Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2008., 22:24   #41
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ovo je slika zakrpavanja. koliko ima ode ljudi koja samo lazu i maslaju mazu?
Zakaj si na kraj srca

Sazidan šank


Zid od cigle na kant


Omaltan zid


Pokrpana elektrika i omaltan dimnjak


Maltanje


Kosuljica na balkonu


Pregletano i odradjen jedan dio gipsarije


Ne valja?
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:27   #42
Koliko treba da se stvrdne beton

Koliko vremena treba da se stvrdne beton visine 10 cm i širine 20 cm,betoniram po zidu onaj luk i nadvoje pa me zanima nakon koliko najkraće se može dizat krov na to,majstor mi kaže da je dovoljno 4 sata?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 07:07   #43
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Koliko vremena treba da se stvrdne beton visine 10 cm i širine 20 cm,betoniram po zidu onaj luk i nadvoje pa me zanima nakon koliko najkraće se može dizat krov na to,majstor mi kaže da je dovoljno 4 sata?
jel se u tom serklazu nalaze ankeri ili beton sluzi za popunjavanje zida na zabatu?
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 11:59   #44
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
jel se u tom serklazu nalaze ankeri ili beton sluzi za popunjavanje zida na zabatu?
Ne znam što su ankeri,ide 6 šrafa u beton koji će držat grede na koje opet idu rogovi,beton će stajat otprilike 20 sati prije radova,znači beton ide sve okolo na zid na sve četiri stranice i u njega armatura tj. žica.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 12:38   #45
stvrdnut ce dovoljno da se da radit al treba pazit dok se grede stavljaju da se srafi ne razcimaju je beton jos nece imat pravu tvrdocu
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 12:56   #46
stvrdnjavanje betona

Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Koliko vremena treba da se stvrdne beton visine 10 cm i širine 20 cm,betoniram po zidu onaj luk i nadvoje pa me zanima nakon koliko najkraće se može dizat krov na to,majstor mi kaže da je dovoljno 4 sata?
slagat krov možeš već drugi dan,ali šarafe na podrožnici možeš šarafiti tek za 3 dana,zato da se matica može dobro stegnut a da se ne rasklima šaraf u betonu.savjet-bolje čekaj 3dana,čvrsći je beton.
_zidar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 11:25   #47
beton da bi se stvrdnuo i držao samog sebe , potrebno je 6 do 8 sati , da bi postigao nosivu čvrstoću potrebno je 28 dana
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 10:42   #48
a matere ti šta sve moš ovdje pričitat
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 21:01   #49
majstore iz crne gore

Ovo je dobro, al za afgan-standard. Šta je žena rekla, a?
vukefendija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 21:13   #50
odgovor

Quote:
Mikes kaže: Pogledaj post
He-he, pičok, malo mi je smiješna riječ, prvi put ju čujem!
Mi to zovemo cementno mlijeko.
a mi kod mene rečemo"paćok"po domaću...
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:55   #51
žbuka,špric,beton itd

znači zanimaju me omjeri
za žbuku za zidanje(mort)?
žbuku za zidive?
Špric za zidove prije žbukanja?
beton?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 14:47   #52
Mislim da ide ovako: (iako me to stari naučio kad smo doma nešt popravljali pred par godina)

mort za zidanje: 1 lopata cementa, 3 lopate vapna, 10 lopata pijeska

žbuka: 1.5 lopata cementa, 4 lopate vapna, 10-11 lopata pijeska

špric: baš neznam al čini mi se puno vode, 1 lopata vapna, 4 lopate cementa 6 lopata pijeska

beton: mislim da to ovisi o namjeni tog betona (ploča, nadvoj...), mi smo radili omjer 5lopata šljunka 1 cementa za ploču

majstori će me ispravit ako nije dobro, za hoby potrebe ispalo je ok
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 20:46   #53
Quote:
lovro2008 kaže: Pogledaj post
beton: mislim da to ovisi o namjeni tog betona (ploča, nadvoj...), mi smo radili omjer 5 lopata šljunka 1 cementa za ploču
Kakvu ploču? Samonosivu (deka) ili na zemlji.
Ovih 1:5 mi se čini malo siromašno.
1:4 (cement : pjesak) za nešto u/na zemlji (to je cca 270 kg cementa na 1m3 betona)
1:3 (cement : pjesak) za deke, grede, nadvoje.. (cca 320 kg cementa na 1m3 betona)
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 19:51   #54
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
znači zanimaju me omjeri
za žbuku za zidanje(mort)?
žbuku za zidive?
Špric za zidove prije žbukanja?
beton?
za zidanje 1:2:6 (vement-vapno-pjesak)
žbukanje normalnih zidova 1:3:9
žbukanje za pločice cca 1::2:6 ili čak sa još manje vapna, neznam točno, ali mora bit masniji mort, to pravi majstori znaju kada promješaju kantu morta.
za normalne zidove (koji se bojaju bolje je sa što manje cementa, manje puca i nije toliko hladan zid.

špric neznam točno, al mislim 1dio cementa,2djela pjeska i malo vapna
ako nije točno neka me isprave

beton.za grede, nadvoje, ploče i sl je dovoljno 1:4 ili 1:3.5
beton na zemlji i u zemlji može 1:5, nema potrebe stavljat više cementa.

najvažnije je pravilno odmjeravat omjere i to KANTOM, a ne lopatom. lopata vapna i lopata suhog pjeska nemaju isti volumen.
za beton je bitno da bude što gušći, toliko gust da se može ugraditi,a ne tekuć. što više vode dodaš imaš manju čvrstoću.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 21:10   #55
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post

beton.za grede, nadvoje, ploče i sl je dovoljno 1:4 ili 1:3.5
beton na zemlji i u zemlji može 1:5, nema potrebe stavljat više cementa.

najvažnije je pravilno odmjeravat omjere i to KANTOM, a ne lopatom. lopata vapna i lopata suhog pjeska nemaju isti volumen.
za beton je bitno da bude što gušći, toliko gust da se može ugraditi,a ne tekuć. što više vode dodaš imaš manju čvrstoću.

ovaj dio nije baš točan, sve ispod 1:4 za grede i ploče je van statike i jedan veliki rizik. Mislim da se sa 1:4 dobije MB tj c25, tako da ispod toga...

lopata vapna i pjeska nemaju, a kante će imati isti volumen?
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:17   #56
hehehehe
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 14:30   #57
Quote:
zimbo kaže: Pogledaj post
hehehehe
Obožavam ovakve komentare!
Za koji komentar misliš?
Pozitivno he,he ili negativno he,he?
Nismo vidoviti (milan).
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:36   #58
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
ovaj dio nije baš točan, sve ispod 1:4 za grede i ploče je van statike i jedan veliki rizik. Mislim da se sa 1:4 dobije MB tj c25, tako da ispod toga...

lopata vapna i pjeska nemaju, a kante će imati isti volumen?

nisam ispitivao kocke od takvog, ručno mješanog betona pa ni nemogu reći kolika će razlika u čvrstoći biti između betona 1:3 i 1:4 ali mislim da neće biti velika. a i teško je u takvim uvjetima dostići kvalitetu MB30.

bitnije je nastojati dobiti što manji V/C omjer, jer većina amatera nalije previše vode u mješalicu, dobije prerijedak beton, koji onda ima nikakvu čvrstoću bez obzira na količinu cementa.

neznam što ti nije jasno u tome što sam rekao da treba mjeriti kantom a ne lopatom?
pa kanta npr uvjek ima 10l, bez obzira dali krcaš mokri ili suhi pjesak ili vapno.
a lopata suhog i mokrog pjeska nije ni približno ista (razlika je i do 3 puta).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:22   #59
sta da ti je pijsak stajao mjesec dana vani,ove kise saprale svu "nulu" iz njega,koliko bi onda vapna stavljao,sta ako je pijesak "zemljast",treba manje vapna stavljat,koliko bi zbuke zamijesao da sve komponente stavljas u kantu pa iz kante u mijesalicu dnevno?to je znanost,tehnologija materijala
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 20:27   #60
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
nisam ispitivao kocke od takvog, ručno mješanog betona pa ni nemogu reći kolika će razlika u čvrstoći biti između betona 1:3 i 1:4 ali mislim da neće biti velika. a i teško je u takvim uvjetima dostići kvalitetu MB30.

bitnije je nastojati dobiti što manji V/C omjer, jer većina amatera nalije previše vode u mješalicu, dobije prerijedak beton, koji onda ima nikakvu čvrstoću bez obzira na količinu cementa.

neznam što ti nije jasno u tome što sam rekao da treba mjeriti kantom a ne lopatom?
pa kanta npr uvjek ima 10l, bez obzira dali krcaš mokri ili suhi pjesak ili vapno.
a lopata suhog i mokrog pjeska nije ni približno ista (razlika je i do 3 puta)
.
prvo boldano....daj nemoj me zezati? pa naravno da će biti razlike, i to velike...

Apsolutno da je v/c bitan, što je nažalost današnjim takozvanim majstorima koji sve znaju jako teško objasniti.

drugo boldano...pa i lopata uvijek ima, npr 2 litre, tj isti je volumen, a to što je drugačiji v/c faktor sa suhm i mokrim pijeskom je nešto drugo. Shvatio sam šta želiš reći...ali je krivi primjer uzet
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.