Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2012., 15:00   #81
Quote:
marinamili kaže: Pogledaj post
svaka fuga mora biti zatvorena po nekoj logici. Pogotovo na fasadi ili na spojevima sa klupčicama.
A možda se po ljeti malo isušila i ispucala il misliš da fuge drže vječno oko kade staviš silikonske pa procure a stalno je +20 u kupaoni , a ova jadna malo -16 pa malo +50 kada sunce pripeče , nije da branim fušere , ja imam kuću i klupčice sam kupio dopremio i ugradio , brišem ih poslije jakog pljuska , a kamoli kada na nju padne 30 cm snjega , to je čisti nemar , da si ju sam postavljao sigurno bi ju čistio od snijega , ovak misle da su u socijalizmu da bu netko drugi im čistio snijeg sa prozora , ljudi još ne shvačaju da privatno vlasništvo znači i privatne obaveze i brigu o vlasništvu , predugo su živjeli u državnim stanovima o kojima se nitko nije brinuo pa se ne znaju brinuti niti o svome.

Jedino ak klupčica visi naopako tada ju je idiot postavljao i treba ga stisnuti, a i to sam vidio.

Zadnje uređivanje geoterm : 11.12.2012. at 15:09.
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 16:00   #82
Quote:
geoterm kaže: Pogledaj post
A možda se po ljeti malo isušila i ispucala il misliš da fuge drže vječno oko kade staviš silikonske pa procure a stalno je +20 u kupaoni , a ova jadna malo -16 pa malo +50 kada sunce pripeče , nije da branim fušere , ja imam kuću i klupčice sam kupio dopremio i ugradio , brišem ih poslije jakog pljuska , a kamoli kada na nju padne 30 cm snjega , to je čisti nemar , da si ju sam postavljao sigurno bi ju čistio od snijega , ovak misle da su u socijalizmu da bu netko drugi im čistio snijeg sa prozora , ljudi još ne shvačaju da privatno vlasništvo znači i privatne obaveze i brigu o vlasništvu , predugo su živjeli u državnim stanovima o kojima se nitko nije brinuo pa se ne znaju brinuti niti o svome.

Jedino ak klupčica visi naopako tada ju je idiot postavljao i treba ga stisnuti, a i to sam vidio.

Ok, drze mi je cut da je uzrok moja lijenist nego lose obavlrn posao od strane izvodjaca radova kako su me neki uputili...
Al svejedno ne vjerujem u tvrdnju da je to zbog neciscenja jer sve ive godine sam zivjela u kuci i nisam nis cistila, al nije nikad ni curilo,
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 19:38   #83
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši.. molim pomoć!!

jučer kad se poečo otapad onaj snijeg meni se ispod prozora u svim sobama ustanu pojavila vlaga.
to su nekakvi oblaci vlage ispod donjih kutova prozora.
Sad kad se osušilo izgleda gore nego jučer jer su ostale ružne žute fleke i praktički su mi uništenu svi zidovi i boja na zidovima.
Stan smo preuzeli u 8/2011 kao novogradnju.

Ne znam što da radim.. ima li itko iskustva s tim???
Ako je sve napravljeno po pravilu struke nebi smjelo curiti, bez obzira što je bilo snijega i pol metra.
To je jedan jako bitan detalj kojeg dosta izvođača ne zna ili ne poštuje.
Ako je prozor PVC ili Alu ispod njega treba biti tzv "podštok" koji je uvučen od vanjske kote prozora 1,5-2,0 cm.
Kad se prozor postavi postavlja se vanjska klupica koja se podvuče tako da dođe uz taj podštok, s bočnih strana se nakon postave klupica navlači fasada tako da u konačnici su bočne strane u fasadi a voda koja curi sa bočnih strana i sa prozora ide na klupicu te van. Naravno klupica mora biti pod padom.
Ako je kamen i on mora biti podvučen pod prozor,imati pad a bočne strane (špalete) se barem silikoniziraju (ako već nemaju isfrezane utore-što je malo više zajebancije ali i to ljudi rade).
Sve kombinacije sa silikonom na spoju klupice i prozora kad-tad propuste vodu.
Dok smo radili po Dalmaciji nikad nam nije pustilo vodu unutra jer jednostavno ne može a znate kako bude "gadno" u Dalmaciji po pitanju bude sa padalinama.
Ovako odokativno....vjerujem da je spoj prozora i klupice/kamena samo posilikoniziran te da zbog toga i pušta.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 23:06   #84
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Ok, drze mi je cut da je uzrok moja lijenist nego lose obavlrn posao od strane izvodjaca radova kako su me neki uputili...
Al svejedno ne vjerujem u tvrdnju da je to zbog neciscenja jer sve ive godine sam zivjela u kuci i nisam nis cistila, al nije nikad ni curilo,
pišeš da se udaješ a to nije šala....

znači da je sve te godine u kući čistila snijeg sa kljupčica Mama ili Tata , budi sigurna stari nije htio da mu otpadne fasada ispod klupćica zbog 5 minuta posala , očisti snijeg u buduće i nemaš problema.

Problem sa stolarilom od PVC-a može biti toplinski most , stari je imao drvene prozore , starinske i provjerene pa nije imao tih problema , -čitaj kondenzacija oko prozora , baci to ili luftaj redovito jer bu ti se oko prozora u tim nazovi modernim stanovima sve upljesnjivilo
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 23:16   #85
Quote:
geoterm kaže: Pogledaj post
A možda se po ljeti malo isušila i ispucala il misliš da fuge drže vječno oko kade staviš silikonske pa procure a stalno je +20 u kupaoni , a ova jadna malo -16 pa malo +50 kada sunce pripeče , nije da branim fušere , ja imam kuću i klupčice sam kupio dopremio i ugradio , brišem ih poslije jakog pljuska , a kamoli kada na nju padne 30 cm snjega , to je čisti nemar , da si ju sam postavljao sigurno bi ju čistio od snijega , ovak misle da su u socijalizmu da bu netko drugi im čistio snijeg sa prozora , ljudi još ne shvačaju da privatno vlasništvo znači i privatne obaveze i brigu o vlasništvu , predugo su živjeli u državnim stanovima o kojima se nitko nije brinuo pa se ne znaju brinuti niti o svome.

Jedino ak klupčica visi naopako tada ju je idiot postavljao i treba ga stisnuti, a i to sam vidio.
bog ti se smiluj, moje klupčice su postavljene prije 17 godina i bome nitko ne hoda okolo i čisti snijeg sa njih... i niš ne curi
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 23:39   #86
Pitanje ovim forumašima koji se razumiju
Ako mi je mokra fleka na stropu u kupaoni a iznad od susede terasa jel voda iliti otopljeni snijeg probija kroz fuge na terasi? jel se to da sanirat?ili to nije isto ovome sa prozorima?
josefine0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 00:05   #87
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
bog ti se smiluj, moje klupčice su postavljene prije 17 godina i bome nitko ne hoda okolo i čisti snijeg sa njih... i niš ne curi
Bog ti se smiluj, sigurno si zadnji kat pod strehom , skini barem drek od golubova koji tu spavaju da nemaš one ružne fleke po fasadi lijevo i dasno
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 00:07   #88
Quote:
josefine0303 kaže: Pogledaj post
Pitanje ovim forumašima koji se razumiju
Ako mi je mokra fleka na stropu u kupaoni a iznad od susede terasa jel voda iliti otopljeni snijeg probija kroz fuge na terasi? jel se to da sanirat?ili to nije isto ovome sa prozorima?
možda ti je jeftinije naći drugi stan
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 00:49   #89
Quote:
josefine0303 kaže: Pogledaj post
Pitanje ovim forumašima koji se razumiju
Ako mi je mokra fleka na stropu u kupaoni a iznad od susede terasa jel voda iliti otopljeni snijeg probija kroz fuge na terasi? jel se to da sanirat?ili to nije isto ovome sa prozorima?
Kroz fuge ulazi s terase i tebi curi dolje,najjeftinija solucija je stavljanje prozirne hidroizolacije po plocicama i fugama ako se nisu odvojile vec,ako su se odvojile moze se probat zapuniti sa PU ,al to je sve bacanje novaca jer nije dugotrajno,jedino pravo rijesenje je sve srusiti i ponovo ,poz
keramicar ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 09:43   #90
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
bog ti se smiluj, moje klupčice su postavljene prije 17 godina i bome nitko ne hoda okolo i čisti snijeg sa njih... i niš ne curi
Geoterm ti je dobro rekao. A ja bih dodao da po pljusku nemaš šta gledati televiziju i kopati nos nego van na fasadu i drž kišobran iznad klupčica! Najsigurnije rješenje za procurivanje je ne dopustiti vodi da se pojavi u blizini!
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 10:15   #91
Quote:
geoterm kaže: Pogledaj post
Bog ti se smiluj, sigurno si zadnji kat pod strehom , skini barem drek od golubova koji tu spavaju da nemaš one ružne fleke po fasadi lijevo i dasno

samo donekle si u pravu, ja sam od podruma do strehe i ni jedna klupčica ne curi, a o dreku od golubova ne brinemo od kad imamo mačku
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 10:17   #92
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Geoterm ti je dobro rekao. A ja bih dodao da po pljusku nemaš šta gledati televiziju i kopati nos nego van na fasadu i drž kišobran iznad klupčica! Najsigurnije rješenje za procurivanje je ne dopustiti vodi da se pojavi u blizini!
ima i bolje bolje rješenje, sve prodat i zapit pa preselit pod savski most

Zadnje uređivanje Opal Zg : 12.12.2012. at 10:23.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 14:43   #93
Može i to. Ali ponesi kišobran
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 16:56   #94
Quote:
keramicar ivan kaže: Pogledaj post
Kroz fuge ulazi s terase i tebi curi dolje,najjeftinija solucija je stavljanje prozirne hidroizolacije po plocicama i fugama ako se nisu odvojile vec,ako su se odvojile moze se probat zapuniti sa PU ,al to je sve bacanje novaca jer nije dugotrajno,jedino pravo rijesenje je sve srusiti i ponovo ,poz
Prije bi reko da pušta na spoju stolarije sa pločicama kod susjeda iznad. Kod fuge na pločicama nema šta pogriješit, bilo bi teški kretenizam da fuga nije popunjena skroz.
__________________
u/c
marinamili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 18:51   #95
zgrada je izfušarena, jedino što bi moglo malo pomoći je detaljno silikoniranje oko klupčica
__________________
Građevinske usluge od temelja do krova, upit na PM
seniorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 19:10   #96
Quote:
marinamili kaže: Pogledaj post
Prije bi reko da pušta na spoju stolarije sa pločicama kod susjeda iznad. Kod fuge na pločicama nema šta pogriješit, bilo bi teški kretenizam da fuga nije popunjena skroz.
kroz koju god fugu ude voda nije vazno gdje, cijela je terasa puna vode a sto je najgore voda je ispod keramike i nema dobre hidroizolacije ispod plocica i najvjerovatnije je ispod glazure ljepenka jer da je folija nebi pustila bez obzira sto su fuge pustile,sad kad se ta voda smrzne sva keramika ce se odvojiti ako vec i nije i sve fuge ce ispucat ako vec nisu,,,zakljucak na nevideno je taj da ce trebat cijelu terasu renovirati na proljece il dok otopli a sve dok se ne renovira stan ispod i stan u kojem je terasa ce plivati pod vodom a nista nebi bilo cudno pa da cijela zgrada propliva od te terase jer to su zaj... stvari ,pozdrav
keramicar ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 20:22   #97
Hvala na savjetima,
ja sam skroz luda znači živim ovdje dva mjeseca i eto ga problem da ti dođe mrak na oči, samo se pitam što mogu očekivat za malo više vremena, doslovno da se zgrada sruši i gdje sam onda? koliko god da smo pazili na sve moguće pojedinosti kod kupnje stana gdje nije bilo nikakvih naznaka vlage i tome slično eto što me dočeka kao dar za useljenje?!?!
neznam što je to u ovoj lijepoj Hrvatskoj da sve samo neke loše novogradnje , sve rađeno na brzinu i sfušareno? mislim čast izuzecima i svijetlim primjerima kojih treba sa svijećom tražiti:-D
a što je najbitniji problem da ne plačamo pričuvu i otkud sredstva za sve to saniranje?
josefine0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 20:54   #98
Quote:
josefine0303 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima,
ja sam skroz luda znači živim ovdje dva mjeseca i eto ga problem da ti dođe mrak na oči, samo se pitam što mogu očekivat za malo više vremena, doslovno da se zgrada sruši i gdje sam onda? koliko god da smo pazili na sve moguće pojedinosti kod kupnje stana gdje nije bilo nikakvih naznaka vlage i tome slično eto što me dočeka kao dar za useljenje?!?!
neznam što je to u ovoj lijepoj Hrvatskoj da sve samo neke loše novogradnje , sve rađeno na brzinu i sfušareno? mislim čast izuzecima i svijetlim primjerima kojih treba sa svijećom tražiti:-D
a što je najbitniji problem da ne plačamo pričuvu i otkud sredstva za sve to saniranje?
Susjedina je terasa znaci ona placa il investitor ako imate garanciju a mislim na terasu bi mogla izvuci do 5godina starosti objekta na sudu al to su sve komplikacije i pitanje kako bi to sve zavrsilo,,,pozovite strucnu osobu da vam da savjete jer to je opasan slucaj za sve stanare,,imam puno iskustva sa renovacijama takvi terasa ponajvise na novim objektima i to se zove STEDNJA NA MATERIJALU koja na kraju ispadne najskuplja stednja ,moj savjet vam je da sto prije to rijesite odmah na proljece dok otopli jer je opasno za zdravlje i za daljnji trosak npr opadanje keramike u kuhinji,opadanje zbuke na zidovima,dizanje parketa,izbijanja vode po stanu na svakom cosku,pozdrav i sretno
keramicar ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 09:58   #99
Quote:
josefine0303 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima,
ja sam skroz luda znači živim ovdje dva mjeseca i eto ga problem da ti dođe mrak na oči, samo se pitam što mogu očekivat za malo više vremena, doslovno da se zgrada sruši i gdje sam onda? koliko god da smo pazili na sve moguće pojedinosti kod kupnje stana gdje nije bilo nikakvih naznaka vlage i tome slično eto što me dočeka kao dar za useljenje?!?!
neznam što je to u ovoj lijepoj Hrvatskoj da sve samo neke loše novogradnje , sve rađeno na brzinu i sfušareno? mislim čast izuzecima i svijetlim primjerima kojih treba sa svijećom tražiti:-D
a što je najbitniji problem da ne plačamo pričuvu i otkud sredstva za sve to saniranje?
Ne se sekirat. Bit će toga još do penzije i sve to ide u rok službe.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 12:19   #100
ako se vlaga nalazi ispod klupica i to na kutovima (ne na cijelom dijelu ispod klupice) a fasada je rađena od stiropora onda je velika vjerojatnost da nije stavljena tkz.butir traka na spoj prozora i zida (prije stiropora).poslije nekog vremena stiropor se jednostavno odvoji od prozora i voda se zavlači u spoju prozora i zida-stiropora.nažalost ovo je puno veći problem nego što je gurnuti malo snijega sa klupice.
bluepearl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.