Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 09:47   #1761
Pitanje za znalce,imam flaksericu kawasaki,nikad radila s flaksericom .Trava narasla,nijednom pokošena...s flaksericom sam uspjela pokositi 20m2...zapetljala se trava oko glave,očistim to...ali glava se više ne vrti.Rukom je mogu okretati,ali kad upalim motor,sve uredno radi,osim što se glava ne vrti.Da li je to za voziti majstoru ili ima spasa?
keine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:32   #1762
Nisi rekla kakav je stroj, no po opisu izgleda kak da je pukla pogonska sajla. Ima nade ak ima dijelova.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:41   #1763
Kawasaki,neki model KH35,onda je brzo pukla sajla,nije baš puno radila
keine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:15   #1764
Baš toga sam se plašil kod Makite EM2600U i njezine original flaks glave u paketu jer su leđa glave piramidnog oblika i prorez/otvor je veliki pa se trava ili bilo koje strano tijelo lako omota oko pužnice getribe, kupio sam naknadno makitinu flaks glavu sa ravnim leđima i između glave i štitnika na pužnom prijenosu-getribe stavio 3mm od pertinaksa doma napravljenu šajbu i sad je razmak između štitnika i flaka glave 1mm i nema tih strahova od trganja pužnice-getribe ili kardana zbog ulaska stranog tijela i namatanja na pužnicu getribe-sad su šanse minimalne jer je prorez/otvor 1mm, napravio sam i nacrt za aluminijski gornji i donji štitnik (prekopirao princip od skupljih flafserica) ali neman nekoga da mi to istokari

Zadnje uređivanje mbukal : 24.05.2017. at 13:26.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:26   #1765
ispričavam se, nije šajba od pertinaksa nego od pleksiglasa debljine 3mm!
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:05   #1766
Pevec daje na sve kosilice i flakserice 5 godina garancije... Jel valja kaj mtd flakserica za 900 kn sa 5 godina garancije? Hvala

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:35   #1767
pevec daje garanciju za kosilice , a tko daje garanciju za pevec?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:40   #1768
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
pevec daje garanciju za kosilice , a tko daje garanciju za pevec?
Pevec je samo trgovina. Garancija osnovna ide od uvoznika. Ja sam TV kupljen u Pevecu nakon što se pevec razjebao slao direkt u Europatrade i nije bilo problema (osim što je servis europatrade-a katastrofa).

Pevecu to samo prelazi preko ruku i oni šalju direkt uvozniku.

Jedino ako trgovina daje dodatne garancije povrh toga.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:39   #1769
Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post
Pevec daje na sve kosilice i flakserice 5 godina garancije... Jel valja kaj mtd flakserica za 900 kn sa 5 godina garancije? Hvala

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Vidi na sto se tocno odnosi tih 5 godina jamstva. Ako je to produzeno jamstvo s 2 godina na 5 godina i da je sve isto od uvijeta onda nemas brige.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:54   #1770
Verovatno se radi o uslovnoj garanciji, da se nosi jednom godisnje na servis, provera i ciscenje uz neku nadoknadu i to svih 4 godina, pocev od prve napunjene do odredjenog datuma.

Zadnje uređivanje nesa07 : 25.05.2017. at 23:20.
nesa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 20:06   #1771
Jbg nisam pitao... Jer nisam kupovao a i trgovca ko za lijek-nigdje

... Nego dal vrijedi kaj taj trimer mtd.? Ima li ga itko?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 22:05   #1772
Kako ono ide sa garancijom,kinez sa fejsa jedna godina,stihl dvije godine,makita tri godine ,mtd pet godina i sad ti sudi po garanciji,ja sam računao koliko me koji trimer košta po godini garancije a da zadovoljava moje potrebe svojom snagom i funkcijom , ako je mtd 1150 kuma na 5 godina znaći 230 po godini i ako zadovoljava tvoje potrebe kaj bi štel više,bitno je znati kaj ti treba-kao i kod svakog alata ,a neki bi šteli mrdati a ne bi ga stavili nutra

Zadnje uređivanje mbukal : 26.05.2017. at 22:16.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:59   #1773
Quote:
nesa07 kaže: Pogledaj post
Verovatno se radi o uslovnoj garanciji, da se nosi jednom godisnje na servis, provera i ciscenje uz neku nadoknadu i to svih 4 godina, pocev od prve napunjene do odredjenog datuma.
Ako hoces da ti neki alat traje i tako mu treba godisnji servis, a sad jel vlasnik sposoban sam servisirati ili ne e to je druga prica. Jer u suprotnom se nade da usred posla se iscudava, a zasto tesko pali, nece paliti, nema snage itd.

Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post
Jbg nisam pitao... Jer nisam kupovao a i trgovca ko za lijek-nigdje

... Nego dal vrijedi kaj taj trimer mtd.? Ima li ga itko?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Ovisi za koju kvadraturu jer to nije profi alat. Recimo do 1500m2 trebao bi izdrzat 10 godina uz nekakav redovni servis, makar pregled u kakvom je stanju filter zraka i naravno moras koristiti kvalitetnu mjesavinu. Neki mulci znaju kupit none name ulje pa bubneju 4% mjesavine da se motor lijepo zapuni cadom da zariba, ili stave premali postotak ulja da zariba, filter zraka negledaju sve dok se nezastopa ili probi pa motor usisa smece u sebe i zariba itd.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:15   #1774
Ma imam cca 1000m2 kombinirane trave skroz male oko rubnjaka i ograde i malo velike trave cca 200m2 oko 1m visine.. Moja st fs 36 je otisla u vjecna lovista nakon cca 30 godina. Kosio sam sa susjedovom st fs 55R i mogu reci milina za kosit odmah dobijem i volju Hahaaha. Ona mi je preskupa cca 2200kn.A ovaj mtd mi je cjenovno pristupačan - čak ima i ovlašteni servis i dijelove u kc za njega, ali nebi htio da je vise na servisu nego u travi.
Btw. U Pevecu je akcija 5god.garancije (detalje neznam) na sve motorne trimere i kosilice, znači na sve kaj imaju u ponudi.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 19:40   #1775
Trebao bi na tih 1200m2 izdržati 10 godina i zdravo. Samo kupuj kvalitetno ulje kak je Stihl ili Husquarna, mješaj prema preporuci vjerojatno je 1:50 ili 1:40 i to je to.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 23:31   #1776
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ako hoces da ti neki alat traje i tako mu treba godisnji servis, a sad jel vlasnik sposoban sam servisirati ili ne e to je druga prica. Jer u suprotnom se nade da usred posla se iscudava, a zasto tesko pali, nece paliti, nema snage itd.
Jos bih dodao, ako je kupljen uredjaj u 5 mesecu te godine najkasnije do 6 meseca naredne godine mora da se odnese na redovan servis jer u suprotnom gubi dopunsku garanciju.

Ako treba neki alat da traje, podrazumeva se da mora da se propisno odrzava kao i sve u zivotu, ako je garancijom pokriven uredjaj 100% svih 5 godina to je OK, ali ako dok je pod fabrckom garancijom pokriveno sve a nakon toga ne, to je vec neka druga prica.
nesa07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:36   #1777
Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post
Jbg nisam pitao... Jer nisam kupovao a i trgovca ko za lijek-nigdje

... Nego dal vrijedi kaj taj trimer mtd.? Ima li ga itko?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Imamo doma oko mjesec dana jači model MTD - a 1043 star blizu dvije godine ( 8. mj. 2015. ) koliko i traje garancija, zasad se pokazao dobrim. Uzeo ga stari u jednoj zalagaonici skupa s originalnim računom i garancijom. Zadnji put sam radio s njim sad u petak te je sigurno bolji od prošlog Homelitea koji je rijetko kad palio.

Koristi se Husqvarnin dvotaktol u benzinu i Oregon flaks. Ima jedan rođak Stihla starog blizu 20 godina, još uvijek radi bez problema uz redovito održavanje. Sad mu je rezervni jer je kupio novog, opet Stihla.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 16:45   #1778
Hvala ti... Valjda cu ga i ja uzet (mtd)

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:35   #1779
bas si razmisljam kako bi trebalo novu glavu za trimer kupit. i, kad gledas, 150kn je puno za kaj... komad plastike koje ako ne jednom godisnje onda jednom u 2 godine moram mijenjat pa ako kupujem, da kupujem nesto kaj se spada. citam da sad ima tih univerzalnih glava... prije kad bih kupila, trimer bi sam izbacivao nit, sad vise ne. to sigurno ovisi o glavi. nije ni cudo da o toliko lupanja u zemlju, glava popuca. mislim, ako vec dajem toliko novaca, daj mi barem tu automatsku glavu.
savjet, misljenje... please?!
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 12:03   #1780
Uzimala si automatske glave pa je zato nit sama izlazila, vise trosila nego sa poluautomatskom glavom gde ti sama odredjujes duzinu niti, kod Sthil-a imas supercut i autocut glave a kod Husqvarne se zovu tap-n-go poluatomatske glave T25,T35,T45 i T55, zavisi od jacine trimera koja glava ide.

Nemoj uzimati auto glavu vec poluato glavu, sto se tice silnog lupanja to je bas ako covek nema osecaj da je upropasti ili los kvalitet, nema trece. Kod Husqvarne glave koje imaju u nazivu sufiks "X" su glave sa izmenjivim delovima, ako se neki deo osteti, moze se zameniti samo taj deo.

Auto glave u odnosu na poluauto glave nesto krace sisaju travu jer nemaju onaj taster na dnu za nit, ali zato vise trose nit.

Zadnje uređivanje nesa07 : 29.05.2017. at 12:50.
nesa07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.