Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2008., 13:06   #21
samo GRANIT, zajebi mramor...na njemu recimo ostaju tragovi od mokre čaše, na granitu ne....i mramor mi djeluje previše fejk..toliko
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 14:31   #22
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
samo GRANIT, zajebi mramor...na njemu recimo ostaju tragovi od mokre čaše, na granitu ne....i mramor mi djeluje previše fejk..toliko
Tako je, GRANIT. Mramor je lošiji izbor.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 15:37   #23
A kakva ti je stolarija?
Mi imamo drvenu stolariju i stavili smo drvene identične klupice jer nam pašu uz uređenje unutrašnjosti kuće. Da smo stavili granit ili mramor ne bi nikako išlo uz ostatak interijera.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 18:57   #24
Stolarija u stanu bude drvena, bijela.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 20:29   #25
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Stolarija u stanu bude drvena, bijela.
Imaš granit "White Cararra" koji je bijeli :-)
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 20:53   #26
Ispravak krivog navoda: cararra nije granit nego mramor iliti vapnenac.
Osobno za unutra preferiram drvo, pogotovo ako je i prozor drveni, ali vjerujem da se i s kamenom mogu urediti lijepi interijeri.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 09:30   #27
i ja sam za granit, nikako ne mramor, a drvo češ jednog dana morati farbati.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 10:30   #28
granit
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:54   #29
kamene klupice kod mene se uklopile savršeno s tamno obojanim zidovima,a lako je i za održavanje
mala mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 07:33   #30
Garnit je najpostojaniji, al teško da ima ružnijeg materijala
Mramor je estetski daleko ispred.

Kombinacija toga dvoga je onaj nazovimo ga umjetni mramor, koji ima za kupit okolo u standardnim dimenzijama, pa se lako prekrati. Po meni, najbolji izbor.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 15:14   #31
Ja sam stavio granitne svugdje osim u kuhinju, spavaću sobu i dječju sobu.
U sobe sam stavio drvene (pofarbao sam ih kako i prozore), a u kuhinju sam stavio pločice.
XENON2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 12:17   #32
dižem topic...
kakve su cijene danas u 2010.?
kamen, mramor, granit, drvo/laminat?
posebno me ovo zadnje interesira... i što preporučate...
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 18:46   #33
pogledaj Helopal klupčice - Bešenić zagrebačka ul u sesvetama iz zagreba s desne strane
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 09:18   #34
Pa Majo, ja bih ti preporučio da izabereš nešto s čime ćeš biti zadovoljna/an.
Nisi napisala da li ti trebaju vanjske ili unutarnje. Vani možeš staviti ono što je za to predviđeno (ne drvo), a unutra sve. Cijene su između 100 i 150kn/m dužni za standardne širine, a jeftinije možeš proći ako radiš drvene u rustikalnom stilu. Tako sam ja napravio i koštalo me cca 40kn/m.
Naravno, sve ovisi o ambijentu, a prvenstveno o prozorima.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 19:46   #35
Smile mramorne klupice vanjske

Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
dižem topic...
kakve su cijene danas u 2010.?
kamen, mramor, granit, drvo/laminat?
posebno me ovo zadnje interesira... i što preporučate...
U listopadu prošle godine, kupujem vanjske mramorne klupice debljine 2cm, cijena 600knm2, nakon toga ugradnja istih (Zagreb ), ja prezadovoljna.
U veljači ove godine, imaš šta vidjeti, mramorne klupice se raspadaju, popucale po venama, mrve se, ma koma.
Gdje sam pogriješila?
salvere is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 21:15   #36
U odabiru mramora, poroznog materijala, a ne nekoga boljega granita (jer ima i njih više i manje poroznih), uglavnom nije se odradila domaća zadaća prije kupovine - informiranje
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:46   #37
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
U odabiru mramora, poroznog materijala, a ne nekoga boljega granita (jer ima i njih više i manje poroznih), uglavnom nije se odradila domaća zadaća prije kupovine - informiranje
Mramor, granit, kamen i sve ostalo uredno stoji vani po suncu,kiši, snijegu...kod kamenoresca.
Kod odabira nije mi bila važna cijena ,600,700 ili više kuna po m2,birala sam da mi se uklopi.
Rim je cijeli u mramoru, nadgrobne ploče se isto rade od mramora,ne mirim se stim da mramor ne ide vani.
Mislim da ću potražiti pomoć od stručnjaka.
salvere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 00:10   #38
Quote:
salvere kaže: Pogledaj post
U listopadu prošle godine, kupujem vanjske mramorne klupice debljine 2cm, cijena 600knm2, nakon toga ugradnja istih (Zagreb ), ja prezadovoljna.
U veljači ove godine, imaš šta vidjeti, mramorne klupice se raspadaju, popucale po venama, mrve se, ma koma.
Gdje sam pogriješila?



Kupiš od sintetičkog kamena i nemaš frke

http://geoterma.blog.hr/
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 08:39   #39
Quote:
salvere kaže: Pogledaj post
Mramor, granit, kamen i sve ostalo uredno stoji vani po suncu,kiši, snijegu...kod kamenoresca.
Kod odabira nije mi bila važna cijena ,600,700 ili više kuna po m2,birala sam da mi se uklopi.
Rim je cijeli u mramoru, nadgrobne ploče se isto rade od mramora,ne mirim se stim da mramor ne ide vani.
Mislim da ću potražiti pomoć od stručnjaka.
U svakom slučaju se slažem, ali opet stručnjak je trebao biti konzultiran prije kupovine...

I neke stvari se ne mogu kupovati ovisno o dizajnu, boji i sl. nego po njihovim fizikalnim svojstvima koje trebaju biti zadovoljena za pojedinu primjenu, a nakon toga ide "uklapanje" ...
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 08:59   #40
Ma sve ja to u redu, ali o čemu je razmišljo kamenorezac, točno je znao gdje idu klupice, pa ja bih svakako kupila drugi kamen, da mi je rekao šta će se dogoditi.Ali ja još razmišljam, kako to kod njega uredno stoji vani.
Zapravo bih željela da mi se jave oni koji su imali isti problem.
salvere is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.