Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite o NLO-ima?
Zemaljskoga su podrijetla 18 22.22%
Zemaljskoga su i vanzemaljskog podrijetla 45 55.56%
Neutralan sam. 18 22.22%
Glasovatelji: 81. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2008., 01:11   #61
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 01:16   #62
[QUOTE=Znatiželjko;12251159]Evo danas sam baš saznao detalje od kolege koji je tada bio na terasi kafića ''Gatto''u Puli.
[QUOTE]
Ti si cekao 20 godina da pitas kolegu ili sta....
__________________
''It demands alot of reflection every day to understand life''
Sensei Yoshigasaki
supergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 01:47   #63
Eo vam u mom potpisu link gdje možete skinut dokumente sačinjene od FBI-a, njihove izvještaje i zapisnike o NLO-ima. Dokumenti su pisani tamo negdje 50-ih godina. Ima dosta toga, stranica iz novina itd... Fotokopije dokumenata. Neki imaju i oznaku "povjerljivo".
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 02:15   #64
a sto mislite da use vlada namjerno radi ufo incidente kako bi naaprevila novog neprijatelja .ko npr prije sto je bio soviet republic ??
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 02:25   #65
Ja sam vidila NLO na Žnjanu. I ja mu lipo mirno kažem 'Eno NLO', a on se smije. Pitam ga ja šta je onda? Pa nije NLO. Pa šta je? (3 točkice u pravilnoj formaciji se kreću čudnovatim putanjama) Pa nije NLO...
Mislim, hallo...znamo da postoje, u pećinama su ih crtali neandertalci, lete ima 2000 godina oko nas, svih vrsta, oblika, boja i veličina. Čemu zgražanje, nevjerica i šokiranje???

Mene više zanima npr. imaju li oni kućne ljubimce...Zamisli kako izgleda mačka jednog malog zelenog(nije sprd, stvarno me zanima)
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 08:14   #66
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
čuj slažem se s tobom što se tiče impresija i bezveznosti Larrya Kinga ali i bezveznosti CNN-a. No, taj CNN i Lary su glavni igrači u glavnim medijima zaduženi za kreiranje javnog mnijenja a ne za informiranje ljudi. Kolko pratim tvoje postove sigurna sam da ćeš se složiti.
E pa, kad glavni glavni igrači počnu pričati o ET-ju, - znači da se nešto veliko sprema. (Narod se priprema za jedan spektakularni obrat)
Vidis, kad malo bolje promislis elijeni su idelani neprijatelji. Mase su glupe, to je poznata cinjenica; i sigurno ce pupusiti price o vanzemaljskoj invaziji. Fakeas pokoji incident, zapocnes pisati o temi u mainstream medijima i eto paranoje... i dotoka friske love vojno industirjskom lobby-u. Eto npr. onaj Reaganov SDI- Strategic Defense Initiative bi se mogao dovrsiti...

Ali hladni rat sa imaginarnim elijenima i nije tako losa stvar... investiranje obranu od elijena izvuci ce nas iz recesije, razviti ce se nove tehnologije i pokrenuti nove industrije, otvoriti ce nova radna mjesta isto kao i za Hladnog rata SAD vs. SSSR
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 10:57   #67
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Pogledao sam emisiju danas u 11h. Dobar dio emisije je bilo dosta ponavljanja snimki prijašnjih emisija. Ne znam da li je tko zapazio da su bile i snimke Billy Mayera.
Kompletan folklor koji prati Ufologiju je jedno veliko ponavljanje, prezvakavnje istih starih prica, te nadodavnje novih fantasicnih "fakata".

Temu sam poceo pratiti krajem '70-tih i ranih '80-tih u svojoj pred-adolescntskoj dobi. To je bilo vijeme Bliskih susreta trece vrste , a i tadasnja TV Zagreb je tada prikazivala seriju Project U.F.O. a.k.a. Projekt Plava knjiga . Sjecam se da je u vrijeme prikazivanja serije tadasnji, tv magazin "Studio" (danas jos postoji kao podlistak Jutarnjeg lista) objavio pricu o otmici Betty i Barney Hill, sto je danasnji ufoloski klasik. Uz Studio, NLO fenomenom se je bavio i magazin Vikend - izdanje Vjesnikovih revija. Svaki tjedan izlazila bi nova NLO prica, u Vikednu su tada objavljene i ove legendarne fotke

Uglavnom mi klinci smo to sve pratili, vjerovali u NLO-e, prepricavali teme, nadodavali svoje detalje u pricu i stvorena je urbana legenda...

Uglavnom sve NLO teme koje se recikliraju danas na ovom forumu prezvakane su jos tada... i nakon godinu dvije NLO-i su postali out, a mene su pocele interesirati neke druge stvari.

Negdje '92-'93 kupio sam svoj prvi PC s modemom dobri stari 80386/DOS/Widoze3.11/Trumpet Winsock/Netscape i eto me preko CARNeta na Internetu (u svojim poznim studentskim godinama). Tada je do mene stigao koloplet prica o svejdocanstvu Bob Lazara, Area 51, Rosswell itd, itd. Intereasntno je da su pricice stigle u moj mailbox bas nekako u doba X-Files serije Mulder & Scully . Danas je prica o NLO-ima na Intermetu nabujala do epskih porporcija i bezbroj varijacija koje vise nema smisla nabrajati...

Nekako mi se cini da se je razvlacenje NLO teme po medijima do sada podudaralo sa velikom Hollywoodskim projektima. Ali istina je da danas - 2008 NLO-e eksploatiraju i manistream opinionmakeri i politicari. Stvarno je fascinantno da se u mainsteam medijima ozbiljno razmatra mogucnost postojanja NLO-a i elijena...

Zapavo nije bitno jesu li elijeni znasntveno dokazana cinjenica ili nisu... nekako mi se cini da je bitno ono sto sam napisao u svom prethodnom postu

@uforadio - please ukljuci se u ovu diskusuju, zanima me tvoje misljenje.
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 11:24   #68
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
Vidis, kad malo bolje promislis elijeni su idelani neprijatelji. Mase su glupe, to je poznata cinjenica; i sigurno ce pupusiti price o vanzemaljskoj invaziji. Fakeas pokoji incident, zapocnes pisati o temi u mainstream medijima i eto paranoje... i dotoka friske love vojno industirjskom lobby-u. Eto npr. onaj Reaganov SDI- Strategic Defense Initiative bi se mogao dovrsiti...

Ali hladni rat sa imaginarnim elijenima i nije tako losa stvar... investiranje obranu od elijena izvuci ce nas iz recesije, razviti ce se nove tehnologije i pokrenuti nove industrije, otvoriti ce nova radna mjesta isto kao i za Hladnog rata SAD vs. SSSR
da, ima smisla što govoriš. to je onaj scenarij na kojeg upozorava i Icke: stvori krizu, a onda ponudi "zaštitu".
No s druge strane, doista nije nezamislivo da postoji svemirska populacija koja ima svoje interese na Zemlji. Obim UFO materijala je toliko da prelazi razmjere urbanih legendi.
Sama činjenica što mnogi bivši vojni časnici matteroffactly iznose neke stvari ne znači da su uključeni u spindoctorism i plaćeni da u pomognu kreiranju "vanjskog neprijatelja".
Nedavno su me fascinirali transkripti briefinga s Reaganom. Ne znam jesi li naišao na to?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 11:55   #69
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
da, ima smisla što govoriš. to je onaj scenarij na kojeg upozorava i Icke: stvori krizu, a onda ponudi "zaštitu".
No s druge strane, doista nije nezamislivo da postoji svemirska populacija koja ima svoje interese na Zemlji. Obim UFO materijala je toliko da prelazi razmjere urbanih legendi.
Sama činjenica što mnogi bivši vojni časnici matteroffactly iznose neke stvari ne znači da su uključeni u spindoctorism i plaćeni da u pomognu kreiranju "vanjskog neprijatelja".
Nedavno su me fascinirali transkripti briefinga s Reaganom. Ne znam jesi li naišao na to?
Citao sam Reaganove transkripte na Misakovom blogu, sto se tice toga, nekako imam osjecaj da se radi o plodu maste. Ta prica se vuce sa http://www.serpo.org/ koji je refernecira na http://www.projectcamelot.org/ gdje mozes naci hrpetinu tzv. insidera, whistleblowera koji pokusavaju prodati mastovite pricice kao fakte, koje su kako se cini poprilicne budalastine.

Sto se tice Icke-a nekako mi i on podpada u istu kategoriju. Reptili ne postoje, postoje ljudi koje rade ono sto Icke pripisije reptilima... ali ako izbacimo reptile iz price, ostaje cinjenica da elite doista funkcioniraju ne nacin kako Icke opisuje.

Ustvari, bolje je stvarati krizu sa imaginarnim elijenima nego prziti sitotinju po srednjem istoku, moralnije je.
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 13:16   #70
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
... ali ako izbacimo reptile iz price, ostaje cinjenica da elite doista funkcioniraju ne nacin kako Icke opisuje.
A onda i pretpostavke o cilju ostvarivanja interesa te "svjetske elite"- jedan centar financijske, vojne, informativne i ine moći ( jedinstveno svjetsko tržište, jedna svjetska banka, jedinstven program kontrole i nadzora ljudi, jedinstvena vojna sila, jedinstvena religija...) postaju lako moguće ostvarive.
Puno toga pokazuje da se ide u tom smjeru ( EU, MMF, širenje NATO-a prema Istoku, globalna informatička povezanost zahvaljujući kompjuterima, neomaltuzijanizam u zemljama s velikim brojem stanovništva, masovna ugradnja kamera za nadzor- posvuda, čipiranje ljudi...), još samo izrežirati stvaranje jedinstvene vojne sile. A Icke je naznačio kako bi se to moglo ostvariti: "elita" stvori problem- znači zajedničkog ( vanjskog) neprijatelja- aliene, onda čovječanstvo zavapi za pomoći, a "elita" mu ponudi rješenje- stvaranje svjetske obrambene sile- sve vojske pod jednu komandu, i kad " neprijatelj" bude poražen, narod sretan i zahvalan bude uvućen u totalitarizam, a da nije ni svijestan.
Veli Icke da ćemo slijedećih par godina, po cijelom svijetu, masovno viđati NLO-e. I ne samo njih, već i izdirigirane pojave dolazaka različitih mesija...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 14:30   #71
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
A onda i pretpostavke o cilju ostvarivanja interesa te "svjetske elite"- jedan centar financijske, vojne, informativne i ine moći ( jedinstveno svjetsko tržište, jedna svjetska banka, jedinstven program kontrole i nadzora ljudi, jedinstvena vojna sila, jedinstvena religija...) postaju lako moguće ostvarive.
Puno toga pokazuje da se ide u tom smjeru ( EU, MMF, širenje NATO-a prema Istoku, globalna informatička povezanost zahvaljujući kompjuterima, neomaltuzijanizam u zemljama s velikim brojem stanovništva, masovna ugradnja kamera za nadzor- posvuda, čipiranje ljudi...), još samo izrežirati stvaranje jedinstvene vojne sile. A Icke je naznačio kako bi se to moglo ostvariti: "elita" stvori problem- znači zajedničkog ( vanjskog) neprijatelja- aliene, onda čovječanstvo zavapi za pomoći, a "elita" mu ponudi rješenje- stvaranje svjetske obrambene sile- sve vojske pod jednu komandu, i kad " neprijatelj" bude poražen, narod sretan i zahvalan bude uvućen u totalitarizam, a da nije ni svijestan.
Veli Icke da ćemo slijedećih par godina, po cijelom svijetu, masovno viđati NLO-e. I ne samo njih, već i izdirigirane pojave dolazaka različitih mesija...
Cini se da polako prelazimo u off topic od eliena prema NWO.
Sve sto si napisla stoji i drustvo, kako se cini ide u tom smijeru.

Medjutim hajde mi pokusaj opisati koja i kakva je alternativa. Odavno sam izgubio iluziju o ljudima kao altruistickim stvorovima, ljudi su zapravo egoisticni, sebicni i moramo biti iskreni pa priznati - svatko od nas gleda kako bi drugog zajebo i ostvario korist za sebe. Upavo zato sto nas deteninira egoizam, ljudsko dustvo, da bi bilo koliko toliko funkcionalno trazi kontrolu. Spomenula si maltuzijanizam, Socijalni darwinizam je grozna stvar, ali hmm, dali je teorija u krivu... pitanje je.
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 14:39   #72
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
Cini se da polako prelazimo u off topic od eliena prema NWO.
je,
da li je netko ovdje osobno bio otet ili vidio aliena ili spaceship ili nešto?
ja ništ od toga, osim ak alieni nisu u ljudskom obliku kak se priča, onda sam ih srela nekoliko. (hoću reći da su mi neki ljudi bili "malo" čudni)
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 15:00   #73
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
je,
da li je netko ovdje osobno bio otet ili vidio aliena ili spaceship ili nešto?
ja ništ od toga, osim ak alieni nisu u ljudskom obliku kak se priča, onda sam ih srela nekoliko. (hoću reći da su mi neki ljudi bili "malo" čudni)
Eto moram priznati da nikad nisam vidio ni elijena, ni NLO, a toliko se o tome pise i covjek bi reko eto ih na svakom uglu, a mozda nesto nje uredu samnom, pa nevidim elijene
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 16:40   #74
mene zabrinjavaju sljedece cinjenica ..dam se kladit da svi oni koji govore da vlada zataskava da ufo postoji ..da bi kad bi vlada priznala da postoje oni rekli da ustvari ufo ne postoji nego da nas usa ..plasi ..
2.molim vas pogledajte fotografije u.f.o a ..obratite paznju na dizaj ..
pogledajte fotke 5o tih pa do danas ..ako ufo i postoji ondda moram prizant da su puno gledeli hollywoodske filmove jer im dizajn prati trendove..prvi su bili skroz neaero dinamcni pa u 80 su postali spljiosteniji da ne kazam da su i u 60 izgledali ko kubanske cigare .a u 90 tima samo ko munje i sl..
inace u.s.a ja od sssr napravila velkog neprijatelja i najvecu prijetnju sto je dovelo do pozitivnog pomaka u tehnologiji i ekonomiji u.s.a ,,pa zasto nebi onda probali sa u.f.o ima napravit istu stvar ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 17:38   #75
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
Cini se da polako prelazimo u off topic od eliena prema NWO.

Medjutim hajde mi pokusaj opisati koja i kakva je alternativa.

Spomenula si maltuzijanizam, Socijalni darwinizam je grozna stvar, ali hmm, dali je teorija u krivu... pitanje je.
Obzirom da ove druge dvije rečenice isto vode u off topic, neću dati svoje mišljenje, osim ako se moderator ne složi. Iako smatram da su NLO-i dosta povezani sa WO.

Inače, ni ja nisam nikada vidjela NLO, a mislim da nisam susrela ni aliena ( ili ga barem prepoznala), no to ne znači da zato ne postoje.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 17:45   #76
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Obzirom da ove druge dvije rečenice isto vode u off topic, neću dati svoje mišljenje, osim ako se moderator ne složi. Iako smatram da su NLO-i dosta povezani sa WO.

Inače, ni ja nisam nikada vidjela NLO, a mislim da nisam susrela ni aliena ( ili ga barem prepoznala), no to ne znači da zato ne postoje.
ma slobodno ti reci kaj misliš, on ili off, jer to sa vanzemljakima je zbilja bizarno
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 19:52   #77
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Znači za nešto na temu NLO-a staro 20 godina ti si morao otvarati novi thread?!? Sjajno!
Nisam trebao,ali jesam.Kakve veze ima ako je bilo prije 20 g.ako je nepoznato? Vjerovatno cjeniš sam sadašnje aktualne pojave,da počnu sa NLO-a bacati zlato po gradu i da si na licu mjesta da to iskoristiš.Malo sam slikovito objasnio,ali ...pravim ljubiteljima UFO je i stara nepoznata priča zanimljiva.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 20:05   #78
[QUOTE=supergi;12252658][QUOTE=Znatiželjko;12251159]Evo danas sam baš saznao detalje od kolege koji je tada bio na terasi kafića ''Gatto''u Puli.
Quote:
Ti si cekao 20 godina da pitas kolegu ili sta....
Ne.Pa ni internet nisam imao do prije godinu.Upoznao sam ga prije 10 g.i jednom prilikom mi je ispričao ,rekao je da je sa njim bio još jedan kojega ja znam,ali sa tim drugim nisam o tome razgovarao.Jednostavno vjerujem tom ozbiljnom čovjeku,ali nije mi to neko veliko čudo bilo tada kada mi je to ispričao ,a ni sada.Čuđenje eventualno čuvam kad takav prizor bude djelovao na mene,pred mojim očima,čisto kao kad vidim nešto novo-ali što kad i nema nekakvih vidljivih posljedica na zemlju,kao da nas ne diraju,ne računam znakove na livadama to je malo presitno,što mi imamo sa njima,ako se dolaze hraniti energijom u redu ako nas ne grizu...jasno da UFO-a velesile i tehnologija pokušavaju iskoristiti za vlastiti napredak,ako je eventualno takvo stanje stvari.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 23:47   #79
Quote:
madamoiselle kaže: Pogledaj post
...
Mene više zanima npr. imaju li oni kućne ljubimce...Zamisli kako izgleda mačka jednog malog zelenog(nije sprd, stvarno me zanima)
Ama ti si pukla skroz!!!
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 23:49   #80
oke ali ja nekuzim cemu takvo cudenje i nevjere u vezi NLO pa mislim ljudi oni su tu cijel vrijeme samo sto su vjerovatno i u nekoj drugoj dimenziji pa ih ne vidimo cijelo vrijeme
__________________
''It demands alot of reflection every day to understand life''
Sensei Yoshigasaki
supergi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.