izvod, račun i sl.) koja se nalazi u prilogu prijedloga.

Npr. ako je datum dospijeća 15.05.2016. godine, ukoliko se prijedlog za ovrhu podnese do 15.05.2017. nije zastara, a ukoliko se podnese 16.05.2017. ili kasnije u zastari je. Ako primite rješenje o ovrsi recimo 20.09.2017., a ono postane pravomoćno 20.11.2017. to ništa ne znači. Nema zastare ukoliko je prijedlog za ovrhu podnesen na vrijeme, dakle unutar godine dana od dospijeća tražbine.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:51   #4832
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ima ovrha i nakon 13 godina ?????????!!!!!!!!!!!!!
Kakva zastara: https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=24

Danas mi je stiga ovrha da nisam platio TV preplatu za 3 mjeseca 2004. ??!!!
Sve je friško potpisano preko Handžekovića i Zadarskog suda !
Navodno da se radi o nekoj ovrsi koja je te 2004. godine sprovedena (što mi je u sijećanju). Pričajući sa pravnikom, radi se o nekakvoj staroj ovrsi koja se nije naplatila ??!! Nije mi tu ništa jasno jer sam u istoj firmi 30 godina i uvijek je bilo novca na računu. A da i nije bilo novca, naplatilo bi se odmah slijedeći mjesec ili dva. A znam da me je te godine Handžeković opalio sa 1200 kuna jer sam bio prešao na trajni nalog. Bilo mi je dopizdilo dolaženje inkasatora na vrata , a često mi nije mogao ni naći.



Kako je počelo, ne bih se čudio da ne budu dolazile ovrhe iz doba socijalizma sa kamatama.



BJEŽI U NOVI ZELAND ŠTO PRIJE I SAČUVA ŽIVU GLAVU !
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Mislim da ovrhu trebaš izjaviti. Nije na vjerovniku da se brine da li je potraživanje ušlo u zastaru, već na tebi. Kao da si nekom odradio posao prije 15 godina (zidao kuću, stavio fasadu,..) te mu dao odgodu plaćanja, a taj netko nije platio račun već je otišao na Novi Zeland. Sad se vratio doma i ti si iskoristio priliku te pokrenuo postupak. On se prestrašio i platio račun. Nakon par dana te nazove i kaže da ti nije trebao platiti račun jer je tvoje potraživanje otišlo u zastaru. Jbga, nije tvoje da se brineš da li je njegov dug otišao u zastaru, tvoje je da pokušaš naplatiti taj dug, a na njemu je da iskoristi zakonske mogućnosti koje mu idu u prilog.
Vidio sam neke od tih prijedloga za ovrhu sa jako starim dugovima koje Hanžeković šalje... Poanta je da OD Hanžeković šalje prijedloge za ovrhu na sud, na temelju starih (pravomoćnih i ovršnih) rješenja o ovrsi, budući da je prvotni ovršni postupak u nekom trenutku i iz nekog razloga obustavljen.

Koliko znam to je bila akcija utuživanja takvih HRT predmeta po cijeloj Hrvatskoj.

U pravilu se ovdje ne radi o zastari, no ipak ima sudska praksa na koju se ovršenik može pozvati, odnosno na što treba obratiti pozornost, a to je razlog zbog kojeg je raniji ovršni postupak obustavljen. Ako je postupak bio obustavljen krivnjom ovrhovoditelja (npr. nije platio predujam za dostavljača, ovršitelja i sl.) onda se smatra kao da prekida zastare nije ni bilo, a to znači da je ova tražbina u zastari. U svakom slučaju sugeriram da se napravi uvid u stari ovršni spis kako bi se utvrdio razlog obustave ranijeg postupka.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:12   #4833
Ako još netko postavi pitanje zastare nakon ova dva posta (sadržaj kojih je napisan već u par navrata) treba dobit permaban.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:23   #4834
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Ako još netko postavi pitanje zastare nakon ova dva posta (sadržaj kojih je napisan već u par navrata) treba dobit permaban.


Koliko je vrijeme zastare na taj tvoj prijedlog kaznjavanja forumasa


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:02   #4835
Nadam se da neću biti bannan

Stigla mi nekakvo riješenje o ovrsi,račun iz 2011(!)....e sad,jedino imam problema sa utvrđivanjem datuma donošenja prijedloga za ovrhu.

Pretpostavljam da se to radi o ovom paragrafu:

Quote:
Na temelju vjerodostojne isprave i to ispisa otvorenih stavki od 7.3.2017. nalaže se okrivljeniku BLA BLA od bla bla na adresi bla bla namiri tražbinu u iznosu glavnice od 147,00knuvećanu za bla bla bla kako slijedi
-na iznos od 147,00kn od 21.7.2011.
Dali je 7.3.2017. datum donošenja prijedloga za ovrhu? 15.3. je kao doneseno to sve i potpisano.

Hvala
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 15:14   #4836
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Nadam se da neću biti bannan

Stigla mi nekakvo riješenje o ovrsi,račun iz 2011(!)....e sad,jedino imam problema sa utvrđivanjem datuma donošenja prijedloga za ovrhu.

Pretpostavljam da se to radi o ovom paragrafu:



Dali je 7.3.2017. datum donošenja prijedloga za ovrhu? 15.3. je kao doneseno to sve i potpisano.

Hvala
ja se nadam da hoćeš
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 18:08   #4837
I ja se nadam da ćeš dobiti rak debelog crijeva i srati na vrećicu,al to nije poanta sada
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 18:44   #4838
Uh. Nema razloga za interne svadje kad su izvor svih patnji Hanza i ekipa a ne nasi dobri forumasi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 12:13   #4839
Glavno da sam dobio odgovor
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:09   #4840
OMG...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.