Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2008., 18:32   #21
Zašto tako grubo!

Nema potrebe na tako grub način pisati o jednom mediju koji nije od jučer, vjerujem da je Radio Sljeme starije od mnogih koji se ovdje javljaju. Ali to je radio i ako ne želite slušati uvijek postoji mogućnost da se prebacite na neku drugu postaju.
Ali postaja Sljeme je kod mene prioritetna radi svoje raznolikosti i dobre glazbe i što je važno uvijek je u centru događanja o kojima odmah obaviještava svoje slušateljstvo.
Uz ovaj kratki komentar imam jedno pitanje: zna li netko naziv pjesme i ime pjevačice, a za pjesmu koja je danas 26.03. u 18.03 svirana na Radio Sljemenu? Nježan, prelijep glas uz pratnju gitare.

Zahvaljujem na odgovoru.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:35   #22
Da mi je bar posvuda za čut Radio Sljeme ovdej u Sloveniji.... starinski, kvalitetan radio
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:15   #23
volim radio Sljeme...zbog najiscrpnijih informacija o događajima u gradu , a pogotovo jer su zadržali jedan svoj kulturni nivo....glazba ponekad zna biti za starije , ali zato neke kvalitetne pjesme mogu se čuti samo kod njih...i često ih slušam...uz 101 i Cibonu....
cedevitaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 19:34   #24
Imaju predugačke intervale s blebetanjem i dosaaaaadnim prilozima o nebitnim stvarima. inače imaju prolaznu ocjenu jer voditelji im barem znaju čitati vijesti bez mucanja i greški.

Glazba je većinom za stariju populaciju što je OK jer oni ih ionako najviše slušaju.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 12:31   #25
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
Da mi je bar posvuda za čut Radio Sljeme ovdej u Sloveniji.... starinski, kvalitetan radio
Seveda

Da ne tupim sa ponavljanjem, komentirah Sljeme nedavno ovdje u 101 temi. Bas kao neka ravnoteza koju dopunjavam Sljemenom.

Pojedine zene doista imaju fantasticno ugodne glasove. Razina komunikacije, decentan pristup; zbilja konstatan radio i u dobru i u zlu. Gotovo jednakom brzinom dobijem reziju kao i na 101 i izuzetno su ugodni i pristupacni.

Uz poznatu konstatnost šlagera i umirujucu prepoznatljivost kojom je obojan svaki dan, pravu ugodu daje nocni program. Sljeme cesto tada postaje umirujuca glazbena pozadina koja se slusa bez mentalnog naprezanja.

Daleko da je bez mane. Neka me netko ispravi ako sam krivo ime nadjenuo covjeku. Ali mislim da se zove Danijel?
Uglavnom covjek bi normalno obavljao svou etersku misiju, samo da nema konstantnu potrebu biti dezurno "atraktivan" u svakom sibilantu kojeg izgovara! Rekao bih muska verzija Barbare Kolar. Svaku recenicu misli da treba preokretati na salu. Svaku poantu eksploatirati u neku došalicu i konstantno imati potrebu svidjeti se svojim "invencijama" svim slusateljima citavo vrijeme. To postaje izuzetno dosadno i potrosno. Netko bi mu - od daleko stalozenijih zena na tom radiju - mogao objasniti da je ta vrlina vrlo dosadna i nadasve potrosna.

Nisam siguran kako se zove teta koja vodi Kajkavianu? Super ugodan glas i kvaliteta vodjenja. Ali doista ga pretjeruje sa forsiranjem smijeha kako bi gostima ispala jos srdacnija

Postoji odnedavno i osoba koja bi sa svojim imenom trebao biti puka suprotnost uzasu koju izaziva u mojim usima. Toliko srozava kriterije Sljemenu sa svojom emisijom da to jednostavno vise nije moguce kao neka slucajnost. Zasto slucajnost? Zato sto mi se cini da mu je glava duboko u miljeu ZG Holding ekipe sudeci prema "glazbi" koju odasilje u svojoj emisiji!

Radi se o emisijama koje vodi Vojo Šiljak. Puka suprotnost naizgled benignom sadrzaju Voje, pretvara se njegova glazbena selekcija. Selekcija koja ne bi posramila ni lokalne bus ture ka naj zabitijim dijelovima Bosne. Ne zelim uopce trositi slova na opis materijala koje pusta! Samo cu reci dok Vojo "pere" selekcijom... Narodni na stereoidima bi se trebao pomuciti da ga nadmasi finesom!

Netko tko ima ovako nisko postovanje prema gradu Zagrebu sa stvarima koje iz aviona daju naznaku da su influencuirane "i'ljadarkom" u djep od nekog rodje... e pa letio bi Vojo sa te stanice istog trena da se mene pita!

Hanke, Šabane i ostale lokalije, ostavio bi mu da pusta pred svakim Bus odmoristem na putu prema mentalitetu kojeg zastupa u toj emisiji. Primitivizam koju taj covjek radi Sljemenu je iznad svih diskusija o afinitetima ili glazbenim ukusima. Ovaj covjek doista nema sto raditi na Radio Sljemenu!

Molio bih nekoga tko ovo cita a ujedno ordinira djelatnoscu na Sljemenu... barem naznakom nek nam ponudi koja ruralija mu štiti ledja i ovako agresivno odrzava tamo? Jer nema sanse, jednostavno nema teoretske sanse, da vecina ljudi sa Sljemena na ovo ne gleda sa zgrazanjem!

8

8
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 15:49   #26
Definitivno, di beste, kuruza free radio, gdje se mogu čuti šansone, cancone, bosa nova i ostale milozvučne pjesme ... jedino se u zadnje vrijeme pojavio neki lik koji malo prenapadno vodi šihtu ali ajde ... budu ga valda iskusne kolegice u red dovele. Što se tiče Vojka nije mi baš jasno na koji način bira glazbu za svoju emisiju, par puta sam ostao paf. Kaj opet idemo u jugu, propagirati bratstvo i jedinstvo. Ako izuzmemo ta dva sitna problema ostatak ekipe a naručito ženski dio voditeljica zaslužuje veliki i ...
_Ma_Daj_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 22:42   #27
Jezus!

Veceras je Vojo pustio izvjesnu Micu Trofrtaljku! Pa ovo je za peticiju sikter~arivederla sa Sljemena dok je ziv!

Cita pisma u kojima naglasava koliko ga slusatelji hvale??? Pa jel ovo neki prenos Sljemena iz Zone Sumraka?
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 11:38   #28
Ja u 99% slucaja slusam Sljeme, i to vec dugo godina. Ne znam dal postoji koji drugi radio koji je korisniji za ljude iz Zagreba. Istina, nekad znaju imati dosadne reportaze (sto je u biti skroz subjektivna procjena), ali me to ne smeta previse jer ga ne slusam 24/7.

Voditeljice su odlicne i daju bas neki...zagrebacki stih cjelom programu. Ne znam zakaj se ljudi pjene na Hlupica. Cini mi se da on cisto dobro obavlja svoj posao (iako mozda ne tolko dobro ko Zadro). Muzika im je cisto dobra (nekad se, doduse, zna dogodit da se dva-tri puta u danu cije ista pjesma, al boze moj...). U kratko cjela ekipa mi je zakon, tolko dugo ih slusam da sam ih poceo dozivljavat ko susjede.

Normalno, imaju i losijih strana. Vojo Siljak mi ima (kad se sve zbroji i oduzme) solidnu emisiju, al izbor muzike mu je koma. Apolutno se slazem sa ovim sto je Cat6 napisao o Danijelu (?). Jednostavno mi ne pase, previse mi je umjetan i usiljen...podsjeca me na onog tipa koji je vodio novu lovu (mislim da sad vodi moj tata je jaci od tvog). Nadam se da je on tu samo zato jer je jedna od voditeljica na godisnjem ili nesto.
__________________
"Uh-oh. Scary guy in a cloak. Never a good sign."

-Flash
WallyWest is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 17:56   #29
Exclamation

Quote:
mustang kaže: Pogledaj post
Navodno najslušaniji radio u Zagrebu...
Pa da vidimo zaslužuju li taj epitet! Što vam paše, što vas živcira? Tko vam je cool, tko je totalni promašaj (o njihovim djelatnicima govorim, naravno)? Glazba - neka nova pjesma njima je znanstvena fantastika, odgovara li vam to?. Informativne emisije, gradske priče....komentirajte!
hmm.. jedini radio u ovoj državi koji je na nivou EU prije pojave antene zagreb--
,meni osobno idu na živce seljačke pjesme tj stare zagrebačke al priznajem da imaju puno slušatelja koji to vole pa ajd..
inače mi je super njihovim izborom stranih pjesmama tj laganicama, vidi se da za razliku od plavih radija, otvorenog... ovdje rade profesionalci koji vode računa o slušteljima tj muzici koja valja slušateljima a ne nekom u studiju

kada se sve zbroji i oduzme, ok radio
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 15:46   #30
Quote:
CF kaže: Pogledaj post
hmm.. jedini radio u ovoj državi koji je na nivou EU prije pojave antene zagreb--
,meni osobno idu na živce seljačke pjesme tj stare zagrebačke al priznajem da imaju puno slušatelja koji to vole pa ajd..
inače mi je super njihovim izborom stranih pjesmama tj laganicama, vidi se da za razliku od plavih radija, otvorenog... ovdje rade profesionalci koji vode računa o slušteljima tj muzici koja valja slušateljima a ne nekom u studiju

kada se sve zbroji i oduzme, ok radio
kaj su stare zagrebačke pjesme seljačke?
ja sam mislila da se to zove "starogradske".

dobri su na radio sljemenu.
ja sam jednom njih zvala usred noći kad je u zagrebu bio potres prije par godina i lijepo se iznapričala s dežurnom novinarkom, jer smo se obje usrale od straha.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 23:05   #31
Ja sam odrastao uz radiosljeme jer moji starci samo to slušaju.
ne znam,utjecalo je definitivno na moj glazbeni ukus jer da nije bilo sljemena ne bi slušao 80's.
pretjeruju s tim zagrebačkim pjesmama,kajkavjana je ubi bože ali eto....ko voli nek izvoli.nisam protiv njih ali nisam ni za.novinarke su ok samo jedna ne zna čitat vijesti.ona neka nova emisija što ide navečer im je katastrofa.samo lagane stvari.uvijek se obracaju vozačima a ta njihova emisija je idealna za zaspat za volanom.ali sve u svemu,ok radio.
inače slušam plavi ili 101-cu
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 14:58   #32
Sljeme me ubija.Tu i tam puste neku dobru stvar,ali kad krene Miro Ungar i Ana Štefok...
A većina voditeljica su koma.
Čast Knezovićki.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:43   #33
Exclamation

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
kaj su stare zagrebačke pjesme seljačke?
ja sam mislila da se to zove "starogradske".
rekla-kazala
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 20:58   #34
Nisam redoviti slušatelj, ali ga volim posluhnuti tu i tamo kad mi treba nešto za opuštanje,a dosta mi je muzike s CD-a i ostalih stanica.
Volim slušati emisije o nazivima ulica, a i ona o hrvatskom jeziku i gramatici mi je oke, ali to je sve stvar ukusa.
A kaj se tiče starogradske muzike, mislim da je to neki više-manje zaštitni znak Radio Sljemena, nešto kaj se veže uz Sljeme i Zagreb i nije u redu nazivati to seljačkom muzikom, po meni je to ko da neko veli za klapsko pjevanje u Dalmaciji da je seljačko.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 00:34   #35
Mi je Sljeme ćist OK i slušam njih ili Katolički. Kad jedni zapile prijeđem na drugi. Glazba mi se sviđa posebice što je vrlo raznolika a ima i malo starije dakle 70-e i 80-e-.
Pero3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:02   #36
slušam Sljeme i cijelo vrijeme se vrti rekalma da je raido sljeme prvi radio grada Zagreba! pa kaj nije prvi radio grada Zagreba, radio Zagreb iz 1926? jer kolko znam raido sljeme je počelo s radom sredinom 50-tih.
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 12:17   #37
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
Da mi je bar posvuda za čut Radio Sljeme ovdej u Sloveniji.... starinski, kvalitetan radio
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
slušam Sljeme i cijelo vrijeme se vrti rekalma da je raido sljeme prvi radio grada Zagreba! pa kaj nije prvi radio grada Zagreba, radio Zagreb iz 1926? jer kolko znam raido sljeme je počelo s radom sredinom 50-tih.
Namjerno citiram navode vrle jer...

Vojo Siljak opet izgubio kompas. U $lucajnom odabiru glazbe, neki dan u 15h Sinan Sakich u eteru! Gledam na tuner samo da vidim da nisam nesto fulao. Uzas! Samo koju minutu ranije kao prstom ironije se zacu onaj velebni jingle : Najzagrebačkiji radio

Rekoh neki dan starom da mu poruci da je stvarno prodana duša. Ali stvarno vise nemas ni jednog oslonca za dusevni mir koji nije novokomponiran u nekoch bijelom gradu ZG-u

Pa onda voditeljica Nikolina K. koja tako degutantno cita č i ć kao da slusam zensku varijantu Ljube Jurčića. Svaki dan puna usta "ocuvanja jezika" liturgije pravilnog izgovora na toj stanici... dok jedna rodica nije u stanju kultivirati taj akcenat koji bode 3x vise na takvoj stanici.

Stvarno, ali stvarno vise nema kutka koji nije proseljacen. U svakoj pori grada

.
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 19:46   #38
meni je sljeme cisto ok. Ne mogu ga bas uvijek slusati jer mi ponekad izbor glazbe ne odgovara, cesto im se zna dogoditi da u roku od nekoliko sati puste istu pjesmu pa ponekda izgleda kao da im je cdteka bazirana na cca 50-tak pjesama. No, iznenadila sam se emisijom koja ide nesto kasnije navecer, oko 22 sata a tema je ljubav. Zanimljivo mi je slusati sto sve slusatelji pricaju i koje asocijacije imaju na tu temu, ali iznenadjena sam da ipak u ta doba ne zovu neki bolesnici (sto sam nekako ocekivala). U emisiji je uvijek neki psiholog koji razgovara sa slusateljima. Zanimljivo je (uz opasku da bi ta glazba stvarno mogla ipak biti malo drugcija).

pozdrav
__________________
Ja sam ja, svojeglava, i onda kad me nema
tetija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 17:09   #39
Muzika je obicno ok, nije prenapadna, a kako dragi cesto ne zeli HR3 u autu, a ja njegovu Antenu Zagreb ne mogu smislit, Sljeme je kompromis. Jedino su jedno vrijeme jako forsirali pjesme na talijanskom (tesko podnosim taj jezik), pa sam zakljucila da je glazbeni urednik na bolovanju i da ce sve biti bolje kad se vrati.

Imamo li temu o HR3?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 20:38   #40
Thumbs up

...radio sljeme mi je ok...sviđa mi se muzika koju puštaju...voditelji su ugodni i neagresivni kao na drugi radijima...npr.antena zagreb...a termin za vijesti mi je cool...svaki puni sat i deset minuta...
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.