Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 18:03   #641
Pozdrav
Brutto placa mi je 8000kn, imam prijavljeno 1 dijete kao olaksicu a drugo dijete mi se rodilo u 3.mj 2016 i nisam ga prijavljivao kao olaksicu na placi. Sto trebam napraviti da bih dobio povrat poreza za drugo dijete?
ban1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 13:41   #642
Ima li nezaposlena osoba sa 0 kn prihoda pravo na povrat poreza od unajmljenog stana?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:20   #643
Quote:
ban1985 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Brutto placa mi je 8000kn, imam prijavljeno 1 dijete kao olaksicu a drugo dijete mi se rodilo u 3.mj 2016 i nisam ga prijavljivao kao olaksicu na placi. Sto trebam napraviti da bih dobio povrat poreza za drugo dijete?
Ispuniti obrazac ZPP-DOH i predati. Mislim da treba i rodni list, a za PK karticu nisam sigurna s obzirom da je sad sve povezano...
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 08:29   #644
Pozdrav, 2 kratka pitanja za znalce :

1) poradi međufinanciranja (sa stambenom štednjom) koliko sam shvatio - imao bih pravo na nekakav sitni povrat poreza poradi prihoda od kamate na tu štednju, zar ne? Dakle, trebao bih ispuniti onaj DOH obrazac i tražiti povrat do kraja veljače?

2) supruga je vlasnica (sa sestrom) vikendice koju iznajmljuje pa plaća mjesečno porez na dohodak od imovine. Da li onda i ona poradi toga mora ispuniti poreznu prijavu ili je sve automatski obračunato već i nema dodatnih poreza ili potencijalnih povrata poreza?

Hvala!
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 18:41   #645
Pozdrav,

da li se financijski više isplati imati uzdržavanog člana na PK ili ga prijaviti u prijavi poreza? Ili je to isto?
Sivoskuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:34   #646
kad kreću isplate za prošlu godinu?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:02   #647
Bok,stiglo mi je privremeno porezno rješenje pa me zanima dal sve ovo sa povratom poreza ide automatski kao lani ili su opet napravili korak nazad.
Ako je isto,kada će to uopće biti uplaćeno?
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:08   #648
Isto je. Isplate idu u kolovozu kad prođe rok za žalbe.
Do 30.06. se moraju poslat rješenja, pa je do 31.07. rok za žalbe, pa u kolovozu idu isplate.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 15:22   #649
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Isto je. Isplate idu u kolovozu kad prođe rok za žalbe.
Do 30.06. se moraju poslat rješenja, pa je do 31.07. rok za žalbe, pa u kolovozu idu isplate.
A jbt.
Gdje da kažem da se neću žaliti?
2tis kuna mi duguju povrata :P
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:20   #650
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Gdje da kažem da se neću žaliti?
Pa žali se
Piše ti na drugoj strani pod ono Uputa o pravnom lijeku da je rok za prigovor 31.srpnja.
Meni na pkk (kad gledam prek e građani), piše da je valuta isplate 31.07., al mislim da će to bit koji dan kasnije, jer je upravo taj datum zadnji dan za prigovor.
Al kad god dođe, dobro dođe. (taman za more :klap

Ak imaš e građni, lako provjeriš.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:25   #651
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Pa žali se
Piše ti na drugoj strani pod ono Uputa o pravnom lijeku da je rok za prigovor 31.srpnja.
Meni na pkk (kad gledam prek e građani), piše da je valuta isplate 31.07., al mislim da će to bit koji dan kasnije, jer je upravo taj datum zadnji dan za prigovor.
Al kad god dođe, dobro dođe. (taman za more :klap

Ak imaš e građni, lako provjeriš.
A kako da znam ako imam e-građani?
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:31   #652
Pa jesi li bio u FINI i zatražio lozinku? Ako nisi bio, onda nemaš.
Ukucaj u google e građani i pogledaj. Svašta nešto tamo ima.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:39   #653
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Pa jesi li bio u FINI i zatražio lozinku? Ako nisi bio, onda nemaš.
Ukucaj u google e građani i pogledaj. Svašta nešto tamo ima.
Prijavio sam se sada putem pbz kartice.
Samo je problem taj što mi ne želi kliknuti na upravo to vezano za porez tj. ništa što je pod raspoložive e-poruke ne mogu kliknuti.
Ak se to uopće nalazi tamo.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:53   #654
Imaš li uopće neku od vjerodajnica za registriranje u sustav? Bez toga ti ne ide.
https://gov.hr/e-gradjani/lista-prih...rodajnica/1667
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:59   #655
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Imaš li uopće neku od vjerodajnica za registriranje u sustav? Bez toga ti ne ide.
https://gov.hr/e-gradjani/lista-prih...rodajnica/1667
Aj čitaj opet
rekoh da sam ušao preko pbz kartice/tokena.
Samo mi nije jasno gdje si ti našla tu informaciju.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:00   #656
Ako imaš vjerodajnicu, onda kad uđeš u korisnički pretinac , gledaj gore gdje ti piše dostupne e usluge , pojavit će ti se izbornik i onda ideš na financije i porezi pa na e-pkk. Onda opet imaš ikone i klikni tam gdje piše pkk i na onu opciju prikaži. E sad klikaj sam dalje... igraj se malo. Nije komplicirano.

Ja to imam od početka, pa sad nisam sigurna dal se tu u opcijama za poreznu treba nekaj registrirat ili potvrdit (čini mi se da je nekaj trebalo, al zaboravih) , al ak si prvi put, pojavit će ti se već nešto pa slijedi upute .
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:08   #657
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ako imaš vjerodajnicu, onda kad uđeš u korisnički pretinac , gledaj gore gdje ti piše dostupne e usluge , pojavit će ti se izbornik i onda ideš na financije i porezi pa na e-pkk. Onda opet imaš ikone i klikni tam gdje piše pkk i na onu opciju prikaži. E sad klikaj sam dalje... igraj se malo. Nije komplicirano.

Ja to imam od početka, pa sad nisam sigurna dal se tu u opcijama za poreznu treba nekaj registrirat ili potvrdit (čini mi se da je nekaj trebalo, al zaboravih) , al ak si prvi put, pojavit će ti se već nešto pa slijedi upute .
Pronašao sam,ali su mjenjali gdje se što nalazi.
E sada dobijem tu tablu sa brojevima,ali jedino što piše je kada su obračunali.
A još čudnije je to što sam dobio privremeno rješenje pred par dana,a oni tek sada/danas obračunali
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:14   #658
Meni piše da su obračunali 05.05. Vjerovatno ne mogu svima isti dan. Nema njih baš toliko u poreznoj. Rok je 30.06. i bitno je da do tada svi dobijemo rješenja.
Kaj ti piše pod datum valute? Meni piše 31.07.
To bi kao trebao biti datum isplate, al sumnjam. Mislim da bu dan-dva iza toga.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:15   #659
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Meni piše da su obračunali 05.05. Vjerovatno ne mogu svima isti dan. Nema njih baš toliko u poreznoj. Rok je 30.06. i bitno je da do tada svi dobijemo rješenja.
Kaj ti piše pod datum valute? Meni piše 31.07.
To bi kao trebao biti datum isplate, al sumnjam. Mislim da bu dan-dva iza toga.
Isto 31.7.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:17   #660
I da.. na e pkk mi piše datum knjiženja 05.05., a riješenje nosi datum 11.05.
Al vidjela sam obavijest i dobila poruku u pretinac još prije 10-tak dana, a rješenje došlo poštom prekjučer.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.