Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2008., 20:55   #81
Quote:
gum gevint kaže: Pogledaj post
Bio sam kod bioenergičara jer ne mogu spavati, te mi je preporučio nekakvu narukvicu od 1000kn. Kaže da je uzrok mom nespavanju podzemne vode. Ako netko šta zna o tome neka mi javi i kakve su cijene proizvodi se zovu QUADROTEC ja ih na internetu nemogu naći.

Ako neko zna puno bi mi pomoglo HVALA!
Jesi li već kupio tu narukvicu? Lijepo odi na javno mjesto i pitaj - http://alternativa.hr/component/opti...d,5/Itemid,44/ ili na http://alternativa.hr/component/opti...d,6/Itemid,44/ to mi je prvo palo na pamet, ali imaš vremena i nađi volje....

Nikad nisam čula da se neko narukvicom štiti od zračenja. Zaštita od zračenja uvijek je odvojena od tijela i odvodi energiju, a ovo je neki novi krik znanja. A koji to alterntivac nudi?
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 21:12   #82
Podzemna voda emitira valove. E sad kakve vrste, to ne bih znao. Ali se rašlje ili visak u čovjekovoj ruci(kod ljudi koji su dovoljno senzibilni) ponašaju jednako titrajnom krugu u radio prijemniku. Tj. hvataju signal i titraju u nekom ritmu.
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 17:54   #83
To nije adekvatno dokazano jer takvi valovi nisu izmjereni osjetljivim uređajima.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 05:23   #84
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Vidi dečko...Nisi uredu, zapravo si za mene samo jedan tužan lik s foruma

Ja si volim procitati ovaj podforum jer kad nemam sto drugo raditi ovdje se mogu dobro nasmijati. Masa tekstova granici s delirijem a mogu se procitati i takve idiotarije da se cudim da netko u 21. stoljecu moze vjerovati u takve stvari.
Sto se tice "vidi decka", covjek vas nastoji prosvijetliti. Nauciti vas necemu. Tako da ne lupetate gluposti. Nemojte ga stoga pljuvati u vasem neznanju nego mu recite hvala jer vas zeli izvesti iz mraka ignorancije i neznanja.

To je moje misljenje.

I ja mislim da mi nemamo nikakve cakre.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 05:28   #85
Quote:
komar kaže: Pogledaj post

Nije slučajno da si potražio bioenergetičara...

Eto, nije slucajno uz znacajni osmjeh rece ona. Nije slucajno. NESTO te je uputilo. Nekakva kozmicka sila. Ima tu nesto...

Quote:
Tamo gdje mačke vole spavati tamo su za nas loša zračenja a tamo gdje psi vole spavati su zdrava mjesta...
Nas jadan Endimion ce s vama poludjeti skroz...
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:05   #86
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Ja si volim procitati ovaj podforum jer kad nemam sto drugo raditi ovdje se mogu dobro nasmijati. Masa tekstova granici s delirijem a mogu se procitati i takve idiotarije da se cudim da netko u 21. stoljecu moze vjerovati u takve stvari.
Sto se tice "vidi decka", covjek vas nastoji prosvijetliti. Nauciti vas necemu. Tako da ne lupetate gluposti. Nemojte ga stoga pljuvati u vasem neznanju nego mu recite hvala jer vas zeli izvesti iz mraka ignorancije i neznanja.

To je moje misljenje.

I ja mislim da mi nemamo nikakve cakre.
možeš se ti smijati koliko hoćeš, no ljudi tisućljećima nalaze vodu pomoću viska ili rašlji, to što nekima na ovim forumima izgleda nevjerojatno to je njihov problem, isto je i za čakre Prije par godina sam razgovarao sa čovjekom koji se profesionalno bavi bušenjem velikih bunara za hotele i sl, tip ima firmu i čudo tehnike i kaže da dok ne zabuše ne znaju da li će pronaći vodu...toliko o znanstvenom pristupu temi
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 22:28   #87
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
možeš se ti smijati koliko hoćeš, no ljudi tisućljećima nalaze vodu pomoću viska ili rašlji, to što nekima na ovim forumima izgleda nevjerojatno to je njihov problem, isto je i za čakre Prije par godina sam razgovarao sa čovjekom koji se profesionalno bavi bušenjem velikih bunara za hotele i sl, tip ima firmu i čudo tehnike i kaže da dok ne zabuše ne znaju da li će pronaći vodu...toliko o znanstvenom pristupu temi
Tako je. Slažem se u potpunosti.
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 22:34   #88
Jedna stvar: ponovljivost. Kako to da nikad, ama baš nikad takve stvari ne rade kad netko gleda?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:42   #89
E ne znam. Evo ja ću dopustit da mene snimaju. Ne znam da li bi mi rašlje radile, ali rade mi L-antene bez problema. I reagiraju npr. na zračenje tv-a...
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 00:03   #90
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Jedna stvar: ponovljivost. Kako to da nikad, ama baš nikad takve stvari ne rade kad netko gleda?
Ma gledaj ti koliko hoćeš, što se tiče ponovljivosti, ponovit ću još jednom....imam slućaj gdje smo tri radiestezista nacrtali identičnu shemu složene mreže podzemnih voda i Hartmannove mreže...nakon toga moraš biti teški bolesnik da ne povjeruješ u Radiesteziju Neki ovdje pokušavaju dokazati raznim eksperimentima sa pronalaženjem nekakvih kuglica i sl. gluposti kako Radistezija ne radi, a ne kuže zašto kod takvih bedastoća ne radi.....E pa ne radi radi toga što je Radiestezisti netko dao taj povećani senzibilitet iz određenog razloga i sa određenim ograničenjima. Osnovno pravilo u Radiestea je da se ona ne smije i ne može zloupotrijebiti, inače bi mi bili najbogatiji ljudi na svijetu O kakvom se senzibilitetu radi procijenite sami....meni nakon desetak minuta rada osjetljivost tako poraste da mi više ne treba visak, sve osjetim na vrškovima prstiju. Ne podnosim bluetooth na mobitelu, ćim ga uključim počne me boliti glava, isto je i sa wireless-om. Pokojni Jurdana nije mogao spavati u prostoriji sa električnim instalacijama po zidovima. Deco moja čovjek je najosjetljiviji instrument
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 00:03   #91
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
E ne znam. Evo ja ću dopustit da mene snimaju. Ne znam da li bi mi rašlje radile, ali rade mi L-antene bez problema. I reagiraju npr. na zračenje tv-a...
Odlično, izvedi pokus, i osvoji milijun dolara!
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 00:06   #92
Bhakti je ovdje jedini koji zna šta priča
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 00:10   #93
Like I said, u kontroliranim uvjetima demonstrirajte da to nije statistički očekivano. Mislim, milijun dolara je u pitanju Anegdote ne priznajem, iz očitih razloga.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:47   #94
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Osnovno pravilo u Radiestea je da se ona ne smije i ne može zloupotrijebiti, inače bi mi bili najbogatiji ljudi na svijetu
Nisam sreo još niti jednog (a sreo sam ih dvadesetoricu) koji nisu htjeli naplatiti.

Čak uzmu koliko im daš, može to bit i 1 miliun €

Inače, studiram Geodeziju

Quote:
O kakvom se senzibilitetu radi procijenite sami....meni nakon desetak minuta rada osjetljivost tako poraste da mi više ne treba visak, sve osjetim na vrškovima prstiju.
I meni nakon desetak minuta "rada" osjetljivost poraste, to se zove predorgazmičko stanje (al visak mi treba)

Quote:
Pokojni Jurdana nije mogao spavati u prostoriji sa električnim instalacijama po zidovima. Deco moja čovjek je najosjetljiviji instrument
Taj pokojni gospodin je trebao skočit do kakvog doktora za glavu, jer mislim da je u tome bio problem.
__________________
Čistoća postaje važnija kada je pobožnost daleko !
Ševa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 15:39   #95
Nisam sreo još niti jednog (a sreo sam ih dvadesetoricu) koji nisu htjeli naplatiti.

---Mislio sam na pogađanje brojeva Lota i sl. a ovo normalno da naplate.



Inače, studiram Geodeziju
---Jako mi je drago

Taj pokojni gospodin je trebao skočit do kakvog doktora za glavu, jer mislim da je u tome bio problem.

---Taj pokojni gospodin je jedan od najpoznatijih Radiestezista na ovim prostorima i pronašao je više vode nego što ćeš ti ikad pronaći kad završiš taj studij
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 00:07   #96
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Nisam sreo još niti jednog (a sreo sam ih dvadesetoricu) koji nisu htjeli naplatiti.

---Mislio sam na pogađanje brojeva Lota i sl. a ovo normalno da naplate.



Inače, studiram Geodeziju
---Jako mi je drago

Taj pokojni gospodin je trebao skočit do kakvog doktora za glavu, jer mislim da je u tome bio problem.

---Taj pokojni gospodin je jedan od najpoznatijih Radiestezista na ovim prostorima i pronašao je više vode nego što ćeš ti ikad pronaći kad završiš taj studij
Nema on pojma ko je Stanko Jurdana i sigurno nije čitao njegovu knjigu "Rašlje i visak života"
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 11:18   #97
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
- čula zaključke da podzemne vode na istom mjestu ne djeluju jednako na žene i muškarce. Tamo gdje mačke vole spavati tamo su za nas loša zračenja a tamo gdje psi vole spavati su zdrava mjesta....
...djeluju razlicito zbog obrnutih polariteta organa kod muskaraca i zena koji su razliciti. I to za svaki organ. Ko se bavi seksualnom magijom dobro zna to iskoristiti.
Izgleda da podzemne vode mjenjaju polaritet i da mnogima dolazi do problema.

Ono sto je meni zanimlji9vo da zasto neke osobe spontano biraju mjesa sa zracenjima?Sve u svemu ...to bi im bilo isplativo da zive prije nekih 100 g ...u sahari
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 18:11   #98
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Nekakva kozmicka sila. Ima tu nesto...

Nas jadan Endimion ce s vama poludjeti skroz...
Nije slučajno - rekla bi da je osoba okružena takvim razmišljanjima pa poprima interes za to.

Danas ima puuuuuno alternativaca koji mudruju, druže se i prenose alternativna i astralna znanja - ne velim da sam ja jedna od njih, ali ipak je potrebno znati što ti susjed misli, govori, radi... i kako će drugi reagirati na učenje i znanje prvog. Mi nismo usamljene planete, ipak smo društvena bića i svi imamo pravo na život! Sa blažim tonovima i uvažavanjem nešto ćemo i postići!
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 20:25   #99
čula sam da treba samo ispod madraca stavit vunenu (al pravu vunenu) deku i da ona sprečava zračenje od voda. mislim da je narukvica glupost..to je samo da vjeruješ u to..probaj deku
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 22:18   #100
Mene zanima kako to štetno zračenje od podzemnih voda može uopće i doći do čovjeka, a kamoli uzrokovati neke bolesti. Uzmimo da na čovjeka negativno mogu utjecati: mikrovalovi(termalni učinak), UV zračenje(razbijanje bioloških molekula), X zrake(ionizacija, razbijanje bioloških molekula) te gama zrake(isti efekat kao i X zrake). Kako se podzemne vode nalaze nekoliko metara ispod površine nema šanse da uopće zračenje dođe do nas jer će ih apsorbirati stijene, kamenje i zemlja. Ne treba napominjati da je nemoguće uopće da nastanu nabrojani valovi zbog toga jer nema dovoljno energije za nastanak istih. Ne razumijem zašto uopće ti bioenergetičari tupe o tim podzemnim vodama kada se jasno vidi da nemogu imati nikakav utecaj na ljude.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.