Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2016., 00:16   #821
Pa veoma je slična onoj otvorenom, plavom i sl.
Na svakoj je neizostavna 500 miles koju piuštaju svaki dan još od vremena Obiteljskog radija. Čovjek bi pomislio da je ta pjesma integralni dio radijskoj softwarea.
Znao sam ju čuti isti dan u sat vremana na sve tri postaje uključujući i R-101.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:24   #822
Jel netko zna zašto puštaju stalno jedne te iste stvari? Jel zbog tantijema ili wtf? Pokušavam naći na netu razlog ali ni traga ni glasa....
Fakat su iritantni zbog toga.
Inače imaju dobre voditelje, kad su neki zastoji u gradu jave i tak, s time da bi Barbara trebala kontrolirati svoj histeričan smijeh u eteru. Prvo sam se preplašio jer sam mislio da imamo neku polupijanu vješticu u uredu, onda sam skužio da je to Bara. A dečko koji čita vijesti je ok dok čita vijesti, kada počne laprdat s voditeljom/icom, glas mu se totalno promijeni, ništa ga se ne čuje...kao da je spol promjenio i najgore je što onda počinje mucat na svaku treću riječ. I onda me više boli đon za to kaj ima za reć (btw, uglavnom su neke gluposti) jer izgubim volju ga slušat.

Ono najbitnije....POVEĆAJTE HEBENI REPERTOAR PJESAMA!
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 21:51   #823
Quote:
Elamyth kaže: Pogledaj post
Jel netko zna zašto puštaju stalno jedne te iste stvari? Jel zbog tantijema ili wtf? Pokušavam naći na netu razlog ali ni traga ni glasa....
Fakat su iritantni zbog toga.
Inače imaju dobre voditelje, kad su neki zastoji u gradu jave i tak, s time da bi Barbara trebala kontrolirati svoj histeričan smijeh u eteru. Prvo sam se preplašio jer sam mislio da imamo neku polupijanu vješticu u uredu, onda sam skužio da je to Bara. A dečko koji čita vijesti je ok dok čita vijesti, kada počne laprdat s voditeljom/icom, glas mu se totalno promijeni, ništa ga se ne čuje...kao da je spol promjenio i najgore je što onda počinje mucat na svaku treću riječ. I onda me više boli đon za to kaj ima za reć (btw, uglavnom su neke gluposti) jer izgubim volju ga slušat.

Ono najbitnije....POVEĆAJTE HEBENI REPERTOAR PJESAMA!
Možda ne stane u Fireplay, pa skraćuju pjesme da ih stane više u sat vremena
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 15:13   #824
Quote:
Elamyth kaže: Pogledaj post
Inače imaju dobre voditelje
!?

Na stranu što ne postoji banalniji i besmisleniji program, al koji su to dobri voditelji?
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 15:52   #825
Evo link, na dobro objašnjenje - Zašto stalno jedno te iste pj!

http://nsradio.blog.rs/blog/nsradio/generalna/2014/05/06/2.-zasto-se-na-radiju-stalno-pustaju-iste-pesme

"ako pitate vlasnika neke radio stanice zašto se odlučio na automatizaciju programa, čućete uvek iste argumente - jeftinije je, eliminiše "varijitet" koji postoji u muzičkim ukusima tonaca, softver nema promene raspoloženja, ne kasni na posao, itd. Svaku promenu u muzičkom pravcu stanice moguće je napraviti za nekoliko minuta, umesto održavanja sastanaka sa DJevima i kontrole onoga što puštaju. Kao i u bilo kom drugom "biznisu", mašine zamenjuju ljude gde god je to moguće. Playlisting (naravno) ima svoje probleme, ali o njima neki drugi put."

__________________
Kao što Leonard iz Big Bang Theory kaže: I don't want to be a bran muffin. I'm the boring thing you're choosing because I'm good for you.
I want to be a cinnabon, a strawberry pop tart. Something you're excited about, even if it could give you diabetes.
Dobricaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 18:18   #826
Quote:
Dobricaa kaže: Pogledaj post
Evo link, na dobro objašnjenje - Zašto stalno jedno te iste pj!

http://nsradio.blog.rs/blog/nsradio/generalna/2014/05/06/2.-zasto-se-na-radiju-stalno-pustaju-iste-pesme

"ako pitate vlasnika neke radio stanice zašto se odlučio na automatizaciju programa, čućete uvek iste argumente - jeftinije je, eliminiše "varijitet" koji postoji u muzičkim ukusima tonaca, softver nema promene raspoloženja, ne kasni na posao, itd. Svaku promenu u muzičkom pravcu stanice moguće je napraviti za nekoliko minuta, umesto održavanja sastanaka sa DJevima i kontrole onoga što puštaju. Kao i u bilo kom drugom "biznisu", mašine zamenjuju ljude gde god je to moguće. Playlisting (naravno) ima svoje probleme, ali o njima neki drugi put."

Ne znam, meni nedovoljno objasnjenje jer ovo na Anteni se svodi na nekih 100-200 pjesama sa izuzecima.
E jebiga sad, ako ne mogu napraviti 30 playlista sa po 200 pjesama...

Jel uopce snimljeno vise od 1000 pjesama u povijesti?
PETIT-BEURRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 19:59   #827
Pratimo teme, pa evo da se javimo i na ovo o pjesmama. Sad vec davno(cca 5 god), jedna mreza je zeljela preuzet i nas, za sire splitsko podrucje. Naravno da smo bili protiv, ali posto smo tad bili jos beba sa manjom slusanoscu, poslusali smo njihove razloge "zasto
"Jedan od njih, odnosno "najvazniji" je bio taj sta funkcioniraju po principu, glazbenom istrqazivanju, kakvo provode slicne europske radio steanice. A sve se svodi na 500-tinjak hitova, koji su se najvise svidili ispitanicima, i koji se u pravilu ponavljaju svaki dan, samo u drugacijim terminima, shuffle birano. Znaci danas I need a hero ide u 6 h, sutra u 20 h. Itd. Mi smo nastavili svojim planom, ljudi biraju, slazu, ne kasape pjesme nakon 3 minute, makar ista trajala i 8.......i sad smo slusaniji nego ta i ostale mreze. I vole nas bas zato.
__________________
Najsuncaniji na svitu i okolici
Radio_Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 00:49   #828
Ja sam skroz protiv te automatizacije uopće, da je i 500 ili 1000 pjesama. Daj mi živog čovjeka, pa makar i bio loše volje, pa neka se to i osjeti u njegovom izboru. Sve samo ne isprogramirani kompjuter na godinu dana. Kad čuješ Sunshine reggae u ljeto, ali je opet čuješ i u 11. ili 12. mjesecu i jednostavno znaš da tamo negdje na tom radiju nikom nije stalo.

Ali kad čuješ da je čovjek svaku pjesmu razmislio i odlučio pustiti u neko određeno vrijeme, e to je ono pravo.

Da ne govorim o današnjim mogućnostima. Koja je razlika kada si skinem najnovije hitove, bezbroj pjesama i u winampu izaberem shuffle - i nekog drugog radija. Zašto bih slušala radio kad si mogu sama sastaviti osobniji izbor. Zato su meni BBC-jeva radija gotovo pa jedina oaza kvalitete.

S druge strane razumijem zašto automatizacija. Nekad je na radijima radilo puno ljudi. Danas se čudim zašto uopće itko radi na tim radijima sudeći po kvaliteti. U Americi je sad moderno platiti čovjeku da snimi niz najava ili priča, ubace u kompjuter i ponavljaju kao i pjesme. Tamo sve više radija uopće nemaju djelatnike. Vijesti preuzimaju. Otkupljuju neke poznate emisije i sl.
Nema potrebe za ljudima, samo jedan čovjek koji vrši kontrolu i programira.
Sve je outsourcing.
To je i naša budućnost
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 01:48   #829
zasto se ponavljaju pjesme, zato jer je to formatirani radio.. sto je to formatirani radio kako i zasto tako funkcionira puno puta je objasnjeno na ovim topicima, pa koga zanima neka pregleda ili googla. Takav formatirani radio ima prednosti i nedostatke, no to je vec treca tema. Sto se amerike tice tamo ima isto svega, od velike konkurencije do raznih servisa koji svi ubijaju radio, pri tome mislim na itunes, google, spotify i sto drugih. Svima njima je u interesu da ubiju radio. Napr jedan od najprodavanijih mobitela iphone ima cip u sebi koji omogucuje slusanje radija, ali on nikad nije aktiviran i udruge radio postaja u americi se bore da se to omoguci bar u slucaju nekih prirodnih katastrofa (info ovdje). No nemozes lako protiv takvih velikih kompanija. Da se vratim na temu i zakljucim vrte se stalno "iste pjesme" i rezu neke zbog nekih pravila formatiranog radija, ovisno o kakvom formatu je rijec i jos hrpe drugih stvari. Ako vam se ne svidja imate izbor, mozete odabrati radio postaje koje nisu formatirane jer takvih na nasem trzistu radio postaja i dalje ima i uzivati.
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 21:09   #830
Baci pogled na početak teme i pogledaj kakve nam je pričice za malu djecu CF pokušao uvaliti.
Tipičan bahatluk nekakvog glasnogovornika.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 14:57   #831
Jel su ukinuli onaj jutarnji šou i sl. nebuloze?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 09:41   #832
Evo, ulogirao sam se na forum nakon ne znam koliko vremena i oživio ovu temu samo da ispraznim dušu, tj. kažem da mi je lakše jer očito nisam jedini. U firmi je Antena izbor koji "paše svima", a ja si želim propucati glavu. Uvijek jedno te isto, usiljene programirane NESMIJEŠNE fore, jedna te ista glazba. Sve mi je jasno, znam zašto to rade i kako to rade, to nije upitno, ali ipak dobijem poriv ubiti.

Ne znam.

Može se to i dublje promatrati, koliko je zapravo bezlična ta masa ljudi u kojoj živimo. Taj prosjek, koji ne registrira nego samo odrađuje i zaboravlja unutar 5 minuta.

I onda si razmišljam, kakav je profil zaposlenika Antene? Oni rade tamo i MORAJU HOĆEŠ NEĆEŠ to sve slušati. Kak si oni to postave u glavi da ne puknu?
__________________
Those are my principals, and if you don`t like them...well, I have others.
Puschkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:22   #833
Quote:
Puschkin kaže: Pogledaj post
Evo, ulogirao sam se na forum nakon ne znam koliko vremena i oživio ovu temu samo da ispraznim dušu, tj. kažem da mi je lakše jer očito nisam jedini. U firmi je Antena izbor koji "paše svima", a ja si želim propucati glavu. Uvijek jedno te isto, usiljene programirane NESMIJEŠNE fore, jedna te ista glazba. Sve mi je jasno, znam zašto to rade i kako to rade, to nije upitno, ali ipak dobijem poriv ubiti.
Ne znam.
Može se to i dublje promatrati, koliko je zapravo bezlična ta masa ljudi u kojoj živimo. Taj prosjek, koji ne registrira nego samo odrađuje i zaboravlja unutar 5 minuta.
I onda si razmišljam, kakav je profil zaposlenika Antene? Oni rade tamo i MORAJU HOĆEŠ NEĆEŠ to sve slušati. Kak si oni to postave u glavi da ne puknu?
Razumijem te u potpunosti. Vjeruj mi. I iste stvari se pitam! Kako ti, koji tamo rade, izdržavaju?

Možda će ti bit lakše kad ti kažem da sam ja zadnjih 7mj, u novom uredu,
osuđena na narodni radio.
Znači koma. Nad komama.
Počela sam već pjevušit Rozgu dok svira i imam flashbackove (na vrijeme mog 7. rođendana kada se to vrtilo na kazeti dok smo mi jeli štapiće i potajice miješali colu i fantu)
Svaki dan se toliko entuzijastično najavljuju jedno te iste pjesme - Minut srca tvog, Da je bilo sve po mom (TIna i Nikša, sjećam se spota s balonima koji sam obožavala ko dijete), Vesna Pisarović. Šta reć.
Također i Gibonni i Oliver i Toni - samo 2 njihove pjesmu - uvijek iste? Zašto.
Hvala Bogu svatko od njih ima hrpu hitova, zašto ne promjene - kad je već "samo najbolja domća glazba"?

A ovo što ti kažeš - Evo sad su voditelji Nives Čanović - simpatična mi je i draga od kad je bila tinejđerica. Ali sad mi već na uši ide van.
Također i Tatjana Jurić - predraga mi je oduvijek, djeluje mi jednostavno, skromno, a pametno.
Naravno, obje su tamo na poslu, imaju šprancu koju slijede, jer se obraćaju određenom profilu ljudi.
Novi je Hrvoje Kečkeš, ali isto sve.

Nakon svake pjesme, ponovno pozdravljaju, Doobroo jutro ekipa/ljudi, evo je Narodni radio, maksimalac nam je toliki i tolki, evo nam vijesti iz prometa.
Vijesti iz prometa. Temperatura. Po 20x na dan. Hvala vam. Baš sam dobro obavještena.

Pretpostavljam da imaju dobar ugovor, pa to rade - ne mogu povjerovati da su njih dvije pristale na tako zatupljujuć format.
Izvještaji od susjeda, puštaju komentare u eter - baš je sve simpatično...za bakice. Nemrem više.

Ivan Šarić je u jednom od videa na youtubeu, gdje održava prezentaciju studentima, rekao da je jedno vrijeme radio na jednom radiju (mislim da je bila riječ o Anteni), gdje je morao kopirati sve jingove od Capital FM-a.
Dakle, zaposliš kreativnu osobu, a ne daš joj prostora da predloži svoje ideje, pa kako kaže, neka Capital kopira nas. I otišao je naravno.

Moj prijedlog - Radio Sljeme. Vijesti, intervjui, najave događanja u gradu (od koncerta do zanimljivog predavanja u knjižnici) - i sve skupa mi je nekako 'sofisticirano' (došlo mi je da se tako izrazim).
Jer zbilja, dok slušam taj narodni, osjećam sram. rolleyes:

Zao mi je kaj je Daniel Bilić otišao sa Soundset Plavog, jer tu na Yammatu, mi nije isti.
__________________
Kao što Leonard iz Big Bang Theory kaže: I don't want to be a bran muffin. I'm the boring thing you're choosing because I'm good for you.
I want to be a cinnabon, a strawberry pop tart. Something you're excited about, even if it could give you diabetes.
Dobricaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:10   #834
Quote:
Dobricaa kaže: Pogledaj post
Razumijem te u potpunosti. Vjeruj mi. I iste stvari se pitam! Kako ti, koji tamo rade, izdržavaju?

Možda će ti bit lakše kad ti kažem da sam ja zadnjih 7mj, u novom uredu,
osuđena na narodni radio.
Znači koma. Nad komama.
Počela sam već pjevušit Rozgu dok svira i imam flashbackove (na vrijeme mog 7. rođendana kada se to vrtilo na kazeti dok smo mi jeli štapiće i potajice miješali colu i fantu)
Svaki dan se toliko entuzijastično najavljuju jedno te iste pjesme - Minut srca tvog, Da je bilo sve po mom (TIna i Nikša, sjećam se spota s balonima koji sam obožavala ko dijete), Vesna Pisarović. Šta reć.
Također i Gibonni i Oliver i Toni - samo 2 njihove pjesmu - uvijek iste? Zašto.
Hvala Bogu svatko od njih ima hrpu hitova, zašto ne promjene - kad je već "samo najbolja domća glazba"?

A ovo što ti kažeš - Evo sad su voditelji Nives Čanović - simpatična mi je i draga od kad je bila tinejđerica. Ali sad mi već na uši ide van.
Također i Tatjana Jurić - predraga mi je oduvijek, djeluje mi jednostavno, skromno, a pametno.
Naravno, obje su tamo na poslu, imaju šprancu koju slijede, jer se obraćaju određenom profilu ljudi.
Novi je Hrvoje Kečkeš, ali isto sve.

Nakon svake pjesme, ponovno pozdravljaju, Doobroo jutro ekipa/ljudi, evo je Narodni radio, maksimalac nam je toliki i tolki, evo nam vijesti iz prometa.
Vijesti iz prometa. Temperatura. Po 20x na dan. Hvala vam. Baš sam dobro obavještena.

Pretpostavljam da imaju dobar ugovor, pa to rade - ne mogu povjerovati da su njih dvije pristale na tako zatupljujuć format.
Izvještaji od susjeda, puštaju komentare u eter - baš je sve simpatično...za bakice. Nemrem više.

Ivan Šarić je u jednom od videa na youtubeu, gdje održava prezentaciju studentima, rekao da je jedno vrijeme radio na jednom radiju (mislim da je bila riječ o Anteni), gdje je morao kopirati sve jingove od Capital FM-a.
Dakle, zaposliš kreativnu osobu, a ne daš joj prostora da predloži svoje ideje, pa kako kaže, neka Capital kopira nas. I otišao je naravno.

Moj prijedlog - Radio Sljeme. Vijesti, intervjui, najave događanja u gradu (od koncerta do zanimljivog predavanja u knjižnici) - i sve skupa mi je nekako 'sofisticirano' (došlo mi je da se tako izrazim).
Jer zbilja, dok slušam taj narodni, osjećam sram. rolleyes:

Zao mi je kaj je Daniel Bilić otišao sa Soundset Plavog, jer tu na Yammatu, mi nije isti.
Tebi je onda još gore, narodni je koma nad komama. Slažem se sa svim napisanim, osim s dvije stvari:

1) Sljeme mi je bilo top, dok nisu zaokrenuli u priču sa propovjedima ujutro i slično - ne mogu to progutati

2) D.Bilić mi je daleko najantipatičnija radijska osoba u povijesti radija u RH. Način vođenja mi je katastrofalan, ima prevelike "dramaturške pauze" u izgovoru, nema mi smiješne "fore", naslove engleskih pjesama čita misleći da ima izgovor engleskog kralja, a zvuči jednostavno jadno. A da ne govorim da je na egotripu koji je tolko velik da ima svoju osobnu XD


Al džaba mi sve to, kad je radio uglavljen na Anteni..
__________________
Those are my principals, and if you don`t like them...well, I have others.
Puschkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 09:55   #835
Ova Tamara Loos...đizus krajst superstar...što je ona glupa. Ne pišem ovo jer nekoga želim uvrijediti, već je fakat žalosno i nevjerojatno. Kao da slušam amere koji ne znaju koliko trokut ima stranica.

Ona bi si 'zakaj ne' stavila čip u sebe, a sada je izjavila da "hmmm...pa možda je ovaj porez na nekretnine dobar za nas".
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:43   #836
Quote:
Elamyth kaže: Pogledaj post
Ova Tamara Loos...đizus krajst superstar...što je ona glupa. Ne pišem ovo jer nekoga želim uvrijediti, već je fakat žalosno i nevjerojatno. Kao da slušam amere koji ne znaju koliko trokut ima stranica.

Ona bi si 'zakaj ne' stavila čip u sebe, a sada je izjavila da "hmmm...pa možda je ovaj porez na nekretnine dobar za nas".
A možda gazda Pripuz smatra da je dobro se čipirati i da je porez dobar za nas?
Insider2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 17:19   #837
Quote:
Elamyth kaže: Pogledaj post
Ova Tamara Loos...đizus krajst superstar...što je ona glupa. Ne pišem ovo jer nekoga želim uvrijediti, već je fakat žalosno i nevjerojatno. Kao da slušam amere koji ne znaju koliko trokut ima stranica.

Ona bi si 'zakaj ne' stavila čip u sebe, a sada je izjavila da "hmmm...pa možda je ovaj porez na nekretnine dobar za nas".
Nisam sigurna, ali rekla bih da Tamara Loos dobije sve napisano što da kaže, tako da...
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:42   #838
Ne vjerujem da to dobije napisano. Ti razgovori su bili neformalni. Izraz nekog njenog tupavog razmišljanja.
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:34   #839
I još uvijek mi nije jasno kako netko to može slušati?
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:58   #840
Ljudi, budite zahvalni ako možete slušat Antenu na poslu. Ima nas koji su osuđeni na gore stvari. Meni je čak na um palo promjenit posao zbog radija
kenies is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.