Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2010., 11:37   #1
Ljudi budućnosti,evolucija čovjeka

Prije 100 tisuća godina naši su preci živjeli u pećinama,imali su vrlo skromno znanje i tehnologiju gledano iz današnje perspektive.

Hoće li i nas iz iste perspektive gledati naši potomci za 100 tisuća godina,po pitanju znanja i tehnologije?

Gdje smo mi,današnji ljudi, u evolucijskoj skali čovjeka,gledano od 1 do 10?
ružan i dužan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 11:53   #2
Quote:
ružan i dužan kaže: Pogledaj post
Prije 100 tisuća godina naši su preci živjeli u pećinama,imali su vrlo skromno znanje i tehnologiju gledano iz današnje perspektive.

Hoće li i nas iz iste perspektive gledati naši potomci za 100 tisuća godina,po pitanju znanja i tehnologije?

Gdje smo mi,današnji ljudi, u evolucijskoj skali čovjeka,gledano od 1 do 10?
poklonil bi nam dvojku..
al ja ne volim ljude
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 13:31   #3
Nisam siguran da evolucija ima skalu. Ako si smatrao na sociološko/tehnološkom stupnju razvoja, ja bih nam dao 7/10
S tim da je 10 maximum kojeg možemo doseći.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 13:56   #4
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da evolucija ima skalu. Ako si smatrao na sociološko/tehnološkom stupnju razvoja, ja bih nam dao 7/10
S tim da je 10 maximum kojeg možemo doseći.
ma ja to gledam s razine svijesti neke.
a i osim toga, bila je šala više jer vjerujem u beskonaćni potencijal.
ak gledamo sociološko tehnološkom.. 4-5
nebih rekao da je viša, jer u principu, ovo je samo malo kompliciraniji feudalizam.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 13:57   #5
Quote:
ružan i dužan kaže: Pogledaj post
Gdje smo mi,današnji ljudi, u evolucijskoj skali čovjeka,gledano od 1 do 10?
10/10 ako će ljudski rod uskoro biti uništen,
1/10 ako ćemo živjeti još milijunima godina.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:35   #6
Vrlo zanimljivo pitanje kako će čovjek napredovati i koliko.
Pa s obzirom da uvijek učimo i uvijek ćemo učiti jer nikad nećemo doći do sveg znanja tada je i ovaskala od 1-10 besmislena, jer ne znamo šta je 10.
Mozak radi na principu dašto više stvari zna lakše uči nove i pamti, tako da će se znanje i tehnologija vrlo vjerojatno i dalje eksponencionalno razvijati i tako bi se stalno razvijala - da je sve normalno i savršeno
Međutim tu postojemnoge stvari koje koče razvoj, ratovi, glad, neimaština, nesuradnja ljudi... a najveća je opasnost smao vrijeme. Jer prije ili kasnije će se dogoditi nekaglobalna nesreća nazovimo to tako, dali udar asteroida, da li zbog sunca, nuklearnog rata ili bilošta slično što bi moglo vratiti čovjeka ne sto godina u natrag nego u pećine.
hoćemo li se stići dovoljno razviti prije toga da možemopobjeći, spriječiti nesreću odgovor ne znamoo, a kao i uvijek, vrijeme će pokazati
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:12   #7
Quote:
ružan i dužan kaže: Pogledaj post
Prije 100 tisuća godina naši su preci živjeli u pećinama,imali su vrlo skromno znanje i tehnologiju gledano iz današnje perspektive.

Hoće li i nas iz iste perspektive gledati naši potomci za 100 tisuća godina,po pitanju znanja i tehnologije?:ne zna:

Gdje smo mi,današnji ljudi, u evolucijskoj skali čovjeka,gledano od 1 do 10?
Hoće li za 100 000 g čovječanstvo uopće postojati?
Na takvu udaljenost,teško je maštom dočarati,a kamo li stvarno prognoziriti.
Obzirom na nagli tehnološki i znanstveni skok unatrag samo 3 stoljeća u usporedbi od pećinskog čovjeka do danas....
Mislim da će čovječanstvo bude li ga,biti rasuto u najmanju ruku galaksijom,savladati možda i granice vlastitog tijela,a majčica Zemlja potonuti će u daleku prošlost,a možda i nestati iz sječanja rase.
Hoće li tada,ako bude još nastanjiva,Zemlja biti dom nekoj drugoj vrsti?

I ako uzmemo da će čovječanstvo opstati,naravno da će(ako uopće) gledati iz slične perspektive,kao mi danas naše daleke pretke.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:16   #8
Interesantno je da su SF pisci na kraće staze(cca 80 g)s velikom točnošću prognozirali razvitak čovječanstva na svim područjima,
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:03   #9
Tehnološkom napretku nema kraja.

Onom drugom, ljudskom - kakav početak, takav kraj. Tu baš nema neke evolucije i napretka. Takva smo vrsta.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:05   #10
Slažem se da će ljudi možda otići sa Zemlje,i ako odu i ako se na Zemlji razvije neka druga inteligentna vrsta, mislim da će se dogoditi slična stvar koja se sad događa s nama i piramidama i sličnim građevinama.
Ta nova vrsta kad se razvije u inteligentnu,naći će neke ostatke naše civilizacije i pitat će se kako su njihovi preci bili u stanju sagraditi takvo nešto s obzirom na njihov stupanj razvijenosti.
Otprilike tako nešto slično.

A druga stvar,mislim da se ništa od toga neće dogoditi jer nam ne preostaje više dugo.
Kako smo počeli jedva da imamo par stotina godina,ako nas ne uništi svo to zagađenje,uništit će nas nuklearni rat.
__________________
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
nsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:00   #11
Jednom je rekao jedan filozof: "Sve će nestati na Zemlji, pa ćak i čovječanstvo, ali sama Zemlja, kao planet, neće".


Evolucija čovjeka samo ovisi o evoluciji njegova mozga. naime, ljudi su prije evolucije iz čiste nužde, ako neće evoluirati, tj. uzdići se za viši stupanj, onda će jednostavno izumrijeti. naime, danas je uglavnom mirnodopsko doba, te su ljudski umovi u stadiju mirovanja, tj. neuzdizanja, ali će se ljudski mozak uzdići kada će doći vrijeme, tj. kada otkriju tko zapravo vlada ovim svijetom, i kojim oružjem oni mogu pobijediti to zlo....
mladi_logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:08   #12
Quote:
mladi_logicar kaže: Pogledaj post
Jednom je rekao jedan filozof: "Sve će nestati na Zemlji, pa ćak i čovječanstvo, ali sama Zemlja, kao planet, neće".
E pa zajeba se on
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 19:07   #13
Zivot na zemlji je gotovo neunistiv i prezivio je udare od 50 milijardi hirosimskih bombi i uvijek negdje nesto prezivi i zivot se nastavlja za milion dva i pet milijuna godina to je zemlji nista ,sekunda,hoce li ponovno biti ljudi to je zemlji nebitno,mi u odnosu na dinosaure postojimo tek minutu ako su oni postojali 24 sata.To znaci da nismo toliko bitni jer bi postojali puno duze.Mi nemozemo unistiti ni zivot na zemlji a kamoli zemlju nemojmo si laskati,mozemo unistiti jedino sebe.I nevjerujem dacemo ikad moci zivjeti na nekoj drugoj planeti,jos nemozemo osigurati dovoljno kisika za posadicu do Marsa a ne da napunimo kisikom citav jedan planet i slicno.E sad mozda kad bi bilo vise vremena za razvoj nekih brzina od bar 10 posto brzine svjetlosti ali vjerujem dacemo se prije unistiti.Ne doslovno nego unistiti civilizaciju kakvu sada poznajemo,izgubiti stara znanja i vratiti se u kameno doba i tako opet ponovo.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 19:52   #14
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Zivot na zemlji je gotovo neunistiv i prezivio je udare od 50 milijardi hirosimskih bombi i uvijek negdje nesto prezivi i zivot se nastavlja za milion dva i pet milijuna godina to je zemlji nista ,sekunda,hoce li ponovno biti ljudi to je zemlji nebitno,mi u odnosu na dinosaure postojimo tek minutu ako su oni postojali 24 sata.To znaci da nismo toliko bitni jer bi postojali puno duze.Mi nemozemo unistiti ni zivot na zemlji a kamoli zemlju nemojmo si laskati,mozemo unistiti jedino sebe.I nevjerujem dacemo ikad moci zivjeti na nekoj drugoj planeti,jos nemozemo osigurati dovoljno kisika za posadicu do Marsa a ne da napunimo kisikom citav jedan planet i slicno.E sad mozda kad bi bilo vise vremena za razvoj nekih brzina od bar 10 posto brzine svjetlosti ali vjerujem dacemo se prije unistiti.Ne doslovno nego unistiti civilizaciju kakvu sada poznajemo,izgubiti stara znanja i vratiti se u kameno doba i tako opet ponovo.
ljudi kao ljudi ne mogu uništiti zemlju - za sad, ali zemlju mogu uništiti druge stvari, zemljino uništenje u budućnosti je neizbježno(ako ne prije onda kad od sunca nastane jedan veliki kaboom). ali razvoj brzine će se dogoditi puno brže nego što ti misliš, a i nastaljivanje drugih planeta
__________________
No Comment
.AncienT. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:25   #15
Quote:
.AncienT. kaže: Pogledaj post
ljudi kao ljudi ne mogu uništiti zemlju - za sad, ali zemlju mogu uništiti druge stvari, zemljino uništenje u budućnosti je neizbježno(ako ne prije onda kad od sunca nastane jedan veliki kaboom). ali razvoj brzine će se dogoditi puno brže nego što ti misliš, a i nastaljivanje drugih planeta
naime, ljudi ti pripadaju ( ako vjerujem onome linku koji si mi dao), "obitelji svijetla", te su ljudima, došli Plejedanci, koji će ljudima pričati priče i time ih podići na odsad neviđen nivo
mladi_logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 22:07   #16
[QUOTE=nsoul;24483721]
Ta nova vrsta kad se razvije u inteligentnu,naći će neke ostatke naše civilizacije i pitat će se kako su njihovi preci bili u stanju sagraditi takvo nešto s obzirom na njihov stupanj razvijenosti.



Pa svaka "civilizacija"(pod tim mislim,maje,egipćani,asteci,oni drevni kinezi.itd.) je ostavila nešto iza sebe kao npr. maje zigurate,egipćani piramide,kinezi svoj zid....( i mi znamo da su oni znali za ovo,ono....)
ali u ova moderna vremena nije ništa napravljeno što bi trajalo duže od cca 10 000,što bi ostalo?(vaše mišljenje),Aifelov toranje ne(željezo)ona moćna brana u americi(a nznm kako se piše)"huver" ne.(ali samo u ovoj modernoj povijesti)nači ništa po mom mišljenju nebi ostalo, osim građevina koje su napravili stari egipćani,kinezi,maje....
sva ta naša tehnologija nam ne znači ništa kada nemožemo sačuvati naše podatke,ako pogledate koliko su stare piramide i ti heroglifi,još uvjek su tu i mogu se pročitati,a naši dvd-i cd-i i stick-ovi, nebi od njih ništa ostalo.ako pogledate doba ovih modernih vremena,ljudski rod nije još osmislio ni bolji način sačuvanja podatak od "klesanja u kamen",što su znali i egipćani i maje...
pa tako mislim da ako mi izumremo ili ostavimo zemlju,a nakon 10 000 naseli je neka druga vrsta kako bi oni znali da smo mi došli do tako velikog stupnja razvijenosti,mislim šta bi ostalo od mobitela i te naše tehnologije,kako bi oni to znali,mislili bi da smo napravili piramide i da nam je najveći izum koplje ili mač,sva ta nova saznanja o zemlj,svemiru idt. bi bila zaboravljena i uništena.(npr sad padne meteor i sve nas "izbriše" a za 100 000g dođu alieni..)Ljudi bi prvo trebali smisliti novi način čuvanja podataka.
sve treba klesati u kamen
SimeCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:03   #17
Quote:
.AncienT. kaže: Pogledaj post
ljudi kao ljudi ne mogu uništiti zemlju - za sad, ali zemlju mogu uništiti druge stvari, zemljino uništenje u budućnosti je neizbježno(ako ne prije onda kad od sunca nastane jedan veliki kaboom). ali razvoj brzine će se dogoditi puno brže nego što ti misliš, a i nastaljivanje drugih planeta
Sto se tice prvog djela posta slazem se svemu jednom dodje kraj a to dacemo razviti neke brzine nevjerujem.Mi tehnicki brzo napredujemo u elektronici ali u mehanici napredak je jako mal i spor.Dosli smo do mlaznog pogona prije pola stoljeca i od tada ni mic,mlazni pogon je dozivio vrhunac svog razvoja i sto sad a on je prespor za nekakva bitna putovanja svemirom.Warp i iskrivljavanje prostora za sada nisu ni teoretski moguci i samo su fantazija iz zvjezdanih staza.Mozda ce i postojati jednog dana ali to ce sigurno trajati stoljecima a pitanje je hocemoli se mi prije toga potamaniti.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:22   #18
[QUOTE=SimeCro;24520009]
Quote:
nsoul kaže: Pogledaj post
Ta nova vrsta kad se razvije u inteligentnu,naći će neke ostatke naše civilizacije i pitat će se kako su njihovi preci bili u stanju sagraditi takvo nešto s obzirom na njihov stupanj razvijenosti.



Pa svaka "civilizacija"(pod tim mislim,maje,egipćani,asteci,oni drevni kinezi.itd.) je ostavila nešto iza sebe kao npr. maje zigurate,egipćani piramide,kinezi svoj zid....( i mi znamo da su oni znali za ovo,ono....)
ali u ova moderna vremena nije ništa napravljeno što bi trajalo duže od cca 10 000,što bi ostalo?(vaše mišljenje),Aifelov toranje ne(željezo)ona moćna brana u americi(a nznm kako se piše)"huver" ne.(ali samo u ovoj modernoj povijesti)nači ništa po mom mišljenju nebi ostalo, osim građevina koje su napravili stari egipćani,kinezi,maje....
sva ta naša tehnologija nam ne znači ništa kada nemožemo sačuvati naše podatke,ako pogledate koliko su stare piramide i ti heroglifi,još uvjek su tu i mogu se pročitati,a naši dvd-i cd-i i stick-ovi, nebi od njih ništa ostalo.ako pogledate doba ovih modernih vremena,ljudski rod nije još osmislio ni bolji način sačuvanja podatak od "klesanja u kamen",što su znali i egipćani i maje...
pa tako mislim da ako mi izumremo ili ostavimo zemlju,a nakon 10 000 naseli je neka druga vrsta kako bi oni znali da smo mi došli do tako velikog stupnja razvijenosti,mislim šta bi ostalo od mobitela i te naše tehnologije,kako bi oni to znali,mislili bi da smo napravili piramide i da nam je najveći izum koplje ili mač,sva ta nova saznanja o zemlj,svemiru idt. bi bila zaboravljena i uništena.(npr sad padne meteor i sve nas "izbriše" a za 100 000g dođu alieni..)Ljudi bi prvo trebali smisliti novi način čuvanja podataka.
sve treba klesati u kamen
Tocno,zasad je klesanje u kamenu naj trajniji oblik cuvanja podataka.Nevezano za ovo ja mislim da bi neko pronasao fosilizirani laptop,kameru,glavu automobilskog motora itd itd.Mi to ne nalazimo zato mislim da stare civilizacije nisu koristile tehniku,bar ne u onom smislu koji mi poznajemo ili nisu bile napredne ali neke njihove gradjevine govore da su mozda postojale civilizacije naprednijih znanja od nas.Zakljucak oni nisu koristili tehniku ako su postojali.Culi ste razmisljanja da su piramide gradjene na neobjasnjiv nacin ne bagerima ni dizalicama nego mozda nekom duhovnom kozmickom energijom koju mi neznamo koristiti,ko zna.Nigdje ne nalazimo drevne strojeve ni sofisticirane uredjaje stare 10 000 godina ali zato nalazimo gradjevine od kamenja teskog po 70 tona,Maje su crtali galaksije koje sa zemlje tek teleskopom vidimo kao galaksije a golim okom izgledaju kao zvijezde a nigdje nismo nasli ni komadic teleskopa,kako to objasniti?Postoji jos samo jedna opcija.To su djela posjetitelja sa drugog planeta a strojeve i tehniku su ponovno odnjeli sa sobom.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 23:23   #19
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Sto se tice prvog djela posta slazem se svemu jednom dodje kraj a to dacemo razviti neke brzine nevjerujem.Mi tehnicki brzo napredujemo u elektronici ali u mehanici napredak je jako mal i spor.Dosli smo do mlaznog pogona prije pola stoljeca i od tada ni mic,mlazni pogon je dozivio vrhunac svog razvoja i sto sad a on je prespor za nekakva bitna putovanja svemirom.Warp i iskrivljavanje prostora za sada nisu ni teoretski moguci i samo su fantazija iz zvjezdanih staza.Mozda ce i postojati jednog dana ali to ce sigurno trajati stoljecima a pitanje je hocemoli se mi prije toga potamaniti.
eh, nije problem u pronalaženju kako će pogon raditi, nego kakva će ga energija napajati
nadam se da je sad jasnije
__________________
No Comment
.AncienT. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 23:25   #20
dupli post
__________________
No Comment
.AncienT. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.